Şimdi Ara

Dota 2 Soru - Cevap / Tavsiye Ve Öneriler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
2
Favori
10.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cinéma

Canı az olan veya görünmezlik,kaçma yeteneği olmayan herolarda çok ölüyorum.
    Sanırım bunun en büyük nedeni teamfightin ortasına atlamam.

Bi de meepo oynarken çok heyecan yapıyorum nedense Bu kopyaları seçmenin kolay yolu var mı meepo da?

Meepoyu oynamanın en kolay yolu tab tusunu kullanmaktır ayarlar bölümünde konrtol grubu tab alon kısmı tab tusu yaparsan cok kolay meepo oynayabilirsin tek kasman gereken item blink dagger ana koyayı al gerisini base bırak hepsini cagır sec tabı kullan RAMPAGE!!!!!!
  • Arkadaşlar benim rankım ilk maçlarda pek önemsemedğimden yaklaşık3 k geldi fakat sonrasında ruslar saolsun nerdeyse 2 k oldu bu rankı sıfırlamak için bişey varmı olmadı dota profilide olabilir düzgün bi maç atmak istiyorum artık açıkcası
  • skill de mesela hasar 90/110/130/150 yayor
    bizden 16lv olduk son seviyeyi actık

skilli kullanırken atak olarak bizim normal atak gücümüz + skill mi yoksa sadece skill mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuverti

skill de mesela hasar 90/110/130/150 yayor
    bizden 16lv olduk son seviyeyi actık

skilli kullanırken atak olarak bizim normal atak gücümüz + skill mi yoksa sadece skill mi?

Skillde yazan damage kadar vurur.damage katkısı olan skillerin açıklamalarında yazar.
    Örnek: skywrath mage'nin Q veya outworld'un ultisi.
    Senin söylediğin olay lolde bulunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuya mesaj atmayalı baya bir olmuşta bir sorum olacaktır. Şu dotada cidden maç(combat diyelim) kazandıracak küçük detaylar varmıdır ?? Bilmiyorum yani mesela bloodstone a sahip olan kişinin ölünce alandaki takım arkadşalarına +500 hp vermesi gibi birşey.Cevaplarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armani_G

Konuya mesaj atmayalı baya bir olmuşta bir sorum olacaktır. Şu dotada cidden maç(combat diyelim) kazandıracak küçük detaylar varmıdır ?? Bilmiyorum yani mesela bloodstone a sahip olan kişinin ölünce alandaki takım arkadşalarına +500 hp vermesi gibi birşey.Cevaplarınızı bekliyorum...

küçük detay diye birşey bulunmuyor maalesef. o hareket oyunu kazandırıyorsa küçük detay değil, büyük bir etkidir...
    misal 10 hpye sahip takım arkadaşına grave atan bir dazzle, tek bir skill gibi gözüküyor fakat tüm combatın gidişatını değiştiriyor.
    atılan her stun, kullanılan her skill maçı kazandıracak detaylar içeriyor.
  • Void'in Backtrack'ini MKB ile counterlayamıyoruz değil mi? Nasıl counterlayabiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Void'in Backtrack'ini MKB ile counterlayamıyoruz değil mi? Nasıl counterlayabiliriz?

counterlayamazsın.o heronun özelliği o, stunu cooldown'a girmez, backtrack engellenemez.
    fakat bkb kasmadı ise yapabileceğin bir çok şey bulunuyor. blink dagger alıp çift tık ile kullanırsan çok çok iyi bir reflekse sahip olmasan bile ultisinden kaçabilirsin. veya eul kasıp içeride kalacaksan kendini, dışarda isen yaşaması gereken arkadaşını kurtarabilirsin ki başkasını kurtarabileceğin için en büyük counteri eul. bkb çıkıp çıkmaması fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackVnM

quote:

Void'in Backtrack'ini MKB ile counterlayamıyoruz değil mi? Nasıl counterlayabiliriz?

