Şimdi Ara

düşük hızda yalpalama hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
6.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün temde trafikte dur kalk yaparken dikkatimi çekti bu durum. vitesi 2 ye atıyorum ve gaza basmadan araç kendi hızında giderken sanki arka tekerler yüzünden sağa sola yalpalıyormuş gibi hissediyorum. acaba yolda bozukluk var diye mi böyle oluyor diye düşündüm. yollar gayet düzdü ve benim gibi yalpalamıyordu önümdeki araçlar.

lastikleri değişeli 1 ay olmadı daha yeni aldım 4 adet petlas pt515. sadece düşük hızda oluyor yüksek hızda olmuyor. sorun sizce nerden kaynaklanıyor?

araç: citroen nemo 1.4 combi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 1 Nisan 2017; 0:55:18 >

• Jantlar yamulmus olabilir. Kontrol ettirin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün bende hisstettim öyle bir durum. Aracı 1 haftadır kullanmıyordum sakin giderken sanki bir lastik yamulmuşta bir aşşağı bir yukarı oluyor gibiydi. İndim baktım lastiklerde bir probşem göremedim sonra düzeldi. Sanırım lastik biraz inik olduğundan içindeki tel falan esnemiştir diye düşünüyorum. Sizce olabilir mi böyle bir şey?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beşiktaş tünelinde şerit çizgilerinin üstünden geçerken bende de garip bi yalpalama yapıyordu bazen, ilk olduğunda nolduğunu anlayamadım ön takımı geride bıraktık zannettim ama tam olarak neyin sebep olduğunu da çözebilmiş değilim, şerit çizgileri normal boyaya göre bayağı kalın olduğundan yapıyor diye düşündüm.

Sizdeki de belki böyle bir durum olabilir mi? Her zaman her yere yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForteVeloce

Jantlar yamulmus olabilir. Kontrol ettirin.

ben de ondan şüpheleniyorum hocam. araç dedemin aracı. geçen temmuz ayında yolda giderken uyuyakalıp yoldan çıkmış. jantları falan yamultmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Beşiktaş tünelinde şerit çizgilerinin üstünden geçerken bende de garip bi yalpalama yapıyordu bazen, ilk olduğunda nolduğunu anlayamadım ön takımı geride bıraktık zannettim ama tam olarak neyin sebep olduğunu da çözebilmiş değilim, şerit çizgileri normal boyaya göre bayağı kalın olduğundan yapıyor diye düşündüm.

Sizdeki de belki böyle bir durum olabilir mi? Her zaman her yere yapıyor mu?

hocam çizgilerin üstünde giderken dediğiniz oluyor tabi ama ben çizginin üstünde gitmememe rağmen oldu bu dediğim. yol bozuk veya eğimli de değildi. yine para sıkıştı sanırım lastik jant takımına.
  • benim araçta da 50 km hız civarında hafif sallanma hızlandıkça da titremeye dönüşüyordu

rot balansımdan emindim, servisten çıkmıştım teknik bir sıkıntıda yoktu

bugün lastikçiye gidince sorunumu çözdüm

lastiklerden birisi eski olduğundan bombeleşme ve dişlerin arasından dikine yarılma olmuş

dışarıdan dikkatli bakınca hafifçe gözüküyormuş ama esas tekeri çıkarınca gördük, değiştirdik

(1 gün öncede balata değiştirmiştim hiç farketmemişiz, dikkatlice jantı ve lastiği gözden geçirmek lazım)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.