Şimdi Ara

DonanımHaber Hukukçular Platformu [ 59 Kişi... ] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
823
Cevap
24
Favori
58.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Darkchild

""Cumhuriyet savcıları; Meriç kıyılarında çalışan Türk köylüsünün kaybolan sabanından tutunuz da, bu vatanda yaşayanların uğrayacağı en ufak bir haksızlıktan, hatta Bingöl dağlarının ıssız kuytularında nafakalarını bekleyen öksüzlerin göz yaşlarından siz mesulsünüz""...

Mahmut Esat BOZKURT

Mahmut Esat BOZKURT

Atatürk'ün en yakın arkadaşlarından ve soyadını Atatürk vermiştir kendisine.

Şahsen Atatürk'ü sevdiğim kadar severim,sayarım kendisini.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Beyinli

quote:

Orjinalden alıntı: Pea©e

ÖSS' den sonra konu uplanır merak etme. Ağustos ayında ise hat safhaya ulaşır.

• quote:

Orjinalden alıntı: Mk4Ever.

benimde hedefim hukuk öncelikle Ankara ama olmazsa Deu inş 2 sinden biri olr

kaç puan çıkarıyorsun ea2 bnde ea yımda :D
  • ankara hukuk için ham olarak kac yapmak gerek?
  • quote:

ankara hukuk için ham olarak kac yapmak gerek?

Hocam boşver Ankara' yı İstanbul' u... Yeni kurulanlar dışında hiçbir hukuk fakültesinin diğerinden farkı yok. Bir Ankara Hukuk sevdasıdır gidiyor ama Ankara' nın kaliteli hocaları çoktan kendilerini özel üniversitelere sattı.
    Geçen sene 343 puanla kapattı sanırım. 270-275 ham puanla girebilirsin.

Not: Eski isim: Beyinli. Dün kullanıcı adı değişikliği yaptım. İlk mesajda eski adım yerine yenisini yazarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hukukçu-35 -- 23 Mart 2009; 15:36:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mervealcik

benide eklermisin

ekledim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hukukçu-35

quote:

ankara hukuk için ham olarak kac yapmak gerek?

Hocam boşver Ankara' yı İstanbul' u... Yeni kurulanlar dışında hiçbir hukuk fakültesinin diğerinden farkı yok. Bir Ankara Hukuk sevdasıdır gidiyor ama Ankara' nın kaliteli hocaları çoktan kendilerini özel üniversitelere sattı.
    Geçen sene 343 puanla kapattı sanırım. 270-275 ham puanla girebilirsin.

Not: Eski isim: Beyinli. Dün kullanıcı adı değişikliği yaptım. İlk mesajda eski adım yerine yenisini yazarsan sevinirim.

Katılıyorum, ama Ankara diğerlerinden tabiki biraz farklı, herşey bir yana Sadece hukuk sözlüğü yazarı Ejder Yılmaz'dan ders almak için Ankarada okumak isterdim. Nasip değilmiş. Yeni açılanlar hariç ve devam zorunluluğu olmayan fakülteleri tercih ederdim yeniden sınava girsem. (Zaten Selçuk'ta okuyorum, devam zorunluluğu yok büyük avantaj yani.)

• @döküntü
    Bende 2008 selçuk hukuk mezunuyum kaçıncı sınıftın sen?
  • Merhaba arkadaşlar. Hukuk okumak isterdim ama hatayı meslek lisesine gitmekle yapmışım en başta. Çalışkan olduğumda söylenemez zaten.
    Kız arkadaşım öss ye hazırlanıyor ve Hukuk okumak istiyor. Bakalım ben Mali Müşavir, O Hukukçu olma yolunu tutturabilecek miyiz.

Beni de eklemenizin bir mahsuru var mı acaba?
  • ekledim ayıpsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KirkLeeHammet -- 16 Nisan 2009; 16:38:54 >
  • arkadaşlar hukuk bölümüne sayısaldan girme işini bilen var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: r-o-d

arkadaşlar hukuk bölümüne sayısaldan girme işini bilen var mı?

çok saçma ve yanlış bir düşünce madem hukuk istiyorsun o seçimi yapacaktın önceden yok öyle yağma youtubea ktunnelden girmek gibi değil bu iş
  • yeni öss sisteminde hukuk sözele geçiyor mu ? Bilen var mı? Umarım geçmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: Celtic

quote:

çok saçma ve yanlış bir düşünce madem hukuk istiyorsun o seçimi yapacaktın önceden yok öyle yağma youtubea ktunnelden girmek gibi değil bu iş

Asıl sizin düşünceniz tamamen saçma, insanları hangi hakla ayrımcılık yaparak sınıflandırırsınız?

