Şimdi Ara

Doping Adsl kullanan var mı? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
2
Favori
144.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TTnet geçişi onaylamamak için bana epey dil dökmüştü. Hatta bana sormadan, müşteri sizin firmanıza geçişi iptal etti diyerek churn işlemini onaylamamışlardı. Yılbaşından sonra TTnet'ten geçiş işlemim tamamlandı.

Şu an 2 MBit sınırsız kullanıyorum. Hız ve pingler konusunda hiçbir şikayetim yok. Bağlantı stabil ve kopmalar da nadiren oluyor. Kopma durumunda uzun süreler internetsiz kalmak yok. Kesinti süresi 1 dakikayı bile bulmadan, modem tekrar bağlanıyor.

Rastladığım ilginç bir durum oldu. Doping genellikle 95 ile başlayan bir IP numarası aralığı kullanıyor. İnternette kopma olduğu zamanlarda ise 46 ile başlayan bir IP numarası veriliyor. Daha sonra normale dönüyor ve yine 95'li IP alıyorsunuz. Ancak IP değişikliği internet hızını etkilemiyor. Hotfile / Fileserve ve torrent ile yaptığım indirmeler 216 - 222 K arası stabil bir şekilde devam ediyor.

Şu an aynı kampanya devam ediyor mu bilmiyorum, ancak ben 25 ay 46 TL'ye Doping internet kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerraMino -- 4 Mart 2011; 9:33:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TerraMino

TTnet geçişi onaylamamak için bana epey dil dökmüştü. Hatta bana sormadan, müşteri sizin firmanıza geçişi iptal etti diyerek churn işlemini onaylamamışlardı. Yılbaşından sonra TTnet'ten geçiş işlemim tamamlandı.

Şu an 2 MBit sınırsız kullanıyorum. Hız ve pingler konusunda hiçbir şikayetim yok. Bağlantı stabil ve kopmalar da nadiren oluyor. Kopma durumunda uzun süreler internetsiz kalmak yok. Kesinti süresi 1 dakikayı bile bulmadan, modem tekrar bağlanıyor.

Rastladığım ilginç bir durum oldu. Doping genellikle 95 ile başlayan bir IP numarası aralığı kullanıyor. İnternette kopma olduğu zamanlarda ise 46 ile başlayan bir IP numarası veriliyor. Daha sonra normale dönüyor ve yine 95'li IP alıyorsunuz. Ancak IP değişikliği internet hızını etkilemiyor. Hotfile / Fileserve ve torrent ile yaptığım indirmeler 216 - 222 K arası stabil bir şekilde devam ediyor.

Şu an aynı kampanya devam ediyor mu bilmiyorum, ancak ben 25 ay 46 TL'ye Doping internet kullanacağım.

Sizin kullandığınız tarifeden ben de başvuru yapmıştım. Kampanya 31 Aralık 2010'a kadar gerçerliydi. 28 Aralıkta başvurumu gerçekleştirdim. 20 ocakta sözleşme geldi imzalayıp gönderdim. Fakat şimdiye kadar geçiş işlemim tamamlanmadı. Müşteri hizmetlerini aradığımda bizim tarafımızda sorun yok, TTnet'in iptal etmesini bekliyoruz dediler. Geçişin ne zaman tamamlanacağını da söyleyemiyorlar doğal olarak. 2,5 aydır bekliyorum.

Mesajınızda TTnet in geçişi onaylamak istemediğinden bahsetmişsiniz. TTnet hattı iptal etmeden önce telefonla mı arıyor? Diğer bir sorum da sözleşme imzaladıktan kaç ay sonra hattınız aktif hale geldi?

• 14 gün sonra hattım aktif oldu. TTnet gerçekten ayak oyunları yapıyor. Süre daha da uzardı belki, ancak ben müdürlüğe gidip konuyla ilgilenilmesini sağlamıştım. Siz de mutlaka bağlı olduğunuz müdürlüğe gidip, işleminizin neden geciktirildiğini soruşturun. Bir sürü bahane üretebilirler, sabırlı ve sakin olup tüm bahaneleri reddedin.

Müşteri hizmetlerinin ekranında sizin hattınız sorgulandığında, durumu görebiliyorlar. Hattınız müşteri temsilcisinin ekranında kırmızı renkte çıkarsa, Doping gereken işlemleri yapmış demektir. Sadece TTnet müşteri temsilcisinin kırmızı alana gelip onay vermesiyle geçişiniz gerçekleşiyor. Israrcı olun ve artık TTnet'i kullanmak istemediğinizi belirtin. Aksi halde oyalıyor ve bekletiyorlar. 6 ay yarı fiyatına vb. tarife seçenekleri falan sunmak suretiyle, işlemimi yapmamak için bana yarım saat dil dökmüşlerdi.

Geçişiniz şimdi gerçekleşse bile, Doping başvuru yaptığınız tarihi esas alıyor. Bu nedenle 24 ay 46TL şartı sizin için geçerliliğini sürdürür. Ben de sizinkine benzer bir durumda kalmıştım. Geçiş gerçekleştikten sonra arayan müşteri temsilcisine sorduğumda, kampanyadan yararlanma konusunda başvuru yaptığım tarihin geçerli olduğu bilgisi verilmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerraMino -- 4 Mart 2011; 12:42:01 >

• yani geçiş yaparken 15-20 gün int kesiliyormu?
    yoksa sadece bekleme süresimi ?
  • İnternet kesilmiyor. Bekleme süresi boyunca TTnet aktif kalıyor.
  • Peki sizden dilekçe falan vermenizi istediler mi? TTnet'i iptal için aradığımda dilekçe vermeniz gerekiyor demişlerdi. Doping müşteri hizmetlerine kendim iptal ettireyim dediğimde de eğer siz iptal ettirirseniz bize olan başvurunuz geçersiz sayılır şeklinde cevap almıştm.
  • Hayır, istemediler. Zaten isteyemezler. Sizin yapmak istediğiniz işlem aslında "Churn" olarak adlandırılan ve cep telefonlarındaki gibi servisler arasında numara taşıma sistemine benzer şekilde geçiş işlemidir.

