Şimdi Ara

Dota 2 Soru - Cevap / Tavsiye Ve Öneriler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
10.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BlackVnM

consolu açıp bu exec ile cfgyi çağırmadığın sürece aktif olmaz zaten.

yapmakta sorun yaşarsan

https://docs.google.com/file/d/0B3e14jo6NuVPVTdjV0J0NC12R00/

adresinden hazırladığım video.cfg yi indirip team / steamapps / common / dota 2 beta / dota / cfg içine atabilirsin, geriye sadece console açıp cfgyi aktif etmek kalıyor..
    Dota 2 ye başlayalı 2-3 gün oldu önceden lol oynuyordum moba bilgisine sahibim her ne kadar lolün basit olduğunu anlasamda dota da yardım ediyor bazı bilgiler. Öncelikle oyunu çok sevdiğimi söyleyebilirim, akıl almaz taktikler ve mekanikler var oyunda her an her şey olabiliyor. Tek sorunum ise şu ne zaman normal oyun atsam mutlaka takımımda afk oluyor o yüzden şu ana kadar normal oyunda win alamadım ben de botlarla oynamaktayım arkadaş ile o da yeni başladı. Sizden danışmak istediğim olay hero seçimi. Phoenix, Disruptor, Jugger naut felan oynuyorum genelde ama bana göre bi hero bulamadım hala. Phoenix zor geldi üstelik biraz. Bana hangi champleri önerirsiniz? Teşekkürler

• Lol'u bırakıp dotaya geçmek hem senin için, hemde arkadaşların için epey iyi bir şeçim olmuş :)
    phoenix yeni başlayan birisi için pek uygun bir hero değil, sana tavsiye edebileceğim herolar ;

viper : çok düz bir hero gibi gözüksede 1.skillinin slowu, 2.skillinin karşı tarafın hpsine göre extra damage'i, 3.ona saldıran herkese verdiği slow, ve ultisi ile kesmesi oldukça zor, melee herolar için baş belası bir herodur...

lion : stun ve hex gibi iki çok güzel disable'ın yanında, lanede skill spamlamak için mana drain ve early ve mid gamede epey kuvvetli ultisi ile iyi bir şeçim olur, support oyamak istersen picklersin

abaddon : yeni başlayanlara karşı oynayabileceğin en güzel herolardan birisidir, hazırladığım rehber için,http://forum.donanimhaber.com/m_87079431/tm.htm

juggernaut : zaten oynuyormuşsun, fakat yanında güzel bir slow ve disable ile earlyde ezemeyeceği çok az hero var.http://forum.donanimhaber.com/m_87329260/tm.htm

wraith king : STR carry oynamak istiyorsan oynaması en kolay, ve epey tehlikeli bir herodur, öldüğünde tekrar dirilmesi ve 8 saniye cooldownlu 2 saniye stunu epey kuvvetli, inanilmaz lifesteal oranı ve sağlam criticleri cabası

tuskarr : pek yeni başlayanlara tavsiye edilmesede epey güzel bir herodur, elinden kaçması zor, early ve mid game için epey kuvvetli bir hero

ursa : yanında düzgün bir slow veya stun ile oyunu rahatça domine edebilirsin, karşı takımda viper gibi slow manyağı yapıp yakınına yaklaştırmadan tokatlayan birisi olmasın yeter

slark : listedeki diğer isimlere göre daha kırılgandır fakat early gamede kesinlikle canavar, alan etkili disable olmadığı sürece ultisi açıkken kimse dokunamaz, çevresinde düşman yokken heart of tarasque gibi hp regene sahip bir hero..

