Şimdi Ara

Dükkan açtık müşteri gelmiyor moralim bozuk

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
2
Favori
13.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir tütüncü açtık daha 3 4 gün oldu ilk gün 5 2. gün 3 dün 1 bugün daha kimse gelmedi
    moralim bozuluyor dükkanin önünden gelip geçenleri görünce dükkan yol üstünde önünde yaya da var ama ne yapıcaz bilmiyorum moralim bozuluyor tavsiyelerinizi alabilir miyim

• Sigara sağlığa zararlıdır,
  • instagram, facebook, hesaplari ac, internetten satis yap, sahibinden ilan ver dakota tutunu kamapnayasi, veya hic bisey bilmiyosan donanim habere ilan ver millet zeytini, peyniri bali satiyor burda sende satarsin hemde cok satarsin,

mesela paket yap, iyi kalite 2 cesit tutun toplam 500 gr+ os sigara rulosu+ sarma makinasi= 50 TL gibi kamyanyaa yap bakalim, bunu dukkanin caminada yapistir, nettede sat bak bakalim ne oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: richardbozkurt

instagram, facebook, hesaplari ac, internetten satis yap, sahibinden ilan ver dakota tutunu kamapnayasi, veya hic bisey bilmiyosan donanim habere ilan ver millet zeytini, peyniri bali satiyor burda sende satarsin hemde cok satarsin,

mesela paket yap, iyi kalite 2 cesit tutun toplam 500 gr+ os sigara rulosu+ sarma makinasi= 50 TL gibi kamyanyaa yap bakalim, bunu dukkanin caminada yapistir, nettede sat bak bakalim ne oluyor

aslında mantıklı elimde çok kaliteli marlbora tütünü var aromalı böyle bir kampanya düşünebilirim. İsteyenler varsa hatta pm atabilir
  • Tatar 55 kullanıcısına yanıt
    Üstteki adami dinle hocam musteri sana gelmiyosa sen musteriye gideceksin.. Nusret kasap dukkaninda otursaydi camdan gecenleri izleseydi şu an senin gibi sikayet ediyor olurdu.. Reklam, pazarlamanin belkemiğidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Üstteki adami dinle hocam musteri sana gelmiyosa sen musteriye gideceksin.. Nusret kasap dukkaninda otursaydi camdan gecenleri izleseydi şu an senin gibi sikayet ediyor olurdu.. Reklam, pazarlamanin belkemiğidir

mantıklı gayet kafama yattı hocam yarın kahvelere gidip ordakilerle kaynaşıp laf arasında duyurmayı planlıyorum mahalleli tanıdık zaten eski mahalleme açtık dükkani
  • Dükkanı nereye açtınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEVERDIES

Dükkanı nereye açtınız

samsun ilkadimda hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tatar 55 -- 27 Ocak 2017; 19:5:9 >
  • işlek filansa bn senn yerinde olsam çay ocağı filan yapardım 2-3 tabure ufak masa koy hele yazın paraya para demezsin liomata kola filanda olur bnce bi düşün yer nerde bu arada?
  • Geçerken insanların gözüne güzel gelmesi lazım dükkanın.Yarın bi kaç fotoğraf atar mısın? Bizim burda 2 tane tütüncü var birinin önünden geçerken tiksinirsin birinin önünden geçerken sigara içmeyen adam sigarayı başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrhnskl

Geçerken insanların gözüne güzel gelmesi lazım dükkanın.Yarın bi kaç fotoğraf atar mısın? Bizim burda 2 tane tütüncü var birinin önünden geçerken tiksinirsin birinin önünden geçerken sigara içmeyen adam sigarayı başlar.

