Şimdi Ara

Doping Adsl kullanan var mı? (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
2
Favori
144.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4-5 ay önce ttnet ten doping adsl e geçtiğime çok pişman oldum. Resmen adam kazıklıyorlar. 4BG limitli Sözde 6 ay x 12 tl ödeyeceksiniz. Alakası yok. Kotayı öyle güzel şişiriyorlarki size her ay 10-15 tl fazla fatura geliyor 22-26 tl para ödüyorsunuz. 4-5 yıllık TTnet adsl aboneliğim döneminde o kadar film indirdim şarkı indirdim kotamı aşamadım. Ama şimdi nerdeyse hiç dosya müzik film indirmiyorum ama adamlar kotaya bir güzel bindiriyorlar. Son derece şikayetçiyim. Bir sorunum olmuştu sorunu çözene kadar ödediğim telefon parası adsl parasını 10 a katladı. Biraz tasarruf edelim derken zarar ettik. TTnetten bir şikayetiniz yoksa ASLA tavsiye etmem..
  • Arkadaşlar bende dopinge geçtim. İyi mi ettim kötü mü ettim daha karar veremedim

Şöyle ki: Hattın fiziksel durumu çok iyi. Gecikme süreleri telekomdan daha az. Aynı sayfanın yüklenme süresi daha kısa, aynı oyunu aynı serverda daha az latency ile oynuyorum.

Fakat... internet sürekli gidiyor. "Sayfa görüntülenemiyor" mesajı. Yavaşlama yok, ya çok hızlı giriyor internete ya hiç girmiyor. Problem DNS'lerde falan mı acaba, benzer bir problem yaşayan var mı? Hattın fiziksel olarak bir sorunu olmadığına eminim, 8Mbit dediler modem de 8 Mbiti gösteriyor. Torrent 700kB gördü.

Varsa tesbitiniz, çözüm öneriniz lütfen paylaşın.
  • @CommandAura
    Dns sorununuz mevcut,veya modeminizin ayarlarında bir sorun var (zyxel ise özellikle)

DNS leri şunlar yapın:
    217.65.190.190
    217.65.190.180
    Sorun devam ederse
    195.175.39.39
    veya
    8.8.8.8 yapın ve tekrar deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

@CommandAura
    Dns sorununuz mevcut,veya modeminizin ayarlarında bir sorun var (zyxel ise özellikle)

DNS leri şunlar yapın:
    217.65.190.190
    217.65.190.180
    Sorun devam ederse
    195.175.39.39
    veya
    8.8.8.8 yapın ve tekrar deneyin

Ek olarak OpenDNS numaralarını da deneyebilirsiniz.
    208.67.222.222
    208.67.220.220
  • DNS i değiştirmek çok fark yaratmadı. Bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor.
    Modem Zyxel doğru, nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?
    (internette çok fazla araştırma yapamıyorum şu an için, malum, problemimiz internetle)

Zyxel P-660W-Tx series
    Modemin üstünde yazan model bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CommandAura -- 8 Şubat 2011; 10:31:26 >
  • Görüş/önerilerinizi hala beklemekteyim.

Zyxel modemlerde yapılması gereken ayar nedir?
  • MERHABA ARKADAŞLAR... 4 YILLIK TTNET ABONELİĞİNDEN SONRA 1 AY ÖNCE DOPİNG ADSL2+'IN 8 MB'E KADAR LİMİTSİZ TARİFESİNE GEÇİŞ YAPTIM. 1 AYDIR KULLANIYORUM FAKAT HERHANGİ BİR SORUNLA KARŞILAŞMADIM TTNET'TE YAŞADIĞIM SORUNLARI HENÜZ DOPİNGTE GÖRMEDİM UMARIMDA GÖRMEM, YANİ İNTERNETİMİN KESİLMESİ GİBİ BİR DURUMLA KARŞILAŞMADIM VE ŞU ANKİ KAMPANYALARI İLE FİYATLARI DİĞERLERİNE GÖRE ÇOK UYGUN. HANGİSİ HANGİSİNİN ALT YAPISINI KULLANIR ONU BİLMEM AMA ALDIĞIM İNTERNET HİZMETİNDEN MEMNUNUM. FAKAT BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM OLAY;

