DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
DT 8002 Receiver'e Türksat yazılımı atabilirmiyiz imkan varmı ?
9
Cevap
0
Favori
21.560
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Uydu Teknolojileri ve Dijital Yayın >> Digiturk >> DT 8002 Receiver'e Türksat yazılımı atabilirmiyiz imkan varmı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      arkadaşlar bunda 6 ay evvel Digiturk abonesi olduk şimdi Türksata geçmek istiyoruz faturalar hala geliyor ama bağımsız olsun istiyorum normal uydu alıcısı gibi nasıl yapabiliriz bu Receiveri ?

com port koymamışlar içinde bağlantı noktası olarak "CN6" ve Scart çıkışı var bazıları scart çıkışından RS232 yapıp comporta bağlyıp yazılım atabiliyorlarmış ben nasıl bu cihazı Turksat uydu alıcısı yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Model : DCR 8002 DVB650/S8200 DCR 8002 AFU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 16 Mart 2010; 0:44:52 >

|
      |

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]
    • 23 Ocak 2011 18:27:30 Konu Sahibi
      bu cihaza program atıpda normal receiver olarak kullanabilirmiyiz arkadaşlar hala duruyor ama digiturku hala kullanmıyoruz vestel üretimi

Receiverin içinden aldığım bilgiler ;

DCR 8002 VESTEL DIGITURK
      DVB630 S8200

VESTEL 16MB8200-1 (020409)

CHIPSET : NEC JAPAN D61214F1350 0925KU403

İÇİNDE COMPORT GİBİ BİR GİRİŞ BULAMADIM SADECE 16 DİŞLİ CN6 YAZIYOR.
      |
      |

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]
    • Teğmen
      186 Mesaj
      13 Eylül 2011 19:51:13
      Merhaba kardeşim Digiturk DCR DT-8002‎ model cihazları normal fta receiver olarak kullanabilmen için digitürk müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirtmen gerekiyor.Senden telefonda cihazın seri numarasını isteyeceklerdir. uydu üzerinden sinyal gönderip kilitli olan FTA özelliği açık hale gelecektir.Normal uydu alıcı gibi kullanabileceksin.Tabi bunun için üyeliğinin bitmiş olması gerekiyor.

SE Xperia™ Neo
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      23 Eylül 2011 23:49:05
      bu uydu alıcısıyla türksattan ntvspor veya stardaki maçları izlemenin mümkünü var mı
      |
      |

• Teğmen
      172 Mesaj
      15 Eylül 2012 12:07:16
      [byzaf]Merhaba kardeşim Digiturk DCR DT-8002‎ model cihazları normal fta receiver olarak kullanabilmen için digitürk müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirtmen gerekiyor.Senden telefonda cihazın seri numarasını isteyeceklerdir. uydu üzerinden sinyal gönderip kilitli olan FTA özelliği açık hale gelecektir.Normal uydu alıcı gibi kullanabileceksin.Tabi bunun için üyeliğinin bitmiş olması gerekiyor.
      [/byzaf]

evet digiturkten bağlantısını kestim. Hatta türksattan yayın alıyorum fakat bu kutununproğramı çok dandik buna kanalların ve radyoların oldugu ayrı listeli ve kanalların silip yazılabilir bi yeni proğram atmamız nasıl olacak.
      Bendeki model: DVB650/S8200 DCR DT 8002 AFU //Sw Ver:3.7_3.24
      |
      |

...lubuntu...
    • Teğmen
      172 Mesaj
      15 Eylül 2012 12:09:06
      quote:

Orijinalden alıntı: byzaf

Merhaba kardeşim Digiturk DCR DT-8002‎ model cihazları normal fta receiver olarak kullanabilmen için digitürk müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirtmen gerekiyor.Senden telefonda cihazın seri numarasını isteyeceklerdir. uydu üzerinden sinyal gönderip kilitli olan FTA özelliği açık hale gelecektir.Normal uydu alıcı gibi kullanabileceksin.Tabi bunun için üyeliğinin bitmiş olması gerekiyor.

evet digiturkten bağlantısını kestim. Hatta türksattan yayın alıyorum fakat bu kutununproğramı çok dandik buna kanalların ve radyoların oldugu ayrı listeli ve kanalların silip yazılabilir bi yeni proğram atmamız nasıl olacak.
      Bendeki model: DVB650/S8200 DCR DT 8002 AFU //Sw Ver:3.7_3.24
      |
      |

...lubuntu...
    • Binbaşı
      1735 Mesaj
      20 Eylül 2014 11:32:26

Turksat 4A ya nasıl geçebilirim? Bir yolunu bulduysanız çok makbule geçer. Mutfak için kullanıyoduk :)
      |
      |
      hayati54 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 20 Eylül 2014 12:55:20 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

Turksat 4A ya nasıl geçebilirim? Bir yolunu bulduysanız çok makbule geçer. Mutfak için kullanıyoduk :)

digiturk otomatik güncelleniyor, sözleşmeniz bittiyse digiturku arayıp yardım alabilirsiniz.

• Binbaşı
      1735 Mesaj
      20 Eylül 2014 13:06:13

Yok ben zaten sözleşme bitiminde bayiden cihazı bireysel kullanıma açtırdım. Şimdi ise yazılım yüklemek gerekiyo galiba.. şimdi tekrardan orayamı gitmeliyim?
      |
      |
      hayati54 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 20 Eylül 2014 18:27:05 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

Yok ben zaten sözleşme bitiminde bayiden cihazı bireysel kullanıma açtırdım. Şimdi ise yazılım yüklemek gerekiyo galiba.. şimdi tekrardan orayamı gitmeliyim?

valla bilmiyorum o cihazı hurdacıya verip, 40tl ye hometech alıcı almıştım uğraşmana değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 24 Mart 2015; 10:00:19 >
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
1,452
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.