Şimdi Ara

Dünyanın en iyi üniversiteleri ve evrim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
8.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harvard üniversitesi evrimsel biyoloji bölümü
    https://oeb.harvard.edu/
    Ek olarak insanin evrimini inceleyen bölüm
    https://heb.fas.harvard.edu/

Stanford
    https://biology.stanford.edu/research/research-areas/evolution

Mit evrimin kanıtları
    https://ocw.mit.edu/high-school/biology/exam-prep/evolutionary-biology/evidence-for-evolution/

Cambridge
    https://www.bio.cam.ac.uk/research/evolution

Oxford
    http://evolve.zoo.ox.ac.uk/Evolve/Home.html

Dünyanın en parlak öğrencilerini yetiştiren üniversiteler evrim konusunda tartışmaya bile girmeyip binlerce makale yazıyor araştırmalara para akıtıyor fakat türkiyeden ilkokul mezunu bir insan gelip evrim yalan yeaaa diyebiliyor.
    Bu insanlar bu cesareti nereden bulabiliyor anlayamıyorum.
    Her söylenene inanın demiyoruz fakat elinizde evrim aleyhine tek bir kanıt dahi yok ancak sallayıp duruyorsunuz.
    Bilimsel sayılabilecek bir kanıtıniz var ise buyrun. Allah öyle demiyir demek kanıt olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir tarafta kanıtlarla beslenen bilim diğer tarafta kanıt sunsak herkes inanır sınav bu sınav diyen bir din. Benim fikrimin kanıtsiz masallara inanmakla alakası yok.

Konudan alakasız şeyler söylüyorsunuz. Ben neden evrimi reddediyorsunuz kanıtıniz ne diyorum siz kerhane diyorsunuz.

Evrim hakkımda tek bir makale bile okuduğunuzu düşünmüyorum. Sağdan soldan evrim suduuuur evrim buduuur kalemin bile yaratıcısı varsaaaa koca evrenin niye yooook tarzı mantıktan uzak yazılar okuyup bilimin karşısına çıkıyorsunuz. Yapmayın.
    bu sorular tabi sürer gider de ben bir iki bişey sorayım müsadeniz olursa.

tahsiliniz nedir ? ihtisasınız nedir ? hangi kurumlarda ne görevler üstlendiniz ? hangi kitapları yazdınız ? nerelerde konferans verdiniz ? sizin bakteriler insanlar canlılık hakkında görüşlerinizi neden dikkate alalım ? şu söylediklerinize bakarak kedicikzadelerden farkınızı görmek zor. evrimi a9 tvden mi öğrendiniz yoksa bizzat hocaefendiden mi ?

derdim sizi şahsen hedef almak değil. hiçbirine cevap vermeyin. ben sadece dışardan nasıl göründüğünüzü ifade etmeye çalıştım.

birisine ben allaha inanmıyorum desem, gelen ilk soru istisnasız evreni/dünyayı kim yarattı oluyor. buna sadece gülebiliriz. mesele tanrıyı aradan çıkartıp gerçeği bulmak, bir başka tanrıyı yerine koymak değil. bu forumda meşhur evrim karşıtlarının kullandığı hz.doğal seleksiyon darwin dini gibi ifadeler var. evrimcilerin derdi islama veya tanrıya düşmanlık değil. inanan yine inanır 2018 yılında inanç özgürlüğünü tartışacak değiliz. ancak gerçeklerin er yada geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. dinler karşısında dursa bile.
    Birinci madde için verdiğiniz argümanlar hiçbir şey söylemiyor. Amfibi canlıları hiç mi duymadınız? Mesela kurbağa.

İkinci maddedeki olayları nereden biliyoruz? Çünkü akla ve mantığa uygun. Kara tabakalarını kronolojik olarak tasnif ediyorsunuz ve bu size basitten karmaşığa doğru bir süreci tüm açıklığıyla gösteriyor. Bu size tahmin gücü de sağlıyor. Bu tarihlemeler arasında, şu gibi mekanlarda şöyle bir canlı yaşamış olması gerekiyor diyorsunuz; gidip araştırdığınızda eğer ki fosilleşme gerçekleştiyse aradığınızı buluyorsunuz. Tiktaalik'in öyküsü böyledir mesela. Neil Shubin'in kendi yazdıklarını okuyabilirsiniz. Ayrıca evrime "tesadüf diyor ya" diye karşı çıkarken tüm bu türlerin varlığını tesadüfe bağlamak da biraz komik oluyor esasen. Ki bu olayları genetik deneylerle kanıtlayabilmek de mümkün.