TTNET KULLANIRKEN İNTERNETTEN DOSYA RESİM MÜZİK FİLM VS GİBİ İNDİRMELERİMDE İNDİRİM HIZINI MAXİMUM 47 - 80KB/S GÖRÜYORDUM
    DOPİNGE GEÇTİKTEN SONRA BU HIZIN 70 - 109 OLDUĞUNU FARKETTİM FAKAT FORUMDA BİR ARKADAŞIMIZ İNDİRME HIZININ 900KB'S OLDUĞUNU YAZMIŞ YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM ODA 8MB'E KADAR LİMİTSİZ KULLANICISIYDI AYNI DURUMDA BU HIZ FARKININ NEDENİ NE OLABİLİR BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BANA YARDIMCI OLABİLİRSE BİLGİ VERİRLERSE ÇOK SEVİNİRİM. ÇÜNKÜ BENDE BAZEN ARKADAŞLARIMA GİTTİĞİM ZAMAN HIZLARININ 150 200 300 OLANLARINI GÖRÜYORUM BENDEKİ HIZ FARKININ NEDENİ HAKKINDA BİLGİ VERİCEK HERKESE TŞK EDERİM ŞİMDİDEN. BU ARADA BAYRAMPAŞA ESENLER SANTRALİNE BAĞLIYIM ALABİLECEĞİM MAXİMUM HIZDA 16MB/Sn MİŞ...

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR...

• Merhabalar bende 2 hafta önce doping 8 mbt sınırsız paketine geçtim. Adsl 2+ hizmeti veriyorlar diye eski robotics modemimi bırakıp, darty den belkin N600 modem aldım. Eski ttnet ayarları üzerinden doping in ayarlarını yaptım. Hız süper çoştu. ama adsl2+ bağlantısını modem üzerinden göremedim. ve internetin yoğun olduğu saatlerde özellikle sık sık kopma yaşıyordum.Ama modemde çok hoşuma gitti. Hem 2.4 ghz hemde 5 ghz kablosuz yayını var cihazın. Kopma sorunu için belkini aradım (söyledikleri ayarlar ttnetin ayarları) ona göre yapılandırdım modemi değişiklik yok yine, kopma sorunu devam ediyor. Doping i aradım hız testi yapın dediler.bende " hız testinde sorun yok siz bana standart modem ayarlarınızı verin" dedim. bizde sadece kendi modemlerimizin ayarları var dediler (zyxel ve fishnet) . iyi onu verin vermeyiz dediler.iyi ne yapayım dedim. Modem üreticinizi arayın dediler. bende modemi japonya dan aldım orayımı arayayım dedim. evet dediler..:) şaka gibi. sonra modemi götürdüm bu sefer linksys 320n modeli modem aldım ondada hız testi iyi ama sayfa açılışları zayıf kaldı. adsl 2+ modulasyonu seçtiğimde ise bağlanamıyorum G.dmt modulasyon gözüküyor. Birde Linksys modem 2.4ghz ve 5 ghz i ayrı ayrı kullanmıyorsunuz. (cep telefonu 2.4 ghz i laptop ise 350 Mgbs bağlantı için 5 ghz i destekliyor.) Buda cep telefonu ile veya laptop birisi ile bağlanmam anlamına geliyor.

modemlerin 2 side bende ne yapacağımı bilemedim sizce hangi modem zyxel falanmı alayım?
    birde VPI/VCI ayarlarını 8/35 PPPoE Mtu değerini 1492 kullanıyorum. sizinde değerleriniz bunlarmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan911

