Şimdi Ara

DSG 7 - DSG 6 (Kavrama-Mekatronik-Şanzıman-Yazılım Problemleri) (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
866
Cevap
39
Favori
394.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mşah

DSG 6 larda yağlı kavrama var DSG 7 lerde kuru. Kuru olmasının sebebi baskı balata olması aynı manuel şanzımanlar gibi, çift kavrama denmesinin sebebi iki adet balata kullanılması o yüzden DSG 6 lar daha sorunsuz dur.

Evet şuanda 45000 deyim herhangi bir sorun yaşamadım.

2015 caddy 2.0 140 hp dsg-6

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    60,000 km de bir şanzıman yağını ve filtresini düzenli olarak değiştirirseniz uzun süre sıkıntı çıkarmaz. Ama belli bir km sonra tabi bu kullanıma bağlı baskı plakaları değişmek zorunda. İnşallah sorunsuz kullanmaya devam edersiniz, umarım artık benimki de sorun yaratmaz.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler... Ben de umarım ama dsg7 mutlaka 30.000-35.000 de bir aynı arızayı tekrarlıyor. 2010 Caddy 1,6 dsg-7 85000 de satmışdım yaklaşık 3 defa kavrama değişimine girmişdim..
  • quote:

DSG zede olarak kervana bizde katıldık, özenli ve bilinçli kullanmama rağmen 34,000 km de kavrama değişti. Aracım 2013 model garanti bitmesine rağmen iyi niyetten 600 tl ödedim. Er veya geç bu sorun yaşanacaktı ama bu kadar erken olacağını sanmıyordum, değişen kavrama üzerine 2 kere güncellenmiş kavrama çıkmış inşallah Mekatronik uyumsuzluk yaşayıp sorun çıkarmaz.

bununla geçmiş olsun 600 tl ye şükür,birdaha tekrarlanmaz inşallah ama bu aracın sürekli 2. viteste kalkmaa çalışmasıyla biten bir balata.
    manuel araçlarda baskı balata değişim işlemiyle benzer.

benimde araç 2013 model 88 binde D2 de titreme var.
    garanti yok.
    90 bin bakımında değiştireceğim kavramayı iyiniyetten.
    servis tespit ettikten sonra randevu verdi aracımı bıraktınız yoksa doğuşla yazışmalar yapılırkende araç oradamıydı,kaç gün sürdü yani tamir?
    ikame araç verdilermi?

Değişimlerin hepsi iyi niyetten mi olmuştu.
  • kral1840 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, inşallah bir daha tekrarlamaz ama eninde sonunda yine yapacak.Aslında sıkışık trafikte manüel'e alıp 1 de kullanıyorum trafik hızlanınca D ye alıyorum, çalışma prensibini bilsem de ve dikkatli kullansam da demekki parça sıkıntılıymış. Zaten aracı daha bayiden ilk aldığımda 1 nci viteste titreme vardı ama önemsememiştim tabi bu zamanla arttı.
    Tespit edilince aracı bıraktım o gün mü ertesi gün mü tam hatırlamıyorum servisten aradılar fiyat için bende tamam deyince işleme başladılar ama ellerinde parça olmadığı için bekledim biraz ( Perşembe bıraktım, Pazartesi parça geldi Salı teslim aldım ). İkame araç sormadım onlarda vermediler, isteseydim verirler miydi bilmiyorum pek sanmıyorum ama.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Ben garanti uzatma yapmıştım . 2 yıllık normal garanti süresi bittikten sonraki kavrama değişimleri uzatılmış garantiden karşılandı hiç para ödemedim.

Uzatılmış garanti ücreti çok arttığı için bu yeni aracımda yaptırtmadım .

