Şimdi Ara

Düz Boru mu Küçük Susturucu mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamın aleyküm arkadaşlar aracımda katalizör yok yerine susturucu takmışlar ama kaynak yerleri çok çürümüş çok ses yapıyor çürümeyle alakalı olabilir mi tekrar kaynak olacak gibi değil yerine düz borumu çektirsem yoksa tekrar susturucumu alsam

• hadi hepimiz yanlışı yanlışla düzeltelim.

kaç gündür memlekette kundaklanmayan yer kalmadı. biz de yakalım bir yerleri, diğer yakanlara ne diyeceksin?

insanların arabalarını sokakta anahtarla çiziyorlar. biz de çizelim, diğer çizenlere ne diyeceksin?

arabalara, insanlara, hayvanlara vurup kaçıyorlar. biz de kaçalım, diğer kaçanlara ne diyeceksin?

bunu daha da uzatırım da, anlamışsınızdır umarım bu kadarıyla. insanın vicdanıyla kendi arasında.

vicdan varsa başkasının yanlışlarnın arkasına saklanmak yerine doğruyu yapar insan.

size şöyle kısaca katalizör ne iş yapar diye bir tanım bırakayım,

Katalizörün görevi, egzozdan çıkan zararlı egzoz gazlarını (emisyonları) zararsız hale dönüştürmektir. Katalitik konvertöre “oksidasyon katalizörü” de denmektedir. Katalitik konvertör, egzoz gazında bulunan ve zararlı olan: yanmamış hidrokarbonları (HC), Karbonmonoksiti (CO), Nitro oksitleri (NOx) kimyasal reaksiyona sokarak zararsız hale getirir.

daha sonra o gazları ilk önce sizin, eşinizin, çocuğunuzun, annenizin, babanızın soluduğunu hatırlatayım.

sağlığı paraya değişmek gibi bir niyetiniz varsa düz boru attırın geçin, yalnız trafikte gezerken o gazları soluyan her bir bireyin tek tek hakkına girdiğinizi de unutmayın.

teşekkür ederim.

• katalizör taksan?

• quote:

Orijinalden alıntı: Psyduck17

katalizör taksan?

1000 lira katalizör hesap numaramı vereyim biraz para yolla taktırayım çok pahalı paşam

• Ccestr kullanıcısına yanıt

Katalizörün görevi, egzozdan çıkan zararlı egzoz gazlarını (emisyonları) zararsız hale dönüştürmektir. Katalitik konvertöre “oksidasyon katalizörü” de denmektedir. Katalitik konvertör, egzoz gazında bulunan ve zararlı olan: yanmamış hidrokarbonları (HC), Karbonmonoksiti (CO), Nitro oksitleri (NOx) kimyasal reaksiyona sokarak zararsız hale getirir.

daha sonra o gazları ilk önce sizin, eşinizin, çocuğunuzun, annenizin, babanızın soluduğunu hatırlatayım.

sağlığı paraya değişmek gibi bir niyetiniz varsa düz boru attırın geçin, yalnız trafikte gezerken o gazları soluyan her bir bireyin tek tek hakkına girdiğinizi de unutmayın.

teşekkür ederim.

• quote:

teşekkür ederim.

Fabrika bacaları ne olacak onlara ne diyorsunuz 😊

hadi hepimiz yanlışı yanlışla düzeltelim.

kaç gündür memlekette kundaklanmayan yer kalmadı. biz de yakalım bir yerleri, diğer yakanlara ne diyeceksin?

insanların arabalarını sokakta anahtarla çiziyorlar. biz de çizelim, diğer çizenlere ne diyeceksin?

arabalara, insanlara, hayvanlara vurup kaçıyorlar. biz de kaçalım, diğer kaçanlara ne diyeceksin?

bunu daha da uzatırım da, anlamışsınızdır umarım bu kadarıyla. insanın vicdanıyla kendi arasında.

vicdan varsa başkasının yanlışlarnın arkasına saklanmak yerine doğruyu yapar insan.

• quote:

hadi hepimiz yanlışı yanlışla düzeltelim.

