Şimdi Ara

DSG 7 - DSG 6 (Kavrama-Mekatronik-Şanzıman-Yazılım Problemleri) (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
865
Cevap
39
Favori
394.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benimde kavrama değişiminden sonra vites geçişlerindeki o sarsıntı akıllara mekatroniği getirdi.
    büyük ihtimal meketroniğimde değişecek.
    fiyat olarak ne çıkardılar size mekatronik için iyiniyet adı altında .
  • inşallah banada aynı öyle bir rakam çıkartırlar sembolik olur.
    mekatronik içinde benim duyduğum aracın şasi nosuna özel üretiliyormuş demişlerdi servisde.
    pazartesine randevu aldım araç kalacak dediler.
    sonucu paylaşırım buradan.
  • mamply M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, 2011 jetta 1.6 TDI DSG sahibiyim. 2 gün önce aracımın ekranından şanzıman aşırı ısınma uyarısı verdi ve araç vitese geçtiği halde hiç hareket etmiyordu. Doğuş oto yol yardımı aradım ve hemen ücretsiz bir çekici göndererek aracımı Avek oto tekstilekent'e çektirdim. Ertesi gün servisten danışman arkadaş aradı ve aracın mekatronik arızası olduğunu söyledi ve %100 parça garantisi + %20 işçilik garantisiyle iyi niyet garantisine girdiğini söyledi. Aracım 189.000 km ve bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devamıdır; bugüne kadar tüm bakımları serviste yapılmıştı. Ayrıca aracımın serviste kaldığı süre boyunca tarafıma doğuş oto tarafından ücretsiz ikame araç tahsis edildi. Diyeceğim şu ki; araçların iyi niyet garantisi 5 yıl diye birşey yok benim aracım neredeyse 7 yaşında. Bu tip kronik sorunlu parçalar genelde iyi niyet kapsamına giriyor, şansınızı deneyin arkadaşlar. Doğuş otoya teşekkürler ikame araç için;)

• urcy U kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun.
    sevindim iyiniyete girmenize.
    işçilikten kalan ne kadar ödeyeceksiniz onuda paylaşırsanız sevinirim.
  • ROLEX2216 R kullanıcısına yanıt
    bilirkişi raporları kat'i ve kesin değil dir yapılacak bir itirazla geçersiz sayılır
  • Stones S kullanıcısına yanıt
    Eski dsg lerde hafif titreme, 2-3 3-2 değişimlerinde hafif vuruntu doğal gibi bir şey. Araba temizse alın ama dsg nin tadı var, kavramasının da fiyatı var. Özetle çift kavrama alacaksan bunu göze almalısın. Ya da cvt veya tork konvertörlülere bak onlarda yağ değiştirip devam edersin.
  • vitisvinifera68 V kullanıcısına yanıt
    Benim aracım 6 ileri ve dsg değil. Memnunum. Hatta ikinci kez böyle jetta aldım. Her 100bin km'de kavrama değişip 2-3 bin masrafı göze alan binsin tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

inşallah banada aynı öyle bir rakam çıkartırlar sembolik olur.
    mekatronik içinde benim duyduğum aracın şasi nosuna özel üretiliyormuş demişlerdi servisde.
    pazartesine randevu aldım araç kalacak dediler.
    sonucu paylaşırım buradan.

Merhaba, ben de sizin gibi kavrama değiştirdim, sonrasında tatile çıktım. Aynen dediğiniz gibi titremeler gitmiş ama 2-3 3-2 vuruntu yapıyor. Siz ne yaptınız servise gösterdiniz mi ? Merak ettim düzelttiler mi? Bilgi verirseniz sevinirim.
  • vitisvinifera68 V kullanıcısına yanıt
    servise gittim ustayla teste çıktık hiç bişey yok dedi :)
    sonra başka bir ustaya anlattım durumu yol optimizasyonunu yapamamaışlardır dedi.
    ilk fırsatta randevu alıp yol optimizasyonumu herneyse onu yapın diyeceğim ve aracı ben sürüp ustaya sıkıntıları göstereceğim.
    usta dip gaz kullandı.
    dip gazda sıkıntı yokki normal şehiriçi kibar kullanımda sıkıntı var.
  • 2015-2016 7 ileri dsg de sorun devam ediyor mu ?

