Şimdi Ara

Döviz fırlamaya başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
1.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinoplu

Asil gorecegimiz gunler yakinda

Bir esnaf olarak icimi bi ürperti sardi damat paşa maliyenin başina gectikten sonra

Malum enerji bakani olduktan sonra ülkenin elektrigi damattan sorulur oldu
    Sinoplu ticaretle upraşan biri olarak sen de bilirsin millet de para yok. Kara günler kapıda hazırlıklı olmak lazım. Borcum harcım yok allaha şükürler olsun krizde uyguna bir şeyler yakalamaya bakarım işten güçten çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam 2014 model ve mevcut sorunlarına ilaveten nispeten yıpranmış Fransız aracımdan soğumuşken sizin ve sizin gibi aynı şeyi söyleyen forum üyeleri yüzünden araçtan soğumuşluğumu yeniden sorgulamaya başladım.

Alıntıları Göster
    Borçlanmadan daha iyisini alabiliyor musun ? Hayır ise hemen git ve arabana sarıl özür dile
  • ekonomi mi kötü , dolar fırladı mı , kimse sıfır araba alamıyor mu ????

• EmreGLC kullanıcısına yanıt
    Aslinda insanlarda para var en azindan sinop icin konusuyorum ama sakliyorlar parayi burda veresiye olayi halen devam ediyor fakat ben %90 veresiye isini bitirdim insanlarin %98 i dolandirici olmus artik bu isi en ince ayrintisina kadar biliyorlar

Son 2 3 yilda inanilmaz bi luxe duskunlukte had safada

Daha dune kadar 10 yasindaki transportere binen esnafin simdi 400bin liralik 2 tane lux araci var ben hayretle izliyorum nasil aliyorlar diye

Golf haric bugune kadar aldigim en pahali sifir arac 2016 transporterdir 75200 tl ye almistim

Bugun bi transit 110 milyar olmus ya ben 110 milyarlik panelvani elemana vercem ticaret yapcam para kazancam 2 sene sonra 50 milyara satcam ve bunun adi ticaret olcak

• quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

Aslinda insanlarda para var en azindan sinop icin konusuyorum ama sakliyorlar parayi burda veresiye olayi halen devam ediyor fakat ben %90 veresiye isini bitirdim insanlarin %98 i dolandirici olmus artik bu isi en ince ayrintisina kadar biliyorlar

Son 2 3 yilda inanilmaz bi luxe duskunlukte had safada

Daha dune kadar 10 yasindaki transportere binen esnafin simdi 400bin liralik 2 tane lux araci var ben hayretle izliyorum nasil aliyorlar diye

Golf haric bugune kadar aldigim en pahali sifir arac 2016 transporterdir 75200 tl ye almistim

Bugun bi transit 110 milyar olmus ya ben 110 milyarlik panelvani elemana vercem ticaret yapcam para kazancam 2 sene sonra 50 milyara satcam ve bunun adi ticaret olcak
    Burda ki çoğu kişi gibi arabalara bir sempatimiz var. Daha iyilerini alacak durumumuz olduğu halde araçlara yatırılan para ölü paradır.

• Döviz artmıyor ki? TL düşüyor.

Sonuçta tüm döviz kurları arttığına ve birbirleri arasındaki kurlar pek değişmediğine göre, artan döviz falan yok. TL düşüyor.

Yalan gonuşup halkı galeyana getirmeyin.

-------------------

Dövizle kazanın kardeşim. Kim dedi ki size TL ile kazanın diye (Bkz. ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler)? Üretin. Yurtdışına satın.

Önce üretin, üretmeden tüketmeyin. Ben mi dedim size deli gibi tüketin diye?

Bakın abinize feyz alın:

Üretiyorum. Yurtdışına satıyorum. Kalos'a biniyorum.

Üretiyorum. Tüketmiyorum. Tavsiye ederim...

---------------------

Canınız keyif çekiyorsa hıyar hıyar 1.6 dikiş motorlu arabaları sürekli yenilemeyi bırakın. Gidin bir klasik alın. V8 fındık motor paklar sizi (evet, 5200cc V8 camiasında "fındık motor" olarak adlandırılmakta. 1600cc'ye dikiş makinesi diyorsam, sizi üzmemek için... Normalde "RC araba motoru" falan demem lazım.)

