Şimdi Ara

Dunlop lastikler nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam; 205 - 55 -16 -- yazlık lastik ihtiyacım var. fiyatlar uçmuş vaziyette.

Toplam maliyeti 2000 - 2300 e kadar olacak şekilde lastik bakıyorum.

https://www.hepsiburada.com/dunlop-205-55-r16-91v-sp-sport-lm705-oto-yaz-lastigi-uretim-yili-2021-p-HBCV00000D8MK4?magaza=Musas%20Otomotiv%201954

yada

https://www.hepsiburada.com/hankook-205-55-r16-91h-ventus-prime-3-k125-oto-yaz-lastigi-uretim-yili-2021-p-HBCV00000BEGIW

yoksa biraz daha zorlayayım 2600 civarlarına goodyear - michelin - conti mi alayım ?

• bu ikili yerine falken ziex310 alınır. he ama ben yerinizde olsam sizdeki gibi nispeten ucuz ve yaygın üretimi olan ölçülerde goodyear egp2 yada conti pc6 bakardım. 700 liraya 2020 üretimler var conti pc6 için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 23 Kasım 2021; 12:7:22 >
  • fm800 den çok memnunum.

• Benimde fiyat uygunsa tercihim falken olurdu ama dunlop LM705 de güzel lastik zaten aynı fabrikada üretiliyor yeni desen tecrübe edebilirsiniz gayet te memnun kalırsınız ama bence popüler ebat ta 100 er lira fazla verin Goodyear Efficientgrip2 (4 kanal) Continental premium contac 6 gibi premium serileri deneyin Falken Dunlop 3 seneden sonra performans kaybı oluyor premium da bu 5.senede performans kaybı başlıyor.
  • Zamanında araç üzerinde gelmişti, berbattı. Yeni lastik alınca arabanın karakteri değişmişti.
  • LM705 215/50/R17 ölçüde yeni aldım.Bi önceki eskimiş daytondu.Başka bi aracımda da Ventus Prime3 kullanıyordum.Şu an kullandığım lastik her iki lastikten daha yumuşak ve daha sessiz.Yanakları daha yumuşak, sessizlik ve konfor kaynağı da orası.Yol tutuş konusunda limitleri zorlamadım, tutunma olarak performanslı kullanım meraklısı olmayanları tatmin eder.Pilotsport performansı beklememek lazım.F/P ürünü gibi duruyor.Goodyear eff grip ve primacy’yi kullanmadım, kullananların yorum yapması daha isabetli olur.
  • Dunlop çok kalitesiz lastik. Bol yol sesi alır konfor da kötüdür. Tek iyi yanı kalas gibi olduğu için bozuk yollara uygundur.

• 17 inç fm800 kullandım.

Hayatımda kullandığım en kötü lastikti. (debica sava kumho kullandığım lastikler arasında)

Islakta kötü, kuru fren de kötü, yol sesinde kötü...

Bir uzun omurlu birde Yanal tutunmasi kısmen iyi...

Araba abs ve hafif yokuşta patinaj manyağı olmuştu. Disk balata değiştirmiş bir sey değişmemişti.
    Ne zaman lastikleri değiştirdim (yarı ömründe) araba kendine geldi.
    Mutlaka cok memnun olanda vardır ancak benim dunlop deneyimim hiç ama hiç iyi değildi. (Tr uretimiydi)
  • Yorumlara bakınca biraz şaşırdım açıkçası bir ara fluence vardı onun için almıştım şimdi arkadaşımda araç ses ve konfordan memnun kalmıştım herhangi bir sıkıntı hissetmedik sert filan da değil yumuşak lastik
  • Dunlopun ne kadar kötü olduğunu bridgestone T005 taktıktan sonra anlamıştım.
  • DEMEK ki paraya kıyıp en azından goodyear ile devam etmek en iyisi; hali hazırda goodyear eff. grip var genel anlam da gayet memnun kaldım.

sadece biraz erken aşındı. 4 yıl da çatlaklar oluştu.

bende lastik fiyatları daha da uçmadan alayım diyorum..

• ghostiki kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, konforu düşük yol sesi yüksek bir lastiktir fm 800, Goodyear hem sessiz hem konforlu, para varsa Michelin de candır. Ne kadar fark edebilir ki diyor alırken ama gerçekten arabanın gidişi bile değişiyor. Lastik için paraya kıyın bence .
  • Ben focus 3 de kullanıp aşırı memnun kalmıştım. Bana sessiz ve konforlu gelmişti, belki de adanada kış lastiği kullanıp buna geçtiğim içindir :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.