Şimdi Ara

dostlar bana bir yardım....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oku oku iş güç askerlik iş derken uzun süre binilecek bir araba alalım artık dedim.Daha markaları bile bilmezken bir anda kendimi önümden geçen arabanın arkasındaki yazıları okurken buldum.Artık neredeyse piyasadaki tüm b-c segmenlerini markaları hangi milletin malı olduğuna kadar bilir oldum.Herkes birşey söyledi kimi suv al lpg at kimi az gezen adamsın benzinli al vs vs derken yolun sonuna kendimce geldim.Sizlerden sadece 2 araç hakkında önyargısız yorum bekliyorum.Araçlar 2. el alınacak bütçe de 45-46 (bu arada bu para benim için baya yüksek bir meblağ sınırların sonu yani)

Araçlara gelirsek:
    1.focus 3 style hb 1.6 tdci 115 hp

2.golf 6 1.6 tdi 105 hp comfortline

Benim bu iki araçtan gönlüme yatan beyaz içi bej döşeme golf ..Yalnız focusun kasası güncel olduğu için ve donanım bakımından biraz daha önde olduğu için aklımı çok karıştırıyor.Ancak yeni focusun iç tasarımı (sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum )direksiyon harici inanın midemi bulandırdı.Kasasıartık eski olan golfün ise iç tasarım kalitesi koltukları daha hoş güzel duruyor.Bu iki araç arasında çok gidip geliyorum.Fikirlerinizi bekliyorum..

• İkiside yakıtta üzmeyecek,satarken fazla değer kaybetmeyecek,konforlu,yol tutuşu iyi arabalar.Golf DSG ise problem olabilir.Ford'daki powershift şanzumanla ilgilide söylenenler var net olarak bilmiyorum.

Donanım olarak focus daha iyi galiba.Yakın bir zamanda satacaksanız golf alın.

Yılda 10.000km den fazla yapmıyorsanız benzinli daha avantajlı olur.

İkisi arasından ben golf'ü tercih ederdim ama onunda kasası güncellendi.Eski kasa oldu sonuçta focus ise son kasa.

Bence ikisinide test edin ona göre karar verin ama bence golf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

İkiside yakıtta üzmeyecek,satarken fazla değer kaybetmeyecek,konforlu,yol tutuşu iyi arabalar.Golf DSG ise problem olabilir.Ford'daki powershift şanzumanla ilgilide söylenenler var net olarak bilmiyorum.

İkisi arasından ben golf'ü tercih ederdim ama onunda kasası güncellendi.Eski kasa oldu sonuçta focus ise son kasa.

ben yılda 10 bin civarı yaparım ama yine de dizel istiyorum.Yarın ne olacağı belli olmaz..Çünkü en az 7-8 yıl kullanmayı düşünüyorum aldığım aracı.Yazmayı unutmuşum araç manuel olcak arkadaşlar.Çok kararsız kaldım.Bakın sizde bir focus bir golf gidip yorumunuzu golfle bitirmişsiniz..:))

• quote:

Orijinalden alıntı: car_mat

quote:

İkiside yakıtta üzmeyecek,satarken fazla değer kaybetmeyecek,konforlu,yol tutuşu iyi arabalar.Golf DSG ise problem olabilir.Ford'daki powershift şanzumanla ilgilide söylenenler var net olarak bilmiyorum.

ben yılda 10 bin civarı yaparım ama yine de dizel istiyorum.Yarın ne olacağı belli olmaz..Çünkü en az 7-8 yıl kullanmayı düşünüyorum aldığım aracı.Yazmayı unutmuşum araç manuel olcak arkadaşlar.Çok kararsız kaldım.Bakın sizde bir focus bir golf gidip yorumunuzu golfle bitirmişsiniz..:))

Harbiden bende iyice kafanızı karıştırmışım

Yeni focus hb'in tasarımını pek beğenmiyorum şahsen.Sedanı harika ama hb pek iyi değil,çokta görmüyorum yollarda.Yani dediğiniz gibi yarıon ne olacağı belli olmaz 2 ay sonra satmak zorunda kalabilirsiniz.Golfü çok kolay satabilirsiniz.Yakıtta üzmez,manuel olacağı için yani DSG olmayacağı için fazla sorunda çıkarmaz.

