Şimdi Ara

'DomiNations' Rehber (Ulus seçimi,Alliance,Wonders)Klasik çağ yapıtları eklendi !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.048
Cevap
18
Favori
89.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  'DomiNations' Rehber (Ulus seçimi,Alliance,Wonders)Klasik çağ yapıtları eklendi !

Bir zamanların popüler strateji oyunlarından "Rise Of Nations"ın yapımını üstelenen "Big Huge Games" "Rise Of Nations"daki mantığı mobil platformlara taşıyor.
    "Taş devrinden uzay çağına" sloganı ile oyuncularla buluşan "DomiNations" oyunu Android ve IOS de "ücretsiz" ve "oyun içi satın alma" tekliflerini bulunduruyor.
    Oyun içerisinde 7 farklı medeniyet bulunduruyor ve oyunculardan "Demir Çağı"na yükselirken bu 7 medeniyetten birini seçmelerini istiyor.
    Oyunda şuan için Türkçe dili mevcut değil maalesef ama "Google Play" de yapılan yorumlara verilen cevap yakın zaman içerisinde ekleneceği yönünde.

DomiNations Resmi Site
    DomiNations Google Play

ULUS SEÇİMİ !

Oyuna yeni başlayan herkes ulus seçiminde sorun yaşıyor çünkü her ulusun çok farklı özellikleri ve özel askeri birliği var.Hızlı asker üretimi,daha fazla askeri güç,daha fazla yağma,saldırmazlık anlaşması tarzında özellikleri olan uluslardan bazılar 2 özellik verirken bazıları da tek özellik veriyor.

Elimden geldiğince sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım.

Oyunda 7 farklı ulus var.Bu uluslar şöyle ;

The British "İngilizler"
    The Chinese "Çinliler"
    The French "Fransızlar"
    The Germans "Almanlar"
    The Greeks "Yunanlılar"
    The Japanese "Japonlar"
    The Romans "Romalılar"

The British (İngilizler)
     'DomiNations' Rehber (Ulus seçimi,Alliance,Wonders)Klasik çağ yapıtları eklendi !

Ulus Özellikleri;
    Daha fazla yağma: "Saldırı yaptığınız düşmandan diğer uluslara göre daha fazla altın ve gıda yağmalayabilirsiniz."
    Ulusun özel askeri gücü;
    LongBowman: "Yüksek menzilli saldırılara imkan veren benzersiz birim"

İyi Tarafları:
    LongBowman birliği ile daha zevkli multiplayer savaşları.
    Garnizon ve savunma birlikleri son derece uyumlu.Bu şu demek "size saldıracak adamın 2 kez düşünmesi gerek"
    Kötü Tarafları:
    Ulus özelliklerinden gelen her hangi bir savunma ve üretim(altın,gıda) bonusu yok.

"TAVSİYE"
    Saldırgan bir oyuncuysanız eğer yani sürekli ordu basar saldırırım durmadan diyorsanız bu ulusu seçmek akıllıca olacaktır.

The Chinese (Çinliler)

Ulus Özellikleri:
    Eksra 1 çalışan ve ekstra savunma.
    Ulusun özel askeri gücü:
    Chu Ko Nu:Daha hızlı saldırı yapabilen okçu birlik.

İyi Tarafları:
    Hemen her alanda dengeli bir ulus.Normal oyuncular için biçilmiş kaftan adeta.
    Ekstra savunma ve ekstra işçi gelişmenizi ve çağ atlamanızı kolaylaştıracak.
    Kötü Tarafları:
    Tek kişilik oyun için çok iyi olmasına rağmen çoklu oyuncu modunda çok kötü bir ülke.

"TAVSİYE"
    Eğer sakin bir oyuncuysanız "kendi yağımda kavrulurum ben kimsenin malında gözüm yok" derseniz bu ulus tam size göre.

The French (Fransızlar)

Ulus Özellikleri:
    Hızlandırılmış ordu eğitimi
    Ulusun özel askeri birliği:
    Chevalier:Sağlığı çok yüksek olan bu birlik savaşlarda hasar emme yönünden çok faydalı.Savaş kazandıracak öneme sahip.