• quote:

Teşekkürler, inşallah bir daha tekrarlamaz ama eninde sonunda yine yapacak.Aslında sıkışık trafikte manüel'e alıp 1 de kullanıyorum trafik hızlanınca D ye alıyorum, çalışma prensibini bilsem de ve dikkatli kullansam da demekki parça sıkıntılıymış. Zaten aracı daha bayiden ilk aldığımda 1 nci viteste titreme vardı ama önemsememiştim tabi bu zamanla arttı.
    Tespit edilince aracı bıraktım o gün mü ertesi gün mü tam hatırlamıyorum servisten aradılar fiyat için bende tamam deyince işleme başladılar ama ellerinde parça olmadığı için bekledim biraz ( Perşembe bıraktım, Pazartesi parça geldi Salı teslim aldım ). İkame araç sormadım onlarda vermediler, isteseydim verirler miydi bilmiyorum pek sanmıyorum ama.

evet sizin parça sıkıntılıymış ama yine bu başınıza gelecek onuda manuel araçlardaki baskı balata değişimi gibi düşüneceksiniz.
    bende sıkışık trafkte manuele alıp 1-2 yi kendim yapıyorum ama benden önceki sahibi 85 bin km ye kadar normal kullanmış istanbulda.
    satan adamın haberi yoktu bu titremeden yani farketmemiş,farketse yaptırırmış çünkü araç yetkili servis bakımlı idi.

bende alınca farkettim,babam farketmez :)
    85 bine kadar gelmiş sıkıntı varla yok arasında.
    değiştirince ankarada fazla trafiğe girmeden bizde 100 binden fazla kullanırız gibime geliyor.
    tabi volant ne zaman bozulur oda önemli.

sizinki uzun sürmüş.geçen bende gittim aracı bırakın 3 gün doğuşla yazışmalar sürer sonra tamir falan 5 gün dediler araba vermeyiz dediler bırakmadım.
    ikame araç veren başka bir servise bırakacağım.

Uzatılmış garanti parasını çıkarmış demek ki, boşa gitmemiş işe yaramış. İnşallah yeni araçta kısa vadede sıkıntı olmaz.
    Ellerinde parça olsaydı ertesi gün çıkacaktı, parça gelene kadar aracı bana teslim etmek istediler fakat ben almadım belki sıkıntı olur diye. İzmirde fazla yoğun trafik olmadığı için parçada tekrar sıkıntı olmazsa balata aşınana kadar kullanırız İnşallah.
  • quote:

Ellerinde parça olsaydı ertesi gün çıkacaktı, parça gelene kadar aracı bana teslim etmek istediler fakat ben almadım belki sıkıntı olur diye. İzmirde fazla yoğun trafik olmadığı için parçada tekrar sıkıntı olmazsa balata aşınana kadar kullanırız İnşallah.

hayırlısı olsun.
  • Merhaba iyi günler. 2009 golf 1.6 düz motor dsg sahibiyim.100.000 km'de iken Ocak ayında aracı aldım.110.000 km'de şu an. Aldığımda 2. Vitese geçerken titreme vardı kavrama sıkıntısı olduğunu anladım. Ustaya da gösterdim kavrama değişimi dedi. Daha değiştirmedim ve şu an 3. Vitese geçerken vuruyor araba. 4. Vitesten 3 ve 2ye geçerken de kaput altından şanzımandan tıkırtılar geliyor. Kavramayı değiştirsem bu sıkıntılar geçer mi ? Yoksa başka sıkıntılara mı yol açtı bu kavrama sorunu? Vuruntu gidecek mi yani. Yardımcı olursanız sevinirim. KKTC'deyim ve burada da usta veya servis sıkıntılı 3 ay idare etmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetinho

Merhaba iyi günler. 2009 golf 1.6 düz motor dsg sahibiyim.100.000 km'de iken Ocak ayında aracı aldım.110.000 km'de şu an. Aldığımda 2. Vitese geçerken titreme vardı kavrama sıkıntısı olduğunu anladım. Ustaya da gösterdim kavrama değişimi dedi. Daha değiştirmedim ve şu an 3. Vitese geçerken vuruyor araba. 4. Vitesten 3 ve 2ye geçerken de kaput altından şanzımandan tıkırtılar geliyor. Kavramayı değiştirsem bu sıkıntılar geçer mi ? Yoksa başka sıkıntılara mı yol açtı bu kavrama sorunu? Vuruntu gidecek mi yani. Yardımcı olursanız sevinirim. KKTC'deyim ve burada da usta veya servis sıkıntılı 3 ay idare etmek istiyorum.

titreme kavrama değişimi ile çözülüyor ama vurmalar meketronik beynin tamiri ya da değişmesiyle düzelir.
    3 ay idare etmeniz gerekiyorsa yapacak bişey yok vurmalar şiddetlenene kadar süreceksiniz.
    tabi şimdi yaptırsanız 3-4 tutar,iyice artınca başka bir sıkıntı olurmu kimse bilemez,kesin bişey yok yani.
    şimdi ustaya gitsen fiyat verir ama üstünede çıkabilir der.
    kapalı kutu olduğu için bilinmiyor o vurmanın genelde maliyeti.
    sadece titreme olsa denir 2000-2500 tl.

