Şimdi Ara

DOOM (Çıktı!) [ANA KONU] (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
7
Favori
13.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • online mod'u bende sevmedim. Single'ını beğendim. Single için alınır fakat bir hikaye,cinematic gibi öğeler pek bekleme.
  • 4 gün önce aldım oyunu ve hafta sonu bitirdim. Çok güzel oyun olmuş aksiyon hiç bitmedi oyun boyunca. Favori silahım ise süper shotgun oldu başka silah kullanmadan bitirdim neredeyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dortcahar

Oyunu 1-2 saat kadar oynadım.

Pcde oyun oynamaya 1993de wolfenstein 3d ile başlamış birisiyim. Doom 1'in demosunu ilk oynadığımız günü unutamam. Zamanına göre çok büyük bir sıçramaydı Doom. O zamanlar bilgisayarlarda ses kartları yeni yeni yaygınlaşmaya başlıyordu. Grafikleri ve sesleriyle yarattığı dünya ile bizi büyülemişti.

Yeni doom'un klasik doomu örnek aldığını görüyoruz ancak klasik oyunla ilgili analizleri ne yazık ki biraz eksik kalmış.

Evet doom tempolu düşünmeye fırsatınız olmadan onlarca düşmanla kapıştığınız bir oyundur ancak doomu doom yapan en önemli özelliklerden birisi de "vuruş hissidir"

Günümüzde geliştiriciler vuruş hissini arttırmak için silah sesleriyle birlikte düşmanların abartılı parçalanma efektlerine yükleniyorlar.

Abartılı parçalanmalar düşmanların ağırlığını ortadan kaldırıyor. Kağıttan light bir hava katıyor ve "şimdi ben hayvani kanlı canlı bir şey öldürdüm" hissinin içine ediyor.

Her vuruşunuzun etkisini bir sessel geribildirim ile hissetmelisiniz bu çok daha önemli. Demonlar inlemeli abi klasik doom'un vuruş hissiyatını farklı kılan en önemli etmen bu idi.Üzerine basarak söylüyorum Sesler çok önemli! Büyük bir grup geliştirici bir oyun üzerinde bu kadar uzun süre çalışıp da bunu nasıl göremezler anlamıyorum.

Oyunu analiz ediyorsun doom hızlı oynanan vahşetin ön planda olduğu ve oyuncunun aynı anda onlarca düşmanla kapıştığı bir oyundur diye doğru ancak eksik bir analiz yapıyorsun ve ortaya bu yarım oyun çıkıyor. Oyuncuyu onlarca düşmanla kapıştırıyorsan combatı çok tatmin edici yapmalısın. Vuruş hissi çok iyi olmalı. Demonların bir ağırlığı olmalı abi. Hepsinin bir kimliği olmalı.

Doom klasikten çok brutal doom saçmalığından etkilenmişler daha çok ve güzel bir fikri heba etmişler.

Ha oynanmaz mı oynanır, alınır mı 200 küsür tlye alınmaz ama şu anda bazı sitelerdeki fiyatı olan 100-120 arasına alınır. Malum aaa kıtlığı çekiyoruz dünya kadar para saydığımız ekran kartlarını steamden aldığımız indie oyunlar için almadık onları onboard kartlar da çalıştırıyor zira.

Bir de bu oyunla grafik kartı reklamı yapmaya çalışan firmalar var. Oyun o kadar kaynağa aç bir oyun değil ve grafiksel anlamda da büyük bir sıçrama olduğunu düşünmüyorum. Grafikler güzel ancak günümüz standartlarının ötesinde "devrimsel" bir şey yok.

Oyuna puanım şimdilik 10 üzerinden 7.

Nihayet işten güçten fırsat bulup oyunu oynayıp, bitirebildim...

Ne sandınız; 40 yaşına gelin anlarsınız ne demek istediğimi :)

Alıntısını yaptığım arkadaşın söylediklerine harfi harfine katılıyorum...

Üstüne "bold" yazdığı kelimeler işin özü...

İlave olarak; kapıların kapanıp arenalarda mücadele "tekrar" olmuş...
    Yani "tekrar" yerine "sofistike" olarak değişik bir şeyler düşünseler iyi olurmuş...

Öte yandan; oyun grafiklerinden/ayarlarından "vulcan"ı seçen arkadaşlar tekrar oyunu kaldırıp, kurmanıza gerek yok...

Sorunu oyunun ayarlarının saklı olduğu küçük bir dosyayı sildiğinizde, oyun zaten sıfırlanmış olarak eski ayarlarında açılıyor...

