Şimdi Ara

Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
10
Favori
28.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LEON-X

Paylaşım ve yorumlar için teşekkürler kardeşim, hafta sonu kurcalamaya çalışacağım bende
    Rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

İşin içinde benchmark da olacak tabii ki ama bundan ziyade şu gecikme muhabbeti daha ön planda gibi. Bugün birazdan denemelere devam ediyor olacağım. Gelecek sürücü ve Windows güncellemeleri ile istenilen şeyler tam anlamıyla gerçekleştirilse bizler için olumlu gelişmeler olacaktır.
    şu önceden aldığım sonuç

https://i.imgyukle.com/2020/06/21/COM3AH.jpg

bunu da bugün aldım

https://i.imgyukle.com/2020/06/25/CGHy9x.jpg

tam aynı değil kartta oc var ama biraz düşmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 25 Haziran 2020; 21:35:14 >
  • OC'den dolayı da fark vardır tabii. Birebir karşılaştırma yapmak lazım ama elimizde veri oluyor en azından.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    birebir değil alakası yok aslında o sonuçların.önceden yaptığımda windows cıcık gibiydi şimdi rezalet yamalı bohça gibi pcie sürücüsünde falan sorun var m2 ssd yavaş çalışıyor.öncekinde ramler de cıcık gibiydi 3800/1900 ve full ince ayarlıydı şimdi bios değişince 3600/1800 ve ince ayar yok.buna rağmen gecikmenin düşmesi başarıdır oc böyle bir etki yapmaz bence öyle olsa oc'yi basar geçerdik hani net oyunlarında ping düşşün diye 50 yerine 100mbit bağlatmak gibi bir şey 500 de bağlatsan ping başka bir şey.gecikme de başka bir şey diye düşünüyorum ve zaten düşük bu değerler hani ayarlı windowsumda zaten çok düşük almışım bu başlıktaki icat varmış gibi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

birebir değil alakası yok aslında o sonuçların.önceden yaptığımda windows cıcık gibiydi şimdi rezalet yamalı bohça gibi pcie sürücüsünde falan sorun var m2 ssd yavaş çalışıyor.öncekinde ramler de cıcık gibiydi 3800/1900 ve full ince ayarlıydı şimdi bios değişince 3600/1800 ve ince ayar yok.buna rağmen gecikmenin düşmesi başarıdır oc böyle bir etki yapmaz bence öyle olsa oc'yi basar geçerdik hani net oyunlarında ping düşşün diye 50 yerine 100mbit bağlatmak gibi bir şey 500 de bağlatsan ping başka bir şey.gecikme de başka bir şey diye düşünüyorum ve zaten düşük bu değerler hani ayarlı windowsumda zaten çok düşük almışım bu başlıktaki icat varmış gibi olmuş.
    Daha önce de belirttiğim gibi zaten muhtemelen istenilen bir seviye var ve bu hedefler havada kalmazsa hepimiz için yararlı olacaktır. Zamanla daha da oturacağını düşünüyorum. Umarım rafa kaldırılan eski geliştirmeler gibi bir şey olmaz.
  • Windows grafik ayarlarından kapatmama rağmen oyunda takılmalar devam ediyor. Bir önceki sürücüye dönücem düzelinceye kadar. Sanırım sadece bende sorun var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun yaşayıp önceki sürüme dönen çok;

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/hf1292/game_ready_studio_driver_45148_faqdiscussion/

https://www.reddit.com/r/modernwarfare/comments/hfluem/dev_error_and_directx_crashing_with_newest_nvidia/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FooL -- 26 Haziran 2020; 0:28:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FooL

Windows grafik ayarlarından kapatmama rağmen oyunda takılmalar devam ediyor. Bir önceki sürücüye dönücem düzelinceye kadar. Sanırım sadece bende sorun var
    BF1 multiplayer ile denemelere bugün de devam ettim. Şu an maşallah süper gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 26 Haziran 2020; 2:10:59 >
  • How To Enable Hardware-Accelerated GPU Scheduling And Does It Help?

Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate]Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate]Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate]Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate]
  • direk geri çekin hocam. geçenlerde bende windows 10 güncelleştirmesi yapmıştım bya oldu bi kaç ay. baktım ulan 100 fps üzeri oyun 80lerde kasıyor dedim. geri aldım güncellemeleri eski haline geldi o gün bugün windowsu güncellemiyorum :)

SİZCE WINDOWS10'u 2004'e güncelleyeyim mi? 1909 şuan

EK:
    siz herşey sonda mı oynuyosunuz 2k cod'u ? yoksa orta bi ayar texture high shadow normal vs gibisinden rt kapalıvs hani?

gerçekten çok fark var mı merak ettim de benim değerler normal mi:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 26 Haziran 2020; 2:51:25 >
  • Bu tamamen FPS'e katkısı olan bir özellik değil. Daha çok güç tasarrufuna yönelik bir özellik. AMD tarafında 20.5.1 ile destekleniyor WDDM 2.7. Zaten Radeon kontrol panelini açtığınızda güç tasarrufu seçeneğini görürsünüz. GPU zamanlaması destekli değil şu an AMD tarafında. Adamlar WDDM 2.7 sürücü çıkartıyorlar ama destek yok. Yarım yamalak. Zaten AMD'nin ekran kartı sürücülerindeki basiretsizliğini bilmeyen yok benim gibi sanırım. Yani özetlemek gerekirse bu özelliğin FPS'e katkısı yok güç tasarrufuna katkısı var. Verimlilik açısından iyi bir şey. Ne kadar az güç o kadar az ısınma. Ne kadar az ısınma o kadar istikrar.
  • İmzadaki sistemimle bf5 te ortalama low ayarlarda 145 fps alırken son sürücüyle birlikte ortalamam 137 fps düştü.

Fakat oyunda sanki akıcılık arttı gibi

Monitörüm 144 hz 1 ms monitör
  • Tested: Nvidia GPU Hardware Scheduling with AMD and Intel CPUs

https://www.tomshardware.com/news/gpu-hardware-scheduling-tested

Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate]Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate]

Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate]Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate]

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Oyununa göre tutarsızlık var, ileride gelişirse faydalı olur.
  • GTX 1070 var ve son güncellemeyi yaptım.

Grafik ayarları kısmından "Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması" açtım.

Bu mod açıkken oyun modunun açık yada kapalı olması bir önem arz ediyor mu?
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    iki ayarın bağlantılı olduğunu düşünmüyorum çünkü ben ayarı açtığımda media player classic kullanıyor ya da destekliyor diye listeledi oyun moduyla bir alakası yok.
  • Windowsa 2004 güncellemesi gelmedi bana hala sadece Nvidia driver güncellesem bir faydası olmaz değil mi?

• tişikirlir sipirmin

lanet delay sorununu çözmüşler. adama peek yapıp geberıyordum vıdeoda bakınca mal mal adama bakmıs gıbıydım :D
  • Oyunlarda GPU dan tam verim almaya çalışıyor gibi.
    %98-99 GPU kullanımı olan oyunlarda %100 e çıktığını gördüm buna göre de ufak bir FPS artışı oldu elbette fakat can sıkıcı durum ise oyunlarda çökmeye sebep vermesi.
    Özellikle DX12 destekli oyunlar da sadece bu durumu yaşadım tabi her oyunda yaşadığımı söylemiyorum.
    En belirgin hatyı Shadow of the Tomb raider oyununda aldım, benchmark sırasında hep aynı sahnede aynı yerde hatayı alıyorsunuz.
    AC odyssey ise çok stabil bir benchmark sunmadığı için getirisini anlayamadım çünkü o ayarı açmasak bile teste göre 2-3 FPS farkı oluyor yani stabil bir sonuç elde edemiyoruz.

Sonuç olarak işe yarıyor GPU dan biraz daha faydalanılıyor, erişim süresinin düşmesinden dolayı fakat beraberinde sorunları getiriyor ve stabil bir hale gelene kadar aktif edilmesini tavsiye etmiyorum.

Not: Sonuçlar sisteme göre de değişebilir. Kendim sadece tek bir sistemde deneme yapabildim.

Sistem Özellikleri:
    Ryzen 2600
    GTX 1070
    16 3200 MHZ RAM
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.