Şimdi Ara

DÜNYANIN EN AKILLI İNSANININ KİTAPLARINI BİLİYORMUSUNUZ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BUYRUN MEHMET BARLASIN ERDAL DEMİRKIRAN HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜ:

DÜNYANIN EN AKILLI İNSANININ KİTAPLARINI BİLİYORMUSUNUZ?
  • .

• [simage][simage]Bu yazı Mehmet BARLAS' ın Erdal DEMİRKIRAN' ı tanımadan önceki düşüncelerini anlatıyor..Yani kitaplarını okumadan yorum yapan her Türk gibi,ama sonra kitaplarını okuyunca benim gibi heryerde bu adamın reklamını yapıyor.İŞTE YAZI[/simage][/simage]

Ancak, kartallar kartallarla uçar!..
    Mehmet Barlas
    Gözlem
    mehmet.barlas@aksam.com.tr

Erdal Demirkıran, İstanbul 10'uncu Noteri'ne gidip, kendisini 'Ben dünyanın en akıllı adamıyım' diye tescil ettirmiş..

Demirkıran'la, televizyon programında karşılaştım.. Tabii, biraz hafife de aldım..

'Dünyanın en akıllı adamı benim' iddiası, biraz uçuk gelmişti bana..

Sonra, Erdal Demirkıran'ın bana imzalayıp verdiği 'Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım' kitabını okuyunca, önyargıların, ne kadar yanlış anlayışlara sebep olacağını gördüm.. (Beyaz Sanat Yayıncılık)

Kitap, bir kartal yuvasından yumurta çalan dört tavuğun öyküsü ile başlıyor.. Kartal yumurtası, kuluçka süresi sonunda kırılıyor.. Simsiyah kanatlı, ilginç gagalı bir yavru çıkıyor..

Bu yavruyu, tavuklar, tavuk gibi büyütüyor.. Arpa, buğday yemeyi, tehlikelerden kaçmayı öğretiyorlar.

Bir gün göklerden bir kartal geçiyor.. Yavru soruyor kendisini büyüten tavuğa:

- Bu uçan yaratık ne?

- O bir kartaldır.. Sakın ona özenme.. Sen bir tavuksun.. Kartal, göklerin padişahıdır. Sen uçamazsın..

O kartal yumurtasından çıkan yavru, büyüdü.. Ömrü boyunca, 'Ah ben de bir kartal olup, uçabilseydim' dedi. Ölünce, onu bir tavuk gibi gömdüler.

Kitap, böyle öykülerle, kıssalarla ve genellemelerle dolu..

Erdal Demirkıran'ın söylemek istediği açık..

- Kendinize güvenin.. Özgeçmişinizi değil, özgeleceğinizi arayın.. Kendini tavuk sanan nice kartal, yok olup gitmiştir.. Hedefinizi yüksek tutun.. Başarısızlığa değil, başarıya oynayın!..

Böyle öykülerle dolu kitap.

Bakkal Vehbi, her sabah 05.30'da dükkanını açıyor.. Büyümek için hayaller kuruyor.. Dünya ve ekonomiyi yakından izliyor.. Her gece yatarken 'Sabah olsa da işe gitsem' diyor.. Bakkal Ahmet ise, sabah 08.30'da açıyor dükkanını.. Hep 'Akşam olsa da eve gitsem' diyor.. En büyük hayali, manav arkadaşını tavlada mars etmek..

Aradan yıllar geçiyor..

Bakkal Vehbi, Vehbi Koç oluyor..

Bakkal Ahmet de yıllar sonra komşu manavı, tavlada mars ediyor.

Evet.. Keşke daha önce bu kitabı okuyup, sonra Erdal Demirkıran'la tanışsaydım.. Demek istediklerini, geç de olsa anladım..

Ve Türkiye'de ne kadar çok insanın yanlış anlaşıldığını da anladım.. Ne diyebilirim ki?

Sayın okurlarım.. Sizler de hedeflerinizi yüksek tutun..

Yanlış anlaşılmaktan korkmayın..