Ben öyle yaptım sorun çözüldü...

(Hangi dosya olduğunu hatırlayamadım... Kısacası oyunun config dosyası...)

Doom olmuş ama "quake arena" karışmış işin işine...

Quake var, Quake II var, bir de "Quare Arena" dene ucube (bana göre!)

Hayatımda aldığım ilk orijinal oyun "Quake"!
    Müzikleri ve o "Super Nailgun"un çıkardığı ses...
    Kullandığı mühimmat ve çıkardığı ses oyunla o kadar bütünleşik ki!
    (O zamanlar müziklerini dinlemek için CD çalar'a taktığınızda dinleyebiliyordunuz...)

Doom II'yi alırdım ancak Türkiye'de yoktu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat204 -- 28 Nisan 2017; 22:10:7 >
  • Steam de indirimde 72 lira alınır mı bu paraya ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Steam de indirimde 72 lira alınır mı bu paraya ?

key sitelerinde 35 tl

o paraya alınır
  • Oyun dehşet fakat şöyle birşey tespit ettim OpenGL 4.5 modunda daha yüksek fps alıyorum vulkan moduna alınca 20 fps kadar düşüş oluyor 1440p ultra ayarlarda test edebildim vulkan ile 110-130 arası OpenGL 4.5 de en düşük 140 larda

Aslında vulkan daha yüksek fps vermesi gerekmez mi ?
  • Oyuna an itibariyle 34.7 GB Update geldi. Ey maşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 19 Temmuz 2017; 21:49:20 >
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    iki defa 11 gb+ gelmişti yanlış hatırlamıyorsam da bu defa aştılar gerçekten.
  • Arkadaşlar merhaba. Steam kullanmadım hiç o yünzden anlayamadım, oyunu ücretsiz oyna var son 3 gün için. Bu ücretsiz indirme olayı mı yoksa indirsek dahi üç gün mü oynayabiliyoruz?
  • Üç gün boyunca ücretsiz bir şekilde oynayabiliyorsun. Pazar gününden itibaren oyunu satın almazsanız giremiyorsunuz oyuna.
  • Rocha R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

Oyuna an itibariyle 34.7 GB Update geldi. Ey maşallah.

beyler bütün dlcler ücretsiz artık bu update ile. season pass herkese verildi. adamlar season pass'ı silmiş oldu yani, satın alanlar 2. bir soğuk bardak su içebilirler.

bu arada oyunu silme sebebim olan multiplayer sorununu da düzeltmişler(mişmiş).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 21 Temmuz 2017; 17:45:13 >
  • Oyunu Stemaden İndirdim 2 Bölüm Açık 72 Gb Oyun İniyor,sonrası 2 bölüm oynarsınız Oyun Kendini Kilitliyor ,sonrasını Visa Veya Master Cartınızla Devam Edeceksiniz
  • Zamanında iyi ki Season Pass almamışım.
  • Campaign ek olarak online tarafıda oldukça iyi bir yapım , almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim , kısa süre önce 4K odaklı bir update yayınlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 2 Nisan 2018; 12:26:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxwell1

Campaign ek olarak online tarafıda oldukça iyi bir yapım , almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim , kısa süre önce 4K odaklı bir update yayınlandı.

Oyuncu sayısı nası

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde 1500-1600 kişi oluyor , haftasonları daha fazla oluyor , Battlefield 1 den daha hızlı server bulduğumu söyliyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 2 Nisan 2018; 12:58:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun/serinin yeni bir filmi çıkacakmış. Bu sefer Universal Pictures'tan. Sinemalarda olmayacak; Netflix gibi platformlarda sunulacak.

Doom serisi ile arasında duygusal bağ olan biri olarak, 2005'teki filmde Hype mağduru olmuş ve hayal kırıklığı yaşamıştım. FPS sahnesi fena değildi, bunun dışında da hiç etkilemedi. Bu filmde de beklentim hiç yüksek değil.

http://www.ign.com/articles/2018/04/23/new-doom-movie-reportedly-in-development
  • Gönül isterki yüksek bütçeli güzel bir film olsun ama sektörde bu tür filmler için ancak birileri hayran olacak ve gözünü karartıp büyük paralar yatıracak ki sağlam bir film gelsin. Onun dışında serinin filmi ortalama 2005’teki film gibi olur. Belki biraz daha iyi belki biraz daha kötü. Çıksın her türlü seyrederiz. Merakla bekliyorum. Umarın bu sefer filmde bilim ve deney kaynaklı değil de oyuna sadık kalırlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.