Normalde, yanılmıyorsam 7 günlük yasal süre içerisinde tamamlanması gereken bu işlem, TTnet'in piyasadaki hakim konumunu kötüye kullanması yüzünden gerçekleşemiyor. Daha önce de dediğim gibi, müdürlüğe gidip işin sürüncemede kalan kısmını çöz(dür)meniz gerekiyor.
  • 8 MB LİMİTSİZ KULLANANLAR AYLIK 109 TL OLAN.UPLOAD HIZLARINIZ KAÇ...?Tşkler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TerraMino

Hayır, istemediler. Zaten isteyemezler. Sizin yapmak istediğiniz işlem aslında "Churn" olarak adlandırılan ve cep telefonlarındaki gibi servisler arasında numara taşıma sistemine benzer şekilde geçiş işlemidir.

Normalde, yanılmıyorsam 7 günlük yasal süre içerisinde tamamlanması gereken bu işlem, TTnet'in piyasadaki hakim konumunu kötüye kullanması yüzünden gerçekleşemiyor. Daha önce de dediğim gibi, müdürlüğe gidip işin sürüncemede kalan kısmını çöz(dür)meniz gerekiyor.

O zaman bize yol göründü. Bir de şunu sorayım. Diyelimki ben pazartesi gittim işlemleri yaptırdım. Ertesi gün doping adsl ye geçişim tamamlandı. TTnet mart ayı için fatura gönderecektir mutlaka. Ücret ne kadar olur? Size fatura nasıl geldi.

• TTnet faturası peşin kesiliyor. Mart faturanız çoktan kesilmiştir. Geçişiniz tamamlandıktan sonra, son ödeme tarihine kadar herhangi bir gün müdürlüğe giderek faturanızın kullanılan günler dahil olacak şekilde düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Ben faturamı önceden ödemiş olduğum için, daha sonra ücret iadesi almıştım. İade işlemi de basit bir şekilde oluyor. Faturanızı ödemişseniz, müdürlüğe gidip kısa bir dilekçe yazıyorsunuz. 3-4 gün sonra sizi arayıp işleminiz onaylandı deyip davet ediyorlar. Gittiğinizde TTnet'de kaldığınız günlerinizin ücreti kesilip artan kısmı size iade ediliyor. Diyelim ayın 10'unda geçişiniz oldu. Kalan 20 gün için iade almanız lazım. Geçiş tarihlerinizi not edin ve dilekçenizde belirtin.

Başta da dediğim gibi, faturanızı ödememişseniz, dilekçeyle bile uğraştırmıyorlar. Direkt olarak faturanıza mahsup işlemi uygulayıp 10 günlük fatura ödemenizi sağlayabiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerraMino -- 4 Mart 2011; 23:19:29 >

• Upload hızlarınız kaç arkadaş devlet sırrı gibi söyleyinsene ama.
  • @Thrax

768 Kbps olması lazım.. benim ki öyle.
  • TTNET kullanıyorum ve modem'de benim hızlarım şöyle:
    Gönderme 799
    Alma 8187

Olması gereken
    Gönderme 1024
    Alma 8192

diye biliyorum 4Mbit sınırsız kullandığım aylarda arayıp fırça attığımda düşük olan alma ve gönderme hızlarımı olması gereken hızlara çekiyorlardı.Şuan kullandığım 8Mbit sınırsız için Doping'e geçip geçmemem konusunda kararsız kaldığım için arayıp fırça atmadım :) Kullandığım modem Airties 7/24 açık ve gün içinde 7-8 bilgisayar wireless üzerinden bağlanıyor gece gün içindeki bilgisayarlar bağlanmadığı için full Torrent'ten indirme/gönderme yapıyorum Modem'de görünen hattımın zayıflamaları ve gürültü payları gayet iyi (Maşallah:)anlık'ta olsa internet'ten düştüğümü hatırlamıyorum desem yeridir. Acaba doping'e geçtikten sonrada böyle devam edermi?

• Eğer dediğiniz gibi 8mb limitsizi aylık 99tl olan için upload hızları telekomla aynı ise geçmek için bir denedim yok gibi.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeur -- 6 Mart 2011; 0:24:40 >
  • arkadaşlar 2 mbps hızları 63 lira hemde teahtütsüz gayet iyi değil mi ben geçmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gang.related

arkadaşlar 2 mbps hızları 63 lira hemde teahtütsüz gayet iyi değil mi ben geçmeyi düşünüyorum

Doping'in sitesinde Taahhütsüz tarifeleri göremedim link verirmisin
  • http://www.doping.com.tr/kampanyalar.asp
    kampanyasız ücret 2mbps 63 tl kampanyasızlarda mı teattütlü ?
  • @gang.related

Bilmiyorum. Genelde hepsi 24 ay taahhütlü oluyor. Birde 2 seçenekli 6 aylık taahhüt var.
  • ben teahhüt falan almam ağa
  • 63 lira taahütsüz. Kendimden biliyorum
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.