Şimdi Ara

'DomiNations' Rehber (Ulus seçimi,Alliance,Wonders)Klasik çağ yapıtları eklendi ! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.047
Cevap
18
Favori
89.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nickim Maxim ittifak icin davet gonderirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ajan_33

Fransız ve roma arasında kaldım beyler sizce hangisi?

Ben rahat durman sürekli ganimete çıkar yağmalarım, Kaynaktan sıkıntı çekmem savunmam da iyi olsun diyorsanız; Roma + Akropol + Colosseum.
  • Benimde nickim cptgkm :)

Fransızları seçtim, classical age 531 civarı madalyam var lvl29

• quote:

Orijinalden alıntı: IDeoxysI

quote:

Orijinalden alıntı: Ajan_33

Fransız ve roma arasında kaldım beyler sizce hangisi?

Ben rahat durman sürekli ganimete çıkar yağmalarım, Kaynaktan sıkıntı çekmem savunmam da iyi olsun diyorsanız; Roma + Akropol + Colosseum.

Fransız seçtim

• Osse-Saeros kullanıcısına yanıt
    Hocam klasik çağa bugün geçtim nerdeyse sürekli oyundayım madalya 321 herşey full gelebilirmiyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osse-Saeros

oyundaki saldırılarda en çok yağmaladığın ganimet türü gıda zaten.Senin mesajını okuduktan sonra oyundaki yağmama baktım 3.2m et 2.9m altın yağmalamışım.Burdan yola çıkarsak wonder olarak piramiti seçmek "bence" çok yersiz.Çünkü rakiplerinden gerektiğince çalabiliyorsun.
    Wonder yapıtları hakkında şunu net bir dille söyleyebilirim.İlk yapıtların "akropol" dışında oyuna net bir etkisi yok.Yani oyunun kaderini değiştirecek bir etkiye sahip değil.Akropolu dışarda tutmamın sebebi verdiği savunma bonusu.Askerlerin garnizondan çıkma hızını %20 kısaltıyor.Bu savunma savaşlarında gerçekten en önemli etken.
    Asma Bahçeler oyunun gerçekten en dandik özel yapıtı.Ağaçlar ve madenlerdeki ürünleri toplayabilmen için en az 2 işçini asla çalıştırmaman lazım.Yoksa o binanın hiç bir önemi kalmaz.Kesinlikle hiç kimseye tavsiye etmiyorum.
    Almanlar hakkındaki düşüncem de şu ; Resimleri aldığım forumda almanların end game de en iyi ırk olacağı söyleniyor,tankları uçakları vs. bakımından.Ama ben şahsen böyle düşünmüyorum çünkü oyun 1 asker 1 asker modunda.Yani yeri geliyor 1 tane fazladan askerinin olması sana çok büyük avantaj sağlıyor.Ben bunu düşünerek romayı seçtim.Pişman değilim kesinlikle ama forumdaki oyuncular haklı çıkarsa eğer çok zorlu müsabakalar olur.O yüzden bol şans

Çabuk bir ordu gelişiminde asker yukseltmeleri + savaşlarda verilen asker kayıplarının sürekli yenilenmesinin gerekliliği en önemli kriterdir.Bunlar geriden gelirse yada gelişmesi yavaştan seyreder hal alırsa yapacağınız saldırılarda kazanabileceginiz ganimet miktarı yuksek olan rakiplere karşı avantaj kaybedersiniz hatta bazı rakiplere saldırılarınız asker kayıpları ve elde edilememiş yuksek ganimetlerle sonuclanir ve bu kez daha zayıf ama yükseklere gore daha az ganimeti rakiplere daha çok saldırmanız gerekir ve bu ayrıca saldırıya uğrama sayınızıda arttırır..
    Sizin görüşünüze görede konuyu ele alırsak ve et altından daha çok elde edilebiliyor dersek şunu söylemek gerekir iyi ya işte bu avantaja birde piramitten gelen %20 et üretim avantajini ekleyerek ordumuzu askerimizi daha çabuk yükseltmiş oluruz ve ordumuz daha çabuk güçlü olmuş olur ve daha fazla kaynak yağmalayabilecegimiz daha zorlu rakiplere saldırabilir ve yeni bir avantaj daha elde etmiş oluruz.
    Savunma işi genelde bu tarz oyunlarda oyalamaca gibidir tabiki belirli bir seviyede tutmak gerekir bende savunma lvl icin exp kazanımı adınadır mesela.Ancak şu varki savunmada azami seviyede dahi olsaniz biri gelir halleder.Önemli olan ihtiyacımız olan kaynağa cabuk ulaşıp yükseltmeyi hemen basmaktır.Kaynağa ne kadar çabuk ulaşırsak o kadar hızlı yukseltme avantaji oluşur ve kaynağa ulaşana kadar geçecek olan zaman içinde (ornegin ard arda 2-5 savaş yapmak gerekirse) ugrayabilecegimiz saldırı sayısıda aza inmiş olur hatta bazen ugrayacagimiz saldırıdan oluşacak zarardan tümüyle bile kaçmış olarak yükseltmeyi yapabiliriz.

