Şimdi Ara

###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri### (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.258
Cevap
20
Favori
98.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ÖzGüR-LüK

d7000 ile insallah araniza katilacagim. bu arada yakin bi zamanda cine gidecegim tamronb17-50, de alayim diyorum hazir gitmisken baska onerebileceginiz lens var mi?

Tabii ki 85 mm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

d7000 ile insallah araniza katilacagim. bu arada yakin bi zamanda cine gidecegim tamronb17-50, de alayim diyorum hazir gitmisken baska onerebileceginiz lens var mi?

Tabii ki 85 mm

Kaç liraa Türkiye fiyatı onun? Bana 18-105 de gelecek büyük ihtimal lensin yanında. hangisinden feragat edeyim ya da 19-105 vr yi mi satarım?
  • quote:

quote:

quote:

Tabii ki 85 mm

Kaç liraa Türkiye fiyatı onun? Bana 18-105 de gelecek büyük ihtimal lensin yanında. hangisinden feragat edeyim ya da 19-105 vr yi mi satarım?

85 mm ucuz bir lens değil. Buradaki fiyatını da açıkcası net bilmiyorum. AMa portre için mükemmel bir lensdir.

18-105 veya diğer aralıklı lenslerle prime lensler aynı değildir. O yüzden feragat etme gibi bir durum söz konusu olmasın. Aynı işi görmezler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tabii ki 85 mm

85 mm ucuz bir lens değil. Buradaki fiyatını da açıkcası net bilmiyorum. AMa portre için mükemmel bir lensdir.

18-105 veya diğer aralıklı lenslerle prime lensler aynı değildir. O yüzden feragat etme gibi bir durum söz konusu olmasın. Aynı işi görmezler.

85 mm beni aşar burda 1200 küsür orda daa olsun 700. Ben tamron 17-50 aşığıyım. 18-105 i de satarım gerekirse bi tamron 17-50 bi de ihtiyacım olursa ilerde zoom lens alırım. Prof. değilim zaten. İlk DSLR m olacak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tabii ki 85 mm

85 mm beni aşar burda 1200 küsür orda daa olsun 700. Ben tamron 17-50 aşığıyım. 18-105 i de satarım gerekirse bi tamron 17-50 bi de ihtiyacım olursa ilerde zoom lens alırım. Prof. değilim zaten. İlk DSLR m olacak.

Doğrudur. Ama size tavsiyem olur da bir yerde denk gelir deneyebilirseniz mutlaka deneyin. 85 mm nin çektiği fotoğrafları görünce zoom lensden vazgeçebilirsiniz.

tamron 17-50 de gayet güzel bir objektif. Zoom lens olarak ucuz yollu birşey derseniz 50-200 olabilir. 250-300 lira aralığında oldukça ideal bir objektif. Tatmin eder zoom fotolarda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tabii ki 85 mm

Doğrudur. Ama size tavsiyem olur da bir yerde denk gelir deneyebilirseniz mutlaka deneyin. 85 mm nin çektiği fotoğrafları görünce zoom lensden vazgeçebilirsiniz.

tamron 17-50 de gayet güzel bir objektif. Zoom lens olarak ucuz yollu birşey derseniz 50-200 olabilir. 250-300 lira aralığında oldukça ideal bir objektif. Tatmin eder zoom fotolarda.

Teşekkür ederim 85mm denk gelirsem denerim.

• merhaba arkadaşlar ben fotograf makinesi almak istiyorum ancak bu işlerden pek anlamıyorum forumlardan araştırarak şu 3 makine arasında kaldım sizinde tavsiyelerinizi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
    canon 1100d
    nikon d3100
    fujifilm hs 30 (eger bu makineyi alırsam arkadaşımdan alacagım 1 sene oldu alalı neredeyse hiç kullanmadı 600-700 lira civarına alırım)

birde bütçem 1200 liraya kadar çıkabilir başka bir öneriniz varsa dahada memnun olurum şimdiden teşekkürler
  • ilker621 İ kullanıcısına yanıt
    Bu konuda ben yardımcı olamam size. Ancak bilgili arkadaşlar size daha iyi yardımcı olabilmek için sizden ne tarz çekimler yapacağınızı, bu işe ayırdığınız bütçenizi öğrenmek isteyebilir. Yazarsanız daha erken sonuç alırsınız.