Ağzınız açık kalmasın. Bilim dünyasında dediğiniz türden kabul gören hiçbir makale yok. Akıllı tasarım denen olay tamamen saçmalıktan ibaret, hiçbir şeyi açıklayan bir şey değil. Ki başlı başına Tanrı fikrini hakaret olan bir fikir. Mesela Francis Collins'e bakınız, Theodosius Dobzhansky'e bakınız, Francisco Ayala'ya bakınız, Kenneth Miller'a bakınız; bu isimler dindar olmalarına rağmen akıllı tasarım denen garabete karşı çıkan bilim insanlarıdır. Çünkü neyin ne olduğunu deneyimleyerek görmüşlerdir.
  • oğlum sen beynini peynir ekmekle mi yedin? bu ülkede milyonlar evrime inanmıyor milyonlar. sadece şu dh forumdaki evrime inanmayanları çağırsan yıkarlar burayı.

ortadoğuda ideoloji değiştirmeye çalışıyorsun evrimi anlatarak. bu bir insanın iterek bir apartmanı devirmeye çalışmasına benziyor. istediğin kadar zorla bir şey değişmez. istersen buraya türkiyenin dahi insanları çağır. en ince ayrıntısına kadar anlatsın. karşındaki insanlar farklı perspektiften bakıyor, sen tümevarımı kullanıyorsun adamar tümdengelimi kullanıyor. adam diyor ki allah kuran peygamber esastır. bütün sistemler bunu kabul edecek şekilde kurulur. neden çünkü allah bizi yaratmış vs. vs.

bunu nasıl becerebilirsin...... evrimle kuranı sentezlersen belki birşeyler çıkar.

sürekli aynı şeyleri deneyerek farklı sonuç elde edemezsin. çok farklı düşünmelisin bu gibi durumlarda.
  • MadDeveloper M kullanıcısına yanıt
    alt kültürün en iğrenç kelimesini burada kullanmaya nasıl cürret ediyorsun lan? sana diyorum sana? forumu da kendin gibi hiç mi edeceksin?

birisi sana bakar, "ha demekki bu serbest der" daha kötüsünü kullanır. diğer biri de bunu görür "hee burası tam bizim köye göre" der gider pis arkadaşlarını çağırır. bak ne oldu gördün mü? forumu ne hale getirdin?

sen cahil misin lan? saçma sapan bir tarışmaya giriyorsun nasıl olsa orta yolda buluşamayacaksın ne diye tartışıyorsun. sen de o yüksek kapasite nerede?

o mesajı sileceksin. burası benim evim bizim evimiz. tamam? şu an sen bizim evimizin içine tükürdün. o tükürüğünü temizle insanın asabını bozma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avcılarınavcısı -- 1 Eylül 2018; 0:1:51 >
  • milkomeda kullanıcısına yanıt
    quote:

Bir fikri dünyanın en parlak zihinleri onlarca yıldır destekliyorsa ve bu fikri kanıtlayacak somut kanıtlar sunuyorsa ve eğer benim karşıt kanıtım yoksa o fikri kabul ederim

İşte bu dini inanış şeklidir.

quote:

Sen hangi sıfatla evrimi reddediyorsun? Eğer senin de kanıtların var ise buyur bir makale de sen yaz ve bilim dünyasıyla paylaş.

Sıfat sormak seni sıfatlı mı yapıyor. Bir zamanlar memlekette en çok vergi veren sıfatını elde eden kişi kerhane sahibi sıfatlı biriydi. Sıfatlarla konunun alakası yok.

Boş boş başlık açana dolu dolu benzetme yaparım böyle ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadDeveloper -- 1 Eylül 2018; 0:11:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Birde bu külhan beyimiz çıktı.

Komik değilsin.

Al asabını git burdan lütfen.

Her adamın yüzüne tükürmem değmez.

Bloklayabilirsin, memlekette özgürlük var.

Alt kültür diyen adam başka başlıklarda millete hakaret ediyor.

Bana kanlınigar filmindeki eşrefi hatırlatıyor:https://m.youtube.com/watch?v=h3Se3c8dyMs

Kanlınigar filminde de kerhane konusu işleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadDeveloper -- 1 Eylül 2018; 0:17:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadDeveloper

Birde bu külhan beyimiz çıktı.

Komik değilsin.

