Şimdi Ara

DÜNYA DÜZ DEĞİL! ama YUVARLAK DA DEĞİL! - Bak ne çıkıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar düz dünya teorisini savunanların da küre olduğunu savunanların da cevap veremeyeceği bir paylaşım var.

Ben cevap veririm diyen videoları buyursun izlesin bakalım.

Biri Bu: youtu.be/o1xMBD-_aBE

Biri de Bu: youtu.be/arOY6UOO86M

2 Video birbirine zıt olarak hazırlanmıştır fakat sorun şu ki ikisi de mantığa yatıyor

Bakalım neler çıkacak neler. Ama eminim ki herkesin kafası çok karışacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayevren -- 23 Ekim 2017; 14:48:58 >

• elips olmasın
  • kanalın

küre değil geoit bu arada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geoit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umaril

kanalın

Hayırlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SümüğüKulağındanAkanAdam -- 22 Ekim 2017; 16:31:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın çekilen ilk fotoğrafı 1946 yılında Amerika tarafından uzaya gönderilen bir roketten alınmış. En az 71 senedir dünyanın yuvarlak olduğu kanıtlanmış yani. Muhtemelen bugüne kadar farklı açılardan binlerce kez fotoğraflanmış bir kütleye nasıl düz diyebiliyorlar anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ron Jeremy

Dünyanın çekilen ilk fotoğrafı 1946 yılında Amerika tarafından uzaya gönderilen bir roketten alınmış. En az 71 senedir dünyanın yuvarlak olduğu kanıtlanmış yani. Muhtemelen bugüne kadar farklı açılardan binlerce kez fotoğraflanmış bir kütleye nasıl düz diyebiliyorlar anlamıyorum.

• quote:

Dünyanın çekilen ilk fotoğrafı 1946 yılında Amerika tarafından uzaya gönderilen bir roketten alınmış. En az 71 senedir dünyanın yuvarlak olduğu kanıtlanmış yani. Muhtemelen bugüne kadar farklı açılardan binlerce kez fotoğraflanmış bir kütleye nasıl düz diyebiliyorlar anlamıyorum.

Fakat NASA'nın resmi olarak yayınladığı tek bir Dünya fotoğrafı vardır. O da Blue Marble. Dünya'nın resmi olarak başka hiçbir fotoğrafı bulunmamaktadır. Bu da kafaları kurcalamıyor değil.
  • Karpuz gibi olsa içinden karpuzun içi gibi iç çıksa ne güzel olurdu.Birbirimizi değil kırmızısını yiyerek yok ederdik dünyayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: maşık

Karpuz gibi olsa içinden karpuzun içi gibi iç çıksa ne güzel olurdu.Birbirimizi değil kırmızısını yiyerek yok ederdik dünyayı

kırmızı olmasa da yeşilini yiyerek yok ediyoruz

• Dünya geoittir hadi eyw

• JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Tabi yuvarlak biraz ortada kalıyor :)
  • yuvarlak olmasa ruslar kesin söylerdi

artı teleskop ile bakıyoruz nasaya gerek yok kendi gözünle bakıyosun ay ve diğer gezegenler yuvarlak dünyanın da yuvarlak olması büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jasonn123 -- 23 Ekim 2017; 2:10:19 >
  • Aristo, 2300 yıl önce dünyanın yuvarlak olduğunu düşünüyordu, siz bunu hala nasıl anlayamadınız anlamıyorum ya.

Bu tarz videolar da konular da ciddiye alınacak şeyler değil, vakit kaybetmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayevren

quote:

Fakat NASA'nın resmi olarak yayınladığı tek bir Dünya fotoğrafı vardır. O da Blue Marble. Dünya'nın resmi olarak başka hiçbir fotoğrafı bulunmamaktadır. Bu da kafaları kurcalamıyor değil.

Rus ve Çin hükümetlerinin de uzay programları var mesela onların da kendilerinin çektikleri fotoğraf yok mu diyorsun yani?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkayevren

quote:

Rus ve Çin hükümetlerinin de uzay programları var mesela onların da kendilerinin çektikleri fotoğraf yok mu diyorsun yani?

youtube'da uzay istasyonundan canlı yayınlar var dünya görünüyor , daha ne olması lazım

• Teknoloji o kadar gelişti ki Dünya bir yana dursun artık oyundan bazı kareler paylaşıdığında gerçek mi oyun mu diye tekrar bakıyoruz. Dünya'nın ve uzayın ise bir simulasyonunun yapılması bizim daha önce gözümüzle görmediğimiz bir yapı olduğunu da düşünürsek bize yutturuluması olağan olur.

Yani gözümüzü dört açmamız gerek. Bir çok kişi bunun ile ilgili geniş çaplı araştırmalara başladı. Ortada çok ciddi ispatlar dönüyor ve hiç kimse kendi verileriyle Dünya'nın yuvarlak olduğunu ispatlayamıyor henüz. Sadece "NASA böyle diyor bak fotoğraf çektiğini de söylüyor." Demekten ileri gitmiyor maalesef ispatlarımız.
  • Belki 80'lere kadar yuvarlaktı, şantiyeler çoğalınca geoit olmuştur garibim?
  • Tabi o da farklı bir bakış açısı
  • Dolunay meselesine şöyle bir cevap verilebilir. Videoda sanki ay ile dünyanın yörüngesi birbirine paralelmiş gibi bir anlatım var. Doğrusunu bilmiyorum. Ama aynı hizada olmadığı düşünülürse Dünya Ay'ın ışığını kapatamaz.

Güneş ışınlarının açısı mevzusunda ise dünyanın bir yarım küresinde kış yaşanırken öteki yarım küresinde yaz yaşanıyor. Madem mesafe ile ilgili bir durum vardı. Neden diğer taraf yaz yaşıyor?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.