Şimdi Ara

Dükkan Üstü Ev Nasıl Olur? (acil yorum lazım )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
16.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dükkan üstü ev almayı düşünüyoruz.Dükkan üstü olmasının dezavantajları neler olabilir? Isı kaybı olabilir mi? Sağlamlık konusunda dükkan üstü ile dükkan üstü olmayanlar arasından fark var mıdır? Sonucda dükkanlar daha düz oluyor yani ortalıkda daha az direk gözüküyor gibi anlamadığım için size soruyoruz zaten :)

• kac yillik bina bu onemli altta dukkan olunca yumusak kat olma ihtimali var depremde tehlikeli. Yani alttaki dukkanda duvarlar varsa ve kat yuksekligi ustteki katlarda ayniysa sorun olmaz diye dusunuyorum. dukkanda yer acmak icin kolonlari kesenler oluyor bu ihtimallde gozden kacmasin :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dükkanın ne olduguna bağlı eger fırın ise arkana bakmadan uzaklaş, bunun yanında pastahane börek salonu ise gece 3-4 civarı çalışmaya başlıyorlar gürültüyü göze alabilir misin. dükkan ısıtması genelde ev gibi olmaz evin alttan soğuk olacagını bilmelisin ve dükkan haraketli ise her zaman sorun olucaktır ses ve dükkanın kiracısı vs.

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seni gidi seni

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende ev alma aşamasındayım ve alacağımız site de 2 daire var boşta biri dükkan üstü diğeri 4.kat (yani son kat) sizce hangisini tercih etmeliyim neden?
  • yok mu fikir verecek yardım lütfennnnnnn
  • onrblt26 O kullanıcısına yanıt
    Son kat,yalıtım yetersiz ise sorulu olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrblt26

arkadaşlar bende ev alma aşamasındayım ve alacağımız site de 2 daire var boşta biri dükkan üstü diğeri 4.kat (yani son kat) sizce hangisini tercih etmeliyim neden?

en üst katı ısıtması sorun annemlerin evinden biliyorum ben kendime ara kat güney cephe aldım aynı semtteyiz ben 150 doğagaz veriken onlar 300 den aşağı düşmüyorlar ki benim ev daha sıcak bu kışın yazında tam tersi üst kat olduğu için çok daha sıcak oluyor ev en üst kat kesinlikle tavsiye etmem heleki eski bina ise çok kötü
    artısıda üstten gelen ses olmaz ara katta ufak çocuklu bi aileye denk gelirseniz oda sıkıntı

dükkan üstüde eski ofisimden biliyorum zemin devamlı soğuktu çıkmalar olduğu için dairenin ısıtması baya sıkıntı oluyordu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.