Şimdi Ara

Duolingo ile hiçbir şey öğrenemezsiniz, boşuna vakit harcamayın. ALTIN TAVSİYELER!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
9
Favori
16.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Duolingo size hiçbir şey katmaz, anca ortaokulda ingilizce dersinde parmak kaldırmanızı sağlar.

İngilizce öğrenmeniz için yapmanız gerekenleri söylüyorum, sırasıyla değil hepsini yapın yani aklıma geleni yazıyorum.

Sınıfta Türkçe konuşulmayan, full ingilizce konuşulan sağlam bir kursa gidin.

Özel öğretmen tutmayın, grammar bile pratikle öğrenilir. Hocanın dediklerini zaten 2 saat sonra unutacaksın.

Fiillerin yani verblerin, 2. ve 3. hallerini öğrenin. Yani past simple ve participle. Bunları ezberleyin, düzgün kullanamazsanız karşıdaki size cahil muamelesi yapabilir. Düzgün kullanamazsanız diyorum, bilmiyorsanız hiç konuşmayın zaten

Verb+vocabulary hunharca abanın. Aksi halde karşınıza bir yabancı geldiğinde bir cümle kurar ve siz ne dedi bu acaba bu diye bön bön bakarsınız. Mesela adam bir cümle kurdu ama o kurduğu cümleyi kulak aşinalığınız sayesinde tam olarak anladınız fakat cümlede kurduğu kelime ve fiilleri bilmiyorsunuz, adama ne cevap vereceksiniz? Bu yüzden çok ama çok önemli.

Yabancı dizileri ve filmleri Türkçe altyazı ile izleyin, cümle kalıplarını ve kelimeleri hafızanıza kazıyın.

Bildiğiniz yabancı dizi ve filmleri ingilizce altyazı ile izleyin. Kelimelerin nasıl yazıldığını öğrenirsiniz, kulak aşinalığınızla kombinasyonunuz artar. En önemli şeylerden biridir, özellikle eğitim ve iş konusunda.

Younow.com, Periscope gibi canlı yayın platformlarında, GB taglı yayınlar izleyin. İngiliz aksanına kulak aşinalığınız olsun, dediklerini anlayabiliyor musunuz test edin.

Yabancı yayıncılara ingilizce sorular sorun, sizin sorduğunuz soruyu rahatlıkla anlayıp direk cevap verebiliyorlar mı test edin.

Oyunlarda yabancı serverlarda oynayın ve diğer oyuncularla mümkün olduğunca iletişimde kalın. Türk chat varsa kapatın, çoğu gereksiz insan zaten.

Noktalama ve imla kurallarına dikkat edin, alışkanlığınız artar. Cahil Cahil İ yazmayın veya ı yazmayın. it isnt deseniz anlarlar ama, It isn't gibi cümleler kurmaya çalışın.

Online oyunlarda veya yayınlarda bulduğunuz yabancıların Skype adreslerini alın, onlarla birebir konuşun.

Turistik yerlerde bulunun, en basitinden gidin bir saat sorun. Özgüveniniz artar ve konuşmaktan çekinmezsiniz. Böylece konuşurken rahat ve akıcı olur ayrıca aksan sahibi olursunuz.

Yabancı şarkılar dinleyin, yabancı kitaplar okuyun ve haber okuyun. BBC haber sitesini, Chrome favori sıranıza ekleyin ve her gün girin. Buralarda ömrünüzde görmediğiniz kelimeleri göreceksiniz, Tureng.com'dan anlamlarına bakın.

Arama motorlarının çevirilerini kullanmayın, Tureng.com kullanın. Ayrıca mobil aplikasyonları da var.

İmkanınız varsa, İngiltere ve Amerika başta olmak üzere sonra diğer Avrupa ülkelerine seyahatler yapın. Buralarda marketten bir su almak için bile ingilizce konuşmanız, fayda sağlayacaktır. Oralara gidince de özgüveniniz olsun, Dünya'da hatta Amerika ve İngiltere'de bile mükemmel ingilizce konuşamayan insan çok yani yalnız değilsiniz. Açın kendinizi, sonra farkediceksiniz ki bir kaç aya hatalar ile bile olsa çat pat konuşmaya başlayıp ileride kusursuzluğa doğru çok iyi yollar kat edeceksiniz.

