Şimdi Ara

Düşük MMR'li Oyunculara MMR Arttırma Yolları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
9.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BlackVnM

quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

Siz ne kadar iyi olursanız olun takımınıza gelecek olası feederlar bütün yaptıklarınızı işe yaramaz kılıcak.mmr kasmak istiyosanız takımınızla girin

en başta 3k altı şeklinde yazmışım...
    oyuna girmediğim vakitlerde açıp forumdan kişilerin maçlarını izliyorum. 3k altındaki neredeyse çoğu oyunda 20/4/10 şeklinde oynayan ve takımına oyunu kazandıran birileri oluyor.
    mmr için deneme yapan kişininde 2600mmrli hesaptan 3900e çıkana kadar %100 win rate ile oynadı.O insan değil mi?

bence değil
  • Verdikleri örneklere bak yarabbim. Abi valla alem adamsınız ya. Siz oynayın daha bu saçma sapan mm sistemini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdasd4441

Verdikleri örneklere bak yarabbim. Abi valla alem adamsınız ya. Siz oynayın daha bu saçma sapan mm sistemini.

hala anlamamakta ısrar ediyorsun değil mi? bana gelip solo queueyi kaldırdılar de, eyvallah... ama şaçma sapan sistem deme... var mı insan davranışlarını çözümleyebilecek ve tamamen doğru puanlama yapabilecek fikrin? yok... bunca yıldır bu işlerle uğraşan, ekmeğini bu işten sağlayan insanlardan daha iyi bir sistem yapabileceğini iddia ediyorsun da valveye mail at, belki işe alırlar...
    verdiğimiz örneğe bakalım :
    playdota forumlarında mmr testi yapan elemanı örnek vermiştik. asıl hesabında 5500 puana sahip bu eleman solo girerek puanını 2600den 5200e çıkarttı mı? %80 win rate ile çıkarttı. 2600 ile 3800 arası %100 win rate ile oynadı.koyduğu fotoğraflar ve dotabuff hesabı ile kanıtı ortada.. arkadaş listende 2500 civari puana sahip birileri varsa aç bir iki maçlarını izle, dalga mı geçiyorsunuz lan deyip kapatman 5 dakika sürmez...
    forumda yapılan 1vs1 turnuvasının neredeyse her maçında mmrsi yüksek olan kazanmadı mı? kazandı... mmrsi yüksek olanın kaybettiği maçlardada arada 100-150 civari 5-6 maç ile kapanacak puan farkları bulunuyordu.2k vs 3k maçlarınında neredeyse hepsi ezici sonuçlarla bitti.
    internette dolaşan adalet nerde fotoğraflarının %80+'sında hep mmr puanı düşük olanların KDA ve farm rakamları yerlerde sürünüp ezilen taraf...

şimdi bu şaçma sapan dediğiniz sistemin verdiği puanlara göre 1vs1lerde %90+ win ihtimali, kendisinin yarı puanına sahip oyunculara karşı ezici üstünlüklerle win, maçın genelinde zayıf halka olduğu belli olan kişinin en düşük puanlı çıkması gibi durumların hepsi şans mi?

• quote:

quote:

quote:

Siz ne kadar iyi olursanız olun takımınıza gelecek olası feederlar bütün yaptıklarınızı işe yaramaz kılıcak.mmr kasmak istiyosanız takımınızla girin

en başta 3k altı şeklinde yazmışım...
    oyuna girmediğim vakitlerde açıp forumdan kişilerin maçlarını izliyorum. 3k altındaki neredeyse çoğu oyunda 20/4/10 şeklinde oynayan ve takımına oyunu kazandıran birileri oluyor.
    mmr için deneme yapan kişininde 2600mmrli hesaptan 3900e çıkana kadar %100 win rate ile oynadı.O insan değil mi?

bence değil

biz ona iyi oyuncu diyoruz. insan dışı varlık değil. 5500 mmrı olan her adamın yapabileği bir şey.

