Şimdi Ara

Dreambox DM800HD | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
20
Favori
232.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar iki adet setting i nasıl harmanlayabilirim yada birleştirebilirim sorun şuki dağıtılan motor settinlerle bende eutelsat 7 çalısmıyor mdu4 setting kendim oluşturdum ama yeni setting atarken benim hazırladığım mdu4 setting silinmesin diğer uyduların settingleri yuklensin istiyorum ... yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mardin

merhaba i
    arkadaşlar iki adet setting i nasıl harmanlayabilirim yada birleştirebilirim sorun şuki dağıtılan motor settinlerle bende eutelsat 7 çalısmıyor mdu4 setting kendim oluşturdum ama yeni setting atarken benim hazırladığım mdu4 setting silinmesin diğer uyduların settingleri yuklensin istiyorum ... yardımcı olursanız sevinirim

1.yol: dreamboxedit programı ile kendi settingini pc ye kaydet sonra ..aynı programı 2 kere aç mdu4 olanı kopyala diğer settingin olduğu pencereye yapıştır kaydet ve cihaza gönder

sana tavsiyem cihazdan çektiğin kendi settinginin olduğu dosyaya diğeri indirdiğini yapıştır...

2.yol: dreamboxedit programı ile kendi settingini pc ye kaydet sonra menuden üstte içe aktar komutu var diğer indirdiğin settingi seç aktar ve kaydedip cihaza yolla

krocker09 ne gibi bie hata veriyor ? muhtemelen rs232 kablo ile image yüklemen gerekecek.. cihaz yanmadı ise her türlü açarsın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 21 Haziran 2010; 9:40:22 >

• Nihat bey merhaba,

2 hafta önce dm 800 aldım,bir kaç sorunum var.

öncelikle elimde 1 tb lık seagate harici harddiskim var,bunu dreambox a nasıl aktive edebilirim?
    bir diğer sorunum ise,her ne kadar sizin anlatımlarınızı tam olarak uygulasam da,istanbul zamanını seçip ok tuşuna bastıktan sonra,power tuşuna basılı tutup yeniden başlatmaya çalışsam da,her seferinde yeşil bir ekran çıkıyor ve 10 sn içinde yeniden başlatılacaktır diyip zamanı düzeltmeden yeniden açılıyor,bunu nasıl çözebilirim..
    yardımınız için şimdiden teşekkürler..
  • baya karışık gibi gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hermitage_ist

Nihat bey merhaba,

2 hafta önce dm 800 aldım,bir kaç sorunum var.

öncelikle elimde 1 tb lık seagate harici harddiskim var,bunu dreambox a nasıl aktive edebilirim?
    bir diğer sorunum ise,her ne kadar sizin anlatımlarınızı tam olarak uygulasam da,istanbul zamanını seçip ok tuşuna bastıktan sonra,power tuşuna basılı tutup yeniden başlatmaya çalışsam da,her seferinde yeşil bir ekran çıkıyor ve 10 sn içinde yeniden başlatılacaktır diyip zamanı düzeltmeden yeniden açılıyor,bunu nasıl çözebilirim..
    yardımınız için şimdiden teşekkürler..

DM800 hayırlı olsun. Hangi İmage yüklü? yeşil ekran gelmesi imagedan olabilir. 2 haftalık olduğun için yolun başındasın. Ben GEMİNİ 5.0, Oozoon ve en son Dream Elite Black hole 1.33 image yükledim. En iyisi bence Dream Elite BH 1.33, görüntü baya iyi neyse, once iyi bir image yükle. arkadaş zaten nsl image yükleyeceği anlatmış. Sonra sistem daha stabil çalışacaktır.

Burada image paylaşımı var mı bilmiyorum ama diğer forumlardan dediğim image bulabilirsin. Yanlzı Dikkat et bootlaoder versiyonuna uygun image bul!!!!

ben internal sata hdd kullandığım için 1 tb ile ilgli net birsey söyleyemiyceğim. E sata bağlantısı olmadığına göre usb bağlayacaksın.

Kolay gelsin

• Selam arkadaşlar ayrı bir topik yerine burdan devam edeyim dedim .

