Şimdi Ara

Durduk yere artan PİNG değerlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar cs go oynuyorum. hiçbir zaman ping yüzünden sorun yaşamadım fakat 4 gündür oyunda inanılmaz ping alıyorum, atılacak derecede. 400-500 hatta 650ye kadar ping değerim çıkıyor. fakat speedtest yaptırıyorum download 33mb , upload 2mb, ping 18ms civarı çıkıyor. yani görünüşe göre internet hızımda hiçbir sorun yok sorunsuz şekilde çok iyi oyun oynamam gerekiyor bu verilerle fakat anlattığım gibi ping değerlerim berbat. sorun Türknette mi yoksa modemde mi. tek yaşıyorum ve yedek modemim yok, nasıl öğrenebilirim ve ne yapabilirim.

modemim asus dsl-n16 gayet düzgün bir vdsl modem. 1buçuk yıl civarı oldu alalı. internet sağlayıcım türknet 35mb.

• speedtest yaptığınız server ı değiştirip tekrar test yapın

tabii pingin arttığı zaman aralığından bahsediyorum.

speedtest en uygun servera atıyor test için.

bizde de öyle oluyor. 60-70 mbit speedtest yurtdışı yapıyorum 1-2 mbit oluyor ping tavan. Biz de ayrıca sayfalar bile açmıyor

60-70 mbit olan az sonra 5-10 oluyor veya hata veriyor

yani çok çok kişiler turk net ile ping sorunu yaşıyor.

ben de siz gibi düşündüm modem ve access point değiştirdim.

ama sorun sistemde imiş.

yani sizde bir sorun olduğunu zannetmiyorum.
  • hocam otomatik bilgisayar ne verirse onu kullanıyorum. yurt dışı vs gibi birşey göstermiyorum. dediğiniz gibi farklı serveri nasıl seçeceğim ? modem arayüzünden mi. şöyle bir gelişme oldu, ip girip modem arayüzüne baktığımda laptop telefon harici birde j7 prime diye farklı bir telefon ismi gördüm. mac fitresi yaparak sadece kendi cihazlarımı tanıttım, uzun süreli bakmadım ama düzeldiğini gördüm. belki de birileri şifremi kırmıştı ve cayır cayır sömürüyordu tüm haftadır.

tam olarak hangi gün internetime kaç kişi bağlandığını görebileceğim birşey varmı
  • Speedtestte change server diye bir yer olması gerek. Şu an mobildeyim. Mobilde öyle var. Oradan değiştireceksiniz. Browser üzerinden yani.
    Modemdeki durumu bilmiyorum belki bi ara bir misafir teli bağlanmıştır.
    Bazı modemlerde ayrıntılı loglar var onun haricindekilerde kim ne zaman bağlanmış göremezsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ehlisafa

Speedtestte change server diye bir yer olması gerek. Şu an mobildeyim. Mobilde öyle var. Oradan değiştireceksiniz. Browser üzerinden yani.
    Modemdeki durumu bilmiyorum belki bi ara bir misafir teli bağlanmıştır.
    Bazı modemlerde ayrıntılı loglar var onun haricindekilerde kim ne zaman bağlanmış göremezsiniz
    anladım hocam teşekkürler. ama bir ara bağlanan misafiri gösteriyorsa 3 kişi göstermezdi, en az 15-20 kişi bağlanmıştır zamanında gelen misafirlerden. belli ki dün baktığım zaman benimle birlikte gireni gösteriyordu. "istemciler" diye bir kısımdı baktığım yer 3 kişi görünüyordu. telefonum, laptobum ve j7 prime diye başka telefon.
  • Mantıklı dersin
    Ama modem bazı ipleri bazı cihazlara kiraya verir o kira süresince başkası kullanmaz. Kastım bu idi
    Genelde 24 saat oluyor benim modemde
    O süreçte bağlı olmayan da gözüküyor
    Ama bağlı olmadığıda gözüküyor
    Sizde nedir bilmem
    Aklıma bu gelmişti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • anladım hocam tekrar teşekkürler durumu haberdar edeceğim buradan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem !

anladım hocam teşekkürler. ama bir ara bağlanan misafiri gösteriyorsa 3 kişi göstermezdi, en az 15-20 kişi bağlanmıştır zamanında gelen misafirlerden. belli ki dün baktığım zaman benimle birlikte gireni gösteriyordu. "istemciler" diye bir kısımdı baktığım yer 3 kişi görünüyordu. telefonum, laptobum ve j7 prime diye başka telefon.

Alıntıları Göster
    Başkası wifini kırmış olabilir. Mac filtrelemeyi açıp tekrar bağlanmasını sağla sonra da şikayet et hapise kadar yolu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbul avrupa yakasi veya edirne kirklareli tarafındaysan sana önerim NetGalaksiye geçmen yalin internet tarifesine geç sadece bu bolgelerde tarifesi var

35mbit 200gb kota 50 tl

35mbit sinirsiz kota 60 tl

50mbit sinirsiz kota 70 tl

75mbit sinirsiz kota 75 tl

tehadutsuz musteri temsilciside cok ilgili ulasabiliosun her turlu mail atsan bile aninda dönüyorlar

35mbitlik sinirsiz kota kulaniom ping degerlerim 5 - 7 arasi

Durduk yere artan PİNG değerlerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.