counterlayamazsın.o heronun özelliği o, stunu cooldown'a girmez, backtrack engellenemez.
    fakat bkb kasmadı ise yapabileceğin bir çok şey bulunuyor. blink dagger alıp çift tık ile kullanırsan çok çok iyi bir reflekse sahip olmasan bile ultisinden kaçabilirsin. veya eul kasıp içeride kalacaksan kendini, dışarda isen yaşaması gereken arkadaşını kurtarabilirsin ki başkasını kurtarabileceğin için en büyük counteri eul. bkb çıkıp çıkmaması fark etmez.

Chrono'yu counterlıyorum çoğu zaman beni yakalayamıyor ama şu backtrack harbiden canımı sıkıyor. Phantom Assassin'le farmım iyi olmasına rağmen güç yetiremedim 2 kere backtrack oldu bir kere vurdum sonra yine backtrack sonra blinklendi kaçtı deli oldum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Chrono'yu counterlıyorum çoğu zaman beni yakalayamıyor ama şu backtrack harbiden canımı sıkıyor. Phantom Assassin'le farmım iyi olmasına rağmen güç yetiremedim 2 kere backtrack oldu bir kere vurdum sonra yine backtrack sonra blinklendi kaçtı deli oldum.

sen gene right clicklerle problem yaşıyorsun, dün lina oynamak istedi canım, karşıdaki void'i level farkında ezdiğim için tek comboda öldürmem gerekirken 3 farklı combatta ultimi backtrackledi. heleki ilkinde ulti vursa void geri dönüşü olmayacak biçimde ezilecekti olmadı :) olayı gören arkadaşlar asdasdasdasdas diye chati yıkıyordu

• şu phantom a.ya yenimi geldi bu pt çıkmak ben hep phase çıkardım şimdi gördüğüm palar falan pt çıkıyor wagamamada yayınında pt falan çıktı yeni build falanmı bu ya da ben yanlış çıkıyorum .
  • quote:

şu phantom a.ya yenimi geldi bu pt çıkmak ben hep phase çıkardım şimdi gördüğüm palar falan pt çıkıyor wagamamada yayınında pt falan çıktı yeni build falanmı bu ya da ben yanlış çıkıyorum .

Phase Boot verdiği hasar ve 1-2. yetenekleriyle birlikte bir kovalama mekanizması oluşturmak için kasılıyordu. Power Treads ise gerektiğinde STR eksiğini kapatmak, spam skilli için gerekli manayı sağlamak ve bazen de fazladan hasar ve atack speed için kullanılıyor. Karşılaştırıldığında PT'nin, Phase Boot'a göre daha fazla artısı var diyebiliriz. Oyunu uzun bir zamandır oynamadığım için söylediklerim tahminden öteye geçemiyor ne yazık ki. Yardımcı olmuşumdur umarım.
  • quote:

şu phantom a.ya yenimi geldi bu pt çıkmak ben hep phase çıkardım şimdi gördüğüm palar falan pt çıkıyor wagamamada yayınında pt falan çıktı yeni build falanmı bu ya da ben yanlış çıkıyorum .

Eskiden hep phase çıkardım artık tranquil cıkıyom beter yakışıyo sizde deneyin +85 ms ve 8 hp regen mıydı neydi yani çok iyi.İlerde satıp pt yada travel yaparsın olur biter :D
  • quote:

Phase çıkarsan lh kaçırman çok zorlaşır ve deli kritik atarsın, power treads hiçbi işine yaramaz en fazla str'ye çevirir canını artırırsın. PA'nın earlyde ptden gelicek minnacık attack speede ihtiyacı yok w spamlediğinde zaten çok sağlam atak hızın oluyor. Mana için kullaniyim desen ona da gerek yok biri 15 biri 50 mana isteyen iki aktif skillin var onların ihtiyacını da battle fury için alacağın preserverence fazlasıyla karşılar. Sonuç olarak phase çık.