Merhabalar bende 2 hafta önce doping 8 mbt sınırsız paketine geçtim. Adsl 2+ hizmeti veriyorlar diye eski robotics modemimi bırakıp, darty den belkin N600 modem aldım. Eski ttnet ayarları üzerinden doping in ayarlarını yaptım. Hız süper çoştu. ama adsl2+ bağlantısını modem üzerinden göremedim. ve internetin yoğun olduğu saatlerde özellikle sık sık kopma yaşıyordum.Ama modemde çok hoşuma gitti. Hem 2.4 ghz hemde 5 ghz kablosuz yayını var cihazın. Kopma sorunu için belkini aradım (söyledikleri ayarlar ttnetin ayarları) ona göre yapılandırdım modemi değişiklik yok yine, kopma sorunu devam ediyor. Doping i aradım hız testi yapın dediler.bende " hız testinde sorun yok siz bana standart modem ayarlarınızı verin" dedim. bizde sadece kendi modemlerimizin ayarları var dediler (zyxel ve fishnet) . iyi onu verin vermeyiz dediler.iyi ne yapayım dedim. Modem üreticinizi arayın dediler. bende modemi japonya dan aldım orayımı arayayım dedim. evet dediler..:) şaka gibi. sonra modemi götürdüm bu sefer linksys 320n modeli modem aldım ondada hız testi iyi ama sayfa açılışları zayıf kaldı. adsl 2+ modulasyonu seçtiğimde ise bağlanamıyorum G.dmt modulasyon gözüküyor. Birde Linksys modem 2.4ghz ve 5 ghz i ayrı ayrı kullanmıyorsunuz. (cep telefonu 2.4 ghz i laptop ise 350 Mgbs bağlantı için 5 ghz i destekliyor.) Buda cep telefonu ile veya laptop birisi ile bağlanmam anlamına geliyor.

modemlerin 2 side bende ne yapacağımı bilemedim sizce hangi modem zyxel falanmı alayım?
    birde VPI/VCI ayarlarını 8/35 PPPoE Mtu değerini 1492 kullanıyorum. sizinde değerleriniz bunlarmı?

kopmaların nedeni modeminiz değil hattınız hızınızı kaldırmadıgı için kopma yaşıyorsunuz.

• İllaki modem alacaksan AirTies'dan şaşma:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

quote:

Orijinalden alıntı: hakan911

Merhabalar bende 2 hafta önce doping 8 mbt sınırsız paketine geçtim. Adsl 2+ hizmeti veriyorlar diye eski robotics modemimi bırakıp, darty den belkin N600 modem aldım. Eski ttnet ayarları üzerinden doping in ayarlarını yaptım. Hız süper çoştu. ama adsl2+ bağlantısını modem üzerinden göremedim. ve internetin yoğun olduğu saatlerde özellikle sık sık kopma yaşıyordum.Ama modemde çok hoşuma gitti. Hem 2.4 ghz hemde 5 ghz kablosuz yayını var cihazın. Kopma sorunu için belkini aradım (söyledikleri ayarlar ttnetin ayarları) ona göre yapılandırdım modemi değişiklik yok yine, kopma sorunu devam ediyor. Doping i aradım hız testi yapın dediler.bende " hız testinde sorun yok siz bana standart modem ayarlarınızı verin" dedim. bizde sadece kendi modemlerimizin ayarları var dediler (zyxel ve fishnet) . iyi onu verin vermeyiz dediler.iyi ne yapayım dedim. Modem üreticinizi arayın dediler. bende modemi japonya dan aldım orayımı arayayım dedim. evet dediler..:) şaka gibi. sonra modemi götürdüm bu sefer linksys 320n modeli modem aldım ondada hız testi iyi ama sayfa açılışları zayıf kaldı. adsl 2+ modulasyonu seçtiğimde ise bağlanamıyorum G.dmt modulasyon gözüküyor. Birde Linksys modem 2.4ghz ve 5 ghz i ayrı ayrı kullanmıyorsunuz. (cep telefonu 2.4 ghz i laptop ise 350 Mgbs bağlantı için 5 ghz i destekliyor.) Buda cep telefonu ile veya laptop birisi ile bağlanmam anlamına geliyor.

kopmaların nedeni modeminiz değil hattınız hızınızı kaldırmadıgı için kopma yaşıyorsunuz.

Bu kesilmeyi sadece belkin modemde yaşıyorum. Hatta şimdi yazarken bile kesildi. Linksys veya eski robotics modemimde bu olmuyor Sadece hızdan uçuran belkin modemde bu oluyor. modem deki hat değerleri ise iyi gözüküyor.

Doping Adsl kullanan var mı?

