Şimdi Ara

DV-2019 green card çekilişi 3 ekimde başlıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
84
Cevap
14
Favori
3.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hatırlatayım dedim, lise mezunu olmak yetiyor başvuru için, birde biyometrik foto lazım tabi.

 Diversity Visa-2019 opens for electronic entries at noon, Eastern Daylight
    Time, Tuesday, October 3, 2017, and closes at noon, Eastern Standard Time,
    Tuesday, November 7, 2017.

DV-2019 Başvuru:

DV-2019 Green Card başvuru ve vize programı için çevrimiçi kayıt, 3 Ekim 2017 tarihinde ve Salı günü öğleden sonra 12:00 (GMT-4) saatlerinde başlayacak. 7 Kasım 2017 Salı günü 12:00‘da sona erecek.

https://www.dvlottery.state.gov/
    https://ec.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/38/Diversity-Visa-2019-Information.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SATANIST -- 22 Eylül 2017; 11:24:38 >

• Cekilise katilmak istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye den son 3 alim daha olacak, sonra ortadoguyu kapatıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikaaa beni all. Amerikaaa gel beni al al everr beni gell beni allll.

Abi Abd çağa ayak uyduramamış. Yıl olmuş 2017 hâla sitemize girin başvurun edin, formları doldurun. Abi sen Abd'sin büyük düşün. Sen bulacaksın Abd'ye gelmek isteyenleri bizim yerimize başvuruyu yapıp direk onay verip Abd hazinesinden 5-10 bin dolar ayarlayacaksın 3-4 aylığına ev, çalışma vizesi, uçak biletleri,ev eşyalarının nakli falan ayarlayacaksın. Şak diye hiç başvurmadan 1 günde Abd'ye yerleşeyeceğiz.

Bu ortadoğu için son çağrı herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 22 Eylül 2017; 12:5:50 >
  • Beğendim paylaştım

Şaka şaka. Paylasım icin tesekkurler.

• mahalle arkadaşım bunla gitti yeminle 4 ayına tabana atarak geri döndü iş beğenmeyen evde yan gelen yatan tipler baba parası yiyenler için tam uygun zaten gidinde gorun, garson benzincide pompacı kasiyer mc de yiyecek dağtıcı olmak istiyorsanız gidin arkadaşım 4 ayı çıkamadan geri döndü hayatı boş beleş sanıyorsunuz..hemide myo mezunuydu ee köle pis bir mülteci olarak gidiyorsun oraya ne vericekler sanıyorsunuz altınıza araba masa başı işmi tatlı rüyalar? abd vatandaşlarının rağbet etmediği pis işleri kakalıyorlar..tıpki bizim burda suriyelilere yaptığımız gibi..

teyze kızı burda gıda mühendisiydi oda avusturalyaya gitti şimdiki mesleği pastanede poğça simit börek servis elamanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Eylül 2017; 13:13:43 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Demek ki bir ise yaramayan beceriksiz, buyuk ihtimal baba parasi yiyen veya hazira konan birisiymis

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    yoo burda gıda firmalarında çalıştı teyze kızı maaşıda 4000-5000 tlden aşağı değildi yanlız burdaki diploman orda hişbirşey eşiyle gitti zaten ikiside en düşük pis işlerde çalıyor orda şu an ama oranın 2-3 senelik bir yükseklisans tarzı bir okulundan devam ediyolar o biterse kurtarcaklarmış oyle gittim boş beleş süper bir hayat altıma araba önüme masa başı iş hikaye roman...sen oraya birinci sınıf vatandaşı olarak gittiğinimi sanıyon tatlı rüyalar.onların gözünde fakirlikten yoksulluktan kaçmış norweçlilerin dediği gibi kara kafa kölesin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Eylül 2017; 13:24:51 >
    Desene buna ragmen turkiyeye donmemek icin herseyi yapmis.

Bu bile yeterli.

Kendi ulkende ikinci sinif olacagina abdde ikinci sinif ol, daha rahat yasa.

Hep derim turkiyede kitlerde calisan bir yuksek muhendis oranin mcdonalds iscisinden daha kotu durumda diye.

• Ücret falan gerekiyor mu başvuru için, bi de üniversite 3.sınıfım. Başvurdum, çıktı 2 sene sonra gitme şansım var mı ?
    onlarda senin gibi siyasi hölöğğdü tamamen siyasal nedenlerden gitti diyebilirim fakir filan değillerdi damadında durmu iyidi burda, türkiyede 150 m2 alttan ısıtmalı şık evde kalırken şimdi faceden paylaştığı fotolar eşiyle baraka kulube prafabrik tarzı bişey...zaten hep dalga konusu oldular sülalede yeminederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Eylül 2017; 13:33:8 >
    Icten ice kiskanma hissediyorum

Adamlar rahati bulmus niye geri gelsin ki?