Sayısalcılarda, çok iyi hukukçu olabilir, ve mümkündür

2 yıllık adalet meslek y.o. kazanılır,(puanları düşüktür, sayısalcılar kazanabilir)

daha sonra, Dgs ile istenilen hukuk fakültesine rahatça giriş yapılır.

İstenilen devlet üniversitesine girilir...

• beni de ekleyin .. bi de şunu sorayım ayağımın tozuyla; vakıf ünileri nasıldır hukuk eğitiminde tavsiye ettiğiniz var mı???
  • tüylerim diken diken oldu arkadaşım ya...
    quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Neden "Cumhuriyet" Savcısı denilir...

Umarım hoşunuza gider..

"Atatürk tarafından Lozan'da doktora yaptıktan sonra 'Hukuk Reformu yapmakla' görevlendirilen Adalet Bakanı Mahmut Esat Bozkurt, savcılar için 'Cumhuriyet Savcısı' unvanının isim babasıdır. Ata'nın huzurunda 'Hukuk Reformu' için fikir fırtınası yapılırken, Bozkurt çok tepki alır ve sıkıştırılır: 'Neden sadece savcılara Cumhuriyet Savcısı denilir?' Cumhuriyet Başbakanı, Cumhuriyet Müsteşarı, Cumhuriyet Valisi, Cumhuriyet Büyükelçisi olmuyor da, Neden Cumhuriyet Savcısı? Savcılara neden bu imtiyaz? Atatürk, Bozkurt'a 'Ne diyorsun?' diye sorar. Bozkurt'un cevabı çok net olur: "Çünkü öyle zaman olur ki, cumhuriyeti korumak için başbakandan, bakandan, müsteşardan, validen, büyükelçiden bile hesap sormak gerekebilir. İşte o hesabı soracak olan Cumhuriyet Savcısı'dır." Atatürk, gülümseyerek hoşnut kaldığını belli eder. 'Devam et Bozkurt' der. Cumhuriyet Savcısının bu cumhuriyeti korumak ve kollamak yetkisi hukuk reformuna ve Atatürk'ün yorumuna kadar uzanır."

Mahmut Esat Bozkurt - Eski Adalet Bakanı

• quote:

Orjinalden alıntı: ecemkar

yeni öss sisteminde hukuk sözele geçiyor mu ? Bilen var mı? Umarım geçmez

Adalet meslek yükske okullarını seçebilirseniz bu 2 yıllık okulun sonunda ki yüz öğrenciden bir tanesi hukuk fakültesine 3. sınıftan devam etmek hakkı kazanıyor kendinize güveniyorsanız neden olmasın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cydonia

quote:

Orjinalden alıntı: Celtic

quote:

Asıl sizin düşünceniz tamamen saçma, insanları hangi hakla ayrımcılık yaparak sınıflandırırsınız?

Sayısalcılarda, çok iyi hukukçu olabilir, ve mümkündür

2 yıllık adalet meslek y.o. kazanılır,(puanları düşüktür, sayısalcılar kazanabilir)

daha sonra, Dgs ile istenilen hukuk fakültesine rahatça giriş yapılır.

İstenilen devlet üniversitesine girilir...

İnsanları sınıflandırdığımı nerden çıkardınız ha eğer kastettiğiniz ayrımcılık alan seçimiyse onu ben değil milli eğitim bakanlığı yapıyor biz de verilen bu sisteme göre tercih yapıyor buna göre hayatımıza devam ediyoruz. Zamanında ben yaparım diyen sayısalcıların sonradan kazın ayağını görünce tm seçmesine kılım evet ve haklı gerekçelerim var: adamlar orada birkaç yıl daha fen görüyor ve bunun avantajıyla össye giriyor peki tm öğrencisi olarak yapması gerken ekstra şey ne edebiyat bilmek e zaten sayısalcılar edebiyet da görüyorlar lise boyunca kaldı ki edebiyat görmese bile ezberlemesi hiç de zor değil oysa bir çok çekirdek tmci lise 1'den sonra fen görmüyor. Şimdi çıkıp da bunun haklı olduğunu iddia edemezsiniz.
    Benim dediklerim öss için geçerli ayrıca sayısallar hukukçu olamaz diye bişey mi dedim emeğini veren herkes hakkını almalı adam 2 yıl daha okuyup, kazanıp, hukukçu olursa amenna ama kısa yolu seçerse o zaman olmaz.

• ekledim.
  • Ekle benide hocam bende hukuk okumak istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.