Ama kendinize güvenin ve kendinize değer verin..

Ancak kartallar kartallarla uçar. Tavuk kalıp, kartalları çekiştirmeyin..

• quote:

Orjinalden alıntı: cjmurat

quote:

Orjinalden alıntı: yasinburak88

sadece aptallar 8 saat uyur u okumuştum. Güzel bir kitap vakti olmayanlara vakit oluşturmak için gerçekten güzel bir yöntem sunuyor

Bu kitabı nereden bulabilirim çok merak ediyorum
    ben 8 saat uyuyorum ve düşünmeden edemiyorum günün 3/1 bölümü uyuyorum bu oran gerçekten fazla

@yasinburak88 yardımcı olursan sevinirim

vti nin dediği gibi bulabilirsin (d&r). Zaten çoğu kitapçıda da vardı ben alırken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinburak88 -- 28 Ağustos 2007; 12:13:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: darbe16

kendini beğenmiş

ben önce kitabı oku sonra yorum yap derim gerzek durumuna düşüyorsun

gerzek.gif
  • quote:

Orjinalden alıntı: waRRioR

quote:

Orjinalden alıntı: darbe16

kendini beğenmiş

ben önce kitabı oku sonra yorum yap derim gerzek durumuna düşüyorsun

gerzek.gif

ABİCİM AĞZINA SAĞLIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • kitabı okudum adam hakkında iyi düşünüyodum artık o da yok
  • Henüz okumadım ama açıklamaların için sağol. Elbet onada sıra gelicek
  • ne sanıyor bu adam kendini karl marx falan mı
  • (tam anlamıyla)
  • quote:

Orjinalden alıntı: seboist64

(tam anlamıyla)

tam anlamıyla olan ne
  • quote:

Orjinalden alıntı: desci

bilmiyosunuz cunku daha yazmadım =)

• Ben kitabi okumadım ama adamın Kitap ismini BEN DÜNYANIN EN AKILLI ADAMIYIM demesi kendinden ziyade kitabı alan herkesin bu kalıbı kendi için kullanmasını sağlamak diye düşünüyorum..

Ama insanlar herzaman kötüyü görüp önce bi tu kaka dediği için yanlış anlaşılmış olabilir yazarımız.Bir diğerkonu, kitap adının böyle olması reklam açısındanda çok yararlı vaktim olursa alıp okurum sonra daha sağlıklı bir açıklama yaparım sanırım ....
  • kimdir bu palyaço kuzum? bu adam çok tutulursa ikincisi de çevirilir gibime geliyor. hatta ben filmin adını da buldum: "DÜNYANIN EN AKILLI İNSANININ OĞLU"

• quote:

Orjinalden alıntı: Robin Hood Theory

kimdir bu palyaço kuzum? bu adam çok tutulursa ikincisi de çevirilir gibime geliyor. hatta ben filmin adını da buldum: "DÜNYANIN EN AKILLI İNSANININ OĞLU"

peki..
  • bu tarz kitapların tek felsefesi vardır, kendine güven, sen herşeyi başarırsın, bunları söylemek için bir dünya kitap yazılır, emek harcanır, kendini zengin eden bir dolu adam vardır bu yolla...
  • İlk kitabından itibaren kitaplarını ilgiyle takip ettiğim yazar. Keyifli fikirlerini okumak ve düşünmek hoşuma gitmişti hele yerim seni öss ve sadece aptallar 8 saat uyur çok hoştu; lakin son kitabında diğerlerinden aldığım keyifi alamadım.
  • okudum kitaplarını (yerim seni öss ve sadece aptallar 8 saat uyur) ve kanaatim şu bu adam bildiğin süzme gerizekalıdır arkadaşım

• Bizim okula geldi harbi doğru şeyler anlatıyor aslında çook akıllı bir adam değil sadece özgüveni var o da eskiden pısırıkmış sonradan açılmış
  • Sadece aptallar 8 saat uyur kitabını okudum hedeflerine ulaşmasına ihtimal vermiyorum
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.