Şimdi Ara

Dünyada 8 milyon canlı türü varken neden sadece insan aklı selim bir canlı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
6.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Bigbangden once ne vardi? Veya bigbangin olusmasini saglayan sey ne? Aciklama.... Not found

Alıntıları Göster
    bunun evrimle ne alakası var?
  • İnsanoğlunı üstün kılan şey kafa yani beyin olayıdır nedir bu düşünebilme yetisi iyi ve kötü.

Ben mesela insanoğlunun aciz bi yaratık olduğu kanısındayım en ufak doğa olayına uyum sağlayamıyoruz veya en ufak bi virüs bi mikrop sonucu ölebilir.

Bazıları dicek düz mantık yazmışsın düz mantık değil bunlar gerçek olan kısım o yüzden kendinizi büyük ve kibirli görmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: köy tavuğu

forum kapasitesi böyle konulara yetmediği için konuya ilgi az

konun okunması için illa uydurmadan aşk hikayeleri mi yazalım
    Bu tür konuları açan sizin gibi kişiler genellikle artniyetli olduğu için takmıyoruz hiç kusura bakmayın bu konuda yüzlerce yazılmış kitap yüzlerce çekilmiş belgesel var açın bakın gerçekten öğrenmek istiyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Bigbangden once ne vardi? Veya bigbangin olusmasini saglayan sey ne? Aciklama.... Not found

Alıntıları Göster
    Tanrı nedir ve nasıl hiçlikten oluşmuştur, onun bu kadar güce sahip olmasının nedeni ne? Açıklama... Not found.
  • Dindar birisi olarak evrimi bütünüyle reddetmenin doğru olmadığına inanıyorum. Kabul edilebilir tezler yanında gerçekten son derece fantaziye hatta fantastik filme konu olabilecek varsayımlarla dolu. Gözüme toz kaçıyordu kirpik çıkardım. Peki kardeşim keratini nerden buldun demezlermi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hala anlamadınızmı bizim gibi ileri zekalı varlıkların bu dünyadan çıkması imkansız. Atalarımız başka dünyalardan bu yaşadığımız gezegene geldiler

• Tanrı nedir sorusunun cevabı yok. Onu anca kendinde bulabilirsin. Oluşmak diye bir kavram onun için kullanamazsın o zamana bağlı değil en basit olarak. insan düşüncesinin ötesinde bir varlık. Ben ademe nefesimden üfledim diyerek her bir insanda kendi varlığının olduğunu bize söylemiş ve dünyadaki. Amaç olarakda onun varlığını kendi içimizde ararmamız gerektiğini bildirmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6B5A59FD1

Bu tür konuları açan sizin gibi kişiler genellikle artniyetli olduğu için takmıyoruz hiç kusura bakmayın bu konuda yüzlerce yazılmış kitap yüzlerce çekilmiş belgesel var açın bakın gerçekten öğrenmek istiyorsanız.

Alıntıları Göster
    Arkadaşın sorduğu sorunun cevabı yok neden sadece biz konuşuyoruz mesela balıklar maymunlar aslan kaplan gibi canlılar neden insan gibi konuşamıyor biz evrildiysek onlar neden eksik kaldi 8 milyon canlı turunden neden insan sadece konuşabiliyor

• namaste1968 kullanıcısına yanıt
    Hocam peki neden sadece bir tür ağaçtan inip alet yapıyor.
    İlk mesajdada arkadaş bunu sormuş neden tek bir tür.
    Neden kuala bir visco yatak yapmıyor kendine.

• quote:

Orijinalden alıntı: namaste1968

İlk olarak sadece tek canlı değil bildiğimiz neandertaller var. Dünyada genel olarak hep dominant bir tür olur genelde bunlar fiziken güçlü türler olur. İşte dinazorlar vardı. Bazı türlerin zekası iyiydi ama genel olarak fiziksel güçe dayanıyordu dominanatlığı. Canlılar hayatta kalmak için evrim geçirir genel olarak vahşi doğada fiziksel olarak güçlü olmak önemli bir rol. Bizim türümüz dinazorlar varken ağaçlarda yaşayan bir türdü. Tehlike geçince hayatta kalmak için alet yapma kozunu kullanmış bunun sonucunda zekası gelişmiştir. Bu hayatta kalmasını kolaylaştırınca daha da geliştirmiştir. Bundan sonra zeki varlık çıkmaz çünkü insan diğer türleri serbest doğada bırakmıyor evrim geçirme süreci devam ediyor ama çıkmaz. Sapiens lerle yarışan zeki tür neandertaller denilebilir onları da büyük ihtimalle atalarımız yok etti.
    Arkadaş arkaya sayfaya gitme tekrar oku tek tür değil yazdık zaten.

