Şimdi Ara

dp kablosu konusunda desteğiniz lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birkaç ay önce bir pc topladım. Ekran kartım zotac rtx 2060, monitörüm ise samsung 24"LC24RG50FQMXUF FHD 144hz freesync monitör. Monitörün kutusundan sadece hdmi kablosu çıktı. Bu da sadece 120hz kullanabilmeme ve freesynci kullanamamama neden oluyor. Ucuza dp kablosu alıp denediğimde monitör siyah ekranda kaldı. Bana önerebileceğiniz iyi bir dp kablosu var mıdır?
    Not: Netten alışveriş önerirseniz hepsiburada linki verebilirsiniz orada hesabım bulunmakta.

Yardımlarınız için teşekkürler

• Xdian X kullanıcısına yanıt
    gene hespsi buradada 1.5-2 ay once bu markanın orgulusu 95 tl ıdı buda 65 tl ıdı bunda zam gelmiş

• ben de bunu kullanıyorum memnunum.asus monitörümün yanında gelen dp kablodan güzel.monitöre hz overclock yaparken kötü normal iyi kablo ile donma yapıyor bunda sorun yok.bilmiyorum bundan daha kalitelisini nerede kaça bulursun?

https://www.amazon.com/Club3D-CAC-2068-DisplayPort-Cable-6-56ft/dp/B0767F5DNR/
  • Benim ikinci monitörde display portu yok, bu hdım ı dp a çevirecek bir kablo teknoloji vs var mıdır, monitöre hdım, ekran kartına DP ucunu taksam iyi olurdu , model view Sonic vh58 curved

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    var hocam böyle kablolar display port to hdmi diye aratırsanız çıkacaktır ancak görüntü kalitesi nasıl olur bilmiyorum
    https://www.hepsiburada.com/dark-display-port-to-hdmi-1-8-kablo-dk-cb-dpxhdmil180-p-BS51664
  • Bende o konuya kafa yoracağım, ne kadar sağlıklı çalışıyor araştırıp duruma göre karar vereceğim, teşekkürler, bu üreticiler nasıl insanları kandırıyor anlamıyorum, milyonlar 144 Hz oynadığını sanıyor, 120 Hz onlara haliyle tamam performansı veriyor ancak gerçek 120hz, bu dolandırıcılık yada ortada bir yanlış var, bu aldığım monitör de 144 Hz diye satılıyor ve gerçekten iyi performansı var ancak DP portu yok, komedi,

Ölçemezsin de ekran şuan kaç Hz verşyor diye işin kötüsü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 6 Temmuz 2020; 14:28:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Bende o konuya kafa yoracağım, ne kadar sağlıklı çalışıyor araştırıp duruma göre karar vereceğim, teşekkürler, bu üreticiler nasıl insanları kandırıyor anlamıyorum, milyonlar 144 Hz oynadığını sanıyor, 120 Hz onlara haliyle tamam performansı veriyor ancak gerçek 120hz, bu dolandırıcılık yada ortada bir yanlış var, bu aldığım monitör de 144 Hz diye satılıyor ve gerçekten iyi performansı var ancak DP portu yok, komedi,

Ölçemezsin de ekran şuan kaç Hz verşyor diye işin kötüsü
    Merhaba.
    Ekran kartınızın HDMI portunu niye kullanmıyorsunuz?

HDMI 1,4 ve daha üstü versiyonlar 144Hz destekliyor. Monitörünüzün 144 Hz desteği varsa uygun bir HDMI kablo ile sorunsuz 144 Hz kullanabilmeniz lazım.