• poyraz_371 kullanıcısına yanıt
    Kullanıma bağlı, yine sorun yaşayanlar var ama sonuçta garantiden değişiyor, benim garanti bittiği halde iyi niyetten 600 tl ücretle değişti 2013 model.
  • poyraz_371 kullanıcısına yanıt
    dsg deki asıl sorun kavrama bitmesi ve titreme.
    bunun sebebide aracın kalkar kalkmaz 2 ye atması ve gaza basınca yedirerek hareket etmesi.
    yani manueldeki yarım debriyaj kullanma olayı.
    dsg nin hepsinde bu var.
    olmaması için ya da geç olması için dur kalk trafiklerde manuele alıp F1 le müdahale ile 2 ye devrini alınca atmak çözüm.

ben uzun araştırmalar sonucu aldım 85 binde servis bakımlı 2013 passat.
    kavrama 50 binde değişmiş,bende 90 binde değiştirdim 500 tl ye iyiniyet garantisinden.
    iyiniyet garantisi ser4vis bakımlı araçlarda oluyor.
    aracı özellikle servis bakımlı aldım.

sizin alacağınız 2015 in garantisi yeni bitecektir 2016 nın daha 1 snesi olabilir.
    garanti bitmeden titreme yani kavrama arızası olursa ücretsiz,
    garanti bittikten sonra arıza olursa araç servis bakımlıysa iyiniyet garantisi adı altında 500 tl civarına yapılır.

birde mekatronik arızası var.
    onu ben daha yaşamadım ama yaşayanlarda iyiniyet garantisinden 500-600 tl ye sadece işçilik parasıyla yapılır.

sonuç olarak araç yetkili servis bakımlıysa alın.
    yoksa uzak durun çünkü her dsg illaki kavrama ya da mekatronik arızası verir.
    serviste 3-5 bin özelde de 2,5-3 bin arası masrafı olur.
    iyiniyetle 500 e yapılır.

hayırlısı olsun.

• kral1840 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim...

• Merhaba iyi günler. Aracımın kavramasında hafif titreme ve 2 ve 3üncü viteslerinde vuruntu vardı. Bugün İstanbul trafiğinde vitesi gösteren(D1 , D2 vs) yer yanıp sönmeye başladı. Sizce sıkıntı nedir? Araç 2009 golf. Kartal doğuştan randevu aldım. Ne kadar fiyat çıkar sizce? Ne değişir?

• Arkadaşlar maalesef bende de D yanıp sönemey başladı okuduğum kadarıyla DSG kavrama yada mekatronik problemi yazmışlar. İstanbul Avrupa Yakasında önerebileceğiniz bir servis yada usta var mı?
  • mehmetinho M kullanıcısına yanıt
    Aracın km sini bilmiyorum ama eğer şimdiye kadar kavrama değişmediyse ömrünü tamamlamış olabilir, eğer değişti ise Mekatronik. Kavrama değişimi serviste iyi niyet yoksa 3500 tl, dışarıda 2500 tl civarı. Mekatronik aşağı yukarı o fiyatlarda sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Aracın km sini bilmiyorum ama eğer şimdiye kadar kavrama değişmediyse ömrünü tamamlamış olabilir, eğer değişti ise Mekatronik. Kavrama değişimi serviste iyi niyet yoksa 3500 tl, dışarıda 2500 tl civarı. Mekatronik aşağı yukarı o fiyatlarda sanırım.

Araba 2011 polo 67000 km de mekatronik değişti. Büyük ihtimalle kavrama olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unnamedist -- 5 Eylül 2017; 22:43:45 >
  • Aracı geçen sene 100.000'de aldım. Nelerin değişip değişmediğini bilmiyorum. Ben sadece mekatronik değiştirsem olur mu sizce peki? İkisine toplamda 5000 TL verecek durumum yok çünkü.
  • hala bu dsg arızaları cıkıyormu.ben anlamıyorum hala bu dsgli arcları neden üretiyor vw firması inanılır gibi değil.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.