Şimdi Ara

###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri### (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.259
Cevap
20
Favori
98.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, ağabeyimin oğlu oldu, amca olduk fotoğraf çekimleri bize düşecek gibi :)

Ağabeyim tutturdu makine alalım diye, iyi dedim. Gitmiş bakmış, Canan 100D diyor, ben ise çocuk olduğu için hareketli fotoğraflar çekileceğinden aynasız sistemlerin alınmasını düşünüyorum. Ayrıca video çekimleri de olacağı için bu seçenek daha ağır basıyor.

Canon 100D kiti Hepsiburada'da 1750 TL civarında, buna alternatif iyi olabilecek bu fiyat aralığında önerilebilecek aynasız sistem (Tabi 100D ile yarışacak veya geçecek şekilde) tavsiye edecek var mı?

karabela0'ın tavsiye ettiği makineleri inceledim biraz, gerçekten güzeller özellikle Samsung NX300 ve Olympus'lar ilgimi çekti. Ancak dediğim gibi, sonradan belki de bir kenara itebileceğimiz fotoğraf makinesine çok fazla para vermek istemiyorum, ama iyi de fotoğraf çekmek istiyorum :)

Karışık sorularım için kusura bakmayın, cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deeper -- 4 Şubat 2014; 11:48:08 >

• Deeper D kullanıcısına yanıt
    Alacağınız makine ile flash patlatmayacaksınız öncelikle bunu ele alın derim. Zira flash çocuk için zararlı. Makine alacaksanız da yanına alacağınız lens in diafram değerini de göz önünde bulundurup açık diaframı olan bir objektif seçmeniz gerekecektir. Aynasız sistemler hareketli fotolarda daha mı iyi ve siz neden bu kanıya vardınız bilmiyorum ama hareketli fotoğraf için yüksek iso, açık diafram performansı iyi olmalı ki enstanteneyi yüksek tutabilesiniz. Araştırmanızı buna göre devam ettirin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Alacağınız makine ile flash patlatmayacaksınız öncelikle bunu ele alın derim. Zira flash çocuk için zararlı. Makine alacaksanız da yanına alacağınız lens in diafram değerini de göz önünde bulundurup açık diaframı olan bir objektif seçmeniz gerekecektir. Aynasız sistemler hareketli fotolarda daha mı iyi ve siz neden bu kanıya vardınız bilmiyorum ama hareketli fotoğraf için yüksek iso, açık diafram performansı iyi olmalı ki enstanteneyi yüksek tutabilesiniz. Araştırmanızı buna göre devam ettirin derim.

Teşekkürler. Bunu göz önünde bulunduracağım.
  • Arkadaşlar sizce 650 TL ye samsung nx1000 mi yoksa 400 TLye Canon EOS 550D mi almalıyım ikinci el ikiside yardım edin acil
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKILIÇ

Arkadaşlar sizce 650 TL ye samsung nx1000 mi yoksa 400 TLye Canon EOS 550D mi almalıyım ikinci el ikiside yardım edin acil

Sizin için hangisi daha avantajlı olacaksa onu tercih etmelisiniz.

650 tl ye alacağınız samsung nx1000 in yanına objektif seçimleriniz ve boyut tercihiniz de etkili bir sonuç çıkaracaktır.
    Öte yandan 550D imaj kalitesi ve video kalitesinin yanında oldukça fazla sayıda objektif tercihi de mevcut. Ama boyut büyük olduğu için nx1000 kadar portatif olmayabilir.
  • merhaba, bi süredir aynasız bir makine alma düşüncem vardı, samsung nx300 derken sony nex-6 almaya karar verdim.
    lens konusunda tavsiyeye ihtiyacım var. ona göre kit lensle veya yalnızca gövde olarak alıcam. 16-50 kit lens yerine 18-55 daha iyi deniliyor, 18-55 & 55-210 bi seçenek ya da 16-50 de olabilir fiyatı arttırmamak için. ama bunun yerine 18-105 ya da o tarz tak çıkarla uğraştırmayacak birşey mi alsam diyorum. markalarıyla tavsiyeye ihtiyacım var hangisi daha kullanışlı, ucuz olur vs.
    bir de 10-18 mi yoksa 16mm + dönüştürücü mü?
  • arkadaşlar yaklaşık 2 ay sadece fotoğrafçılıkla ilgili döküman okuduktan sonra artık bir makine alayım dedim ve tercihimi canon eos m den yana kullandım. bütçeme ve tercihime göre en uygun makine buydu. sizce giriş için nasıl bir makine?
  • a_king kullanıcısına yanıt
    Çok doğru bir seçim olmuş hocam. Hayırlı olsun.
  • teşekkür ederim hocam. daha iyisi sizlerin olsun.
  • Dostlarım bir konuda yardımınıza ihtiyacım var ben dslr bır makına almayı dusunuyorum canon sx150 makınası ılgımı cektı gercekten uzun suredır arastırıyorum makına guzel gıbı kullanan arkadaslar varsa yardımcı olabılırlermı acaba prof makınelere ne kadar yakın fotoğraf kalıtesı var ? arka plan ne kadar olduruluyor ? ve bana ondan daha ıyı goruntu kalıtesıne sahip ama çok fıyat farkı olmayan bir makıne tavsıyesınde bulunabılırmısınız sımdıden teşekkurler cevaplarınızı beklıyorum
  • http://forum.donanimhaber.com/m_56522900/mpage_56//tm.htm#89633428

Alacağın makine yukarıdaki konunun içeriğinde,mesajları biiraz incelersen kararını verirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

http://forum.donanimhaber.com/m_56522900/mpage_56//tm.htm#89633428

Alacağın makine yukarıdaki konunun içeriğinde,mesajları biiraz incelersen kararını verirsin.

