Şimdi Ara

Dönerek Zikir Etmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Youtube'da çok görüyorum sosyal medyada ise alay konusu oluyor bazen fakat bu nasıl bir inançtır gerçekten bilmediğimden soruyorum açıklayacak var mı?

• Özellikle kabile toplumlarında veya gizem ritüellerinde sık görülen ibadet dizilerinden bir numune. Beyin böyle uyarılarak ve belirli kimyasallar salgılatmasına yol açtırılarak kişinin kendinden geçmesi sağlanıyor. Bu sırada da ilahî bağlantılar kurulduğu varsayılıyor. İyi hissetmeyi sağlamasından ötürü değil ama ilahî bağlantı varsayımından ötürü aşağılık bir şeydir. Bu varsayımın kendisi bir gözleme değil; sezgilere ve kişisel tatmine dayanıyor. Tarikatların iptidai kabileci ve gizemci doğalarını ortaya koyuyor.
  • Ben saygı duyarım. Zikir yapacaksam da böyle birşey yapmam. Aciklamasini tam bilemem ama gösteriş gibi geliyor bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A6CF4F0F -- 29 Kasım 2020; 15:45:56 >
  • son derece komik ve üzücü bir durum . dinde yani kuran da böyle bir davranış yok . toplumun kangren olmuş parmağılar adeta . yazık gerçekten . hep bu iktidardan yüz buldular . gericiler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7246A8C62 -- 3 Aralık 2020; 12:38:33 >
  • Özellikle kabile toplumlarında veya gizem ritüellerinde sık görülen ibadet dizilerinden bir numune. Beyin böyle uyarılarak ve belirli kimyasallar salgılatmasına yol açtırılarak kişinin kendinden geçmesi sağlanıyor. Bu sırada da ilahî bağlantılar kurulduğu varsayılıyor. İyi hissetmeyi sağlamasından ötürü değil ama ilahî bağlantı varsayımından ötürü aşağılık bir şeydir. Bu varsayımın kendisi bir gözleme değil; sezgilere ve kişisel tatmine dayanıyor. Tarikatların iptidai kabileci ve gizemci doğalarını ortaya koyuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuriyen cesetlerin senkronize dansi..

• Kardeş bende gitmiştim ve canlı zikire katıldım ama kendimi bir türlü zikre veremedim, yani diyeceğim o ki zikir bir kendinden geçme ve gönül işidir yani alaya almak günahtır

• quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

Kardeş bende gitmiştim ve canlı zikire katıldım ama kendimi bir türlü zikre veremedim, yani diyeceğim o ki zikir bir kendinden geçme ve gönül işidir yani alaya almak günahtır

Yillarca bizle muhatap olan zikir dahil dini hic bi vecibeye kendini veremez.

Uzum uzume baka baka.. 

• Sething kardeş ne alakası var ben sizin gibi ateist ve inançsızmıyım, çok şükür Allah'a inananan bir müslumanım

• quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

Sething kardeş ne alakası var ben sizin gibi ateist ve inançsızmıyım, çok şükür Allah'a inananan bir müslumanım

Hade hade..

Aldin zehri..

Namazida cumaya indirdin demi..

Artik sende bizdensin.. 

• Ne yaparlarsa yapsınlar ama benden uzak olsunlar. Ötede oynasınlar. Ve çocuklara gençlere kadınlara tecavüz etmesinler.

• Çünkü hepsi gök inancından gelme olduğu içindir. Günümüzde hiçbir inanç yeni değildir, hepsi yorum farkı ile gök inançlarının üzerine bina edilmiştir. Çünkü gök döner ve kubbedir yani yuvarlak eğiktir. Orda zikir edenlere dönmeyin veya yuvarlak durmayın dersen kabul etmeyeceklerdir.

@Zippo34

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 19 Aralık 2020; 14:16:29 >
  • tv de bir sufi ye sordular

bu kara kaşlı kara gözlü çok itici dönerek zikir yapıyorlar , bir anlamı varmı diye

sufi

komik olmaya hatta o kara kaşlı adam şirinleşmeye başlıyor o zikiri yaptıkça dedi.

tabi biz o sufi kadar empatiye sahip olamayız .

bu şekil zikir herkese itici geliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.