Al asabını git burdan lütfen.

Her adamın yüzüne tükürmem değmez.

Bloklayabilirsin, memlekette özgürlük var.

Alt kültür diyen adam başka başlıklarda millete hakaret ediyor.

Bana kanlınigar filmindeki eşrefi hatırlatıyor:https://m.youtube.com/watch?v=h3Se3c8dyMs

Kanlınigar filminde de kerhane konusu işleniyor.
    bu memlekette özgürlük yok. eğer bu devlet, bu 2000 yıllık geleneğe sahip devlet bu coğrafyada senin gibi ortadoğululara özgürlük verseydi bu ülkeyi pislik götürürdü şimdi senin yapmaya çalıştığın gibi.

ulan bir de özgürlük diyor ya çıldırıcam şimdi. la aslanım sen bu zamana kadar kaç kitap okudun? kaç kez modern tiyatroya gittin? tarihini coğrafyanı ne kadar biliyorsun?

her şeyden önemlisi, HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ bu ülkeye katkın ne senin? ne kattın oğlum sen bu ülkeye? he? senin sıfattaşların olan ortadoğulular ne kattı bu ülkeye?

işte sen üretemediğin için ülke borç batağında olduğu için bu ülkenin maddi fazlası olmadığı için, ülkenin her şeyine karşıyorlar, senin beynini, düşünce yapını sen belirlemiyorsun :D

yani sen sanma kendi düşüncenin sana ait olduğunu :D öyle bir şey yok. sen bir toplumsal bir dizaynın ürünüsün.

ne kadar korkunç değil mi? senin düşüncelerin aslında sana ait değil :D

bunu anlayacak kapasiten varsa şayet bu sana yeter.

• Sizin sorununuz da Evrimi direkt olarak dinin karşısına koyup dini çürüttüğünüzü sanmanız.

Çoğu evrime inanan insan da iki-üç; homo saphiens,çamurdan yaratma vb. terim öğrenip boş bir şekilde dini çürüttüğünü zannediyor.

İnsanin nasıl yaratıldığı din de çok küçük,az bilgili ve yoruma çok açık bir şekilde mevcut.

Sorduğun sorular aynen senin içinde geçerli.

Enerjini spora yönlendir. İş bul. Ekonomiye katkıda bulun. Bilime katkıda bulun. Uğraşamam. Bu sana son elveda.

• quote:

Orijinalden alıntı: MadDeveloper

quote:

Bir fikri dünyanın en parlak zihinleri onlarca yıldır destekliyorsa ve bu fikri kanıtlayacak somut kanıtlar sunuyorsa ve eğer benim karşıt kanıtım yoksa o fikri kabul ederim

İşte bu dini inanış şeklidir.

quote:

Sen hangi sıfatla evrimi reddediyorsun? Eğer senin de kanıtların var ise buyur bir makale de sen yaz ve bilim dünyasıyla paylaş.

Sıfat sormak seni sıfatlı mı yapıyor. Bir zamanlar memlekette en çok vergi veren sıfatını elde eden kişi kerhane sahibi sıfatlı biriydi. Sıfatlarla konunun alakası yok.

Boş boş başlık açana dolu dolu benzetme yaparım böyle ben.
    Bir tarafta kanıtlarla beslenen bilim diğer tarafta kanıt sunsak herkes inanır sınav bu sınav diyen bir din. Benim fikrimin kanıtsiz masallara inanmakla alakası yok.

Konudan alakasız şeyler söylüyorsunuz. Ben neden evrimi reddediyorsunuz kanıtıniz ne diyorum siz kerhane diyorsunuz.

Evrim hakkımda tek bir makale bile okuduğunuzu düşünmüyorum. Sağdan soldan evrim suduuuur evrim buduuur kalemin bile yaratıcısı varsaaaa koca evrenin niye yooook tarzı mantıktan uzak yazılar okuyup bilimin karşısına çıkıyorsunuz. Yapmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: eşom21

Sizin sorununuz da Evrimi direkt olarak dinin karşısına koyup dini çürüttüğünüzü sanmanız.

Çoğu evrime inanan insan da iki-üç; homo saphiens,çamurdan yaratma vb. terim öğrenip boş bir şekilde dini çürüttüğünü zannediyor.

İnsanin nasıl yaratıldığı din de çok küçük,az bilgili ve yoruma çok açık bir şekilde mevcut.
    Aslında evrim konuşurken din tartışmasına girmek istemem fakat benim fikrimce evrim teorisi ve yaratılış net bir şekilde çelişiyor.