İyi forumlar,
    Tokay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tokay

Bu konuda ben yardımcı olamam size. Ancak bilgili arkadaşlar size daha iyi yardımcı olabilmek için sizden ne tarz çekimler yapacağınızı, bu işe ayırdığınız bütçenizi öğrenmek isteyebilir. Yazarsanız daha erken sonuç alırsınız.

İyi forumlar,
    Tokay.

şimdilik sadece hobi yani biryerleri gezerken felan fotograf çekmek için alacagım bütçemde en fazla 1200 tl
  • ilker621 İ kullanıcısına yanıt
    550D alın bence. 18-55 İle biraz takilip ona gore lens alirsiniz. Tabi paraniz varsa yanina 50mm 1.8 alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maksimum 600 TL ye kadar slr makine oneririr misiniz amatör öğrenci için

• balomer kullanıcısına yanıt
    2. ellere bakmak lazim hocam belki 500D D5000 falan bulunabilir.

• 700 liraya nex 3c alınır mı ?
  • balomer kullanıcısına yanıt
    Alinir Hocam. Aynasiz seviyorsaniz bence Olympuslarada bakin. Birde video cekimi sizin icin ne kadar onemli ?

• marka takintim çok yok Sony gibi kalite ve şık gozuksun foto kalitesi iyi olsun yeter video o kadar önemli değil uzun metraj film cekmicem normal yeter yani :)
  • Raw çeken, aynasız sistem, değişmeyen lensli makine tavsiyesi verebilir misiniz. Vizör de olacak. Ben araştırmalarimda fuji x20 modelini buldum. Çizdigim cercevede buna rakip muadil ne onerirsiniz. O para omakineye verilmez dslr al diyenler de cikacaktir diye simdiden yazayim. Dslr yeni sattim tasinabilir bir makine almak icin. Bir de artik lens vs. Masrafi olsun istemiyorum. Şimdiden tesekkurler.
  • theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sınıf olarak dengi hatta üstü Sony rx-100 geliyor aklıma. Sensör tam iki katı. Ama vizör yok.
    Vizörlü olarak Canon G16 var. X-20'ye göre sensörü %60'ı kadar.
    Gerçi x-20 ile çektiğiniz kare ve vizörden gördüğünüz de birbirini pek tutmaz...

Öyle bir yer söyledin ki :) Tam karşısında cihaz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tokay

"...x-20 ile çektiğiniz kare ve vizörden gördüğünüz de birbirini pek tutmaz..."

doğru...

optik vizörlü makinalar bazen hayal kırıklığı yaratır, özellikle portrelerde...
    sebep; paralaks hatası...mağazalarda incelediğim fuji x20, canon g1x ve g15 gibi optik vizörlü makinaların böyle bir handikapı mevcut...

kompaktta dijital vizör...
    panasonic LF-1, nikon p7800 mesela...
  • marka takintim çok yok Sony gibi kalite ve şık gozuksun foto kalitesi iyi olsun yeter video o kadar önemli değil uzun metraj film cekmicem normal yeter yani :)
  • arkadaşlar 2800 tl bütçem var ve bu ay içinde almayı planlıyorum ALlah izin verirse. canon 650D 60D, nikon D5100, D7000 dikatimi, çeken ve bana uyan makineler. genelde tak gez lens olsun diyorum yanında ama tamronun 17-50 lenside hiç fena değil. yarımdı olur musunuz bu bütçeye nasıl bir makine almak mantıklı.

ilk dslr m olacak ama çevremde ki arkadaşlar da dslr makineler var ve bir çok defa kullandım (canon 1100D 7D 5D gibi)
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.