HDMI 2,1 versiyonu ile 4K'da bile 144 Hz destekleniyor bildiğim kadarıyla.

dp kablosu konusunda desteğiniz lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi std350 -- 6 Temmuz 2020; 15:12:32 >

• std350 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam nereden anlayabilirim bende ki hdım kablosunun 1.4 üzeri olduğunu, aldığım model eski bir model değil belki içinde gerçekten 144 Hz destekleyen bi kablo vardır, yada pahalı birşey mi ki koymaz üretici bunu kutu içeriğine, eğer almam gerekirse öneriniz varsa iyi olur, 1080p 144 monitör, yan ekran video ve ıvır zıvır işler için kullanılacak ama gün gelir 144 Hz lazom olur şimdiden ortamını yapmak isterim, teşekkürler

2.1 120 Hz diye biliyorum hocam 4k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 6 Temmuz 2020; 15:27:4 >
  • Kablonun üzerinde HDMI 1.2 , 1.2a, 1.3 , 1.4b , 2.0 , 2.0b veya 2.1 gibi bir ibare varsa oradan anlayabilirsiniz.

Monitörünüzü tek olarak kutusunda gelen hdmi kablo ile ekran kartınıza bağlayın. Görüntü özelliklerinde 144 Hz aktif edilebiliyor mu ona bakın.

Marka olarak;

Kendim kullanmadım ama forumda genel olarak Paugge markası beğeniliyor.
    https://www.hepsiburada.com/paugge-hdmi-2-0b-premium-sertifikali-4k-60hz-18gbps-bandwith-hdr-dolby-vision-hdcp-2-2-destekli-hdmi-kablo-2-metre-p-HBV000002M9YO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi std350 -- 6 Temmuz 2020; 16:7:6 >

60 Hz bağlandı ilk, sonra ben 144 Hz yaptım görüntü ayarlarından, şuan ekran kartının uygulamasında 143.996 gibi bir sayı, Windows un Hz gösteren alanında ise 144 gözükmekte

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

60 Hz bağlandı ilk, sonra ben 144 Hz yaptım görüntü ayarlarından, şuan ekran kartının uygulamasında 143.996 gibi bir sayı, Windows un Hz gösteren alanında ise 144 gözükmekte
    Tebrikler.

Yalnız AMD ekran kartlarında, 144 Hz çalışırken, masaüstünde bile bellek frekansının yüksek çalıştığı ve bu nedenle kartın sıcaklıklarının yükseldiği söyleniyordu. Kartınız ne bilmiyorum ama buna da dikkat etmenizde fayda var.
    Evet asıl ekran da Nvidia var ve bu bahsi geçen ekranda AMD 5700xt var, dediğiniz de doğru, boşta bile genelde fan açık şekilde çalışıyor ve MHz 800 lerde, oysa 200 olması gerekiyor, oyun oynamadığım için 60 a indirip buna önlem alabilirim ama fare hareketleri bile göz alıştığı zaman 60 Hz için kötü gözüküyor, akıcılık gitmiş gibi bana geliyor, ama oyun açarsam 144 , masaüstünde 60 yapma fikri aklımda, kartın sürekli fan çalıştırması nispeten yük altında kalması sıkıntı bir durum diğer parçalar için de, ayaarı kolay bir şey zaten 60-144 arası git gel, amdnin kartı güzelleştireceği yok bize kalıyor yük

• 120 Hz'de sorun olmuyormuş sanırım. 144-->120 ayarı daha iyi olur sizin için.
  • pin sayısının önemi nedir arkadaşlar? forumda bir yerde uyumsuzlukla alakalı yazı okumuştum. benim donanımım için 19 mu 20 pin mi gerekmektedir?
  • Desteğiniz için teşekkürler arkadaşlar. Önerdiğiniz dp kablosunu aldım ve çok memnun kaldım. Gsync-freesync aktif oldu ve artık 144 hz kullanabiliyorum.

Ek bilgi: nvidianın son çıkan sürücüsünde hdmi kablosu için 144 hz destek sorunu çözülmüş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aldığım ürün budur. Teşekkürler 😊👍

• quote:

Orijinalden alıntı: zivolder

Aldığım ürün budur. Teşekkürler 😊👍
    hangi kablodan aldınız bu mudur ?
    https://urun.n11.com/kablolar/paugge-vesa-sertifikali-2m-displayport-14-kablo-entdp1420-P270525533
    https://www.amazon.com.tr/dp/B07FLC3BRT

• Konuda 2. önerilen 5 m dp kablosu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.