Şimdi Ara

Donanımhaber Grid Takımı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.244
Cevap
6
Favori
74.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Programın 5.10.28 versiyonu yayınlandı. Buradan son versiyona ulaşabilirsiniz.http://boinc.berkeley.edu/download.php

Bu arada takımımıza sipa nikli yeni bir arkadaşımız daha katılmış. Aramıza hoşgeldin sipa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 3 Kasım 2007; 20:18:23 >
  • Senin katıldığın 4 projeye ve takıma katıldım. Saygılar.
  • Eyvallah, takım listemiz güncellenince senide eklerim ilk mesajdaki listeye.
  • download olarak aylık 100 200 mb demişsiniz de upload değerleri nedir. pc 7/24 açık emule çalışıyor sürekli upload değeri yüksekse emulenin ul sini düşürmem lazım böyle bişeyi de yapmam yani benle filmleri paylaşan kardeşlerime ul yapmak varken başkasına vermek ayıp olur

netlimiter kullanan biri anlık değerleri gösterse daha iyi olacak..

dediğim gibi dl/ul cüzi rakamlarsa seve seve kullanırım 24 saatin 2 saati anca başındayımdır zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acheron -- 3 Kasım 2007; 22:13:23 >
  • Valla onu hiç ölçmedim ancak upload'unda olsa olsa bu kadar olacağını düşünebiliriz çünkü paket sana geliyor ve hesaplama tamamlandıktan sonra aynı paket aldığın servera upload ediliyor ama boyutunu ölçmek mümkün değil tabii ki.

Anlık değer diye birşey yok. BOINC programı hesaplayacağı paketi indiriyor ve zorluk seviyesine göre birkaç saat, birkaç gün veya birkaç ay hesaplamaya başlıyor. İşi bitincede geri yolluyor.

Eğer upload oranı çok büyük bir sorun ise bu konuda climateprediction'ı tavsiye edebilirim. İndirdiğin paketin hesaplamasının tamamlanması yaklaşık 1 ay sürüyor. Program serverın kaynak yönetimini ayarlayabilmesi için 5-6 saatte bir haberleşiyor ama bu haberleşme sadece hesaplamanın ne durumda olduğuna ilişkin. Bu yüzden bunu kullanabilirsin eğer upload senin için çok önemliyse ancak yukarıda da dediğim gibi upload'un sorun olacağını zannetmiyorum fakat bunu şu an ispat edebilecek veriler yok elimde. O yüzden istediğin gruplara katılarak dene istersen öncelikle daha sonra upload miktarından memnun kalmazsan, katıldığın projelerden Detach diyerek ayrılırsın ve sadece climateprediction'a katılırsın.
  • Bir tanesi 1044 saat diyor yawww :D O nasıl bitecek
  • Climateprediction'ın özelliği o zaten, hesaplanması çok uzun süren paketler yolluyor. Bitiyor hocam merak etme, önemli olan report to deadline sütunu var, oradaki tarihten önce bitirmen. Benimkine mesela 1500 saat diyor ama %10'u bitti bile. Ben de bu aralar climateprediction'la, LHC'ye katılıyorum. İklim tahminiyle, LHC'deki başlayacak deneylere faydamız dokunsun biraz.
  • Pc'm 7 gün 24 saat açık biter herhalde. Bu arada hala takım listesinde gözükmüyorum
  • Takım listesi biraz geç güncelleniyor. 2 gün sürüyor anladığım kadarıyla. Muhtemelen bu akşam girersin listeye.
  • Listeye baktım şimdi, yine gözükmüyorsun daha doğrusu eski liste devam ediyor. Yalnız WCG'de saffetgulnar diye bir arkadaş var BOINC Combined'da o arkadaş görünmüyor. Birde yine WCG'de nismogy diye bir arkadaş var oda görünmüyor toplam listede. İlginç. Neyse bir iki gün daha bekleyelim, yine çıkmazsa birşeyler düşünürüz. Bu arada hangi nickle kaydoldun projelere?
  • Ozgboy nicki ile ve ozgboy@gmail.com maili ile.
  • http://boincstats.com/ bu sayfada search satırına kullanıcının nickname'ini yazınca bulması gerekiyor ama senin nickini yazınca birşey çıkmıyor. Önceki sayfadaki prosedürleri izledin değil mi?
  • Bakalım bir gün daha bekleyelim.
  • Peki bu boinc de ülke sıralaması diye bişi var mı? Yani Türkiye ülkeler arasında kaçıncı mesela?
  • Ülke sıralaması diye bir şey yok, kullanıcı sıralaması ve takım sıralaması var.
  • Eyvallah. Ben bireysel ve takım puanına odaklandığımdan dikkatten kaçmış anlaşılan. Ancak bu liste tam olarak gerçeği yansıtmıyor çünkü international diye bir ülke var gördüğün gibi. Kişisel bilgi sayfasında bir kullanıcı ülkesini seçmediği zaman onu international diye kabul ediyor uygulama. International puanları gerçekten olması gereken ülkelere dağılsa o zaman gerçek bir sıralama olmuş olur.
  • Ben bu işe sardım
  • Bu sırada ülke sıralamasını yeniden inceleme şansım oldu. Çok kötü durumdayız. Bütün teknılojide ilerlemiş ülkeler bizim kat kat üstümüzde. 3 nci Dünya ülkelerinin bile bazılarının gerisindeyiz. 47 nci sıradayız. Nüfusu bizim onda birimiz olan ülkeler bile bize fark atmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Türkiye genelinde takım olarak 61. sıraya gelmişiz. 1. lik için daha biraz yolumuz var. Bakalım ne zaman elde edeceğiz ülke genelinde 1. liği.

Türkiye genelindeki takım sıramız:http://boincstats.com/stats/boinc_team_stats.php?pr=bo&st=0&or=&co=Turkey#61

Yürkiye genelinde 40'ıncılığa kadar yükseldik
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.