• yorumlatınız için teşekkür ederim
  • quote:

quote:

Phase çıkarsan lh kaçırman çok zorlaşır ve deli kritik atarsın, power treads hiçbi işine yaramaz en fazla str'ye çevirir canını artırırsın. PA'nın earlyde ptden gelicek minnacık attack speede ihtiyacı yok w spamlediğinde zaten çok sağlam atak hızın oluyor. Mana için kullaniyim desen ona da gerek yok biri 15 biri 50 mana isteyen iki aktif skillin var onların ihtiyacını da battle fury için alacağın preserverence fazlasıyla karşılar. Sonuç olarak phase çık.

Phase +24 atack, pt +8 atack 1 defans +30 atack speed + agiden gelen atack speed
    Aradaki 16 damage farkı deli critic atmanı sağlıyorsa millet boş yere item build ile uğraşıyor.
    8int lanede iken dagger spamlamayı kolaylaştırıyor, 8str tehlikeli durumda 152 hp gibi müthiş bir katkı sağlıyor. Hasar lazımsa agility ile farkı minimuma indirebiliyorsun.
    Birde hiçbir işe yaramaz diyor ya... Tey tey tey....

• Hiç uğraşma hocam. Adam okumuyor ki. Aynısını yukarda yazdım. Adam okumadan ağzına ne gelirse söylüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonal Sosyalist

Hiç uğraşma hocam. Adam okumuyor ki. Aynısını yukarda yazdım. Adam okumadan ağzına ne gelirse söylüyor.

Ondan sonra egosu yüksek, troll pislikler biz oluyoruz. Yazılanı okumaz, okuduğunu düşünmeden kestirip atar, ardından troll bunlar, ego ezikliğini sanalda gidermeye çalışan tipler bunlar, reelde görse abi çekecek klavye delikanlısı bunlar diye yardırırlar.

• quote:

quote:

quote:

Phase +24 atack, pt +8 atack 1 defans +30 atack speed + agiden gelen atack speed
    Aradaki 16 damage farkı deli critic atmanı sağlıyorsa millet boş yere item build ile uğraşıyor.
    8int lanede iken dagger spamlamayı kolaylaştırıyor, 8str tehlikeli durumda 152 hp gibi müthiş bir katkı sağlıyor. Hasar lazımsa agility ile farkı minimuma indirebiliyorsun.

Bak kardeş, öncelikle düzgün bir üslup kullanman için uyarıyorum seni, benim sana birazdan göstereceğim saygıyı senden ds bekliyorum. Konuya gelince, her heroya her bot gider tamamen tercih meselesidir. PT, Phase yerine Tranquil bile kasarsın onun bile bir mantığı vardır, ama önemli olan hangi bot en iyisi hero için. Öncelikle dagger spamlemen için PT'den gelecek inte ihtiyacı yok PA'nın son derece low-cost skilleri var ve mana sıkıntısı yaşamıyor, onu geç. Matematiğin eminim vardır, söz konusu şey yüzdelik bir artış olduğunda 8'le 24'ün arasındaki fark 16 damage değildir ki Coup de Grace yüzde hesabıyla çalışıyor. 11 levelde olduğunu varsayarsak yüzde 350 artış demek ki 8'in yüzde 350'si 28'ken, 24'ün yüzde 350'si 84 oluyor, arada 84'e 28 gibi bir fark oluyor (16 değil yani) ki oyun belli bir seviyeye gelene kadar çok ciddi fark sayılabilir nerdeyse bir vuruş fazladan yapmış oluyorsun. Onun dışında aktifi gibi bir artısı var ki Phase'in chase escape gibi bir dünya yararı var, kaçan adamı öldürmek için phase aktifiyle adamı dagger menzilime sokup indirmişliğim çoktur her açıdan yararlı. Daha önce söylemiştim zaten PT'nin canını artırmaya yarayacağını onla ilgili söylediklerine cevap verme ihtiyacı görmüyorum. Lasthit konusunda da aşırı yararlı oluyor phase kaçırmıyorsun kolay kolay bu nokta da PA için önemli çünkü oyunun non-stop farm şeklinde geçmeli. Daha önce dediğim gibi her hero için birden fazla bot seçeneği var ve kimseyi PA'ya PT kastığı için flamelemem oyunda ama söz konusu şey tavsiye vermek olunca PA'ya PT kasılır demek saçmalıktır, PA'ya gidecek bot öncelikle Phase'dir, çok ekstrem durumlarda PT de çıkabilirsin.