Bütçen yoksa vosvos al. Aldığın x model sıradan bir arabadan bin kat daha çok keyif verir.

---------------------

Şaka bir yana, hayatı yaşayış şeklinizi ciddi şekilde gözden geçirmeniz lazım. Kriz zamanları aynı zamanda fırsat zamanıdır. Yanlışları düzeltme zamanıdır. Yanlışları düzeltmeye kendinizden başlayın. Alışkanlıklarınızı, harcamalarınızı iyi gözlemleyin. Kaçı reel ihtiyaçlardan, kaçı suni ihtiyaçlardan tespit edin.

• Bazı modeller dövizden daha fazla getiriyor ama genel olarak çok satan araçlar yani 70-150 bin TL bandında olanlar döviz olarak aynı eskiden de şimdi de aynı. O yüzden bir akıl bende var milletin kafası basmıyor türü çıkarım yapılacak bir durum da yok. İsteyen dövize yatırır isteyen araç alır satmadan önce bindiğine sayar. Artık kimin neye ihtiyacı varsa.
  • La hani 24 hazirandan sonra dolar düşecekti. Bu işte bir terslik var

• Dolar yükselmiyor, biz düşüyoruz.

• Bodrum’da tatildeyim, bütün oteller şu an dolu ve hala insan geliyor. Ortalık 34 plakalı lüks arabalardan geçilmiyor. Millet halinden memnun vallahi, peynir ekmek gibi araba satılıyor ülkede. Bu saatten sonra fiyat falan düşmez.

• millette nasıl para yokmuş,herkes lüks mekanlarda fesbükte kahvaltı selfisi paylaşıyor beter olun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • An itibari ile USD 4.8750

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 11 Temmuz 2018; 23:13:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dhforum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EBÖB -- 16 Mayıs 2020; 17:54:37 >
  • 2019 yilina kadar umarim dolar 5.30 felan olurda 2019 model araclar saglam zamlarla gelirse bak ozaman o satislar nasilda daha dip yapacak

• Dolar 5 liraya dayandı. Beylet cari açık anasının nikahı olmuş. Yabancı yatırımcı borsadan dövizini aldı kaçtı. Gümlemek üzere ekonomi yarın ne var ne yok dövize yatırmak mantıklı.

• 55 bin lira kadar olan araç 1 yılda 96 bin liraya fırladı. 120 bin lira yolu gözüküyor.

Bu gidişat ile arabada değil bisiklete devam edeceğim diye düşünüyorum.

• Dolarla iş yapan ya da doların fırlaması ile işleri bozulacak olan akp liler size üzülemiyorum , bana ehonomi çok eyi :)
  • 4.9 olmus dolares,doviz ve fiyatlar dusecek araba almayin diyen arkadaslara da bir selam cakmak lazim buradan :))

• 3+1 ev fiyatına gelecek diyoruz. 😁😘😘 Ya TL yi değerlendireceksin ( olması gereken faiz artırımı ) yada fakirleşeceksin. Faiz artırmak çooook zor, çünküm satılacak milyonlarca daire var. Satılamıyor bu dümbükler çünkü normal maaşlı çalışanın alım gücünün çok dışında. Olmaları gereken fiyatlara inmeleri lazım %30-40 ucuzlamak zorunda bunlar. Nasıl ki zamanında 150-160 kirasına satılıyordularsa yine aynı kira çarpanlarına doğru fiyatları yakınsamalı. Yapman gereken faiz artırımını yap ve bu rant ekonomisinin balonunu söndür yoksa piyasa kendisi yapıyor zaten, gidiyor gönlümün efendisi 7 ye doğru. 2002 öğretmen maaşı 300-350$ civarı hah işte oraya doğru. 😁😘😘 yatırım tavsiyesi değil, uğruma Roma yı bile yakacağın paran için kendi fikirlerini uygula! 😁😘😘

• öğlen vakti 500 baz faiz artışıyla döviz geri çekilebilir,, asla yatırım tavsiyesi değildir,, akşama kalırsa faiz artışı bu etkisi sınırlı olur,, piyasalar işlemdeyken artırılmalı faiz buradanda mb ye not olsun,,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.