DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
DÜNYANIN EN AKILLI İNSANININ KİTAPLARINI BİLİYORMUSUNUZ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
50
Cevap
0
Favori
1.910
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Kitap >> DÜNYANIN EN AKILLI İNSANININ KİTAPLARINI BİLİYORMUSUNUZ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Teğmen
   187 Mesaj
   24 Ağustos 2007 13:34:27 Konu Sahibi
   Bugün
   Erdal Demirkıran, hayatı ve kendini alabildiğine seviyor. “Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” ,“Adam Dediğin Benim Gibi Olur” , "İflas Etmenin Yolları", "Dünyanın En Akıllı İnsanı'ndan Masallar" , "Sadece Aptallar 8 Saat Uyur" ve "Yerim Seni ÖSS" adında altı kitabı bulunan Demirkıran, birinci kitabını yurtdışı pazarına çıkarmak için yurtdışında faaliyet gösteren çılgın bir yayınevi arıyor.

   Dünyanın En Akıllı İnsanı, kolej, dershane, şirket, belediye, siyasi partiler gibi kurum ve kuruluşlarda “dahi” yetiştiriyor. İstanbul Yeşilköy’de bulunan Kashna Dahi Fabrikası’nda, Kashna Öğretileri’ni insanlarla paylaşırken dünyayı değiştirmeye çalışıyor.

   2006
   Türkiye’deki faaliyetleri devam eden Erdal Demirkıran, dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Bu arada altıncı kitabını da yayınlayan Demirkıran, kendi kitapları dışında başkalarının yazdığı ama Kashna çizgisine uyan kitaplar da yayınlıyor.

   2008
   Eğitim sektöründe tüm dünyanın bir dünya devi olarak kabul ettiği Kashna Dahi Fabrikası, eğitim çalışmalarını dünyanın her yerinde sürdürmeye devam ediyor. Erdal Demirkıran’ın senaryosunu yazdığı sinema filmi 35 ülkede gösterime girdi. Kashna Kitap Ağacı, 12 tanesi Erdal Demirkıran’a ait olmak üzere 150 özgün meyve verdi.

   2010
   Dünya Liderleri Erdal Demirkıran’dan eğitim almaya başladı.

   2015
   Kitapları 25 dile çevrilen ve dünyanın en fazla satan yazarı olarak tarihe geçen Erdal Demirkıran yazmaya doymuyor.

   2018
   Dünyanın her yerinde enstitüler kuran Erdal Demirkıran, kitapları, filmleri, seminerleriyle yüz milyonlarca insana ulaştı.

   2020
   Dünyaca ünlü starlar, konserlerinden önce Kashna Öğretisi’nden mesajlar veriyorlar.

   2022
   Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Erdal Demirkıran’la yaptığı üçüncü görüşmesinden sonra bir demeç vererek, “Benim dönemimde, hangi gerekçeyle olursa olsun savaşa onay verilmeyecektir!” dedi.

   2026
   Kashna o kadar etkili bir öğreti oldu ki, dünyada silah üretimi yapılmıyor artık, hatta üretilmiş olan silahlar da ortak bir deklarasyonla toplatılıp imha ediliyor. Her yıl silaha ayrılan bütçe aç ülkelere dağıtılıyor, aç ülke kavramı tarihe karışıyor...

   2029
   Suç oranı minimize edildiği gibi, suç işleme akıl hastalığı statüsünde değerlendiriliyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Cinayet, intihar ya da benzeri kavramlar iflas etti.

   15 Mart 2030
   İstanbul’da, “Barış Vadisi”nde saat 10:00 itibariyle Dünya Barış Zirvesi başladı. Ülkemiz adına Cumhurbaşkanımız açılış konuşmasını yaptıktan sonra, kürsüye gelen Erdal Demirkıran, sözlerine “Başardık Çocuklar*” diye başladı. 26 dakika süren konuşmasından sonra tüm Devlet Başkanları, daha önce imzalamayı kabul ettikleri Barış Bildirisi’ni imzaladılar.

   15 Mart 2030, saat 16.00 itibariyle dünya artık savaşmıyor…

   * Çocuklar asla savaşmaz.