Mesajının sonuna tey tey gibi bişeyler yazmışsın yaş kaç diye sormadan edemedim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 18 Haziran 2014; 23:12:32 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bak kardeş, öncelikle düzgün bir üslup kullanman için uyarıyorum seni, benim sana birazdan göstereceğim saygıyı senden ds bekliyorum. Konuya gelince, her heroya her bot gider tamamen tercih meselesidir. PT, Phase yerine Tranquil bile kasarsın onun bile bir mantığı vardır, ama önemli olan hangi bot en iyisi hero için. Öncelikle dagger spamlemen için PT'den gelecek inte ihtiyacı yok PA'nın son derece low-cost skilleri var ve mana sıkıntısı yaşamıyor, onu geç. Matematiğin eminim vardır, söz konusu şey yüzdelik bir artış olduğunda 8'le 24'ün arasındaki fark 16 damage değildir ki Coup de Grace yüzde hesabıyla çalışıyor. 11 levelde olduğunu varsayarsak yüzde 350 artış demek ki 8'in yüzde 350'si 28'ken, 24'ün yüzde 350'si 84 oluyor, arada 84'e 28 gibi bir fark oluyor (16 değil yani) ki oyun belli bir seviyeye gelene kadar çok ciddi fark sayılabilir nerdeyse bir vuruş fazladan yapmış oluyorsun. Onun dışında aktifi gibi bir artısı var ki Phase'in chase escape gibi bir dünya yararı var, kaçan adamı öldürmek için phase aktifiyle adamı dagger menzilime sokup indirmişliğim çoktur her açıdan yararlı. Daha önce söylemiştim zaten PT'nin canını artırmaya yarayacağını onla ilgili söylediklerine cevap verme ihtiyacı görmüyorum. Lasthit konusunda da aşırı yararlı oluyor phase kaçırmıyorsun kolay kolay bu nokta da PA için önemli çünkü oyunun non-stop farm şeklinde geçmeli. Daha önce dediğim gibi her hero için birden fazla bot seçeneği var ve kimseyi PA'ya PT kastığı için flamelemem oyunda ama söz konusu şey tavsiye vermek olunca PA'ya PT kasılır demek saçmalıktır, PA'ya gidecek bot öncelikle Phase'dir, çok ekstrem durumlarda PT de çıkabilirsin.

Mesajının sonuna tey tey gibi bişeyler yazmışsın yaş kaç diye sormadan edemedim?

Geçenlerde karikatürde denk geldiğim tey tey lafından yaş tahlili yapmanız etkileyici...
    84e24 şeklinde bir değişimi ortalama bir armor olan %50 ile hesaplarsan 42ye12 gibi sadece 30 damagelik bir fark elde edersin.criticfazla pa oynamam, early game agresifliği sevdiğim için bana uygun olmayan bir hero. Oynadığım zamanda sadece farm odaklı isem phase tercihim olur, aktifinin movespeedi ile daha rahat farm alanlarına gidebildiğim için fakat pa gibi hp fakiri veya atack speed ile critic şanşımın arttırılabileceği bir heroya combat amaçlı pt çok daha mantıklı.iyi kötü bir mantığı olan ve işe yarayabilecek bir iteme hiçbir işe yaramaz deyip sağladığı faydaları küçümsemek şaçmalıktır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.