• Son zamanlarda kavramasını değiştiren oldu mu? Geçen randevu alıp gitmiştim 1-2 vites aralığında titreme var diye test ettik birşey yok dediler dsg adaptasyonu yaptılar sadece ama sorun çözülmedi. Kavrama değişimi için aracı sisteme bağlayıp kavrama hatası verirse değiştiriyorlarmış yani böyle birşey olması ne kadar saçma. Bunlara ekstra olarak şöyle bir sorun ortaya çıktı, üst viteslerde hızlanmak istediğim zaman alt taraftan üç defa vurma sesi geliyor, dsg'den geldiğini düşünmekteyim sanki sıyırıyor gibi vitesi kavrayamıyor ve araç hızlanamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 9 Mayıs 2017; 11:14:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F@ruk

Son zamanlarda kavramasını değiştiren oldu mu? Geçen randevu alıp gitmiştim 1-2 vites aralığında titreme var diye test ettik birşey yok dediler dsg adaptasyonu yaptılar sadece ama sorun çözülmedi. Kavrama değişimi için aracı sisteme bağlayıp kavrama hatası verirse değiştiriyorlarmış yani böyle birşey olması ne kadar saçma. Bunlara ekstra olarak şöyle bir sorun ortaya çıktı, üst viteslerde hızlanmak istediğim zaman alt taraftan üç defa vurma sesi geliyor, dsg'den geldiğini düşünmekteyim sanki sıyırıyor gibi vitesi kavrayamıyor ve araç hızlanamıyor.

dün 90 bindeki hiç şanzımanına ellenmemiş aracımı servise götürdüm 90 bin bakım ve dsg D2 de titreme var diye.
    akşam aracı almaya gittiğimde kavramanın arızalı olduğunu ve sipariş verildiğini 1 aya geleceğini söylediler.
    makinaya bağlanıp bağlanmadığını sormadım.tahminim teste çıkıp rampada 2. viteste titreyip titremediğine bakıyorlardır.
    çünkü kavrama bilgisayarda arıza verse araç yürümez.

Teşekkürler hocam cevap için. Nasıl iş anlamadım valla bende olan sorun onlarda nasıl olmamış, olmadı başka şubeden randevu alıp doğuş oto ile görüşcem.
  • F@ruk F kullanıcısına yanıt
    rica ederim hocam.
    ben 2. viteste titreme var dedim hallettiler.başka yere gidin.
  • mehmetinho M kullanıcısına yanıt
    Bence bir an önce yaptırın, bu şekilde kullanmaya devam ederseniz sorun diğer parçalara sıçrayabilir.

• Teşekkürler. 2 ay sonra yaptıracağım. KKTC'de işçilik ve parça çok sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: soylukan

ünlü mekatronik arızasını ben de yaşamış durumdayım, iyi niyet garantisinden değişimi yapılıyor. Ünitenin bedeli 5400 küsür civarında.

araç 2014 model Scirocco 160ps, yeni nesil kavrama ve henüz 22 bin km de. Dikkatli ve az kullanmış olmama rağmen böyle bir sorun çıkması ilginç.

siz siz olun çok güvenmeyin DSG ye, iyi niyet garantisini kaybetmeyin.

geçmiş olsun.
    mekatronik arızası nasıl anlaşıldı yani ne oldu?
    bozuldup yürümedimi araç?

bende 1.6 tdi dsg passat var 90 binde kavramayı değişitrdiler geçen hafta iyiniyetten ama bu seferde titreme gitti yerine 3 ten 2 ye düşerken vurmalar başladı.
    yani biyeri yapıp biyeri bozdular.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.