Şimdi Ara

Dsl ışığı yanıyor ama internet ışığı yanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
11.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün kullanıcı adı ve şifre geldi. Modeme tanıttım. Dsl ışığı yanıyor ama internet ışığı yanmıyor. Sorunun sebebi ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• online işlemlerde böyle yazıyor.

Dsl ışığı yanıyor ama internet ışığı yanmıyor
  • to let myself go kullanıcısına yanıt
    Uzantısına dikkat ettiğiniz mı ? Modem ISS modemi ise varsayılan ISS dışında kurulum yapmak istiyorum a tıklamanız lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

Uzantısına dikkat ettiğiniz mı ? Modem ISS modemi ise varsayılan ISS dışında kurulum yapmak istiyorum a tıklamanız lazım
    Hallettim hocam. Asus DSL N16 modemde kurulum yaparken VLAN ID kısmını boş bırakıyordum 35 yazmak gerekiyormuş. Teşekkür ederim.
  • to let myself go kullanıcısına yanıt
    Adsl de Vpi/vci 8/35 VDSL de Vpi/vci 0/35 dir bundan sonrası için aklınızda bulunsun. Çözülmüş. Hayırlı olsun

• kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Eve gidince deniycem bunu benim hat vdsl 8/35 giriyordum internete bağlanmıyor 2 gündür. Bu yazdığınız şekilde bağlanırsa valla duacı olurum size.
  • fakasupi F kullanıcısına yanıt
    Modem vdsl mı ? Dsl yanıyor mu ? Oim teknik bilgiler de hız değerleri yazıyor mu ?

Modem vdsl daha önce süperonline huawei modem vardı sorunsuz çalışıyordu 33 mbit download 3 mbit upload. Modei iade ettim şimdi ttnetin Zxel modem taktım dsl ışığı yanıp sönüyor internete bağlanmıyor. Aynı şekilde d-link modem denedim bağlanmadı.

Devre Numarası ------
    Durum OFFLINE
    Fiziksel Durum (VAE) kapali
    IP Adresi
    İndirme Hızı 0 kbps
    Yükleme Hızı 0 kbps
    Santral LEVENT
    YAPA mı? Hayır
    Transmisyon Tipi VAE ADSL
  • fakasupi F kullanıcısına yanıt
    Modemi resetle ondan sonra dsl lambasının yanmasını bekleyin daha sonra hızlı kurulum varsa onu yapın.

O modemde ATM ptm kurulum seçenekleri ayrı olabiliyor.(Genişbant seçeneği altında) ATM adsl ptm VDSL
    4 seçenek var ethernetli olanları ve IPTV olanları kullanmayınca bir tane seçenek kalıyor :)

Ama bana attığınız oim bilgilerine göre dsl yanmıyor. Modem kapalı mı ?

Sayın kütahyalı_ramazan, ben de vdsl kullanıyorum ve modem kurulumunda 8/35 kullandım. Turk.net'e geçtiğim 01.01.2017 tarihinden beri böyle. Ama hız sorunu yaşıyorum akşam saatlerinde. 0/35 yapsam faydası olur mu?
  • Atakan A kullanıcısına yanıt
    Deneyin :)

Sayın @kütahyalı_ramazan, 0/35'i denedim. Pek fark olmadı. Ancak modem değerlerinde SNR sınırı 8.2'den 7.0'a düştü, tekrar 8/35 yaptım.
  • Atakan A kullanıcısına yanıt
    Akşamları hız düşümü yaşıyorum. Detaylı inceleme talep ediyorum diye kayıt açın. Arıza yok diye döneceklerdir ama bölge kapasite incelemesi yapılacaktır.

Söylediğiniz şekilde destek kaydı açtım bir kaç defa. Bir keresinde 75 Mbps olan hızımı 43 Mbps'a sabitledik, sorun çözüldü diye kaydı kapattılar. Tabi ki çözülmedi, yine yoğun saatlerde hızım 6-7 Mbps'lara düştü. Yine kayıt açtım, Telekom ekiplerini yönlendirdiler, ekip ankastreden ölçüm yaptı, SNR sınırı düşük (8.0) diye santralden portumu falan değiştirdi, bir şey farketmedi. Onlar da paket hızından kaynaklanıyor, 24 Mbps'a düşürtün hızınızı deyip gittiler.
  • Turknetliyim. 3 gündür aynı sorunu yaşıyorum. Dsl yanıyor internet 30sn aralıkla kesilip geliyor. Çok sinir bozucu ve kullanmak imkansız. Modemim superonline huawei. Var mıdır benim yapabileceğim bir şey? Malum Turknet in arızalara tepki vermesi 8-10 günden hızlı olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.