Şimdi Ara

DonanımHaber Hukukçular Platformu [ 59 Kişi... ] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
822
Cevap
24
Favori
58.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bbuzol

Bende bir avukat olarak hepinize saygılar sunuyorum. Umarım meslek hayatınız dilediğiniz yönde gelişir ve sizleri mutlu eder. Hukukla yaşayıp mutlu olmak zordur ama bir kere mutlu olabilirseniz bağımlılık yaratır. (En tehlikeli kısımda burası!). Bu bağımlılık sizi sürekli daha fazlasını istemeye iter ve gitgide mutsuzluk başlar. Mesleğimiz tıpkı bir doktorunkine benziyor. İnsanların beklentileri bazen hayatları bizlerin ellerinde oluyor. Ama her insan her müvekkil işi bittiğinde sizi bir kirli peçete gibi atıp ezmeye çalışıyor.(Mesleğin en acı yanı)."Abi kazan ne istersen"(ler) iş bittiğinde öyle anlaşmamıştık'a sonra da arkadan gelen ana avrad küfürlere dönüşüyor.Türk İnsanının hukuka saygısı olmadığı için hukukçuya ne yazıkki hiç yok. Her köşenizde beleşçiler, abi bir işim düştücüler sizin ekmek yediğiniz işin bu olduğunu ,tüm meslek hayatınızı, çabalarınızı boşa sayıp sürekli destek istiyor işi bitene kadar sonra da sömürdü bizi o.ç diyor arkamızdan. Tabi bu durumda suçun tümü topluma yüklenemez. Hatta büyük bir kısmı bizden önce gelen Meslektaşlarımız diyebiliriz. İnsanlar üzerinde yarattıkları aç gözlü güvenilmez ve yalancı intibasın'dan sonra bugün bizim için dürüst imajı kazanmak çok zor. Buradan tüm meslektaşlarıma ve meslektaş adaylarıma sesleniyorum; Yaptığınız işin karşılığını verin. Hiçbir zaman emeklerinizi unutmayın ve asla sağduyunuzu kaybetmeyin. İnsanlar herzaman sizelere ihtiyac duymaya devam edeceklerdir ve size sadece bu durumu mütevazi ve dürüst bir şekilde değerlendirmek kalıyor.

küfür kısaltmaları editle istersen ceza puanı alabilirsin . Bu arada ekliyeyimmi?

• quote:

Bende bir avukat olarak hepinize saygılar sunuyorum. Umarım meslek hayatınız dilediğiniz yönde gelişir ve sizleri mutlu eder. Hukukla yaşayıp mutlu olmak zordur ama bir kere mutlu olabilirseniz bağımlılık yaratır. (En tehlikeli kısımda burası!). Bu bağımlılık sizi sürekli daha fazlasını istemeye iter ve gitgide mutsuzluk başlar. Mesleğimiz tıpkı bir doktorunkine benziyor. İnsanların beklentileri bazen hayatları bizlerin ellerinde oluyor. Ama her insan her müvekkil işi bittiğinde sizi bir kirli peçete gibi atıp ezmeye çalışıyor.(Mesleğin en acı yanı)."Abi kazan ne istersen"(ler) iş bittiğinde öyle anlaşmamıştık'a sonra da arkadan gelen ana avrad küfürlere dönüşüyor.Türk İnsanının hukuka saygısı olmadığı için hukukçuya ne yazıkki hiç yok. Her köşenizde beleşçiler, abi bir işim düştücüler sizin ekmek yediğiniz işin bu olduğunu ,tüm meslek hayatınızı, çabalarınızı boşa sayıp sürekli destek istiyor işi bitene kadar sonra da sömürdü bizi o.ç diyor arkamızdan. Tabi bu durumda suçun tümü topluma yüklenemez. Hatta büyük bir kısmı bizden önce gelen Meslektaşlarımız diyebiliriz. İnsanlar üzerinde yarattıkları aç gözlü güvenilmez ve yalancı intibasın'dan sonra bugün bizim için dürüst imajı kazanmak çok zor. Buradan tüm meslektaşlarıma ve meslektaş adaylarıma sesleniyorum; Yaptığınız işin karşılığını verin. Hiçbir zaman emeklerinizi unutmayın ve asla sağduyunuzu kaybetmeyin. İnsanlar herzaman sizelere ihtiyac duymaya devam edeceklerdir ve size sadece bu durumu mütevazi ve dürüst bir şekilde değerlendirmek kalıyor.

Çoğu meslekte bu vardır. Öyle değil mi? Kendinizi bu konuda vurdumduymaz kılmalısınız acilen. Stresten kurtulmak için genellike net bir çözümdür. Sizi ilgilendirenler kendiniz ve aklınızdakiler olmalı.

