Şimdi Ara

DOOM (Çıktı!) [ANA KONU] (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
498
Cevap
7
Favori
14.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erulu

Korku öğesi azalmış.

Alıntıları Göster
    veletlere hitap etmek için doom'a zombi koymuşlar. iki üç gameplay izledim 90'larda doom oynayıp özlediyseniz alıp da oynanacak bi oyun olmamış söyliyim.
  • Oyunun korsanı düşünce yeşillendi buralar
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedomfighter

veletlere hitap etmek için doom'a zombi koymuşlar. iki üç gameplay izledim 90'larda doom oynayıp özlediyseniz alıp da oynanacak bi oyun olmamış söyliyim.

Gameplay izleyip yorum yapınca öyle oluyor tabi.
  • quote:

Birkaç videosunu izleyip yorumlamışsın büyük ihtimal. Oyunda öyle yoğun bir şekilde zombi öldürme konsepti yok.

O gördüğün zombiler Doom'un ana karakterlerinden biri ayrıca, modernizasyon altında yeni konulan bir şey değil. Ta ilk 2 Doom'da da zombiler vardı.

Şu dayılar tüfekli zombiler;
     DOOM (Çıktı!) [ANA KONU]

Şu küçük enişteler de tabancalı zombiler;
     DOOM (Çıktı!) [ANA KONU]

Doom 3'te de vardılar, onlara değinmiyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C1E9C52E6

quote:

Birkaç videosunu izleyip yorumlamışsın büyük ihtimal. Oyunda öyle yoğun bir şekilde zombi öldürme konsepti yok.

O gördüğün zombiler Doom'un ana karakterlerinden biri ayrıca, modernizasyon altında yeni konulan bir şey değil. Ta ilk 2 Doom'da da zombiler vardı.

Şu dayılar tüfekli zombiler;
     DOOM (Çıktı!) [ANA KONU]

Şu küçük enişteler de tabancalı zombiler;
     DOOM (Çıktı!) [ANA KONU]

Doom 3'te de vardılar, onlara değinmiyorum bile.

Alıntıları Göster
    Benim felsefemde Quake Unreal Doom gibi oyunlar revize edilip günümüz şartlarına göre tekrar sunuluyorsa saygıdeğer oldukları için mutlaka ilgilenir oynarım. Ana kriter kendi orjinal özelliklerini taşıyorsa tamamdır Çünkü kullandığı isminin özünden sapma yapmayacak iste eskiden de böyleydi demen lazım. Mesela aynı kulvarda bir Unreal patlatsalar hemen onada bir ilgi alaka lazım gelir. Simdi bu Doom'da ne vardi sadece bir tane özünden gelen örnek: "her yerden aniden fışkıran (duvar kenarında bekleme yapma arkadan aklın çıkabilir!) alien iblisleri ve durmadan koşabildiğin kadar koşarak vur sakın durma durursan vururlar" eskiden de vardi simdi de koymuslar ee tamamdir o zaman

• Beyler 10 dakikadir onile odaya 1 kisi gelmedi neden
  • lnsurgent kullanıcısına yanıt
    Ben denesem girer mi malum yerden indirdim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

torrent de onile girmez :)

bu arada oda buluyor 2-3 dakikaya hemen ve baya zevklı oyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: lnsurgent

quote:

Anlayamadım ama bi deniyim sonucu yazarım. Bu arada optimizasyon mükemmel. Bethesda ya helal olsun diyorum benim sistem zayıf olduğu halde oynatıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lnsurgent

quote:

Anlayamadım ama bi deniyim sonucu yazarım. Bu arada optimizasyon mükemmel. Bethesda ya helal olsun diyorum benim sistem zayıf olduğu halde oynatıyor.

Alıntıları Göster
    Oyunun single ını en zorda başladım. Bu kadar zor beklemiyordum yav. Bir atışta 70-80 canım varken ölüyorum. Bu ne böyle .Daha bir de kilitli olan bir seçenek daha var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 15 Eylül 2016; 1:00:32 >

• Hobar kullanıcısına yanıt
    O seçenekte ölünce en baştan başlıyor oyun :D İlk haritayı bitirene achivement var ve harita ölen diğer oyuncuların yeri gösteriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

O seçenekte ölünce en baştan başlıyor oyun :D İlk haritayı bitirene achivement var ve harita ölen diğer oyuncuların yeri gösteriliyor.
    En zor seçenekte ölünce başa sarması kötüymüş herhalde böyle sıkıntıya girene iyi bir ödül verse bile bu türlü acı veren oynayışı başka oyunlarda denemiş stres atıp deşarj olma yerine cinnet kıvamına gelmeden bırakmıştım mediumun bir tık üstü zorluk her zaman yeterli geliyor çok takılmadan akışkan bir oyun en iyisi