1 adet hd800 orjinal 2 yıl garantili dreamboxımı satıyorum 10 gün oldu kullanalı . Satma sebebim tv ile pek sıkı fıkı olmamamdır. yoksa cihazda herhangi bir sorun yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

quote:

Orijinalden alıntı: hotshot77

selam arkadaşlar ne yaptıysam digitürk hd kanallarını bulamadım mdu 4 takılı apartrmanda bir çok frekans girdim olmadı bılen varsa yazarsa sevinirim 800 hd

http://img265.imageshack.us/img265/4866/27222231.png

http://www.hurforum.com/forum/dreambox-e1-setting/26864-digiturk-mdu-1-mdu-2-mdu-4-lnb-ayarlari.html

Merhaba nihat hocam bendede merkezi sistem var ve sadece cine 5, tnt ve bunların yanında pek önemsenmeyecek 26 kanal daha alabiliyorum.Diğer hd ve sd kanalların hiçbirisini alamıyorum.Linklerdeki ve diğer forumlardaki yöntemleri denedim ancak açılmadı.Çokta zaman ayıramıyorum açıkcası evlilik arifesindeyim yeni evime aldım dm800hd yi.Elinde hazır mdu lu setttingleri bulunan arkadaşlar pm den settingsleri gönderebilirse en azından settingleri dener hangisi çalışırsa ona göre diğerlerinde de yapılandırma yaparım.Evlilik arifesinde olmasam uğraşır mdu işini çözmeye çalışırım bir şekilde ama açıkcası dediğim gibi vakit ayıramıyorum.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

• atalay3650 hayırlı olsuhn dostum bende 1 ay oluyo yeni evlendim zor bir dönemdesin stres arada kalma durumu neler çektiğini anlayabiliyorum
  • Saol

valla koşuşturmaca birde 2 düğün yapınca iyice yorucu oluyor...ilk düğün bu hafta sonu..deplasmandayım
  • nıhat arkadasım dun allah razı olsun cok ılgılendı onunla dreambox ayaralarını yapmadan ocne redamboxum sureklı kıtlenıyordu sagolsun bana 1 saatten fazla tahammul edıp ayaralarımda yardımcı oldu ınanın tekınık servıs bıle bukadar ugrasmazken nıhat arkadasım elınden geldıgını yaptı ıyıkı boyle ınsanlar var tekrar tesekkur edıyorum sana nıhat
  • Selam arkadaşlar kendi dreambox hikayemi paylaşmak istedim sizlerle yaşadığım sorunları sıralayıp çözüme nasıl ulaştım :)

1. tune failed hatası ( kanal geçişi sorunu )
    2. durup dururken yayının kitlenip kalması
    3. bazı kanallar varken bazılarının olmaması

Denediklerim

1. Piyasadaki hemen hemen tüm imageları yükledim ( bu sayede tüm imagelarıda görümüş olduk :)
    2. He dedim lnbden lnb değiştirdim nafile
    3. hah şimdi buldum dedim diseq değiştirdim yine hüsran
    4. nihatın beynini yedim girmediğim çıkmadığım forum kalmadı
    5. Cihaz ısınıyor dediler vantilatörü üstüne koydum yine işe yaramadı .

En sonunda kabullendim evet cihazım orjinaldi ama orjinal cihazlarda arızalanır toz konduramıyordum cihazıma :(

ve en son sinirlenip uydu kablosunu sökerken bide ne görim kablo ekli t koymuşlar araya ve bir ucuda oksitlenmiş ( demekki arada yayını iletebiliyor arada kesiliyor )

ucunu kesip yeniden bağladığımda tüm sorunlar ortadan kalktı . Yılmayın illaki sorunu bulur çözersiniz . en çokta nihat sevinecektir sanırım :) iyi günler. .

• quote:

Orijinalden alıntı: dragonball
    en çokta nihat sevinecektir sanırım :) iyi günler. .

• quote:

Orijinalden alıntı: dragonball

Selam arkadaşlar kendi dreambox hikayemi paylaşmak istedim sizlerle yaşadığım sorunları sıralayıp çözüme nasıl ulaştım :)

1. tune failed hatası ( kanal geçişi sorunu )
    2. durup dururken yayının kitlenip kalması
    3. bazı kanallar varken bazılarının olmaması

Denediklerim

1. Piyasadaki hemen hemen tüm imageları yükledim ( bu sayede tüm imagelarıda görümüş olduk :)
    2. He dedim lnbden lnb değiştirdim nafile
    3. hah şimdi buldum dedim diseq değiştirdim yine hüsran
    4. nihatın beynini yedim girmediğim çıkmadığım forum kalmadı
    5. Cihaz ısınıyor dediler vantilatörü üstüne koydum yine işe yaramadı .