Hocam 56 sayfa mesaj var ama konuları zatn ben arastırdım genelınde bıde kullananların yorumlarını almak ıstedım ve makına tavsıyelerı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDark06

Dostlarım bir konuda yardımınıza ihtiyacım var ben dslr bır makına almayı dusunuyorum canon sx150 makınası ılgımı cektı gercekten uzun suredır arastırıyorum makına guzel gıbı kullanan arkadaslar varsa yardımcı olabılırlermı acaba prof makınelere ne kadar yakın fotoğraf kalıtesı var ? arka plan ne kadar olduruluyor ? ve bana ondan daha ıyı goruntu kalıtesıne sahip ama çok fıyat farkı olmayan bir makıne tavsıyesınde bulunabılırmısınız sımdıden teşekkurler cevaplarınızı beklıyorum

Öncelikle kararınızın net olduğundan emin olun. DSLR ile bahsettiğiniz makine arasında çok ciddi farklar var. Amacınız sadece arka planı öldürmek midir? Ne tür fotoğraflar çekeceksiniz? Fotoğraf çekmekteki amacınız işin eğlencesi mi yoksa bir hobi edinip buna para yatırabilirim diyebiliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

Orijinalden alıntı: TheDark06

Dostlarım bir konuda yardımınıza ihtiyacım var ben dslr bır makına almayı dusunuyorum canon sx150 makınası ılgımı cektı gercekten uzun suredır arastırıyorum makına guzel gıbı kullanan arkadaslar varsa yardımcı olabılırlermı acaba prof makınelere ne kadar yakın fotoğraf kalıtesı var ? arka plan ne kadar olduruluyor ? ve bana ondan daha ıyı goruntu kalıtesıne sahip ama çok fıyat farkı olmayan bir makıne tavsıyesınde bulunabılırmısınız sımdıden teşekkurler cevaplarınızı beklıyorum

Öncelikle kararınızın net olduğundan emin olun. DSLR ile bahsettiğiniz makine arasında çok ciddi farklar var. Amacınız sadece arka planı öldürmek midir? Ne tür fotoğraflar çekeceksiniz? Fotoğraf çekmekteki amacınız işin eğlencesi mi yoksa bir hobi edinip buna para yatırabilirim diyebiliyor musunuz?

Dostum Kararım Net olması derken ben sana açıklayayım ben fotoğraf makınası almak ıstıyorum bunda kararım kesın alabıldıgımın en ıyısını yanı butçeme gore en ıyı fotoğraf makınasını almak ıstıyorum ne kadar kalıtelı fotoğraf çekerse benım ıcın o kadar ıyıdır yanı profa yakınlıgı derken bunu kastdetmıstım arka planı oldurmeye gelınce arka plan bıldıgınız gıbı zoom yaparak ve dıyafram ayarları ıle olduruluyor bu ayarlalarının ıyı olmasını kasteddım genelde ınsan fotoğrafı ve manzara fotoğrafı cekmeyı dusunuyorum yanı bır nevı hem portre hem normal resım amacım ınsan fotoğraflarında hatıra felan olsun guzel pozlar olsun ama ıyı bır makına olursa bu ısı hobı olarakta yaparım dıye dusunuyorum butçem maks 450 tl bana bu krıterlere gore bır makına onerebılırsenız cok sevınırım

• 450 tl ye belki 400D bulabilirsiniz onun da yanına lens almanız gerekir ki bütçenizi aşar diye düşünüyorum.

onun dışında o bütçeye yakın dslr bulsanız bile objektifle beraber muhtemelen bütçenizi yine aşacaktır.

sx150 yerine hangi makine derseniz kompak önerilerinde bulabilirsiniz aradığınız cevabı.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    600D ile birlikte başlangıç olarak 18-55 IS II ve 55-250 IS II lens düşünüyorum. Genelde portre ve doğa fotoğrafı çekeceğim. Önerileriniz neler?
  • enesgulactii E kullanıcısına yanıt
    600D çok iyi bir seçim fakat portre ağırlıklı fotoğraflar çekecekseniz 50mm f1.8 öneririm veya 600D yi Body olarak alıp yanına Tamron 17-50 2.8 olabilit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesgulactii

600D ile birlikte başlangıç olarak 18-55 IS II ve 55-250 IS II lens düşünüyorum. Genelde portre ve doğa fotoğrafı çekeceğim. Önerileriniz neler?

çift lens gereksiz olur...

vendetta'ya katılıyorum, makinayı ayrı alıp yanına iyi bir lens almak daha mantıklı...

portre çekimleri için 50/1.8 ideal...

genel amaçlı tek lens olarak tamron 17-50 veya sigma 17-70/2.8-4 macro iyi tercih olabilir...
  • enesgulactii E kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar zaten gereken cevabı vermiş.

Gidip body olarak alın. Kit almayın.

yanına 50 mm ve 18-55 gibi bir lens alıp ucuza kapatabilirsiniz.

veya 17-70 alıp hem geniş açı hemde açık diafram değerli bir objektifle portre işinizi de bir süre görürsünüz.
  • samsung nx210 hakkında düşünceleriniz nelerdir? 18-55mm kit lensi ve çantasıyla berabererebn 900 tl gibi bir fiyata geliyor? tavsiye eder misiniz ya da başka bir alternatif önerebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.