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerwaguss

Dota 2 ye başlayalı 2-3 gün oldu önceden lol oynuyordum moba bilgisine sahibim her ne kadar lolün basit olduğunu anlasamda dota da yardım ediyor bazı bilgiler. Öncelikle oyunu çok sevdiğimi söyleyebilirim, akıl almaz taktikler ve mekanikler var oyunda her an her şey olabiliyor. Tek sorunum ise şu ne zaman normal oyun atsam mutlaka takımımda afk oluyor o yüzden şu ana kadar normal oyunda win alamadım ben de botlarla oynamaktayım arkadaş ile o da yeni başladı. Sizden danışmak istediğim olay hero seçimi. Phoenix, Disruptor, Jugger naut felan oynuyorum genelde ama bana göre bi hero bulamadım hala. Phoenix zor geldi üstelik biraz. Bana hangi champleri önerirsiniz? Teşekkürler

sniper,riki,viper şu an rahat oyun kazandırır sana.ayrıca kesinlikle tüm heroları oyna bir kez de olsa.en zor dedikleri invokerı meepoyu cheni de oyna dediğim heroları da oyna,gerekirse feedle ama skillerini potansiyelini bil tüm heroların yoksa çok zorlanırsın rakipleri tanımazsan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Willy Willie

quote:

sniper,riki,viper şu an rahat oyun kazandırır sana.ayrıca kesinlikle tüm heroları oyna bir kez de olsa.en zor dedikleri invokerı meepoyu cheni de oyna dediğim heroları da oyna,gerekirse feedle ama skillerini potansiyelini bil tüm heroların yoksa çok zorlanırsın rakipleri tanımazsan.

Alıntıları Göster
    Pudge hakkında ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Willy Willie

quote:

Alıntıları Göster
    Cevaplar için teşekkürler açıklayıcı anlatımlar olmuş. Az önceki maçımda Earthshaker ile win aldım ilk defa normalde afk sız zevkli bir maçtı Earthshaker i gerçekten sevdim q su ile lane de baya üstün yapıyor, yanındaki adam da iyiyse lane i çok rahat domine edebiliyosunuz. Her hero yu oynamaya çalışıyorum botlar ile atarak. Dediğiniz heroları da oynayacağım. Son olarak Earthshaker e hp mana kasıyorum siz ne gibi itemlar ö
    undefinednerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgoth Melkor -- 8 Şubat 2014; 1:31:30 >

• Es ye dagger allahın emri zaten . Diğer itemleri de karşı takıma ve kendi takımına göre yapabilirsin.
  • Str için kolay herolar : Axe - Dragon Knight - Centaur Warrunner - Bristleback - Slardar - Wraith King - Spirit Breaker - Abaddon
    Agi için kolay herolar : Drow Ranger - Juggernaut - Riki - Vengeful - Sniper - Phantom Assassin - Viper - Slark
    İnt için kolay herolar : Zeus - Ogre Magi - Disruptor - Keeper of the Light - Lion - Warlock
    Bunun dışında oyuna iyice alışana kadar bulaşmaman gereken herolar var . Onlarda : Earth Spirit - Lone Druid - Meepo - Puck - İnvoker - Visage - Chen . Earth Spirit ve İnvoker hariç bu herolar sağlam mikro gerektiren,oyunu iyice kavradıktan sonra pratik yaparak geliştirebileceğin herolardır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyfreze

göreceli bir soru soracağım

sizce oyundaki en iyi pusher hero hangisi.natures prophet diye düşünüyordum ama death prophet jakiro kotl tinker phantom lancer fena sayılmaz broodmother hiç denemedim ama arkadaşlarım çok fena olduğunu söylüyor

Bu birazda karşı takımın herolarına göre değişir. Örneğin tinkerın march of machines ine karşı veya kotl a karşı kule almak oldukça zordur .
    Natures Prophet in iyi pusher olmasının sebebi harita üzerinde istediği yere ışınlanmasıdır . Onun dışında kuleleri hızlı yıkabilen bir hero değildir .
    Kuleleri hızlı yıkan herolara örnek death prophet - lone druid - luna - pugna - Leshrac - Aghanimli Tiny .
    Bunun dışında broodmother 'la phantom lancer da iyidir ama karşıda earthshaker varsa ciddi sorun oluşturabilir :D