En sonunda kabullendim evet cihazım orjinaldi ama orjinal cihazlarda arızalanır toz konduramıyordum cihazıma :(

ve en son sinirlenip uydu kablosunu sökerken bide ne görim kablo ekli t koymuşlar araya ve bir ucuda oksitlenmiş ( demekki arada yayını iletebiliyor arada kesiliyor )

ucunu kesip yeniden bağladığımda tüm sorunlar ortadan kalktı . Yılmayın illaki sorunu bulur çözersiniz . en çokta nihat sevinecektir sanırım :) iyi günler. .

Oksitlenme olmasaydı, deneme devam eden arkadaşlar için önerim :)
    1. soruya önerim,
    1.Diseq ayarlarından olabilir. Önerim;
    Örnek port:
    Port A ----> Turksat 42E
    Port B ----> Eutelsat W3A 7E
    Port C ----> Horbird 13E
    Port D ---->Astra 19.2

İse;

Confguration Mode: advanced
    Satellite: 42E => 7E => 13E => 19.2E
    Voltage mode: Polarization
    Tone mode: Band
    LNB: LNB 1 => LNB 2 => LNB 3 => LNB 4
    DiSEqC: 1.1
    Toneburst: None
    Committed DiSEqC command: AA => AB => BA => BB
    Fast DiSEqC: no
    Sequence repeat: yes
    Command order: commited, uncommited, toneburst
    Uncommited DiSEqC command: Inpit 1 => Input 2 => Input 3 => Input 4
    DiSEqC repeats: one
    LOF: Universal LNB
    Increased voltage: no

2. soruna önerim:
    Isınmaya yönelik fan almışsın, imagelarıdı denedim diyorsun. O zaman iyi bir imajı rs232 ile yükle. 1 saat zaman alacaktır ama güvenilir bir yüklemedi. İmage konusunda ise bendeki klon ve Dream elite 133 Black hole öneririm. Bende bütün imagelerı denetim LCD'den en iyi görüntüyü bundan aldım. 2. iyi görüntüyü Oozoon imade aldım. Eğer bende sadece Gemini ve newenigma kullanıcağım diyorsanız. Newenigmanı 8. ayda çıkan imagını öneririm. BL ne olduğu bilmiyorum yurt dışı forumlarından bulabilirsiniz.

Bende benzer sorunlar oluyordu diseq ayarları ile çözmüştüm :) ama nihat beni tanımaz, büyük bir ihtimal sevinmemiştir

Edit: imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madatruk01 -- 16 Ağustos 2010; 13:16:16 >

• madatruk01 önerileriniz için teşekkür ederiz...

• nihat bizim cihazlara göre (bl69) daha yeni bir image var mı bildiğin ? yada kaşınmamak mı lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinx81

nihat bizim cihazlara göre (bl69) daha yeni bir image var mı bildiğin ? yada kaşınmamak mı lazım

image kalsın bl verisyonunu yükseltebilirisn bl79 dan fazla destekliyormu bilemiyorumki...

ama izliyorsan bence kaşınma ben kaşınmıyorum da
  • quote:

nihat bizim cihazlara göre (bl69) daha yeni bir image var mı bildiğin ? yada kaşınmamak mı lazım

Gemini 5.1 , Dream elite 1.33 ve newenigma bl69 için olan imageları var.

sim1-#69 newnigma2-dm800-20100801:
    http://www.multiupload.com/QK6DMCLDKK

Dreamelite 1.33
    http://www.multiupload.com/US04F5GDU6 (link1)

http://www.2shared.com/file/ptdmQRL6/secondstage-dm800-69.html (link2)

Önce birinci link indir kur sonra ikinci linketeki bl69 kur. sonra yeniden başlat.

Gemini 5.10 for clone DM800HD SSL69
    http://www.multiupload.com/UNBAHBR71Y

Ben Dream elite 1.33 kullanıyorum ama Gemini ve newenigma daha popüler nedense. Bunların BL70-72 sini denedim. BL69 olanlarını denemedim.

• madatruk01 linkler için teşekkürler bir deneme yapacağım. özellikle dream elite 1.33 için
  • quote:

madatruk01 linkler için teşekkürler bir deneme yapacağım. özellikle dream elite 1.33 için

Kolay gelsin, Sendeki plazmada (imzanda var sanırım) Dream elite görüntüsü iyi olur. İmage içinde autosolutionda var. Onu kullanmanı öneririm, Plazmalarda kullanın diyorlar ama ben LCD denedim pek bir fark göremedim. Yanlız kart paylaşım işine bu imageda girmedim. Oyle bir niyetin varsa newenigmayı kullan.
  • tavsiyeleirn için teşekkürler, her ikisini de deneyeceğim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.