gayet güzel ve modern
  • Dikkat çekici yazilar yaz o geçenlerin çoğu sigara fiyatından şikayetçidir bunu kullan Marlboro tütünü var demissin mesela MARLBOROgibiSİGARA ?? TL yazip o tütünleri sarip sat(sarma satmak yasalsa) , deneme şansı falan sun.bunlar basit kafa yormadim sigaradan anlamam daha mantikli şeyler bulursun
  • djarum black backwoods captain black falan varsa her türlü satış yaparsın herkesin kovaladığı şeyleri getir reklamını yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osmamcık Pirinç

djarum black backwoods captain black falan varsa her türlü satış yaparsın herkesin kovaladığı şeyleri getir reklamını yap

hocam daha yeniyiz şuan 5. gün git gide müşteriler artıyor mahalleden gelenler oluyor yoldan geçenler oluyor ama kazanç pek de çok degil günlük ciromuzun yükselmesi lazım oda zamanla olacaktır tanındıkça dayım sık sık yurt dışına gidiyor ondan rica edeceğim gelirken bize ürün getirir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tatar 55

quote:

Orijinalden alıntı: Osmamcık Pirinç

djarum black backwoods captain black falan varsa her türlü satış yaparsın herkesin kovaladığı şeyleri getir reklamını yap

hocam daha yeniyiz şuan 5. gün git gide müşteriler artıyor mahalleden gelenler oluyor yoldan geçenler oluyor ama kazanç pek de çok degil günlük ciromuzun yükselmesi lazım oda zamanla olacaktır tanındıkça dayım sık sık yurt dışına gidiyor ondan rica edeceğim gelirken bize ürün getirir

dediklerim kesin olsun bunlardan iyi kar yaparsın zAten
  • işsizlik artınca ister istemez insalar son çare esnaflığa sarılıyolar can simidi olarak. bizim caddede bazı dükkanlar var, o dükkanlara sürekli farklı biri farklı bir şey açıyo ama bi senede batıyo.

en son börekçi açılmış olan bi dükkan vardı, arka sokağında okul var diye biri geldi fast food dükkanı açtı. 1 sene ömür biçtim, 6 ayda battı-kapattı.
    çiğ köfteci olan bi yer vardı, kaç kere kapandı-el değiştirdi-açıldı. en son biri geldi çif köfteci, dönerci, tatlıcı karışımı açtı (günümüzün meşhur karışım dükkanlarından biri) geçen baktım o da topluyo dükkanı.

iş bulamayıp son parası ile mecburen esnaflığa soyunan kişi sayısı zaten azımsanmayacak ölçüde idi, şimdi bide suriyelilerle fetöcüler eklendi. suriyelilere alıştık zaten vergisiz dükkan açıyolar da, üstüne bi de bimlerce fetöcü işsiz kaldı. bu adamlar başka yerde işe de kabul edilmiyolar. IT sektöründen fetöcü diye kovulan kişiler bile özel sektörde iş bulamıyolar çünkü şirketlere işe alımda güvenlik soruşturması zorunluluğu geldi. şimdi bu adamlar ne yapacak? ölecekler mi? çocukları var çoğunun. onlar da alel acele hiç anlamadıkları bi alana, esnaflığa sarılıyolar. bizim mahallede fetö diye işinden olan 3 kişi oto yıkama yeri açmış, bi komşu vardı belediyede çalışıyodu fetö diye kovdular herif dönerci dükkanı açtı. benim taa liseden tanıdığım bi arkadaş vardı, yıllardır görmemiştim bi baktım manav açmış. gittim hasret giderdik falan, eleman anlattı işte üniversitede bölüm bitirmiş sonra dershanede öğretmen olmuş, darbeden sonra dershane kapatılmış bunun da üniversite lisansını iptal etmişler. bu da birikmiş parasıyla bizim mahallede köşe başında duran derme çatma bi girintiyi (dükkan falan değil ha, depo gibi bi girinti) tutmuş, manav açmış.
    şimdi bu adamların hiçbiri normalde esnaflığa soyunacak kişiler değildi. ama şu anda tüm kapılar kapalı olduğu için mecburen dükkan açıyolar. ya da var olan dükkanlarda çalışan olarak işe giriyolar. neresinden bakarsan bak, hali hazırda esnaf olan kişiler için kötü bi durum bu.
    tabi işin öte yanına bakarsak, fetöden kovulanların yerlerinin işsiz ve atama bekleyen kişilerle doldurulacağı gerçeğini de unutmamak lazım.