Ben golf diyorum.

• quote:

quote:

quote:

Harbiden bende iyice kafanızı karıştırmışım

Yeni focus hb'in tasarımını pek beğenmiyorum şahsen.Sedanı harika ama hb pek iyi değil,çokta görmüyorum yollarda.Yani dediğiniz gibi yarıon ne olacağı belli olmaz 2 ay sonra satmak zorunda kalabilirsiniz.Golfü çok kolay satabilirsiniz.Yakıtta üzmez,manuel olacağı için yani DSG olmayacağı için fazla sorunda çıkarmaz.

Ben golf diyorum.

şu golf 7 bir sene sonra çıksaydı hiç bu kararsızlıkta kalmazdım..Focus sedan daha şık dediğiniz gibi ama hb araçlarlardan hoşlanıyorum ..Golf önde gibi şu durumda.

• Golf bence de bir adım daha önde ama yeni kasasına 2-3 ay kalmışken iyi bir indirim olmadığı sürece beklemekte fayda olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirtetik

Golf bence de bir adım daha önde ama yeni kasasına 2-3 ay kalmışken iyi bir indirim olmadığı sürece beklemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

+1907
  • İki araç arasında sağlam sürüş dinamik farkları var. Şahsen ben bu ikiliden focusu tercih ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

İki araç arasında sağlam sürüş dinamik farkları var. Şahsen ben bu ikiliden focusu tercih ederim.

ne gibi farklar mesela .Ayrıntı verebilir misiniz?
  • Yeni kasa çıkacak olmasına çok kafa takma bence Golf IV ler bile şuan oldukca yüksek meblalara müşteri buluyor.

Ancak bu iki araç arasında benim şahsi önerim Focus olurdu gözüme daha hoş görünen bir araç daha güncel bi tasarımı var sizin aksinize kokpiti gözüme harika görünüyor. 1.6tdci kendini performans ve yakıt konusunda ispatlamış bir motor. Daha fazla donanım. Bunlar benim gözümde Focus u bir adım öne taşıyor. Ailemin sahip olduğu Focus 2 dende aracın sürüş dinamiklerinin verdiği keyifin tadınıda aldığımdan benim tercihim Focus olurdu.

Ama sizin için en mantıklısı gidip iki aracıda test etmek, içinize sinen; aldıktan sonra bir krmızı ışıkta yanınızda gelip duran bir golf veya focus u görünce iç geçirip kendi aracınızdan soğumamak adına gönlünüzde yatanı almanız makbuldur.
  • quote:

quote:

İki araç arasında sağlam sürüş dinamik farkları var. Şahsen ben bu ikiliden focusu tercih ederim.

Hocam iki araç da yakından tanıdığım bir aractir. İkisininde en büyük kozu ikinci eldir.
    1. Motor konusunda focus 10 bg daha güçlü olmasininda vermiş oldugundan hızlanma degerleri hissedilir derecede iyidir. En basitinden focus 3600 d/d 115 hp güç uretirken golf 4400d/d da 105 bg güç üretir. Günlük kullanım devirlerini düşünürsek bu devirlerde focusun ürettiği güç ve torq daha fazladır.
    Direksiyon hassasiyeti yol tutus kabiliyetinde focus bu sınıfın lideridir. Golf bu konularda baya gerilerden gelir. Dış tasarım olarak golf çok sıradan gozukmektedir (bana göre) focus daha güncel çizgilere sahiptir. İc tasarım ikisinide beğenmiyorum aslında. Tüketim focusun 100 km de ort 0,5 Lt daha azdır. Golf 5 ileri sanziman kullanır türünün tek ornegi focus 6 ileri sanziman kullanır. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Yerinizde olsam iki aracıda test ederim ve özellikle limitleri zorlarım ondan sonra karar veririm.