   Dün Bugün ve Yarın
   Kimsenin geçmişi ilgilendirmiyor beni. Ben hep bugüne ve yarına bakarım. Benim için geçmiş, sadece zamanın ne kadar çabuk geçtiğini ispat eden bir aracıdır.

   Senin neler yapabileceğin sadece bugünkü tutumuna bağlıdır...

   Dün için pişman olma, yarın için kaygılanma, bugünü yaşa. Bugünü sanki en son gününmüş gibi yaşa! Unutma ki, yarın bugüne “dün” diyeceksin. Tıpkı dün, bugün için “yarın” dediğin gibi...

   “Daima Büyük Düşünen İnsanlarla Karşılaşabilmen Umuduyla...”


   ERDAL DEMİRKIRAN
   Dünyanın En Akıllı İnsanı   |
   |
   _____________________________

   ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...
  • Yüzbaşı
   579 Mesaj
   24 Ağustos 2007 14:57:51
   Dünyanın en akıllı insanı hayatını kitap yazarak mı kazanıyormuş ?
   |
   |
   _____________________________

   İNSANIN KONUŞMAYI ÖĞRENMESİ 2 YILINI SUSMAYI ÖĞRENMESİ İSE 60 YILINI ALIR.

   NE ZAMAN SUSUP NE ZAMAN KONUŞACAĞINI İYİ BİL.
   +25
  • Binbaşı
   1576 Mesaj
   24 Ağustos 2007 19:00:57
   bilmiyosunuz cunku daha yazmadım =)
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   698 Mesaj
   24 Ağustos 2007 19:08:07
   kendini beğenmiş
   |
   |
   _____________________________


   Galatasaray & Arsenal
  • Binbaşı
   1576 Mesaj
   24 Ağustos 2007 19:15:47
   quote:

   Orjinalden alıntı: darbe16

   kendini beğenmiş


   seni mi begenmemi bekliyodun =)
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   5100 Mesaj
   24 Ağustos 2007 19:50:49
   gereksiz biri.
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   187 Mesaj
   24 Ağustos 2007 20:41:26 Konu Sahibi
   Ya yazılanları okudum gülmekten karnıma ağrı girdi.Hele adam "gereksiz biri" yazmış ona koptum yaa!!Be kardeşim biraz araştırma yapsanız da adamın neler yazdığını inceledikten sonra yorum yapsanız?Adam ben hırsızım,ben kaçakçıyım,ben kötüyüm demiyor.Dünyanın En Akıllı İnsanıyım diyor!Bu kötü bişey değil ki?Kashna Felsefesinin kurucusu aynı zamanda!Bence bi araştırın,okuyun sonra eleştirin.Buraya kitap önerisi yaptım,önyargı yorumlarınızı beklemiyordum açıkçası...
   |
   |
   _____________________________

   ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...
  • Yüzbaşı
   358 Mesaj
   24 Ağustos 2007 23:33:54
   Hemem kötü yorumlarda bulunmayın.Adam Ben dünyanın en akıllı adamıyım derken kendinize güvenmelisiniz,içinizdeki cevheri dışa çıkarmalısınız demek istiyor.Kitaplarını okuyun ne demek istediğini anlarsınız.Öyle kendini beğenmiş biri filan değil.
   |
   |
   _____________________________

   Görüntü İşleme / Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Teğmen
   196 Mesaj
   25 Ağustos 2007 02:30:05
   atalarımz büyük lokma ye ama büyük konuşma demiş, bence bu kendine güven değil zırvalık.
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   187 Mesaj
   25 Ağustos 2007 09:16:23 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: d@ndelo

   Hemem kötü yorumlarda bulunmayın.Adam Ben dünyanın en akıllı adamıyım derken kendinize güvenmelisiniz,içinizdeki cevheri dışa çıkarmalısınız demek istiyor.Kitaplarını okuyun ne demek istediğini anlarsınız.Öyle kendini beğenmiş biri filan değil.   Nihayet önyargısız,kompleksiz bir yorum yapan çıktı. Hay Allah razı olsun ya. Erdal Demirkıran'ın bir milleti şahlandıracak bir konuşması var,herkesle paylaşmak istiyorum:

   Ulusa Sesleniş (BAŞBAKANA ÖNERİ OLABİLİR ASLINDA BENCE)

   Ey benim büyük milletim. Destanlar yazan, dünyayı dize getiren, tarihi boyunca daima özgür yaşamış eşsiz milletim. Seni özgürlüğe duyduğum kadar yüce bir saygıyla selamlıyorum. Oksijen kadar önemli, su kadar gerekli, atom kadar akıl almaz bir dehanın, gökyüzü kadar derin bir fedakarlık mucizesinin önünde eğilmekten onur duyuyorum.

   Bunca yıldır başımıza gelen sayısız felakete rağmen, “Bu vatan benim vatanımdır!” diyerek her türlü acıyı bağrına bastın. Bazen canın çok yandı, içinden kızdın bana. Gönül koydun kimi zaman; ama ben yurt dışında seni temsil ettiğimde ellerini açıp dualar ettin hep bana. Kızdığında bile sen beni hep çok sevdin. Hani babası çocuğunu döverken bile sever ya, öyleydi işte bana olan kırgınlığın. Nasıl sevmezsin ki sen beni. İnsan evladını nasıl sevmez ki. Beni bu topraklar doğurdu. Beni sen doğurdun.

   ‘Kurtuluş Destanı’ nı yazdığımız o günleri hatırlıyor musun? Beraber yazmıştık. Sen ve ben. Ben komutan olmuştum, sen asker.Çanakkale’de şehit olan sendin. Atatürk bendim. 300 kiloluk mermiyi topa sen sürmüştün. El ele vermiştik seninle. Dize getirmiştik yedi düveli. Beraber koparmıştık Yunan’ın Fransız’ın elinden bu cennet vatanı. ‘Hangi çılgın bize zincir vurabilir?’ diye gülüşmüştük şark cephesinde.

   El ele verince dağlar küçülüyordu karşımızda! Ne girdaplardan geçmiş gitmiştik, diz boyu saplanmıştık çamurlara, beraber basmıştık bütün mayınlara hayatını koymuştun benimkinin yanına gözünü hiç kırpmadan, göğsünü siper etmiştin bana. Umurumuzda değildi dünya. Kokutmuyordu ölüm bizi. Süngümüzdü ecel, yanımızda ki mataraydı Azrail. Sen yanımdayken ne aslan kaplan, ne kurt ne kuş, ne Fransız ne Rus korkutuyordu beni.

   Hatırlıyor musun o uçuşan kafaları, kolları, bacakları?… Hatırlıyor musun gökten parça parça sen yağdığını, ben aktığımı. Hatırlıyor musun o amansız o zamansız ölmelerimizi?

   Peki şimdi ne oldu bize? O kıyasıya, o çıldırasıya, o ölümüne girdiğimiz savaşları, kan gölüne dönen Çanakkaleleri, İzmirleri, Erzurumları kurtarıp geçen biz ufacık bir derede tıkandık, öylece kala kalakaldık. Geçemiyoruz. Aman vermiyorlar bize. İçim yanıyor! O koca kan gölünde boğulmadık da beş para etmez bir derede aman diliyoruz muhannete.

   Borçlandık, muhannete borçlandık. Nasılını nedenini sorma borçlandık işte. Başımızı dik tutamıyoruz eskisi gibi. Tüm dünya birleşerek; topla, tüfekle, silahla, dipçikle ezemedi de bizi, şimdi ‘faiz’ diye uydurma bir belayla eziyorlar şimdi. Peki yakışır mı bu bizim şanımıza?

   Dağlardan gemiler yürüten bir ecdadın torunları olarak şimdi 100 milyon dolar için sıra bekliyoruz el kapısında. 10 milyon dolar bile büyük para gibi geliyor bize. Elin adamı tek başına 30 yılda 700 milyar dolar kazanabiliyor da biz 70 milyon insan bir araya gelip şu üç kuruş borcumuzu ödeyemiyoruz. Neden? Çünkü inancımızı yitirdik, güvenimizi kaybettik, tatillere gömüldük, tembelliklere boğulduk.