• beni de ekleyin arkadaşlar , şu anda subayım ama hukuk okumak istiyorum.lisedeki alanım sayısal olduğu için bu zamana kadar imkansız gibi birşeydi ama sanırım hayalime 2010ösys'de kavuşacağım.2009 da katsayı uygulamasının kalkmayacağı belli ama katsayılar arasındaki makasın daralacağını duydum yani 0,3 0,8 durumu 0,6 0,8 olabilirmiş.bu konuda duyumu olan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sszss

beni de ekleyin arkadaşlar , şu anda subayım ama hukuk okumak istiyorum.lisedeki alanım sayısal olduğu için bu zamana kadar imkansız gibi birşeydi ama sanırım hayalime 2010ösys'de kavuşacağım.2009 da katsayı uygulamasının kalkmayacağı belli ama katsayılar arasındaki makasın daralacağını duydum yani 0,3 0,8 durumu 0,6 0,8 olabilirmiş.bu konuda duyumu olan var mı?

ekledim.
  • quote:

Haklısın çok güzel yazmışsın... avukatlar hukukun yürüme unsurlarından bi parçası ,davaların daha sağlıklı yürümesi için kişilere ve mahkemelere yardım eden bi unsur... ama avukatların itibarının çok yüksek olduğu söylenemez... avukatlara genel olarak bi güvensizlik var... tarafsız bakarsak olaya hem avukatlara hem de müvekkilere suç atabiliriz... biri diğerini işini takip etmemekle diğeri de müvekkili ücretini ödememesi ile suçluyo.. herkesin çuvaldızı kendine batırması lazım... avukatlara da potansiyel yalancı gözyüle bakılıyo tabi bu arada..

Kolay gelsin arkadaşım.. avukatlık da zor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 20 Şubat 2009; 23:31:26 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Pea©e

quote:

quote:

gücelliyorum . Beyler peki savcılık kazanıpta açıkta kalmak olurmu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

gücelliyorum . Beyler peki savcılık kazanıpta açıkta kalmak olurmu?

Olmaz. Ama Türkiye'nin tüm illerini bilirsin.(tayinler)
  • Arkadaşlar Türkiye'deki en iyi hukuk fakültesi hangisidir ?

(Devlet üniversitesi)
  • quote:

Orjinalden alıntı: asdasdas123

Arkadaşlar Türkiye'deki en iyi hukuk fakültesi hangisidir ?

(Devlet üniversitesi)

ankara diyorlar
  • Benim de hedefim hukuk fakültesi. Ankara hukuk...Abim de Ankara Tıp mezunu.

Umarım başarabilirim.
  • quote:

peki sence hakimlikmi daha avantajlı savcılıkmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KirkLeeHammet -- 22 Şubat 2009; 16:26:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: imdat çekici

Benim de hedefim hukuk fakültesi. Ankara hukuk...Abim de Ankara Tıp mezunu.

Umarım başarabilirim.

İnşallah.. aslında herkes istediği yeri kazanabilir ama ileriyi göremiyor çoğumuz ve derslere pek önem vermiyoruz.. umarım kazanırsın benim de hedefim orası.
  • quote:

quote:

peki sence hakimlikmi daha avantajlı savcılıkmı?

umarım kazanırsınız benimde hedefim 9 eylul yada orası
  • hakimlerin maaş daha fazla diye biliyorum...

Ama bence savcı olmak daha avantajlı çünkü hakimlikten daha kolay bana göre.
  • Ekle ...

Yaş küçük hedefler büyük benim için. Umarım iyi bir savcı olacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_ProféssionaL

Ekle ...

Yaş küçük hedefler büyük benim için. Umarım iyi bir savcı olacağım.

ekledim gulum

asil türk kanı peki bi hakim ort. gunde kac davaya bakar?
  • Arkadaşlar şimdi bu YÖK'ün aldığı yeni kararlara göre 2010 össde sayısal alandan mezun bir öğrencinin hukuk fakültesine girmesi durumu hakkında bilgisi olan var mı?Katsayı uygulamasının kalktığı söyleniyor ama bu konuda kamuoyunun olumlu veya olumsuz bir tepkisini görememeyi garipsiyorum çünkü katsayı uygulamasının kalkması ülkemiz şartlarında çok tartışılacak bir adım.Alan dışı tercihlerde bir miktar dezavantaj anlayışla karşılanabilir ama şu anki gibi bir uçurumu çok ağır buluyorum.
  • Peki ortalıkta işsiz dolaşan avuklatlar veya 600-700 tl'ye çalıştırılan avukatlar hakkında yorumlarınız nelerdir? Bu kadar mı düştük? Avukatlar bile geçinemiyor. Lanet olsun böyle işe.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Historia Calamitatum

Peki ortalıkta işsiz dolaşan avuklatlar veya 600-700 tl'ye çalıştırılan avukatlar hakkında yorumlarınız nelerdir? Bu kadar mı düştük? Avukatlar bile geçinemiyor. Lanet olsun böyle işe.

Mevcut hukuk fakültelerinin toplam kontenjanı 5500. Türkiye genelinde hakim- savcı kadrosu 12000.
    Hakim veya savcı olmak artık hayal gibi birşey. Eğer avukat olursak da durum ortada. Bazı ülkelerde olduğu gibi davalarda avukat tutmak zorunlu hale getirilirse bir yere kadar çözüm olabilir. Tabi bir de avukata para bulamayacak kadar geliri olan insanlar var.
    Bu durumda kontenjanları azaltmak en iyi çözüm gibi görünüyor ama gel de bunu ilgililere anlat.

• ekle beni de AÜHF 1.sınıftayım
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.