• Arkadaşlar Listeye WK'da ekleyebilirsiniz. Hatta direk 1. sıraya yazsanız bile olur. WK ile son 15 maçımda 13 galibiyet aldım. Normalde Hardlane ve Support oyuncusuyum. Bu hero sayesinde 3500 4000 k ya çıktım. Sakın main carry olarak almayın. Kesinlikle jungle gidin . Unutmayın adamları siz kesmiceksiniz siz tanklicaksınız ve her fight ölmek için en önden dalıcaksınız. WK kadar slowu Op olan bir hero olamaz. Siz zaten ölüp tekrar doğana kadar carry niz karsı takımı kesmiş oluyor. Stun olarak da güçlü bir skilli var 2 sn stun ve 2 sn slow .

İtem build önerim.

PT-Armlet-Drum(Mana Sıkıntısını gidermek için ve takıma faydalı olmak için)-Bu 3 den sonra ister taras gidin ister blink dagger.

Kesinlikle ilk pick yapmayın her zaman son sn ye pick yapın ve takımınıza oyun baslıyana kadar wk ile jungle gideceğinizi 10 kere söyleyin. İlk pick yaptığınız taktirde Anti mage lion gibi mana burn olan herolar sizi işe yaramaz bir hala sokabilir.

• Clinkz ile soloyu 450 arttırdım clinkzde eklenebilir
  • Çok faydalı konu teşekkür ederim öncelikle, ama Ember Spirit Phantom Lancer'ı nasıl ezecek o kısma takıldım? Ember tamamen skill-dependant bir hero, silence ve mana burn en büyük düşmanı Ember'ın. E karşıda Ember varken PL salak değilse en kısa zamanda Diffusal alıp Ember'i döver, manası olmayan Ember=çöp. Orası çok misleading olmuş bence.

quote:

Ember: Sebebini yazmama bile gerek görmüyorum, counterlamasını bilmeyen kişilere karşı free win denilebilir, özellikle phantom lancer gibi ilizyon herolarını durdurmanın en kolay yolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 28 Temmuz 2014; 4:00:04 >
  • Maeglin Alcarin M kullanıcısına yanıt
    Mmr uğruna bu kadar sıkıcı heroyu nasıl alıyorsunuz q dışında sikili bile yok sayılır peh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Entüisyonist -- 28 Temmuz 2014; 3:02:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Çok faydalı konu teşekkür ederim öncelikle, ama Ember Spirit Phantom Lancer'ı nasıl ezecek o kısma takıldım? Ember tamamen skill-dependant bir hero, silence ve mana burn en büyük düşmanı Ember'ın. E karşıda Ember varken PL salak değilse en kısa zamanda Diffusal alıp Ember'i döver, manası olmayan Ember=çöp. Orası çok misleading olmuş bence.

quote:

Ember: Sebebini yazmama bile gerek görmüyorum, counterlamasını bilmeyen kişilere karşı free win denilebilir, özellikle phantom lancer gibi ilizyon herolarını durdurmanın en kolay yolu

Battelfury kasiyorsun ya hani sikillerinde var yani kesmek zor olmuyor kardeşim blackvnm gelmeden kaç bence gelip direk .....

• quote:

Çok faydalı konu teşekkür ederim öncelikle, ama Ember Spirit Phantom Lancer'ı nasıl ezecek o kısma takıldım? Ember tamamen skill-dependant bir hero, silence ve mana burn en büyük düşmanı Ember'ın. E karşıda Ember varken PL salak değilse en kısa zamanda Diffusal alıp Ember'i döver, manası olmayan Ember=çöp. Orası çok misleading olmuş bence.

quote:

Ht kasan plye ember ile tek W atarak tüm ilizyonları temizleyip plde yarı hp bırakıyor.eğer plnın yanında başka birisi varsa o direk ölüyor. Wnun düşük cd ile geride ulti bırakıp 2 tane W atsan dayanabilecek pl bulunmuyor desek yalan olmaz.sadece plde değil, tüm İlizyon herolarının en büyük counterlarından birisi, aynı şekilde meeponunda en güzel counterlarından birisi.