   Yılın yarısından çoğunu tatille geçiriyoruz. 30 Ağustos gibi bir günü resmi tatile dönüştürmek ne kadar anlamlı geliyor sana. 30 Ağustos’ ta dedemiz savaşıyordu. Biz de hiç olmazsa çalışmalıyız. Tüm zaferlerimizi çalışarak kutlamalıyız; çünkü zaferler ancak ter dökülerek kazanılır, tatil yaparak değil.

   Olağanüstü zaferlerden sonra borçlu yaşayıp, el alemden aman dilemek benim zoruma gidiyor! Sonra seni düşünüyorum. Senin o asil duruşun var ya, o bir hilal uğruna binlerce güneş batıran akıl almaz mücadeleciğin var ya... Bana “Dur, korkma, üzülme, vazgeçme,diren, dayan!” diyor. “Senin sırtın, asla yere gelmez!” diyor.

   Bütün bunları düşünüp senin adına söz verdim onlara. “Biz borcumuzu bir yılda öderiz!” dedim. “O beni yalnız bırakmaz!” dedim. “O öldü bu cennet vatan için. Okyanuslar geçti derede boğulmaz o!” dedim. “Çalışır didinir öderiz!” dedim. “Biz ne destanlar yazdık onunla. Yine yazarız dedim.” Ben sana inandım da dedim bunları.

   Biliyorum sen yine elini uzatacaksın bana. Bu yıl istirahat etmeyeceksin, bu yıl durup dinlenmeyeceksin, arkana hiç bakmayacaksın. Ben de bakmayacağım. Sabahlara kadar çalışacağız.

   Sabah gün ağarırken dalgalanan o bayrağı seyrettin mi hiç? O nasıl bir asalet, o nasıl bir duruş öyle? Elimden gelse açıp göğe salacağım o hürriyet timsali ay yıldızımızı. Direğe bağlı olması bile zoruma gidiyor. Şimdi söyle bana, kimin gücü yeter onu dindirmeye. Kimin gücü yeter onu durdurmaya. Biz adamın o kalan son dişini de sökeriz. O bayrak uğruna neler feda ettiğimizi kim nereden bilecek?

   Çoluğunu çocuğunu unutacaksın bu yıl, ben de unutacağım. Söz veriyorum sana, eğer bu yıl uyursam namert olayım, durursam kahrolayım. Böyle bir zamanda dinlenirsem dedem bana ne der? “Bu mu senin adamlığın” demez mi dedem bana? “Ben sana borçlan muhannete muhtaç yaşa diye mi teslim ettim bu vatanı? Bunun için mi şehit oldum?” demez mi dedem.

   Ey benim aziz milletim, ben sana güvendim. Söz verdim senin adına. “Bu yıl bitecek borç ve başımızı dik tutacağız artık!”

   “Kurtuluş Destanı” yazarken kan dökmüştük. Şimdi özgürlük destanı yazmak için ter dökeceğiz. Gökten ecdat inecek. Alnımızdan öpecek, o pak alnımızdan...

   Ebediyete kadar hür yaşayacak olan milletimin önünde saygıyla eğilmekten onur duyuyorum.
   |
   |
   _____________________________

   ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...
  • Yarbay
   4300 Mesaj
   25 Ağustos 2007 10:35:37
   Lüzumsuz ve ezik bir şahsiyet. Kendini bu şekilde tatmin ediyor O kadar akıllı olsa S. Hawking yerine bu isimi duyardık.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VIKING -- 25 Ağustos 2007; 10:36:06 >
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   187 Mesaj
   25 Ağustos 2007 12:50:15 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: VIKING

   Lüzumsuz ve ezik bir şahsiyet. Kendini bu şekilde tatmin ediyor O kadar akıllı olsa S. Hawking yerine bu isimi duyardık.