İyi Tarafları:
    Askeri yönden aşırı derece de hızlı.Özellikle üretim hızı.
    Özel birliği olan "Chevalier" yüksek sağlığından dolayı fark yaratıyor.Özellikle multiplayer savaşlarında vazgeçilmeyecek birlik.

Kötü Tarafları:
    Ulusun hiç bir savunma ve ekonomik artısının olmayışı sizi sürekli savaşa itiyor.

"TAVSİYE"
    Saldırı yönünden sabırsız bir oyuncuysanız eğer bu ulus tam size göre.Asker üretiminin diğer uluslara oranla daha hızlı olması daha fazla savaş yapabilmenize olanak sağladığı için bu ulusu seçmek sizin için akıllıca olacaktır.

The Germans (Almanlar)

Ulus Özellikleri:
    Daha hızlı "hedef belirleme":Savaşlarda her 30 saniyede bir ordunuzu bir hedefe yönlendirebilirsiniz diğer uluslarda,bu ulusun en büyük özelliği bu süreyi kısaltması.
    Vandal:Diğer kara birliği askerlerine göre çok daha fazla hasar verebilen özel birlik.

İyi tarafları:
    Ulus özelliği olan "daha hızlı hedef belirleme" savaşlarda etkisini çok iyi hissettiriyor.Süre kısaltma bonusu sayesinde taktik avantajı sağlıyorsunuz daha az kayıpla savaş kazanabiliyorsunuz.
    Kötü tarafları:
    Ulus özelliklerinden gelen her hangi bir savunma ve ekonomi bonusu olmayışı sizi savaşa itebilir.
    Hedef belirleme bonusu tam anlamıyla fark yaratmıyor.

"TAVSİYE"
    Savaşlarda askerlerinin gereksiz yerlere saldırı yapmasını istemiyor ve askerlerinin saldırı yapacağı hedefi belirlemek istiyorsan bu ulusu seçmek senin için iyi olabilir.

The Greeks (Yunanlılar)

Ulus Özellikleri:
    Mimari üstünlük:Bu ulus inşaat maliyetlerini düşürme ve yapım süresini kısaltma bonusuna sahip.
    Companion:Makul miktarda sağlığı ve çok yüksek derecede hasarı bulunan bu atlı birlik savaşlarda fark yaratıyor.

İyi Tarafları:
    Ulus bonusundan gelen maliyet azaltma ve süre kısaltma özellikleri çok çabuk bir şekilde gelişmenize olanak sağlıyor.
    En güçlü atlı birliğe sahip ulustur.(Fransızların atlı birliği hasar yönünden düşük olduğu için en güçlü atlı birlik yunanlıların atlı birliğidir.)
    Kötü Tarafları:
    Ulus özelliklerinden savunma ve ekonomi bonusunun gelmemesi sizi savaşa itecektir.
    Hızlı gelişmeniz sizi popüler hedef haline getirecektir.
    Ulus bonusundan gelen yapım süre kısaltma özelliği sizin sürekli oyunda durmanızı gerektirecektir.

"TAVSİYE"
    Çok çabuk gelişmek istiyorsanız ve savaşlarda tek tip ordu kullanan biriyseniz (atlı birlik) bu ulus tam size göre.

The Japanese (Japonlar)

Ulus Özellikleri:
    Barış Antlaşması: Bu ulusa yapılan saldırılarda "barış antlaşması"önerilir.(Bu ulusu denemediğim için bilmiyorum ama herhalde mevcut ürünlerden yüzde verilerek barış sağlanıyordur)
    Güçlü Savunma :Bu ulusa yapılan saldırılarda şehir merkezi donanımlı bir savunma binası haline geliyor.
    Bushi : Diğer askerlere göre daha hızlı ve daha fazla hasar verir.

İyi Tarafları:
    Savunma yönünden eşsizdir.Özellikle şehir merkezinin savunma kattığı fayda diğer hiç bir ulusta yoktur.
    Barış antlaşmalarının faydaları olabilir(kullanmadığım için net bir şey söyleyemiyorum)
    Bushi birliğinin diğer kara birliklerine göre daha hızlı hasar vermesi savaşta önemli bir etken haline geliyor.