Yanlış anlamadıysam siz böyle düşünmüyorsunuz. Evrim ve yaratilsiin celismedigine dair dayanağıniz nedir?

• MadDeveloper M kullanıcısına yanıt
    Yaşın tutar mı bilmiyorum deli cevat vardı manyak dergisinde. Şey derdi hep "sana üniversiteli olduğumu kanıtlamam için ağzına üniversite mi sokmam lazım" derdi. Tabi bunu vücudun farklı bir girişene istinaden söylerdi. Şimdi sana gelelim, benim ne yapmam lazım? Burada kendimi sana mı kanıtlayım? Sen kimsin daha dünkü çocuk gelmiş bana hesap soruyo. Kulağının yanındaki faulleri elimle yolarım git kapasiteni yükselt gel.

Klasik ortadoğulu. İlla kendi pisliğini rasyonalize edecek. Pislik var işte altına etmişsin diyorum başkaları da altına ediyor diyor. Ama bu senin altına doldurduğun gerçeğini değiştirmiyor

• milkomeda kullanıcısına yanıt
    quote:

Ben neden evrimi reddediyorsunuz kanıtıniz ne diyorum siz kerhane diyorsunuz

https://forum.donanimhaber.com/evrim-ve-tesaduf--134673237

https://m.youtube.com/watch?v=h3Se3c8dyMs

• quote:

Orijinalden alıntı: milkomeda

Bir tarafta kanıtlarla beslenen bilim diğer tarafta kanıt sunsak herkes inanır sınav bu sınav diyen bir din. Benim fikrimin kanıtsiz masallara inanmakla alakası yok.

Alıntıları Göster
    Kapasite o kadar işte, ötesine yetmiyor. Umutsuz vaka maalesef.

• Din konusuna 2 kelam etsek sabah aksam aglayip zirlayacak muslimler yine konuya dolusup teistik masturbasyona baslamislar..

Arkadaslar kafaniz ve mideniz almiyorsa yazip ne milleti sinirlendirin neden kendinizo rezile din.

Bizim midemizi her turlu inanci kaldirir.

Zira en igrenclerinden birinden yakamizi kurtarip buralara geldik.

Dolayisi ile biz sizler her inanc konusuna hakaretvari magduriyet zorvalamalariyla yazmayiz.

Anlamak kapasitenizi asiyorsa ya efendi gibi dinleyip derinizi atin yada derinizde ufak kalmaya devam edin..

Gercek islam bu degil..

• Ya değil mi? Herkesin karakterli olmak gibi bir yükümlülüğü yok. Adamlık erkeklik denir abilik yapma işine. Erkek adam, sert, maskülen erkek adam karakterli olur. Doğada dişe diş mücadele için vadır hayatta. Bunun için hormonları onu salt kaslı yapar, mücadeleci olur. Alfa karaktere sahip olur grubun liderliğini alır. Çünkü yüksek testosterona sahip olanlar ancak büyük kararlar alabilir. Düşük olanlar ise kaçıngandır bu trt2 trolü gibi. Bir çocuğa abilik yapmak yapmamaktan daha erkeksidir, daha ahlakidir.

Bunun gibilerine de erkekşmsi deniyor. Emin olun bu adamla yola çıksanız başını bir iş gelse "benim sorunum değil" der sizi orda bırakır :D

Emin olun bu adamın yanında başınız belaya girse "işim var" der ve topuklar :D. Size arka çıkmaz, çünkü abilik yapacak Sizi koruyup kollayacak dayak yeme pahasına orada o büyük kararı verecek hormon seviyesine sahip değil :D

Tamam :D

Bir de etikten felan bahseder. " ama o ahlaki bir durum :D " tamam da oğlum bu senin statünü düşürür. Sen yanında belaya karışan adamı kurtaramayacak kadar korkaksan, senden az bilen bir çoxuğa doğruyu öğretmeyecek kadar eziksen statin ayaklara kadar düşer okey? Adam sana böcek gözüyle bakar dedim ya senin gibileri ezeceksin diye. Onlar da bunun dürtüsel olarak farkında.

Tamam :D

Hadi git rahat tahat yaz şimdi :D

Al bu da linki aklının bir yerine sok beni unutma emi :D

https://pdfs.semanticscholar.org/b073/050724fc0437a63d9ad8de380e7a69d144c1.pdf

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.