Şimdi Ara

DOOM (Çıktı!) [ANA KONU] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
498
Cevap
7
Favori
13.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müzikler acayip gaz. Oyun çok güzel. Sıkıntısı kısa olması. Çok güzel olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hikaye yok vurmalı kırmalı oyun. Beğenmedim.
  • Bu hızlı yürüme koşma olayını yavaşlatan bi ayar varmı sürekli koşar modda ilerliyoruz hani yürüsekte istediğimiz zaman koşsak
  • bir kaç gün önce gtx 1070 aldim. gtx 760 tan sonra nightmare settingsde oyunun zevki geldi :D tadından yenmiyor oyun :P
  • Oyun hayatına GTA Vice City ile başlayanların yorumlarını görünce yarılıyorum. Beğenmemiş ergen irileri.
    Oyun 90'ların ortalarında çıktı. Pentium 120 vardı o zamanlar bende 16 MB Ram 1 MB ekran kartı 1 GB HDD. Bu konfigürasyon ile oynardım Doom'u. Nereden nasıl elime düştü tam emin değilim. Yanlış hatırlamıyorsam 9 Disketti. MSDOS'ta dizin oluşturup içine yükler sonra unzip yapardık. İçinden genelde yükleyenin save dosyaları da çıkardı ekstradan.
    O günkü Doom'u belki 3 sene hergün oynamışımdır. Tüm secretları tüm easter eggleri bulmuştum. Hatta bir bölümünde gizli bir kapıdan geçince Wolfenstein oyununa geçiyordu. Amacımız oyun bitirmek falan değildi, hatta oyun bitince üzülüyorduk bile. Her bitirişimizde daha zor seviye ile bir daha baştan başlıyorduk. Yanlış hatırlamıyorsam 12. bölümdü. bolca imp olan. Supershotgan ile saatlerce tekrar tekrar oynardım bu bölümü.
    Üzerinden 20 sene geçmiş belki daha fazla. Geçen hafta kardeşlikten aldım yükledim PS4'e. Oyun bana 20 yıl önce yaşadığım duyguları hissettirdi. Oynanırlığı çok benzer. Saf adrenalin var oyunda. Müzikler efsane. Ben yine zevkini çıkara çıkara oynuyorum. Çok başarılı olamasam da secretları araştırıp runeları bitiriyorum. Henüz eski dooma girişi bulamadım ama olsun baştan başlar tekrar ararım. Bugünkü military FPS'lerden sonra ilaç gibi geldi. Sıktı artık CODlar BFler.
    Eleştirebileceğim noktaları ise öncelikle geç yükleniyor. ölünce başlama süresi uzun sürebiliyor.
    Son olarak çok yorucu bir oyun uzun süre aralıksız oynamak mümkün değil. Yarım saatte bir ara verip gözleri dinlendirmek lazım. Kafamı boşaltayım diye oynanacak bir oyun asla değil.
    Emeği geçen herkesin eline sağlık.

• Oyunun Campaign moduna DLC MLC gelse keşke. Bunda da GTA V gibi sadece Online'ına çalışıyor yapımcılar.

Aklıma ilk 2 Doom'u WAD'lerle oynayışım geldi. Bunda da WAD olayını oyuncuların yaptığı haritalarla karşılamaya çalışmışlar bir nevi; ama o bütün oyunu değiştiren Mega WAD'lar benim kastettiğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayatımda ilk defa Doom oynadım ve resmen hayran kaldım.Felaket zevkli ve aksiyonu bol bir oyun olmuş.Oyunu halen almayan veya alıp almamakta kararsız kalan arkadaşlar için kesinlikle tavsiye ediyorum.Özellikle bölüm tasarımları harika,gerek müzikler atmosferi felaket şenlendiriyor.Oyun oynarken sürekli bir gaza gelme durumu yaşıyorsunuz.
  • 20 sene sonrası içi beklentim yüksekti galiba, beğenmedim....

