Şimdi Ara

Dövme motifleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
41.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Hint kınası ile dövme yapıcam kendime malzemem var yarın yapmayı planlıyorum ama güzel bi motif bulamadım.Aslında Çin Japon harfleri istiyorum ama onlarıda bulamadımSiz biliyorsanız veya bulursanız buraya resim atarmısınız??Veya İspanyolca İtalyanca falan bu dillerde güzel söz biliyorsanız yazın onuda bi şekilde kendim yazarımŞimdiden teşekkürler iyi forumlar iyi geceler.

• Dostum Sana Birşey Diyim Mi Hint Kınası Yaptırma Ya tam Yaptırt Yada Boşver Çok Özenti Duruyor
    Bknz:Mıknatıslı Küpeler
  • Şimdilik Hint kınası iyi idare etmeye çalışıyorum ileride gerçek yaptırcam
  • ama illa Yaptırcam diyosan
    Yerinde Olsam Veritas Yazdırırdam Romaca Ve Latinca Hakikat Adalet Anlamına Geliyor
    Bir Arkım Yaptırmıştı kızlar Gelip Soruyordu Çok Güzelmiş Anlamı ne DiyeBakınız Şehrin Azizleri
     Dövme motifleri

2

Dövme motifleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_Karus_midyat -- 7 Temmuz 2008; 1:57:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: _ConRaD_

Arkadaşlar Hint kınası ile dövme yapıcam kendime malzemem var yarın yapmayı planlıyorum ama güzel bi motif bulamadım.Aslında Çin Japon harfleri istiyorum ama onlarıda bulamadımSiz biliyorsanız veya bulursanız buraya resim atarmısınız??Veya İspanyolca İtalyanca falan bu dillerde güzel söz biliyorsanız yazın onuda bi şekilde kendim yazarımŞimdiden teşekkürler iyi forumlar iyi geceler.

japoncaya guvenilmez bak losttaka doktora japon kız bi yazı yazdı diger gun 5 erkek üstüne yürüdü

• Ayrıca Bakınız

sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=veritas
  • Veritas
    CarpeDiem
    VayaConDios

Bu 3ü arasında kaldım ama daha başka varsa bildiğiniz yazın veya resimde atabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apocalypse' -- 7 Temmuz 2008; 2:01:54 >
  • Veritas Güzel işte aKLIMA getrdin Bende Yaptırcam Yarın Ne Kdr Zamanda Geçer Ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: El_Karus_midyat

Veritas Güzel işte aKLIMA getrdin Bende Yaptırcam Yarın Ne Kdr Zamanda Geçer Ki?

Bilmiyorum.1 hafta falan.Ama bende hint kınası falanda var silinmeye başlayınca geçicem üstünden
  • Up yokmu başka bilen söz veya resim falan dövme ile ilgili ne varsa
  • Hadi arkadaşlar ya 96 kişi bakmış kmse bişey yazmamış
  • malzemeler ve yapılışı nasıl ?anlatabilirmisin
  • Geçici dövme nasıl yapılır diyorsanız ahanda malzemeler ve yapılışı :

Malzemeler :
    - oksijenli su
    - hint kınası
    - kürdan
    - stabilo veya HB kalem
    - aydınger kağıdı
    - roll-on (koltuk altı kremi diye de bilinir. Yoksa su da olur)
    - traş bıçağı
    - ve tabiikine dövme deseni

önce malzememizi hazırlıyoruz. bunun için hint kınası ile oksijenli suyu karıştırıyoruz. Küçük bir kaba 2 çay kaşığı hint kınası koyup, üzerine oksijenli suyu dökerek kahve telvesi kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Kınanın kaliteli olması burada önem kazanıyor. Oksijenli su kınanın rengini siyaha dönüştürür ve kalıcılığını arttırır. Şimdi bir kurban bulmanız lazım. Çünkü bu kıvamı deneyeceksiniz tabi kendinizde de deneyebilirsiniz ama önce alttaki paragrafı bir okuyun Karışımın kıvamı için bazı şartların oluşmuş olması lazım :

- Kürdanla kolayca çizilebilir kıvamda olmalı.
    - Tortu olmamalı
    - kuruduktan sonra oluşan tortunun altında canlı bir renk oluşmalı

Şimdi deneğimizin eline, yüzüne yada koluna hazırladığımız karışımla kürdan vasıtasıyla bir kaç şekil çiziyor ve 2-3 saat kurumaya bırakıyoruz. Hiç bir şekilde buranın nemlenmesine veya ıslanmasına izin vermiyoruz. 2-3 saat sonra çizginin üzerinde oluşan tortuyu temizlediğimizde istediğimiz sonuç oluşmuşsa yapılış aşamasına geçebiliriz. Yok olmamışsa kına - oksijenli su kıvamındaki oranları değiştirerek istediğimiz sonuca ulaşana dek denemeler yaparak deneğimizi en az 1 hafta boyunca kurtulamayacağı çizikler içerisinde bırakıyoruz

Yapılışı :

İstediğimiz motifin üzerine aydınger kağıdını yerleştirerek stabilo veya resim kalemiyle bir kopyasını çıkartıyoruz (eğer içi renkli ise sadece kenarları çizmeniz yeterli) daha sonra döğmenin yapılacağı bölgedeki tüm kılları ve ince tüyleri traş bıçağı ile temizliyoruz. Daha sonra buraya roll-on sürerek motimizin bu bölgeye iyice çıkmasını sağlıyoruz. Bundan sonrası tamamen sizin yeteneklerinize kalmış. Hazırladığınız kıvamı motifi belirginleştirecek şekilde bu bölgeye uyguluyoruz. Hiç bir şekilde en az 4 saat su ve nem ile temasının olmamasını sağlıyor ve havamızı atıyoruz.

Kolay gelsin

Not:Alıntıdır..

• tşk.ederim..birazdan desenler geliyor upload ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: SaW331

tşk.ederim..birazdan desenler geliyor upload ediyorum

Önemli deil bende tşk ederim.Bekliyorum:)
  • O kadar kişi bakmış 3-4 kişi bişeyler yazmış ya of
  • quote:

Orjinalden alıntı: SaW331

http://rapid--share.com/files/127730125/Tatoo_Designs.rar.html kolay gelsin

Saol
  • bende aequitası gordum demekki cok yaygın
  • Arkadaşlar karar verdim.. ' VayaConDios ' yazıcam(kendm yapıcamda).Ama düz falan istemiyorum.böyle güzel bişey olabilir grafik gibi falan..İşte anlatamadım ama anladınız siz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.