Düşük MMR'li Oyunculara MMR Arttırma Yolları

sadece 2 tane battlefurye sahip 16 lvl ember neredeyse tüm core itemlere sahip plye tek skill ile 700 hasar verip tüm ilizyonları rahatlıkla temizliyor.bunu başarabilecek tek rakibi emberden çok daha fazla itemi olan bir phantom assasin veya sven olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackVnM -- 28 Temmuz 2014; 8:41:31 >

• Ember meepo'nun en kral counter herosudur ve eğer yanında earthshaker da olursa rip meepo. Basit kombinasyonlar ile meepo mmr booster.

• Takım kötü oynasa da tek başına kasarsa oyunu çevirebilecek herolar hangileridir. Benim sevdiğim herolar BB, Bloods, Pudge, QOP, Jugg, Storm Spirit, Puck, Earthshaker, PA, Kunkka, Slark, Spirit Breaker, Razor, Riki. Bu herolardan hangileri daha kolay bir şekilde tek başına oyun kazandırabilir. Geçen bir oyunda benim takımda dahil olmak üzere herkes çok kötüydü ve Slark ile 20-1 skor ve rampage ile 20dkda oyun bitti. Ama başka bir oyunda slark ile feedledim. Mid herosu olması lazım galiba bunların ben mid oynuyorum çünkü herkesten önce lvl alıp item kasıp gang hoşuma gidiyor. Hangi heroları almalıyım. Bellir bir sayıdaki heroda biraz tecrübe yapmak istiyorum sürekli onları oynayıp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: köpekkedifare

Takım kötü oynasa da tek başına kasarsa oyunu çevirebilecek herolar hangileridir. Benim sevdiğim herolar BB, Bloods, Pudge, QOP, Jugg, Storm Spirit, Puck, Earthshaker, PA, Kunkka, Slark, Spirit Breaker, Razor, Riki. Bu herolardan hangileri daha kolay bir şekilde tek başına oyun kazandırabilir. Geçen bir oyunda benim takımda dahil olmak üzere herkes çok kötüydü ve Slark ile 20-1 skor ve rampage ile 20dkda oyun bitti. Ama başka bir oyunda slark ile feedledim. Mid herosu olması lazım galiba bunların ben mid oynuyorum çünkü herkesten önce lvl alıp item kasıp gang hoşuma gidiyor. Hangi heroları almalıyım. Bellir bir sayıdaki heroda biraz tecrübe yapmak istiyorum sürekli onları oynayıp.

O listede oyun kazandıramayacak hero yok, hatta oyunda yok.
    Oyunda 20-1 gitmek önemli değil, önemli olan karşı takımın ancienti yıkıp oyunu kazanmak.gerektiği yerde killleri takım arkadaşına bırakmak, zor durumda olan kişiye kurtulma umudu varsa yardıma gitmek gerek.
    Listeden örnek istiyorsan birinci tercihim slark olur. Safe lane carry, offlane ve mid üçlüsünde oynayabiliyor. Aoe damagea sahip olmayan takımlar için ultisinde tek yapabilecekleri seyretmek. Yeterince efektif ve kuvvetli bir hero. Bunun dışında storm oyunun en mobil herosu, başka hiçbir heronun yapamayacağı işleri yapabiliyor. Oynayabileceksen slarktan yerine göre çok daha sağlam bir mid herosu. Kunkka yeterli farmı alırsa 1vs5 oynayabilecek, düzgün skiller ile early ve mid gamede de gayet kuvvetli. Razor kale gibi zaten. Atack çal, çaldığın atackla katliam yap. Ama slark, storm, kunkka üçlüsünü tercih eder Yanlarına birde ember spirit eklerdim.

