Şimdi Ara

Dualogic Linea almayı düşünüyorum. Almalı mıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 2009 2010 dualogic linea alacağım 1.3 multijet. Aracın herşeyine kafam yatıyor ancak dualogic şanzımana bir türlü ısınamıyorum. Çoğunluk sorunlu olduğunu vs söylüyor, sarsıntıyı zaten biliyorum ama; bu şanzıman gerçekten denildiği kadar sorunlu mudur ? Sürekli kavrama mı biter arıza ışığı mı yakar? Kullancısı varsa cevap verebilirse sevinirim.

• Dualogic robotize tek kavrama biraz konforsuzdur ama alışırsın unutma hiç bir zaman otomatik araçta ömürlük kafam rahat sorunsuz binerim kafası olmaz kenarda 5-6 bin ayır eee yok öyle sol ayağım cennete ama sorunsuzluk.Bak benim sol ayağım birazcık ağrıyı ama kafam rahat  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 6 Aralık 2020; 19:53:6 >
  • defiant82 kullanıcısına yanıt

Hocam nazar değmesin ama bende 2004 model daihatsu terios var daha şanzıman yağını bile değiştirmedim yıl olacak 2021. O yüzden bu kadar olmasa da biraz sorunsuz bir şanzıman arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: KararanBitki

Hocam nazar değmesin ama bende 2004 model daihatsu terios var daha şanzıman yağını bile değiştirmedim yıl olacak 2021. O yüzden bu kadar olmasa da biraz sorunsuz bir şanzıman arıyorum.

Ne güzel

• Dualogic hiç kullanmadım ama bu şanzıman dobloda bile kullanıldıysa demek ki yük çekmeye bile dayanıklıdır.

Belki konforsuz olabilir ama bakımı düzgün yapılırsa sorun çıkarmaz diye tahmin ediyorum.

• Puntoda biraz kullandim cok kararsiz ve konforsuz bir sanziman :)
  • Almalısın
  • 10dk kullandım.pişmanlık
  • eğer alırsanız arabaya abdestli binin, vakit namazlarını aradan çıkarmış olursunuz.
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt

Bozulur diye mi söylüyorsunuz hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: KararanBitki

Bozulur diye mi söylüyorsunuz hocam :)

vites geçişlerinde namaz kıldırıyor gibi sanki ondan dedim :)

• Benzinli 5ileri dualogiclerde kronik yağ kaçağı mevcuttu.

Ancak dizellerde kullanılan dualogiclerde kronik sorun yok.

her yarıotomatik tek kavrama gibi geçişleri hissettirir, konfor pek yoktur ama neticede sol ayağınız boşta olur.

Bakım maliyeti manuel ile aynıdır, aynı baskı balata kullanır.

• Tek kavrama kullanmamış veya dilinden anlamayan adamlar namaz da kılar secdeye de varır vites değişimlerinde.

Özellikle 2. ve 3. vites değişimleri sarsıntılı, biraz ayağınızı gazdan çekmeniz gerekli vites değişiminde tapa gaz giderek olmaz maalesef bu şanzıman. Biraz alışınca bir sorun kalmıyor. Bence en büyük sorun dik yokuşlu yerlerde iki araba arasına geri geri vs park etmeye çalışmak.

Jeep Patriot kullanirken bir de sağa sola gitmek için Lancia Ypsilon vardı tek kavrama şanzımanlı, ordan bayağı tecrübe ettim
  • arkadaşım bahsettiğin arabayı 6 aydır kullanmaktayım. 1.3 dizel 6 ileri dualogic vites geçişleri kesinlikle sallama tarzı değil gayet başarılı.( opel corsa v.b yarı otomatiklerle kıyaslanmaz şekilde iyi.) yakıt tüketimi soğuk havalarda 50 kuruş yakıyor. bu araçta tek kronik yaşadığım sorun şase kablosunun aktarmaması. geri kalan şeylerde herhangi bir sorun yaşamadım. kafana takılan bir şey olur ise sorabilirsin. bakımlı bir araç alırsan pişman olacağını düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Dualogic robotize tek kavrama biraz konforsuzdur ama alışırsın unutma hiç bir zaman otomatik araçta ömürlük kafam rahat sorunsuz binerim kafası olmaz kenarda 5-6 bin ayır eee yok öyle sol ayağım cennete ama sorunsuzluk.Bak benim sol ayağım birazcık ağrıyı ama kafam rahat  

Bizde de 2011 Terios var otomatik,150 bin km oldu nerdeyse şanzıman yağı dahil mekanik olarak ekstradan hiçbir masraf etmedik  

Konuya gelirsek,denildiği gibi her tek kavrama gibi bu da diğer otomatik şanzımanlara göre biraz ilkel ve konforsuz,ancak alınabilir kullanmayı öğrendikten sonra alışılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoloClassic75 -- 7 Aralık 2020; 11:47:29 >

• 2010 yılında aldığımız 2006 model Fiat Panda dualogic şanzımanlı aracı 9 yıl kullandık,sakin kullanımda şanzımanın tepkileri fena değildi,ancak tapa gaz kullanımda vites geçişlerinde sarsıntı ve gecikme yaşanıyordu.Geçen ay bir arkadaşım 2009 model dualogic şanzımanlı Fiorino aldı,aracı kullandık ve şanzımanı beğendik,vites geçişleri,sarsıntı ve tepkileri Panda'ya göre bayağı iyiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

vites geçişlerinde namaz kıldırıyor gibi sanki ondan dedim :)

Alıntıları Göster
    Tek kavrama otomatiklerde öyle fazla öne yığılma var ki sanki secdeye gider gibi oluyorsun. Komik ve gerçek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.