Umarım yardımcı olmuşumdur, şimdi daha önce belirttiğim gibi kafama geldikçe yazdım. Eklenecek bir şey varsa eklerim, aklıma geldikçe. İşinize yaradıysa teraziye tıklamayı unutmayın . Doğa Koleji gibi kafasına göre 100 vermeyen, uluslar arası projelere hatta bünyesinde üniversiteler bile bulunduran bir Özel Anadolu Lise'sinde okuyorum. Hazırlık bitirdim, haftada 35 saat ingilizce dersi gördüm ve hiç Türkçe konuşmadan. 1 Bayan ve 1 Erkek olmak üzere 2 Amerikan hocam, 1 İranlı erkek ve 1 İngiliz bayan ingilizce hocam oldu ve hala var. 11. Sınıf'a geçtim, tecrübelerime güvenebilirsiniz.

NOT: Burada artislik taslamıyorum, üniversite eğitimini bile bu dil üzerine alanlar mutlaka burada vardır. Onlarda dediklerime katılıyorlarsa, onaylayıcı bir mesaj yazarlarsa sevinirim. Herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E35D290C4 -- 31 Ağustos 2015; 23:11:40 >

• onun yerine ingilizce üzerinden başka bir dil öğrenin
  • Peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aeronautical Engineering

Peki
    nasiplenecek varsa görsün
  • Yıllardır anlattıklarımı adam yazıya dökmüş iyi mi

İngilizcem 0 ken 9gag de takıla takıla, yabancı dizi izleye izleye baya geliştirdim kendimi hatta bazen ingilizceden türkçeye çeviremediğim kelimeler oluyor

İngilizce düşünün bu da önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E35D290C4

nasiplenecek varsa görsün

Alıntıları Göster
    şunu ana sayfaya sabitleyin de yabancı dizi izleyerek ingilizce öğrenmeye çalışan ilkokullu ve liseliler faydalansın.
  • İlk maddeden sonra okumayı bıraktım.

Adam ücretsiz indirilen bir uygulama ile binlerce lira verilen özel kursları karşılaştırmış.

Ne kadar zeki adamlarsınız siz. Parası olan adam kursa gitmek yerine gidip de ücretsiz uygulama kovalamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

İlk maddeden sonra okumayı bıraktım.

Adam ücretsiz indirilen bir uygulama ile binlerce lira verilen özel kursları karşılaştırmış.

Ne kadar zeki adamlarsınız siz. Parası olan adam kursa gitmek yerine gidip de ücretsiz uygulama kovalamaz.

Kurs veya yurtdışı hariç binlerce liralık bir durum söz konusu değil.

Edit: Duolingo'nun çalıştığı telefon/tabletlerde binlerce lira

Edit2: Birde yurtdışı örneği vermişim, kapitalizm ile yönetilen Dünya'dan ne bekliyon kardeş? Bunları yapamayanlara yine evde yapabileceği tavsiyeler verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E35D290C4 -- 31 Ağustos 2015; 22:38:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanfsm

quote:

Edit2: Birde yurtdışı örneği vermişim, kapitalizm ile yönetilen Dünya'dan ne bekliyon kardeş? Bunları yapamayanlara yine evde yapabileceği tavsiyeler verdim.

Telefon tablet bilgisayar kullanmayan insan varsa gitsin kursa yazılsın eyvallah.

Ama ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu emin değilim. Üç dört bin liralık kurslar ile yurt dışı seyahatinden bahsediyorsun. Bir de bunların haricinde bir şey yok diyorsun.

Daha ne olacaktı paşam.

• quote:

Duolingo size hiçbir şey katmaz, anca ortaokulda ingilizce dersinde parmak kaldırmanızı sağlar.

İngilizce öğrenmeniz için yapmanız gerekenleri söylüyorum, sırasıyla değil hepsini yapın yani aklıma geleni yazıyorum.

Sınıfta Türkçe konuşulmayan, full ingilizce konuşulan sağlam bir kursa gidin.

Özel öğretmen tutmayın, grammar bile pratikle öğrenilir. Hocanın dediklerini zaten 2 saat sonra unutacaksın.