• quote:

Orijinalden alıntı: RockAndRollNeverDie

Str için kolay herolar : Axe - Dragon Knight - Centaur Warrunner - Bristleback - Slardar - Wraith King - Spirit Breaker - Abaddon
    Agi için kolay herolar : Drow Ranger - Juggernaut - Riki - Vengeful - Sniper - Phantom Assassin - Viper - Slark
    İnt için kolay herolar : Zeus - Ogre Magi - Disruptor - Keeper of the Light - Lion - Warlock
    Bunun dışında oyuna iyice alışana kadar bulaşmaman gereken herolar var . Onlarda : Earth Spirit - Lone Druid - Meepo - Puck - İnvoker - Visage - Chen . Earth Spirit ve İnvoker hariç bu herolar sağlam mikro gerektiren,oyunu iyice kavradıktan sonra pratik yaparak geliştirebileceğin herolardır .

pa ve juggernaut bana göre oynaması çokta kolay olmayan herolar yeni başlayanların fazla dokunmaması lazım diye düşünüyorum. oyunu biraz kavradıktan sonra oynamaları lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeunes Turc

quote:

Orijinalden alıntı: RockAndRollNeverDie

Str için kolay herolar : Axe - Dragon Knight - Centaur Warrunner - Bristleback - Slardar - Wraith King - Spirit Breaker - Abaddon

pa ve juggernaut bana göre oynaması çokta kolay olmayan herolar yeni başlayanların fazla dokunmaması lazım diye düşünüyorum. oyunu biraz kavradıktan sonra oynamaları lazım

Alıntıları Göster
    Başlangıç için PA ve Jugger pek uygun değil. Sonuçta carry herolar ve late gamede oyunu alacak herolar. Late game için yeterince tecrübeli değilsen çok carry almamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Başlangıç için PA ve Jugger pek uygun değil. Sonuçta carry herolar ve late gamede oyunu alacak herolar. Late game için yeterince tecrübeli değilsen çok carry almamak lazım.

Alıntıları Göster
    Bu flamesalt ingot ne işe yarıyor acaba?
  • legelsteiN L kullanıcısına yanıt
    eventte kullanılıyor, event girmeyeceksen işine yaramaz, Handful of Flamesalt Ingots gibi bir itemin varsa steam market üzerinden satman veya dota2lounge.com üzerinden item karşılığı takaslaman senin için en faydalısı..
  • Çoğu squish heroların baş belası. q range de yanında hediyesi. Scepter çıkınca damage tanımıyor ve heal özelliği kazanıyor. Her şey gidebilir. phase bot yerine travel bottle shadow blade urn armlet scepter. (armlet yerine başka bişey alınabilir. bottle satılsın late de)
  • quote:

yapmakta sorun yaşarsan

adresinden hazırladığım video.cfg yi indirip team / steamapps / common / dota 2 beta / dota / cfg içine atabilirsin, geriye sadece console açıp cfgyi aktif etmek kalıyor..

şu işi bir türlü beceremedim senin dosyayı indirdim normal indirdim yine yok yok yok exec video.cfg yazıyorum replayı izlerken f4e basıyorum bir değişiklik yok

Edit:kodun sonunda f4 ü f12 olarak değiştirip denedim oldu f4te başka bir şey varmış bende ondan olmuyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xXHeLLXx -- 9 Şubat 2014; 20:02:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xXHeLLXx

quote:

yapmakta sorun yaşarsan

şu işi bir türlü beceremedim senin dosyayı indirdim normal indirdim yine yok yok yok exec video.cfg yazıyorum replayı izlerken f4e basıyorum bir değişiklik yok

Edit:kodun sonunda f4 ü f12 olarak değiştirip denedim oldu f4te başka bir şey varmış bende ondan olmuyormuş

Alıntıları Göster
    Bristleback'in quill spray hasarını arttırmak için rakibin armorunu azaltmakdan başka alternatif bir yol yok değil mi ?