• 175 oyunum var 12 levelim bu normal mi? Bazılarına bakıyorum 100-200 level 500 oyunları var ama sanki ben o oyunlara ulaşsam bile o levellere gelemem diye düşünüyorum. Dergi satın almadığım için oyun biraz düz gidiyor. Oyna çık vs :D bu saatten sonra hala dergi almalı mıyım ? Dergim olmadığı için mi acaba kolay level alamıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

175 oyunum var 12 levelim bu normal mi? Bazılarına bakıyorum 100-200 level 500 oyunları var ama sanki ben o oyunlara ulaşsam bile o levellere gelemem diye düşünüyorum. Dergi satın almadığım için oyun biraz düz gidiyor. Oyna çık vs :D bu saatten sonra hala dergi almalı mıyım ? Dergim olmadığı için mi acaba kolay level alamıyorum?

Level çok önemli değil bence ama oyunun verdiği bir booster vardı. Onu kullanmadıysan kullanabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

Ht kasan plye ember ile tek W atarak tüm ilizyonları temizleyip plde yarı hp bırakıyor.eğer plnın yanında başka birisi varsa o direk ölüyor. Wnun düşük cd ile geride ulti bırakıp 2 tane W atsan dayanabilecek pl bulunmuyor desek yalan olmaz.sadece plde değil, tüm İlizyon herolarının en büyük counterlarından birisi, aynı şekilde meeponunda en güzel counterlarından birisi.

sadece 2 tane battlefurye sahip 16 lvl ember neredeyse tüm core itemlere sahip plye tek skill ile 700 hasar verip tüm ilizyonları rahatlıkla temizliyor.bunu başarabilecek tek rakibi emberden çok daha fazla itemi olan bir phantom assasin veya sven olabilir.

Hocam peki emberı etkisiz hale getirmenin yolu nedir ? Dif kasabiliriz ya da nuker herolar alabiriz bana göre peki sizce ?

• Burst damage early gamede işe yaramıyor. Fire guard kurtarması için yeterli. Ben oynarken düz vuruş herolarına karşı zorlanıyordum. Eğer early gamede item farkını yeterince açamaz isem pa, void, viper gibi yüksek hasarlı herolar büyük sıkıntı oluyor. Ayrıca slow herolarıda ember için büyük sıkıntı. Slow yediği anda ultisini bir yere göndermek istediği zaman koşmak yerine sürünüyor.

• quote:

Burst damage early gamede işe yaramıyor. Fire guard kurtarması için yeterli. Ben oynarken düz vuruş herolarına karşı zorlanıyordum. Eğer early gamede item farkını yeterince açamaz isem pa, void, viper gibi yüksek hasarlı herolar büyük sıkıntı oluyor. Ayrıca slow herolarıda ember için büyük sıkıntı. Slow yediği anda ultisini bir yere göndermek istediği zaman koşmak yerine sürünüyor.

Sağolun hocam peki sizce fury çıktıktan sonra bir daha fury mi çıkılmalı yoksa crit mi gidilmeli ?
  • quote:

quote:

quote:

Ben de denedim az önce, ikisi de 25 level. PL'de diffusal, manta, PT vardı Ember'da iki BF ve phase. Çok fazla ilüzyon yoksa PL rahat alıyor ama ilüzyonlar olunca Ember'ın attığı damage harbiden inanılmaz, normal şartlar altında da PL'nin bir sürü ilüzyonu olacağını düşünürsek senin dediğine geliyor haklıymışsın kusura bakma.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de denedim az önce, ikisi de 25 level. PL'de diffusal, manta, PT vardı Ember'da iki BF ve phase. Çok fazla ilüzyon yoksa PL rahat alıyor ama ilüzyonlar olunca Ember'ın attığı damage harbiden inanılmaz, normal şartlar altında da PL'nin bir sürü ilüzyonu olacağını düşünürsek senin dediğine geliyor haklıymışsın kusura bakma.

Bu arada cleave damage armora takılmaz. Yani ilk vurduğun hedef damageı armor ile azaltır ama ikincil hedeflerin armorının bir etkisi olmaz daha fazla vurur. Mesela Kunkka'nın Tidebringer (pasif) ikincil hedeflere çok daha fazla vurur. Test modeda dene istersen.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.