Fiillerin yani verblerin, 2. ve 3. hallerini öğrenin. Yani past simple ve participle. Bunları ezberleyin, düzgün kullanamazsanız karşıdaki size cahil muamelesi yapabilir. Düzgün kullanamazsanız diyorum, bilmiyorsanız hiç konuşmayın zaten

Verb+vocabulary hunharca abanın. Aksi halde karşınıza bir yabancı geldiğinde bir cümle kurar ve siz ne dedi bu acaba bu diye bön bön bakarsınız.

Yabancı dizileri ve filmleri Türkçe altyazı ile izleyin, cümle kalıplarını ve kelimeleri hafızanıza kazıyın.

Bildiğiniz yabancı dizi ve filmleri ingilizce altyazı ile izleyin. Kelimelerin nasıl yazıldığını öğrenirsiniz, kulak aşinalığınızla kombinasyonunuz artar. En önemli şeylerden biridir, özellikle eğitim ve iş konusunda.

Younow.com, Periscope gibi canlı yayın platformlarında, GB taglı yayınlar izleyin. İngiliz aksanına kulak aşinalığınız olsun, dediklerini anlayabiliyor musunuz test edin.

Yabancı yayıncılara ingilizce sorular sorun, sizin sorduğunuz soruyu rahatlıkla anlayıp direk cevap verebildiklerini test edin.

Oyunlarda yabancı serverlarda oynayın ve diğer oyuncularla mümkün olduğunca iletişimde kalın. Türk chat varsa kapatın, çoğu gereksiz insan zaten.

Noktalama ve imla kurallarına dikkat edin, alışkanlığınız artar. Cahil Cahil İ yazmayın veya ı yazmayın. it isnt deseniz anlarlar ama, It isn't gibi cümleler kurmaya çalışın.

Online oyunlarda veya yayınlarda bulduğunuz yabancıların Skype adreslerini alın, onlarla birebir konuşun.

Turistik yerlerde bulunun, en basitinden gidin bir saat sorun. Özgüveniniz artar ve konuşmaktan çekinmezsiniz. Böylece konuşurken rahat ve akıcı olur ayrıca aksan sahibi olursunuz.

Yabancı şarkılar dinleyin, yabancı kitaplar okuyun ve haber okuyun. BBC haber sitesini, Chrome favori sıranıza ekleyin ve her gün girin. Buralarda ömrünüzde görmediğiniz kelimeleri göreceksiniz, Tureng.com'dan anlamlarına bakın.

Arama motorlarının çevirilerini kullanmayın, Tureng.com kullanın. Ayrıca mobil aplikasyonları da var.

İmkanınız varsa, İngiltere ve Amerika başta olmak üzere sonra diğer Avrupa ülkelerine seyahatler yapın. Buralarda marketten bir su almak için bile ingilizce konuşmanız, fayda sağlayacaktır. Oralara gidince de özgüveniniz olsun, Dünya'da hatta Amerika ve İngiltere'de bile mükemmel ingilizce konuşamayan insan çok yani yalnız değilsiniz. Açın kendinizi, sonra farkediceksiniz ki bir kaç aya hatalar ile bile olsa çat pat konuşmaya başlayıp ileride kusursuzluğa doğru çok iyi yollar kat edeceksiniz.

Umarım yardımcı olmuşumdur, şimdi daha önce belirttiğim gibi kafama geldikçe yazdım. Eklenecek bir şey varsa eklerim, aklıma geldikçe. İşinize yaradıysa teraziye tıklamayı unutmayın . Doğa Koleji gibi kafasına göre 100 vermeyen, uluslar arası projelere hatta bünyesinde üniversiteler bile bulunduran bir Özel Anadolu Lise'sinde okuyorum. Hazırlık bitirdim, haftada 35 saat ingilizce dersi gördüm ve hiç Türkçe konuşmadan. 1 Bayan ve 1 Erkek olmak üzere 2 Amerikan hocam, 1 İranlı erkek ve 1 İngiliz bayan ingilizce hocam oldu ve hala var. 11. Sınıf'a geçtim, tecrübelerime güvenebilirsiniz.