Duzeltme: Başa sarıyor yazmışım doğrusu en başa sarıyor olacaktı ona göre düzelttim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blendw -- 15 Eylül 2016; 19:13:07 >

• Oyunu indirirken çürüdüm hala 30 saat var bitmesine, ne video izleyebiliyoruz ne şarkı dinleyebiliyorum Gta Bf Fifada oynayamıyorum netin yavaşlığından.
  • Optimizasyon berbat geldi bana. 720p bütün ayarlar lowda 40 fps kafamı ceviriyorum 20fps. Bir adım atıyorum 25-30 aksiyon sahnelerinde yine kasıyor. Ultra ayarlara da low a da alsam kasma seviyesi aynı. Laptop eski ama en son oynadığım ROTTR mediumda gayet akıcıydı.
  • 4 GB 380 var tüm ayarlar ultra 70 55 arası gidip geliyor anlık kasılma falan yok son yıllarda bu kadar iyi optimize görmedim. Sanki yıl 2002 gibi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Varian Wrynn

Optimizasyon berbat geldi bana. 720p bütün ayarlar lowda 40 fps kafamı ceviriyorum 20fps. Bir adım atıyorum 25-30 aksiyon sahnelerinde yine kasıyor. Ultra ayarlara da low a da alsam kasma seviyesi aynı. Laptop eski ama en son oynadığım ROTTR mediumda gayet akıcıydı.

Yalnız iki oyunun kıyaslanmayacak derecede grafik farkı var. Optimizasyon oldukça başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemirKipi

quote:

Orijinalden alıntı: Varian Wrynn

Optimizasyon berbat geldi bana. 720p bütün ayarlar lowda 40 fps kafamı ceviriyorum 20fps. Bir adım atıyorum 25-30 aksiyon sahnelerinde yine kasıyor. Ultra ayarlara da low a da alsam kasma seviyesi aynı. Laptop eski ama en son oynadığım ROTTR mediumda gayet akıcıydı.

Yalnız iki oyunun kıyaslanmayacak derecede grafik farkı var. Optimizasyon oldukça başarılı.

Alıntıları Göster
    Oyunda 2004deki gibi hava yok. Silahlar, modlamalar, haritalar Hard Reset oyunuyla benzer. Hard reset oynayın daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Oyunda 2004deki gibi hava yok. Silahlar, modlamalar, haritalar Hard Reset oyunuyla benzer. Hard reset oynayın daha iyi.

Hâlâ bu yorumlar yapılıyor mu? :)

Bu oyunun hiçbir zaman Doom 3 gibi olma, onun devamı niteliğinde olma iddiası olmadı zaten. Bu oyunun asıl hedef kitlesi, serinin ilk 2 oyununa dönmek isteyen Old-School oyuncular. Oyundaki birçok öğe, Doom 95 ve Doom II'nin modernize edilmiş formu.

Doom 3 gibi bir şey istiyorsanız, son Doom beklentilerinizi kolay kolay karşılamaz.
  • Çok tırt bir oyun toplamda 10 saat falan sürüyor 12 bölümü falan var ilk 7 8 bölüm gene gideri var yeni silah düşman falan oyalıyor. Son 3 4 bölüm hep iyice aynı şeyleri yapıyoruz küçük zombimsi yaratıkları öldürüyorsun sonra daha büyüğü sonra uçanları ve en sonda en büyük canavarlar geliyor bunları öldürüyon kapı açılıyor. Sonra gene aynı şeyi yapıyorsun bölümü geçiyorsun hep aynı şey. Tüm oyun boyuda Mars yüzeyi beni bunalttı açıkcası arkada aynı şarkı ekranda aynı fon tek olay vur ilerleye dönüyor. Gaus silahı ve double shotgun dışında işe yarar silahda, yok diğer tek kullanımlık silah hariç. Hele bir rpg var ben bu kadar işe yaramaz rpg daha önce görmedim 7 8 kez sıkman gerekiyor bazen.

Genel olarak bu tarz bir oyun elbette zevkli olabilir ama sene 2016 bu kadar tek düze oyun adamı bayıyor bir yerden sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Son güncellemeden sonra multi bayağı kendine geldi, gerçi ne kadar sürer bilmiyorum ama şimdilik anında oyuncu buluyor.

Alıntıları Göster
    Doom`un kökleri bu olduğu için pek bir şey diyemeyeceğim, eğlence oyunu olmuş doom 3 havası yok oyunda, aynı şeyler vur kır öldür sürekli,
    toplam 13 bölüm var, çok kısa geldi bana ancak multiplayer için oynanır.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.