• xXHeLLXx X kullanıcısına yanıt
    :) cfg sistemin tuşlarından bağımsız olduğu için öyle bir sorun yaşamışsın, hallolduysa ne mutlu, videoları bekliyoruz, linklerini koyarsın foruma..
  • bobafett kullanıcısına yanıt
    early için çıkacağın medallion yeterli olur, ultinden gelen fazla damage ile birlikte de iyi çalışır.. bunların dışında kimileri ilk item assault gidiyorlar fakat hp fazla olmadığından nuke herolara karşı zayıf kalırsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cinéma

Canı az olan veya görünmezlik,kaçma yeteneği olmayan herolarda çok ölüyorum.
    Sanırım bunun en büyük nedeni teamfightin ortasına atlamam.

Bi de meepo oynarken çok heyecan yapıyorum nedense Bu kopyaları seçmenin kolay yolu var mı meepo da?

Bende yazdan beri dota 2 oynuyorum, lolü o zaman bıraktım, öncesindede normal dotayı oynamıştım 1.5 yıl falan, meepo randomdan gelince küfrü basıyorum, boşver, zor, değmez oynamaya, lone druid'i bile yeni yeni oynamaya başladım, 4 win 2 lose'm var. ek üniteleri kontrol etmesi baya zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Little big Metal

quote:

Orijinalden alıntı: Cinéma

Canı az olan veya görünmezlik,kaçma yeteneği olmayan herolarda çok ölüyorum.
    Sanırım bunun en büyük nedeni teamfightin ortasına atlamam.

Bi de meepo oynarken çok heyecan yapıyorum nedense Bu kopyaları seçmenin kolay yolu var mı meepo da?

Bende yazdan beri dota 2 oynuyorum, lolü o zaman bıraktım, öncesindede normal dotayı oynamıştım 1.5 yıl falan, meepo randomdan gelince küfrü basıyorum, boşver, zor, değmez oynamaya, lone druid'i bile yeni yeni oynamaya başladım, 4 win 2 lose'm var. ek üniteleri kontrol etmesi baya zor.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar, ben de bi kaç aydır dota 2 oynuyorum öncesinde bu tarz bir oyun geçmişim yok :)

Neyse sormak istediğim oyun başı last hit yapmak için kullanışlı gözüken sağ tıka bastıkça attack ı tamamlamayıp eli havada kalıyor hero'nun;
    işte o console code lazım bir türlü bulamadım bilen birisi yazarsa sevinirim.

• Dendi'nin Purge'ün oyunlarını izliyorum birkaç gündür. Quick cast kullanmıyorlar gördüğüm kadarıyla. Faydasını çok görüyorum ve özel olarak bi dezavantaj sağladığını düşünmüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

quote:

Orijinalden alıntı: cingolas

Merhaba arkadaşlar, ben de bi kaç aydır dota 2 oynuyorum öncesinde bu tarz bir oyun geçmişim yok :)

Neyse sormak istediğim oyun başı last hit yapmak için kullanışlı gözüken sağ tıka bastıkça attack ı tamamlamayıp eli havada kalıyor hero'nun;
    işte o console code lazım bir türlü bulamadım bilen birisi yazarsa sevinirim.

Öncelikle ayarlardan Auto attack'ı aktif hale getirmelisin. Creep'e sağ tıkladığında saldırıyı yapmadan önce ''S'' tuşuna basarsan ''stop'' komutunu uygular ve olan atağı keser. Ancak Auto attack açık olduğundan tekrar saldırmak için harekete geçer. Sen de uygun görürsen tekrar basarsın ''S'' tuşuna. Birden fazla basman gerekebilir. İstediğin zaman basmaktan vazgeçersin ve hero atağı yapar. Dikkat etmen gereken bir husus var. Auto attack aktifken en yakındaki creep'e saldıracağını unutma. En yakındaki creep senin saldırmak istediğin olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 20 Mart 2014; 6:48:48 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.