Kötü Tarafları:
    Ulus özelliklerinden her hangi bir ekonomik bonusun gelmeyişi sizi savaşa itecektir.Sürekli savaş halinde olan bir oyuncu içinde "barış antlaşması" önemini yitirecektir.

"TAVSİYE"
    Savunmada kaybetmek istemiyorsanız bu ulus sizin için doğru tercih olacaktır.

The Romans (Romalılar)

Ulus özellikleri:
    Askeri kapasite bonusu
    Legion:Sağlığının diğer kara birliklerine göre çok daha yüksek olması savaşlarda çok daha fazla hasar emmesine olanak sağlıyor.

İyi Tarafları:
    Oyunun en büyük ordusu size ait olacak.
    Savaşlarda Legion birliklerinin arkasına okçu birlikler yerleştirirseniz eğer savaşı kazanmanız çok daha kolay olacaktır.

Kötü Tarafları:
    Ulus bonusundan her hangi bir savunma veya ekonomi bonusunun olmayışı sizi savaşa itecektir.
    Diğer uluslara göre çok daha fazla kaynağa ihtiyacın olacak.

"TAVSİYE"
    Savaşlarda daha fazla asker olsun istiyorsanız ve savaşmayı seviyorsanız bu ulus sizin için doğru tercih olacaktır.

Bu ulusların arasından size kesinlikle seçmeyin diyebileceğim 1 ulus var o da "Almanlar".Oyunun gerçekten zayıf halkası bu ulus olmuş.Diğer taraftan oyunun en güçlü ulusu da Japonlar olmuş gerek savunma bonusu gerek anlaşmalar gerekse de askeri birliği yönünden çok amaçlı bir ulus haline gelmiş.Ben oyunun çıktığı günden beridir oynuyorum.İlk Almalarla başladım çok sade ve saçma geldi daha sonra Romalıları denedim bu sefer de asker üretmek için gıdayı yetiştiremedim.Şuan 3 ulusu birden oynuyorum Fransızlar,İngilizler ve Yunanlılar.Fransızlar gördüğüm kadarıyla askeri yönden diğer uluslardan epey önde.Atlı birliği gerçekten oyunun bugu gibi.Savunma yönünden en güçlü gösterdiğim Japonları bile çok kolay bir şekilde harcayabiliyorum.

WONDERs (özel yapıtlar) REHBERİ

Oyunda ulus seçiminin bir kez yapıldığı gibi "Wonders" sisteminde de seçtiğiniz yapıtı bir kez seçebiliyorsunuz ve değiştiremiyorsunuz.Bu yüzden çok dikkatli davranmalı ve ihtiyaçlarımız dahilinde seçim yapmalıyız.Çünkü bu yapıtlar sizin gelişim hızınızdan askeri gücünüze kadar savunma ve ekonomik olarak çok fazla önem teşkil ediyor.

Bronz Çağı "Wonders" yapıtları
    Piramitler

Yakındaki çiftliklerin üretim hızını %20 arttırıyor.
    Çok az bir yüzde gibi görünsede,azımsanmayacak derecede önem teşkil ediyor özellikle ilerki çağlarda daha fazla çiftlik inşa edebileceğinizi düşünüp bu yapıtı seçerseniz eğer gıda yönünden aşırı sıkıntı çekmekten kurtulmuş olursunuz.

Akropol

Savunma birimlerinin hayat puanlarına %15 ilave eder ve garnizondan üretilen askerlerin üretim hızını %20 düşürür.
    Akropol savunma yönünden gerçekten çok önemli bir yapıt.Garnizon hızlandırma ve savunma birimlerinin hayat puanına ilave özellikleri gerçekten savunmada sizin bir kaç adım önde olmanızı sağlıyor.

Stonehenge Taşları

Karavanlardan gelen altınlara %10 bonus ilave eder ve yollar şehir merkezine bağlı ise yoldan gelin altına %100 bonus ilave eder.
    Stonehenge yapıtı altın yönünden çok önemli.Karavanlar ve yollar multiplayer savaşlar dışında oyundaki tek altın kazanabileceğiniz nokta bu yüzden bu yapıtı inşa ederseniz eğer altın sorununu halletmiş olursunuz.