Asker gücünüz gelişim hizinizi belirler kısaca budur aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salinux -- 5 Mayıs 2015; 16:24:27 >

• salinux S kullanıcısına yanıt
    1. wonder olarak akropolü seçtim 2. wonder olarak collesseum u seçtim yeni açtığım hesapla.Aşağı yukarı 3 haftadır oynuyorum ve bu süre zarfında bu işçiler 1 saat bile boş durmadılar sürekli inşaat arkasına inşaat bastım.Az önce yağmama baktım 5.6 m et 5m altın yağmalamışım.Şehrin gelişiminin %60-%70 i altın ile yapılıyor buna çağ atlamayı da dahil edersek oran daha da büyüyor.Kütüphane de savunma gelişmeleri yine aynı şekilde altın ile yapılıyor.Tüm bunlara rağmen etin çok önemli olduğunu savunuyorsanız ben başka bişey demiyorum.
  • Merhaba arkadaslar. Ittifakimiza tum dh ailesini bekliyoruz. Herkez katilsin diye madalyayi 200de tuttuk. Erken gelen yerini kapar ;)
     'DomiNations' Rehber (Ulus seçimi,Alliance,Wonders)Klasik çağ yapıtları eklendi !

• Osse-Saeros kullanıcısına yanıt
    Hocam davet atabilirmisin. Nickim Ozgur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osse-Saeros

1. wonder olarak akropolü seçtim 2. wonder olarak collesseum u seçtim yeni açtığım hesapla.Aşağı yukarı 3 haftadır oynuyorum ve bu süre zarfında bu işçiler 1 saat bile boş durmadılar sürekli inşaat arkasına inşaat bastım.Az önce yağmama baktım 5.6 m et 5m altın yağmalamışım.Şehrin gelişiminin %60-%70 i altın ile yapılıyor buna çağ atlamayı da dahil edersek oran daha da büyüyor.Kütüphane de savunma gelişmeleri yine aynı şekilde altın ile yapılıyor.Tüm bunlara rağmen etin çok önemli olduğunu savunuyorsanız ben başka bişey demiyorum.

Etin yada altının önemini bosverin savastan elde edilebilen ganimetler iyi olduğu sürece altininizda olur etinizde.Ama savaş ganimetinizin mümkün olduğunca az sayıda savaş yaparak bol miktarda olabilmesi için ordu gücünüz en kısa zamanda bulunduğunuz çağ icinde mümkün olabilen en yuksek seviyede olabilmelidir.Bu sebeple oyuna basladigimizda bize gerekli olan en onemli baslangic ivmesi ordu gelişimi ve buna bagli olarak yapacağımız savaşlarda mümkün olan en iyi ganimeti alabilecegimiz rakipleri haklamaktir.Yapacagimiz savaşlarda da kayıp edilen askerlerin yerine koyacagimiz askerler ve bu askerlerin güçlendirilmesi islemlerinde gerekecek olandır.
    Ayrıca unutmayalım ki online olduğumuz surece saldırı yemiyoruz.Bu sebeplerle düşünün savunmayı fazla sallamayin.Orduyu on plana alin gerisi gelir.İyi oyunlar dilerim..

• Bronze çağ için defans önerisi olan var mı resimli şekilde?
  • oyunda ülke seçimi ve harikaları baştan seçim gelmiş diyorlar. Japonları seçmiştim ilk baş ama sıkıldığım için değiştirmek istiyorum hangi ırkı önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyak3

oyunda ülke seçimi ve harikaları baştan seçim gelmiş diyorlar. Japonları seçmiştim ilk baş ama sıkıldığım için değiştirmek istiyorum hangi ırkı önerirsiniz ?

Gerekli işci ve malzemeleri tamamla o süre zarfında zaten kafana bir ırk yatar

• rambetiko R kullanıcısına yanıt
    Merhaba Rambetiko ben Heylo. O big dadi bana da musallat olmuştu şimdi seninle başı belada demekki :D
  • quote:

oyunda ülke seçimi ve harikaları baştan seçim gelmiş diyorlar. Japonları seçmiştim ilk baş ama sıkıldığım için değiştirmek istiyorum hangi ırkı önerirsiniz ?

Kesin bilgi midir bilen bilgisi olan bizi aydınlatsın. Bende ırk değil de wonder değişiyor diye biliyorum
  • JusT_SmiLe kullanıcısına yanıt
    google play sayfasında da ulus ve dünya harikası değişimi diye yazıyor hocam. Medieval Age de Revolution diye bişey kullanılarak değiştiriliyormuş.

quote:

Change Nations and Wonders!
    - Starting in the Medieval Age, use Revolution to choose a new Nation.
    - Make a Wonder mistake? Don’t fret! Now you can change Wonders!
    League Improvements!
    - Earn bigger Food and Gold rewards for every victorious multiplayer battle!
    - The higher the league, the bigger the rewards!
    Balance, Bugs, and Betrayal!
    - New War Tactic: Betrayal! Convert enemy units to your side!
    - Rebalanced several library techs and Gunpowder Age Wonders
    - And many bug fixes!
  • quote:

Orijinalden alıntı: JusT_SmiLe

quote:

Kesin bilgi midir bilen bilgisi olan bizi aydınlatsın. Bende ırk değil de wonder değişiyor diye biliyorum

Üstat hem ırk hem de wonder değişimi var. 600 şeker ve 10 işci istiyor meret. Big dady buldu belasını gelmiyor artık :D ama birbirimizi iyi sömürdük

• Merhaba,

47.Level Chinese ile oynuyorum. 804 madalya sayısına ulaştım. Eğer bu seviyelerde oynayan bir ittifak varsa bana haber verirseniz katılabilirim.
  • konunun ilk mesajında ittifakımıza nasıl ulaşabileceğin yazıyor şuan 6200 madalya civarındayız ve 40 civarı aktif oyuncu var.
  • Birisi hayrına kütüphanedeki geliştirmeler ne işe yarıyor açıklasa

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.