Ayrica o klube olarak gordugun evleri turkiyede milyon liradan baslayan fiyatlarla ancak alabilirsin.

Denemeni tavsiye ederim.

londonda 6 aya yakın mesleki eğitim amaclı kaldım abde dahil bir çok ülkede gezdim şekilsel olarak tüm ülkeler birbirine benziyor kendi kurduğun ütopyondan kurtulmanı dilerim bence burda durumun iyiyse yurtdışına gitmene gerek yok dediğim gibi kız kuzen siyasi saplantılı biriydi gitti 1.5 senedir oradalar yaşadıkları hayatta burdaki asgari ücretliden çok farklı değil 3 kuruşu yine hesaplıyorlar normal eve paraları yetmediği için parafabrik eve çıkmışlar kutu gibi sıhatsiz evde kalıyorlar avusturalyada çok pahalı bir ülke..sözde bu sene yaz tatilini trde geçirceklerdi uçak parasından ona bile gelemediler...teyzem para yollamam diyince halen teyzemi yoluyolar 10.000 km öteden

ha birde fotolarda hep eski püskü türkiyeden kalan tişörlerle kıyafatlerle poz veriyolardı hep ilgmizi çekti bunlar orada bayağa gariban kalmış diye tiye alıyorduk , meğerse avuturalyada tekstil türkiyenin 2-3 katı kadar pahalıymış sonradan öğrendik...yani hayat hiç biryerde lay lom armut piş ağzıma düş değil..heryerin + - si var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Eylül 2017; 14:38:11 >

Valla ben de amerikada asgari ucretin biraz ustu ile 3.5 yil yasadim. Su an turkiyede zorla mecburi hizmeti tamamlatiyorlar. 7-8 bin veriyorlar ama emin ol sozlesmeni feshettik, git amerikada asgari ucretle surun deseler arkama bile bakmam orada yasadigim hayat kalitesinin yarisi yok turkiyede.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Valla ben de amerikada asgari ucretin biraz ustu ile 3.5 yil yasadim. Su an turkiyede zorla mecburi hizmeti tamamlatiyorlar. 7-8 bin veriyorlar ama emin ol sozlesmeni feshettik, git amerikada asgari ucretle surun deseler arkama bile bakmam orada yasadigim hayat kalitesinin yarisi yok turkiyede.

ben başka bir abd ye newyorka gittim ozaman :) .senin gibi 7-8 bin kazanan adam ..neyse ...
    Newyorka gezi icin ben de gitmistim. Ama newyork mu los angeles mi desen los angeles derim. Oranin daha ayri bir havasi vardi.

Tabi ben hosutonda yasamistim

Merak ettim neydi cumlenin sonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 22 Eylül 2017; 15:16:29 >
  • New Jersey de 10 yıldır yaşayan tanıdık burada çocuk yetiştirilmez her yer gay diyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

New Jersey de 10 yıldır yaşayan tanıdık burada çocuk yetiştirilmez her yer gay diyordu

Türkiye'de de heryer tecavüzcü dolu

ayrıca sadece kadın değil küçük erkek ve kız tecavüzcüsü de dolu

çocuğumun tecavüzcü dolu ortamda yetişeceğine gay dolu ortamda yetişmesini tercih ederim.

hiç değilse insanların hak ve özgürlüklerinin kısıtlanmaması gerektiğini öğrenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

onlarda senin gibi siyasi hölöğğdü tamamen siyasal nedenlerden gitti diyebilirim fakir filan değillerdi damadında durmu iyidi burda, türkiyede 150 m2 alttan ısıtmalı şık evde kalırken şimdi faceden paylaştığı fotolar eşiyle baraka kulube prafabrik tarzı bişey...zaten hep dalga konusu oldular sülalede yeminederim...

Arkadaş çok haklı. Usa da heryer gay dolu. Bize ters zaten 5-10 yıla çökecek ekonomisi. İnsanlar yardım etmek için bile para istiyor. Domuz filanda var. Dur lan başka birşey ler daha vardı az oldu böyle. Heeee bide meyve sebze taneyle. Tamammi sakin çekilişe katilmayin şansımı azaltmayin :)

o dediğin işler work & travel da yapılıyor genelde sivri zeka. Eğer yeterlilik sınavlarını geçebilirsen türkiyedeki mesleğini ya da mezun olduğun bölümle ilgili meslekleri yapabilirsin. tabi bu düşünceye sahip cahil vasıfsızlar mecburen vasıfsız ağır işler yapmak zorunda kalırlar. türkiyede öğretmenlik yapacağına orada pompacılık yap daha iyi tabi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.