• ussaki U kullanıcısına yanıt
    Cevabı yazdım nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum. Bence bu konulara kafa yormadan önce okuma dersi alın.
  • namaste1968 kullanıcısına yanıt
    Okudum. Okumaz olaydım varsayımlar, büyük ihtimaller. Ne kadar da bilimsel.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Hala anlamadınızmı bizim gibi ileri zekalı varlıkların bu dünyadan çıkması imkansız. Atalarımız başka dünyalardan bu yaşadığımız gezegene geldiler
    Atalarimiz dedigin canlilarin fosilleri mevcut milyonlarca yil boyunca, beyinlerinin gittikce buyudugu, gelisen sindirim sistemleri sayesinde karinlarinin kuculdugu, tiplerinin degistigi acikca goruluyor.

Dedigim gibi, evrimin isleyisi gayet belli ve kanitlanmis bir sey, ama NEDEN oldugu tartisma konusu. Eger dersen ki evrimi tetikleyen uzaylilardir, o zaman bunun uzerine tartisilabilir. Veya evrilme yetenegine sahip ilk tek hucreli canlilari deneysel olarak uzaylilar birakmistir desen yine tartisilir, hatta tersi kanitlanamaz, ama bu dunyaya gelismis bir canli olarak koyulduk veya atalarimiz buraya geldiler yanlis oldugu cok rahat kanitlanabilecek soylemler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Koks34 kullanıcısına yanıt
    Biz neden aslanlar gibi konuşamıyoruz?

• Hepsi gelişmiş ama biz beyin olarak geliştiğimiz için daha iyi geliştik diğer canlıların evrimlerine örnek vereyim balıklar solungaçlarını geliştirdi hatta bazı balıklar havadanda nefes alabiliyorlar ama tabi habitatları su olduğu için kuruyup ölüyorlar sürüngenlerden bazıları ayaklarını geliştirdi (kerktenkele) bazıları zehrini geliştirdi ve mükemmel bir savunma mekanizması oluşturdu ama diğer hiçbir canlı beynini geliştirmedi ama en mantıklısı diğer bazı canlılarında beynini geliştirdiği ama insanların onları yok ettiği

Bütün canlılar arasında iletişim kuruyorlar karıncalar telsizlerinin frekanslarını kullanıp konuşuyorlar tabi sizin gibi tek hücreliler başkalarının düşüncesi sizin gibi değilse onu cahil ilan ettiğiniz için sorun yok rahatça ölebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keymert -- 5 Aralık 2018; 18:34:4 >

• https://www.youtube.com/watch?v=tK2k00U-Mrc

• ussaki U kullanıcısına yanıt
    Maalesef bütün cevapları bileceğin bir yazı arıyorsan ve mutlak doğrular peşinde isen bilim sana göre değil bilim kendini yanlışlayarak ilerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keymert

Bütün canlılar arasında iletişim kuruyorlar karıncalar telsizlerinin frekanslarını kullanıp konuşuyorlar tabi sizin gibi tek hücreliler başkalarının düşüncesi sizin gibi değilse onu cahil ilan ettiğiniz için sorun yok rahatça ölebilirsin
    ben ne diyorum sen ne anlatıyorsun peki madem şunu sorayım bütün canlılar kendi aralarında anlaşıyorsa insanoğlu nasıl hayvanlar ile anlaşamıyor mesela sen bir aslana karıncaya veya balığa gidip naber desen o anlıyacak mı ? tabiki hayır ben diyorum ki 8 milyon canlıdan neden sadece insan evrildi ve gelişti diğer canlılar neden eksik kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 5 Aralık 2018; 19:17:12 >
    İnsan olmadığından olabilir mi?(Şimdi diyecek niye bütün canlılar insan değil) Bütün canlıların iletişir farklı şekilde. Bir babunun zekası insana göre düşük ama o bile düşünmez biz kendi aramızda anlaşıyoruz. Ama insanlar bizim gibi niye iletişim kuramıyor diye. Sıkıldım artık bu tür konulara yazmak için ufak zeka soruları sorun.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.