• 800 Upload
    1024 upload hızı veren adsl firması var mı.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeur -- 22 Şubat 2011; 2:48:44 >
  • bu altyapıyla 1024 upload gürnemiz baya zordur bakır kablo neyaparsın milet harıl harıl fiber döşer bizimkiler fiyat pahalılaştırıyolar
  • şu anlık dopingdeyiz 2 senelik bi kac kez kopma oldu ama 2 dakaya geldi hemen müşteri hizmetleri cok ilgili ttnetten şifre isterken hatdın sahibi gelsin derlerdi dopingi aradım nasıl öğrencem dedim adı ve şifreyi hat kimin üstüne kayıtlı babamın dedim adını soy adını verdim sizden bir mail adresi alabilirmiyim dedi kendi kulandığım adresi verdim bilgilerimi göndermişler ve ayrıca babamın telefona göndermişler en azından ttnetden ilgililer net paketim ise 1mb eko paket sınırsız. modem aldık kablosuz 23 tl ödücez 6yada 7ay boyunca faturayada modem sadece 3tl fark ile yansıcak modem adı sanı duyulmamış bir marka ama şu anda madiyatımdan dolayı gidipde airties alamadım :) yani değer bence tekeleşmeye son derim..
  • peki
    ben biri adsl deyim 8mb 25gb kota ama kota geçince hız düşmüyo sizde durum nedir ?

8-16mb sınırsız kullanıp kotayı geçip hızı 512 'e düşen varmı ? yada 16mb hızı 1mb düşen

ona göre kampanya ya giricem..

teşekkürler
  • TTnet'ten geçenlere birkaç sorum olacak. Hız durumunuzda kötü yönde bir değişme var mı ? Yurtdışı sunuculara pinginiz ne durumda değişti ?
    Bir miktar kendi millenicom yurtdışı çıkışlarını kullandığını belirtmişler fakat bu pinge nasıl bir etki ediyor ? Kötü bir etki de yaratabilir yani.
    Kullananlar yorumlarsa sevinirim.
  • arkadaşlar ben sözleşmeye 14 ocak'ta imza attım. hala geçiş işlemi devam ediyor aradığımda bizden kaynaklanmıyor deyip not alıyoruz diyorlar başka bir şey yok normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: radapaz

arkadaşlar ben sözleşmeye 14 ocak'ta imza attım. hala geçiş işlemi devam ediyor aradığımda bizden kaynaklanmıyor deyip not alıyoruz diyorlar başka bir şey yok normal mi?

normaldir dicem ama anormal bir durummuş seninkide peki sözleşmeniz varmı acaba yoksa ne zaman bitdi ve ttnet kulanıcımısınız biz ttnet kulanıcı idik ortalama 2 haftada falan geciş olmuşdur ben bu geciş süresince hic bir sorun yaşamadım sadece 1gün internetsiz kaldım oda akşam 6ya kadardı babama göndermişler şifreyi acdım girdim 1mb eko paket sınırsız kulanıcıyız bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

quote:

Orijinalden alıntı: radapaz

arkadaşlar ben sözleşmeye 14 ocak'ta imza attım. hala geçiş işlemi devam ediyor aradığımda bizden kaynaklanmıyor deyip not alıyoruz diyorlar başka bir şey yok normal mi?

normaldir dicem ama anormal bir durummuş seninkide peki sözleşmeniz varmı acaba yoksa ne zaman bitdi ve ttnet kulanıcımısınız biz ttnet kulanıcı idik ortalama 2 haftada falan geciş olmuşdur ben bu geciş süresince hic bir sorun yaşamadım sadece 1gün internetsiz kaldım oda akşam 6ya kadardı babama göndermişler şifreyi acdım girdim 1mb eko paket sınırsız kulanıcıyız bu arada

Ben de 20 Ocak'ta imzaladım sözleşmeyi. Ama hala açılmadı. TTnet 'in iptal etmesini bekliyoruz diyorlar hep.

• 8 Mbit'e kadar a geçtim.. kotayı 10 a katladım nerdeyse hız hiç düşmedi.. Doping i kötüleyen arkadaşlar var.. kendince haklı olabilirler 8 aydır kullanıyorum ne zaman bir sorun olsa( 2 kere oldu. Net kopuyordu sürekli. bulunduğum yerdeki hattanmış ) mail atıyorum hemen cevaplıyorlar ya da evimi arıyorlar. şimdiye kadar hiç bir olumsuz birşey olmadı.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.