• quote:

quote:

quote:

Hocam iki araç da yakından tanıdığım bir aractir. İkisininde en büyük kozu ikinci eldir.
    1. Motor konusunda focus 10 bg daha güçlü olmasininda vermiş oldugundan hızlanma degerleri hissedilir derecede iyidir. En basitinden focus 3600 d/d 115 hp güç uretirken golf 4400d/d da 105 bg güç üretir. Günlük kullanım devirlerini düşünürsek bu devirlerde focusun ürettiği güç ve torq daha fazladır.
    Direksiyon hassasiyeti yol tutus kabiliyetinde focus bu sınıfın lideridir. Golf bu konularda baya gerilerden gelir. Dış tasarım olarak golf çok sıradan gozukmektedir (bana göre) focus daha güncel çizgilere sahiptir. İc tasarım ikisinide beğenmiyorum aslında. Tüketim focusun 100 km de ort 0,5 Lt daha azdır. Golf 5 ileri sanziman kullanır türünün tek ornegi focus 6 ileri sanziman kullanır. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Yerinizde olsam iki aracıda test ederim ve özellikle limitleri zorlarım ondan sonra karar veririm.

Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Ikiside pisman etmez, imkaniniz varsa kiralayin 1 er gun deneyin hsngisini begenirseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhannnn_taz

quote:

quote:

quote:

Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Ikiside pisman etmez, imkaniniz varsa kiralayin 1 er gun deneyin hsngisini begenirseniz

Bende arkadaşa katılıyorum belki kısa süreli test fikir vermeye yetmeyebilir kiralamak daha mantıklı olacaktır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokhannnn_taz

quote:

quote:

quote:

Bende arkadaşa katılıyorum belki kısa süreli test fikir vermeye yetmeyebilir kiralamak daha mantıklı olacaktır.

evet kirlamayı hiç düşünmemiştim arkadaşlar.Gerçekten nedne bu zamana kadar düşünmedim onu da bilmiyorum.Sanırım focus şu anda bir adım önde .

• quote:

Orijinalden alıntı: DoMinicSS

Yeni kasa çıkacak olmasına çok kafa takma bence Golf IV ler bile şuan oldukca yüksek meblalara müşteri buluyor.

Ancak bu iki araç arasında benim şahsi önerim Focus olurdu gözüme daha hoş görünen bir araç daha güncel bi tasarımı var sizin aksinize kokpiti gözüme harika görünüyor. 1.6tdci kendini performans ve yakıt konusunda ispatlamış bir motor. Daha fazla donanım. Bunlar benim gözümde Focus u bir adım öne taşıyor. Ailemin sahip olduğu Focus 2 dende aracın sürüş dinamiklerinin verdiği keyifin tadınıda aldığımdan benim tercihim Focus olurdu.

Ama sizin için en mantıklısı gidip iki aracıda test etmek, içinize sinen; aldıktan sonra bir krmızı ışıkta yanınızda gelip duran bir golf veya focus u görünce iç geçirip kendi aracınızdan soğumamak adına gönlünüzde yatanı almanız makbuldur.

focus kokpit olarak bence o sınıftaki en kötü tasarımlardan birisine sahip.Direksiyon göstergeler tamam da orjinalinde sony olan radyonun yerine çakma bir ses sistemi koymuşlar o kadar kötü duruyor ki.uzaktan bakınca şöyle içerde bir ton düğme var ve hiç bir sistematiği yok düğmelerin hepsi rastgele sanki ve bu kadar çok düğme arasından klimanın manuel düğmeleri de yok artık dedirtiyor.Ancak tabi ne olursa olsun güncel kasa bir araç sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi car_mat -- 20 Ekim 2012; 10:35:50 >

• Motor,donanım, yeni kasa, 6 ileri şanzıman, yol tutuş, direksiyon.
    Bence focus 3
  • golf 7 bekle derim.
  • Ford Focus fiyatına göre iyi bir araç dış tasarım olarak bana göre güzel iç tasarım biraz tartışılır.Ancak Golf kasa değiştirdiği için ya yeni kasasını düşünün yada Golf'ü eleyin derim.
  • golf 7 ye param yetmez arkadaşlar..Focusta karar kıldım.Umarım üçkağıda gelmeden uzun süre binebileceğim bir focus bulabilirim.Teşekkrler yorumlarınız için
  • quote:

golf 7 ye param yetmez arkadaşlar..Focusta karar kıldım.Umarım üçkağıda gelmeden uzun süre binebileceğim bir focus bulabilirim.Teşekkrler yorumlarınız için

Hayırlısı olsun umarım gönlüne göre araç bulursun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.