Tamam para gönder katalizör taktırcam ben bende istiyorum katalizör taktırmayı imkanım yok ne yapıcam hırsızlıkmı yapayım insanlar bişeyleri yapamıyorsa veya eksik yapıyorsa bu bilerek değil mecburiyettendir

• Universal katalizörler var onlar daha ucuzdur

yukarıdaki mesajımda da dedim. aracının saldığı zehirli gazları ÖNCE sen ve ailen soluyorsunuz. para sağlıktan daha önemliyse düz boru tak geç. buna cevap olarak fabrikaları ne diyeceksin dedin. ben de ona karşı cevabımı sundum. bu işler insanın vicdanında biten işler. her araba masraf açar. bunu göze alamayan birisi araç kullanmamalı bence.

hem karnım doysun hem pastam dursun gibi bir mantığa geliyor. ilerde arabanın işleyişinde sıkıntı çıkaracak bir sorun olduğu zaman param yok yaptırmayayım diyebilecek misin? demeyeceksin. yaptırıp kullanmaya devam edeceksin. ama işleyişinde bir sorun yok ve çevreyi kirletiyorsa kimin umrunda. bir depo benzinin 300-350 lira olduğu ülkede 3 depo benzin parası vermeyip hem kendini hem de çevrendekileri zehirlemeye vicdanın el veriyorsa ne mutlu sana. diyecek bir şeyim yok.

• quote:

yukarıdaki mesajımda da dedim. aracının saldığı zehirli gazları ÖNCE sen ve ailen soluyorsunuz. para sağlıktan daha önemliyse düz boru tak geç. buna cevap olarak fabrikaları ne diyeceksin dedin. ben de ona karşı cevabımı sundum. bu işler insanın vicdanında biten işler. her araba masraf açar. bunu göze alamayan birisi araç kullanmamalı bence.

hem karnım doysun hem pastam dursun gibi bir mantığa geliyor. ilerde arabanın işleyişinde sıkıntı çıkaracak bir sorun olduğu zaman param yok yaptırmayayım diyebilecek misin? demeyeceksin. yaptırıp kullanmaya devam edeceksin. ama işleyişinde bir sorun yok ve çevreyi kirletiyorsa kimin umrunda. bir depo benzinin 300-350 lira olduğu ülkede 3 depo benzin parası vermeyip hem kendini hem de çevrendekileri zehirlemeye vicdanın el veriyorsa ne mutlu sana. diyecek bir şeyim yok.

Başkan abartma istersen piyasada birsürü katalizörsüz araba var tofaş grubunda katalizör yok ne olacak?

• Literaryy L kullanıcısına yanıt

abartmak değil. piyasada çok şahin var diye ben de iptal ettireyim, sen de ettir. katalizörlü araba kalmasın. herkes böyle düşünürse ne olur? katalizörler, patrikül filtreleri iptal ediliyor. herkes bir başkasının hatasının arkasına saklanıyor.

• quote:

abartmak değil. piyasada çok şahin var diye ben de iptal ettireyim, sen de ettir. katalizörlü araba kalmasın. herkes böyle düşünürse ne olur? katalizörler, patrikül filtreleri iptal ediliyor. herkes bir başkasının hatasının arkasına saklanıyor.

Mecburiyetten pahalı olduğu için taktıramıyor insanlar

• Nefesini boşa tükettiğini ilk cevapta anlaman lazımdı. Parmaklarına yazık para gönder adamada katalizör taktırsın :D

• Reis sen boşver çevreyi katalizör taktırma parana yazık bırak egzoz gazından insan ölmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matheas

Reis sen boşver çevreyi katalizör taktırma parana yazık bırak egzoz gazından insan ölmez

Pahalı zaten bütçe yetmiyor katalizör almaya

• Bence manifolddan direkt sök. Nasılsa taktığın da bir süre sonra çürüyecek...

• Hocam havanda su dövüyorsun boş ver :)

• 500-550-600 tl civarına üniversal ürünler bulunabiliyor onlardan alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

500-550-600 tl civarına üniversal ürünler bulunabiliyor onlardan alın.

Onlar uymuyor ha susturucu ha universal katalizör orjinali olmadıktan sonra olmaz diyor egzozcu bi kaç yere sordum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.