• Dediğiniz şu tütün işini burdan yapsa öğrenci halimle alırım ciddiyim
  • Üniversite öğrencilerine sesini duyurman lazım özellikle 1. Sınıf olanlara.(birçoğu üniversitenin başlamasıyla düzenli sigara içmeye başladı ve maliyetler ağır gelmeye başladı) sarma makinesi+tütün alırlar düzgün fiyata satarsan.genelde sarma olursa ağır olur diye bilir öğrenci hafif tütünleri hafif içim diye ekstre belirt.ev tipi nargile nargile tütününü paket halinde satabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MassiveDynamic -- 29 Ocak 2017; 18:0:3 >
  • @ßenle100les @MassiveDynamic öyle bir kampanya yapmayı düşünüyorum 200 gram + makine + filtre ile ama forum yönetiminden sıkıntı çıkar mı birde internet ortamında öyle satış yapmak suçtur diye girişmek istemiyorum yoksa elimde ögrencilerin çok begendigi kaliteli tütün var
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

işsizlik artınca ister istemez insalar son çare esnaflığa sarılıyolar can simidi olarak. bizim caddede bazı dükkanlar var, o dükkanlara sürekli farklı biri farklı bir şey açıyo ama bi senede batıyo.

en son börekçi açılmış olan bi dükkan vardı, arka sokağında okul var diye biri geldi fast food dükkanı açtı. 1 sene ömür biçtim, 6 ayda battı-kapattı.
    çiğ köfteci olan bi yer vardı, kaç kere kapandı-el değiştirdi-açıldı. en son biri geldi çif köfteci, dönerci, tatlıcı karışımı açtı (günümüzün meşhur karışım dükkanlarından biri) geçen baktım o da topluyo dükkanı.

iş bulamayıp son parası ile mecburen esnaflığa soyunan kişi sayısı zaten azımsanmayacak ölçüde idi, şimdi bide suriyelilerle fetöcüler eklendi. suriyelilere alıştık zaten vergisiz dükkan açıyolar da, üstüne bi de bimlerce fetöcü işsiz kaldı. bu adamlar başka yerde işe de kabul edilmiyolar. IT sektöründen fetöcü diye kovulan kişiler bile özel sektörde iş bulamıyolar çünkü şirketlere işe alımda güvenlik soruşturması zorunluluğu geldi. şimdi bu adamlar ne yapacak? ölecekler mi? çocukları var çoğunun. onlar da alel acele hiç anlamadıkları bi alana, esnaflığa sarılıyolar. bizim mahallede fetö diye işinden olan 3 kişi oto yıkama yeri açmış, bi komşu vardı belediyede çalışıyodu fetö diye kovdular herif dönerci dükkanı açtı. benim taa liseden tanıdığım bi arkadaş vardı, yıllardır görmemiştim bi baktım manav açmış. gittim hasret giderdik falan, eleman anlattı işte üniversitede bölüm bitirmiş sonra dershanede öğretmen olmuş, darbeden sonra dershane kapatılmış bunun da üniversite lisansını iptal etmişler. bu da birikmiş parasıyla bizim mahallede köşe başında duran derme çatma bi girintiyi (dükkan falan değil ha, depo gibi bi girinti) tutmuş, manav açmış.
    şimdi bu adamların hiçbiri normalde esnaflığa soyunacak kişiler değildi. ama şu anda tüm kapılar kapalı olduğu için mecburen dükkan açıyolar. ya da var olan dükkanlarda çalışan olarak işe giriyolar. neresinden bakarsan bak, hali hazırda esnaf olan kişiler için kötü bi durum bu.
    tabi işin öte yanına bakarsak, fetöden kovulanların yerlerinin işsiz ve atama bekleyen kişilerle doldurulacağı gerçeğini de unutmamak lazım.

o fetocuların ben ta a****** koyayım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.