NOT: Burada artislik taslamıyorum, üniversite eğitimini bile bu dil üzerine alanlar mutlaka burada vardır. Onlarda dediklerime katılıyorlarsa, onaylayıcı bir mesaj yazarlarsa sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Zeka işi tabi herkes her kaynaktan anlamaz.

• quote:

quote:

quote:

Telefon tablet bilgisayar kullanmayan insan varsa gitsin kursa yazılsın eyvallah.

Ama ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu emin değilim. Üç dört bin liralık kurslar ile yurt dışı seyahatinden bahsediyorsun. Bir de bunların haricinde bir şey yok diyorsun.

Daha ne olacaktı paşam.

Yurtdışı örneğini yazdım, siz alıntılarken arada kaynadı herhalde yani sonra farkedince editledim. Duolingo ile B2 seviyesine gelebilirmiyim diyen var, C2 diyen bile gördüm. Olacak iş değil yani, medet ummayın demek istiyorum. Ayrıca kursa gitmiyorsa Duolingo'da takılsın demekte yanlış. Hiçbir şey katmayacağının altını tekrar çiziyorum. Arkadaşlar kursa gidemiyorsanız yine kurcalamayın Duolingo'yu cidden zaman kaybından başka bir şey değil. Verdiğim diğer 10'larca tavsiyeyi uygulayın. Ama bu arkadaşın bahsettiği konulara da imkanlar el verdikçe mutlaka değinin, zararlı çıkmazsınız.

• Saol kardes sayende catur cutur konusuyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Daha ne olacaktı paşam.

Yurtdışı örneğini yazdım, siz alıntılarken arada kaynadı herhalde yani sonra farkedince editledim. Duolingo ile B2 seviyesine gelebilirmiyim diyen var, C2 diyen bile gördüm. Olacak iş değil yani, medet ummayın demek istiyorum. Ayrıca kursa gitmiyorsa Duolingo'da takılsın demekte yanlış. Hiçbir şey katmayacağının altını tekrar çiziyorum. Arkadaşlar kursa gidemiyorsanız yine kurcalamayın Duolingo'yu cidden zaman kaybından başka bir şey değil. Verdiğim diğer 10'larca tavsiyeyi uygulayın. Ama bu arkadaşın bahsettiği konulara da imkanlar el verdikçe mutlaka değinin, zararlı çıkmazsınız.

Kursa gidemeyen adam tabi tutup bu tarz şeylere yönelecek. Duolingo ortalama 1200 kelime öğretiyor. Bunun üzerine ayrı bir çalışma yapılırsa pekala İngilizce öğrenilir. Çok da zor bir dil değil. Rusça, Arapça görmüş birisi olarak söylüyorum.

Ayrıca konuyu okuyan arkadaşların yerinde olsam kendi dilini yazamayan birisinden farklı diller konusunda öneri almazdım.

Haydi iyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: giges1997

Saol kardes sayende catur cutur konusuyorum
    use it or lose it olay bu..
    kullanmadan, ihtiyac duymadan dil öğrenmeye kalkmayın.
  • Duolingo temeli sağlamlaştırır sadece
  • İngilizce dışında bir dil için peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scarlet Eyes

onun yerine ingilizce üzerinden başka bir dil öğrenin

Bundan daha iyi bir yöntem olamaz. Ama neden eksilendiniz anlamadım. İngilizce üzerinden başka bir dil öğrenmek beyin yakar ama dili oturtur
  • kolejde okuyan zengin birisi ışte beyler
  • @cihanfsm

Tureng.com u ilk defa dıydum hocam internet paketim düzelince bir ara bakarım. Yabancı Dil Bölümü lise sona geçtim dediğiniz her şeye katılıyorum ki bende böyle öğrendim İngilizceyi zaten.

@The Notorious

Sizi neden eksilemişler anlamadım hocam. İngilizcesi olmayan biri cidden 9gag vb ortamlarda takılıp cidden İngilizce geliştirilebilir.
  • quote:

quote:

iyi hoş yazmışsın fazlasıyla katılıyorum da ilk editin inanılmaz saçma olmuş. millet sanki duolingo yükleyecem diye telefon alıyormuş, duolingo yükleyecek olmasa dumanla haberleşeceklermiş gibi konuşuyorsunuz.

gerçi duolingo dediğimiz mereti 300 liralık telefon da açıyor artık

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.