• Oyun saf Doom oyunu olmuş. Bitmesin diye birer bölüm oynayıp çıkıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • id manyağı biri olarak söylüyorum. Hiç sevmedim. oyunun 100 de 30 unda falan bıraktım galiba.

O güzelim grafiklere yazık olmuş. Bildiğin arcade oyun. Ateri salonunda makinenin birine yükle. Sırıtırsa şerefsizim. indie aksiyon oyunları gibi olmuş. Eskiye dönüş yapalım, eski oynanışın aynısı olsun demişler. ( silahı ortaya bile alabiliyorsunuz ) resmen 30 yaş üzerine nerd tayfaya oyun yapmış adamlar. Hikaye sıfır, anlatım şekli sıfır. Tamamen ilk oyunun remake i olmuş. Bir doom wolfenstein quake fanı olarak söylüyorum. Ben böyle bir şey istememiştim.

Allahınızı severseniz şu oyunun shadow warrior dan farkını bir söyleyin bana. Biri japon mitlerini kullanıyor biri cehennemi. Aynı bokun laciverti işte. :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubillian -- 12 Ekim 2016; 10:57:13 >
  • Oyun güzel steam hesabımda tüm doom oyunlarıda var. Ama multiplayer olarak battlefield,call of duty ya da titanfall i tercih ederim.Pek beğenmedim açıkçası kötü değil ama bana unreal tournament oynuyorum gibi hissettirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmandemi2 -- 16 Ekim 2016; 3:25:59 >
  • Oyunu iyicene eselemek icin console'dan hile yaptım, ama hile save dosyami bozdu.acaba bolum bolum save dosyalarinin oldugu bir site var midir?

• 11.6 gb update mi geldi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamerxir

11.6 gb update mi geldi ?

Aynen ya o nasıl update oyunu yeniden mi yaptılar yürüyün gidin ya
  • Bu oyuna gelen koca koca güncellemeler de kabak tadı verdi. 11 küsur GB'lık güncelleme de ilk defa görüyorum ayrıca.

Changelog'a bakayım. Allah bilir Multiplayer'a çalışılmıştır yine.
  • Changelog:http://steamcommunity.com/games/379720/announcements/detail/865081478990385554

Campaign moduna da güncellemeler yapmışlar, günahlarını almayayım.

Şu Arcade Mode'u merak ettim ama.
  • Ben güncellemenin getirdiklerine baktım anladığım kadarıyla aşağı yukarı şunlarda yenilik var :
    1-Arcade modu gelmiş en yüksek puanı alan kazanır tarzı (atari salonlarını hatırlayın benim gibi yaşlınız varsa yaş 31 )
    2-Düzeltmeler ve performans artışları olmuş
    3- multiplayer a 2 yeni mod gelmiş : Possession ve Bloodrush
    4-Klasik doom senaryo modu , müzikleri kazanımları, itemleri sesleri gelmiş (yanlış da anlamış olabilirim ingilizce bu kadar :) )
    5-cehennemi yenilemişler , konteynırlar eklemişler daha cazip yapmaya çalışmışlar yani
    6-Harita hazırlayanlar için çeşitli güncellemeler var(çok uzun anlamadım çevirmeye gerek de duymadım)
    7-silahların geliştirmesine seslerine ışıklandırmasına eklemelerine yenilikler getirmişler
    8-Yeni zırh ve silah özelleştirmeleri eklenmiş
    9-Revenant adında yeni bir şeytan eklenmiş

Değişiklikler kabaca bunlar 11 gb edermiş haklarını yemişiz de sanki oyun yeni mi gold oldu ne :)

• 11.6
  • Vay arkadaş, artık oynamam diye silmiştim geçenlerde bak sen şu ID nin yaptığına.
    Artık 3 gün açık bırakırım makinayı

Sonunda Free For All gelmiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 20 Ekim 2016; 11:32:08 >
  • oyunda vulkanı açtım geri kapatamadım siyah ekran geliyor öyle kalıyor çözüm bilen var mı arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.