Şimdi Ara

Dreambox DM800HD | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
20
Favori
232.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nihat1551

cihaza flashfxp programı dışında ip adresini bigisayar gezgininde adres satırınaftp://dreamın ip numarası şeklinde yazarak da cihaza ftp den ulaşabilirsiniz

kullanıcı adı : root
    şifre : dreambox

/media/hdd/backup/ içindeki cihazın oluşturduğu yedek dosyasını silin ve image klasöründeki enigma2settingsbackup.tar dosyasını buraya kopyalayın cihazda tekrar menu - kurulum yazılım yonetimi-sistem ayarlarını geri yukle den geri yükletin... setting ok !

buyrun 4 uydulu yeni kanal listesi (05 EYLUL 2010 )

1 turksat (sinematv epg ok)
    2 hotbirt
    3 eutelsat
    4 astra

http://rapidshare.com/files/417192068/enigma2settingsbackup.tar.gz

Merhabalar Arkadaşım flashfxp programı ile girdim media dosyasına açtım hdd dosyasına girdim movie dosyası var backup dosyası yok yardımcı olursan çok sevinirim.

• öncelikle backup u drembox a kendin oluşturtman lazım ... menu kurulum yazılım yonetiminden sistem ayarlarını yedekle...sonra backup olusacak benimkiyle değiş ayn ve menuden geri yukleme kısmından yüklet..

www.rapidshare.com/files/417925209/enigma2settingsbackup.tar.gz.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 9 Eylül 2010; 0:27:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krocker09

En iyi görüntü için hangi kabloyu tavsiye edersiniz?
    Parası hiç önemli değil çünkü arkadaşımın benden kötü lcdsi ve Vestel'in HD receiverı ile normal Kanal D'nin bile çok daha iyi ve canlı izlendiğine tanık oldum.Bizde HD kanallar bile o kadar olmuyordu acaba bu neyden kaynaklıdır ben kablodan vga çıkıştan öyle diye düşündüm vestel makine hdmi çıkış çünkü...
    Bir tavsiyede bulunabilir misiniz?

• quote:

öncelikle backup u drembox a kendin oluşturtman lazım ... menu kurulum yazılım yonetiminden sistem ayarlarını yedekle...sonra backup olusacak benimkiyle değiş ayn ve menuden geri yukleme kısmından yüklet..

Tşk ederim cvbın için üstad ama bu kanal listesi çok garip kanaldan kanala geçnice çok geç geçiyor sinyal çok geç geliyor eski kanal listesini nasıl geri getirebilirm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan2000 -- 9 Eylül 2010; 9:25:33 >
  • TRT HD den sinyal alamıyorum. Satellites.xml güncelleyip yeniden taratsam kanalları düzelir mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenan2000

quote:

öncelikle backup u drembox a kendin oluşturtman lazım ... menu kurulum yazılım yonetiminden sistem ayarlarını yedekle...sonra backup olusacak benimkiyle değiş ayn ve menuden geri yukleme kısmından yüklet..

Tşk ederim cvbın için üstad ama bu kanal listesi çok garip kanaldan kanala geçnice çok geç geçiyor sinyal çok geç geliyor eski kanal listesini nasıl geri getirebilirm

sinyalin geç gelmesinin sebebi tuner ayarlarındaki diseq tekrarından oluyor .. tekrar yok dersen geçiş hemen olacaktır...

• Üstad saolasın dediğini yaptım sorunu çözdüm
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 19 Eylül 2010; 18:33:54 >
  • Arkadaşlar tuner failure için çözümü buldum.

şimdi kanalın hangi frekans ta çalıştığını bulun

mesela 10884 MHz deil mi

10883 ya da 10885 gibi çevresindeki frekanlarda TP scan yapın

hani kayboldu tuner failed mesajı aldığınız bütün kanallar komle geri gelmiş ıolduğunu göreceksiniz..

tahminim bu cihazlarda ki osilatör frekansları yada bu frekanları bölmekte kullanılan devrelerde precision hatası var.

tasarım hatası ama kullanmaykı bilince bu güzel cihazları kullanmak acaip zevkli

iyi seyirler.
  • Merhabalar Nihat bey size bir kaç sorum olucak allah nasip ederse 2 hafta sonra düğünüm var hayatımda hiç uydu kullanmadım yani kullanmadım derken çalışmaktan bekarlıktan işim olmadı bende 2 hafta önce dreambox 800 hd aldım kendime çift çanak ve 3 lnb bağlı şeklinde kullanıyorum digitürk dsmart hepsi var yalnız ben bu cinema HD kanallar var ama filmler hep ingilizce yada başka dillerde olunca izleyemiyoruz bunlara altyazı ekleme gibi bir şansım oluyor mu acaba ? yani böyle bir uygulama varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shngzm

Merhabalar Nihat bey size bir kaç sorum olucak allah nasip ederse 2 hafta sonra düğünüm var hayatımda hiç uydu kullanmadım yani kullanmadım derken çalışmaktan bekarlıktan işim olmadı bende 2 hafta önce dreambox 800 hd aldım kendime çift çanak ve 3 lnb bağlı şeklinde kullanıyorum digitürk dsmart hepsi var yalnız ben bu cinema HD kanallar var ama filmler hep ingilizce yada başka dillerde olunca izleyemiyoruz bunlara altyazı ekleme gibi bir şansım oluyor mu acaba ? yani böyle bir uygulama varmı ?

evet böyle bir uygulama var..