   Lüzumsuz ve ezik şahsiyet olduğuna nasıl karar verdiniz çözemedim valla.Adamın peşinden tüm dünya koşuyor,adam vatanım diyor hala.Birgün beni herkes anlayacak ama öncelik benim milletimindir diyor,siz adamı dışlıyorsunuz.Adamın kitabını okuyupta hayatı değişmeyen yok.NLP sistemini bile çökertecek kapasitede bir KASHNA FELSEFESİ kurmuş adam.Siz neden bahsediyorsunuz?
   |
   |
   _____________________________

   ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...
  • Çavuş
   91 Mesaj
   25 Ağustos 2007 19:47:43
   sadece aptallar 8 saat uyur u okumuştum. Güzel bir kitap vakti olmayanlara vakit oluşturmak için gerçekten güzel bir yöntem sunuyor
   |
   |
   _____________________________

   ---------------------------------------
  • Yarbay
   3306 Mesaj
   25 Ağustos 2007 22:46:04
   Her bölüme de konu açılmaz ki...
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   346 Mesaj
   26 Ağustos 2007 15:19:05
   quote:

   Orjinalden alıntı: yasinburak88

   sadece aptallar 8 saat uyur u okumuştum. Güzel bir kitap vakti olmayanlara vakit oluşturmak için gerçekten güzel bir yöntem sunuyor


   Bu kitabı nereden bulabilirim çok merak ediyorum
   ben 8 saat uyuyorum ve düşünmeden edemiyorum günün 3/1 bölümü uyuyorum bu oran gerçekten fazla

   @yasinburak88 yardımcı olursan sevinirim   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cjmurat -- 26 Ağustos 2007; 15:22:03 >
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1485 Mesaj
   26 Ağustos 2007 16:02:32
   olumsuz yorum yapanların çoğu okumamıştr bundan eminim

   önyargı işte ne diyebiliriz ki

   ben kitabını okudum adamın gayet güzel

   siz de biraz olumlu düşünmeyi deneseniz?

   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   187 Mesaj
   26 Ağustos 2007 17:18:59 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: cjmurat


   Alıntıları Göster   Bu kitabı nereden bulabilirim çok merak ediyorum
   ben 8 saat uyuyorum ve düşünmeden edemiyorum günün 3/1 bölümü uyuyorum bu oran gerçekten fazla

   @yasinburak88 yardımcı olursan sevinirim   Dostum tüm D&R larda bulabilirsin. Ayrıca hemen hemen her kitapçıda var... Kitabın ilk 30 sayfasıhttp://www.kashna.com/kka/icsayfalar_sa8su.asp?sayfa=1 da var. Giriş, bir cinin uyuyan bir adamı tokatlamasıyla başlıyor...
   |
   |
   _____________________________

   ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...
  • Teğmen
   187 Mesaj
   26 Ağustos 2007 17:21:39 Konu Sahibi
   Ayrıca kitabın üst köşesinde yapışık olan bir kutu var. İçinde uyku düzenlenmesi için icad edilmiş "hipotalamus" var.Korsan kitaplarda bu yok bilginiz olsun...
   |
   |
   _____________________________

   ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...
  • Yarbay
   2090 Mesaj
   26 Ağustos 2007 17:36:05
   vti_1.6 sen bu adamın akrabası,arkadaşı flnmısın(dürüst cvp ver lütfen)
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   187 Mesaj
   26 Ağustos 2007 17:42:36 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: semtex960

   vti_1.6 sen bu adamın akrabası,arkadaşı flnmısın(dürüst cvp ver lütfen)   ŞEREFİM VE NAMUSUM ÜZERİNE YEMİN EDERİM Kİ 2002 DE OKUDUĞUM "BEN DÜNYANIN EN AKILLI İNSANIYIM" KİTABIYLA HAYATIM DEĞİŞTİ VE ARKASINDAN ÇIKAN HER KİTABI BENİ FAZLA FAZLA GELİŞTİRDİ VE BENDE BUNU HERKESLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM HEPSİ BU KADAR. BURADA REKLAMCI GİBİ Bİ HAVAM OLDU AMA İNANIN ALAKASI YOK,KİTAPLARI OKUYAN ZATEN ANLAYACAKTIR BENİ..
   |
   |
   _____________________________

   ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...
Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
modasor
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,515
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.