1.sayfada altyazı pluginsi ve açıklamaıs mevcut
  • Dm 800 HD ile İnternete Bağlanın Sörf yapın

Arkadaşlar Tıpkı Bilgisayar gibi Dreambox 800 ile internet Explorer gibi internete bağlanabilirsiniz Bende şuan Nabilo 0.7 versioınu yüklü ihtiyacını olan QT Webbrowser (Explore gibi ) ve mausun çalışması için Babelmouse X-mouse Plugınleri yükleyiniz ve kablosuz fareyi dm 800 takın yeniden başlattıktan sonra eklentiler kısmından webbrowaer tıklayın aynen Eproler de olduğu gibi internete sayfaları gezi bende klavye ıolmadığı için denemedim maus sorunsuz çalışıyor ancak Pc gibi hızlı değil biraz yavaş tüm arkadaşlar bu konuda bildiklerini paylaşırlarsa dahada iyi olur saygılar...

İhtiyacınız olanlar

1 - kablosuz maus

2 -QT Webbrowser

3 -Babelmouse X-mouse

Dreambox DM800HD | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz.

alıntı : turkeyforum hasanarz

• arkadaşlar merhaba yazıların yarısını anlamamakla birlikte birçogunu okudum dreambox 800hd almayı düşünyorum ancak forumda gördüğüm bu cihazı çinden nasıl getirtirebilirm ve maliyeti nasıl olur yardımcı olursanız çok sevinir saygılar
  • Dreambox 800hd almak istiyorum.
    Yalnız birkaç sorum olucak.
    1) Server almadığım takdirde hangi yerli hd kanalları izliyebilirim?
    2) Server alırsam lig tv vb kanalların yayınlarını hd izliyebilir miyim?
    3) Görüntü kalitesi nasıl hd yayınlarda? Elinde mevcut bir arkadaş hd türk yayınların fotoğrafını çekip gösterebilir mi?
    4) Çift çanak mevcut hd yayın için lnb değiştirmek zorunda mıyım?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenk -- 4 Ekim 2010; 16:26:12 >
  • Güzel konu teşekkürler öncelikle.

Yeni kurduğum evime HD LCD tv aldım ve uydu alıcısı olarak bu Dreambox ve muhadili cihazları araştırıyorum.
    HD özellikli en uygun fiyatlı çözüm hangisidir acaba?
    Klon almak mantıklı mıdır? Yeni evlendiğimden dolayı yaklaşık 900 TL bağlamak açıkçası biraz zor şuan bana göre..

Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
  • greenk pm den cevap verdim....

sp@wn hocam klon almak istemiyorsan atalanta hd düşünebilirisn...

bilgisayarla aran iyi ise klon dm800 işini fazlası ile görecektir
  • Komple backup dosyasını nasıl yükleyebilirim, dosya uzantısı *.nfi
  • 1.sayfadaki adımları izlemen gerekir..

cihaz açılmadan önce üzerindeki tuşu basık tut ve fişi sonradan tak..dreamın ekranında çıkacak olan ip adresini bilgisayarının internet satırına yaz ve oradan yüklet
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Güzel konu teşekkürler öncelikle.

Yeni kurduğum evime HD LCD tv aldım ve uydu alıcısı olarak bu Dreambox ve muhadili cihazları araştırıyorum.
    HD özellikli en uygun fiyatlı çözüm hangisidir acaba?
    Klon almak mantıklı mıdır? Yeni evlendiğimden dolayı yaklaşık 900 TL bağlamak açıkçası biraz zor şuan bana göre..

Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

cevabı bende merak ediyorum (ancak ben çok oldum evleneli:) ), burada yazılanlardan hiç bişi anlamadım doğrusu, pek karışık, ayrıca ben wireles ile bağlanmak istiyorum olurmu acaba?
  • dm800e wirelles ile bağlanmanız mumkundur

forumdan dragonball nickli arkadaşım orjinal dm800hd cihazını 550tl ye satıyor ..durumu sıkışık ve nakite ihtiyacı var

... alacak varsa kaçırmasın derim ... kendi cihazımı satıp almayı düşündüm bile

msn : bgorke@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 11 Ekim 2010; 18:09:13 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.