Asma Bahçeler

Yakınında bulunan meyve ağaçları ve altın madenlerinin toplama hızını %20 arttırır, toplanan miktarı % 20 arttırır , maden ve ağaçların yenilenme hızını %50 azaltır.
    Asma bahçeler tüm yapıtlar arasındaki en zayıf halka çünkü oyun size bildiğim kadarıyla maksimum 6 tane meyve ağacı ve 2 tane altın madeni veriyor ayrıca meyve ağaçları çiftliklerde elde edeceğiniz gıdanın neredeyse yarısını bile vermiyor bunları göz önünde bulundurduğunuz zaman asma bahçelerini inşa etmek pek akıllıca olmayacaktır.

Klasik Çağ "Wonders" yapıtları
    Notre Dame

Askeri ve teknolojik araştırmaların maliyetini ve araştırma süresini %10 azaltır.Kütüphanenin araştırmalarda ilk seviyelerde bile 400.000 altın/et istediğini düşünürsek özel yapıt olarak "Notre Dame" i seçmek hiç kötü bir fikir olmaz.

Terra Cotta Ordusu

Etrafında bulunan garnizon ve kale ve diğer savunma ünitelerinin hedef belirlemesini sağlar.Yani ordunuzun yapay zekası biraz daha fazla olur.Ve ayrıca günde bir kez olmak üzere "Terra Cotta" ordusunu çağırır.Kullanmadığım için net bir şey söyleyemiyorum yalnız oyunda en çok karşılaştığım 2 klasik çağ yapıtından birisi bu.

Forbidden City

Günde bir kez bonus gıda verir.Ve şehriniz saldırı altındayken 2. şehir merkezi olur ve saldıran rakip için 5 yıldız almayı zorlaştırır.

Colosseum
    http://i.hizliresim.com/Am2YpL.jpg
    Şehriniz saldırı altındayken 8 adet özel savunma askeri çıkartır.Ayrıca sizin saldırı yaparken bonus attack sağlar.Eğer akropol ile birlikte kullanılırsa savunmanızı aşırı etkiler.

"TAVSİYE"
    Savunma ;
    Eğer "Akropol" var ise şehrinizde 2.özel yapıt olarak olarak "Colesseum" u seçin.Defans yaparken şehriniz aşırı sayıda asker üretir.
    Eğer ilk yapıtınız "Akropol" dışında bir bina ise "Terra Cotta Army" i seçin.Bu size bonus savunma sağlar.Defans yaparken ordunuz daha mantıklı hedeflere yönelir.
    Siz şehrin daha zor düşmesini istiyorsanız "Forbidden City" i seçebilirsiniz.

Teknoloji ;
    Teknoloji maliyetini ve süresini kısaltmak istiyorsanız "Notre Dame" inşa edebilirsiniz.Yalnız %10 luk bir farkın oyun üzerinde ne kadar etkisi olur bu tartışılır.

ALLIANCE !

İttifak sisteminin ilk başlarda pek bi faydası yok gibi görünüyor.Çünkü ilk kademede sadece 3 birim asker alıp verebiliyorsunuz ve gördüğüm kadarıyla ittifak savaşı gibi bir seçenek yok belki yeni gelecek güncelleme ile ilave edilecektir ama şuan için ittifak sistemi fazla sade.
    Forumdaki arkadaşlarla bir araya gelerek "Devlet-i Âliye" ittifakı kurduk isteyen arkadaşlar gelebilirler.

İttifakı bulamayanlar ayarları alttaki resimdeki gibi yapıp arama yerine sadece "Devlet-i" yazarsa ittifakı bulabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osse-Saeros -- 16 Nisan 2015; 14:45:18 >

• Oyunda 16 Levelim ve Japon medeniyetini seçtim. Bina ve asker yükseltmeleri için kaynak bulmak bir noktadan sonra sorun oluyor. Madalya sayılarımız düşük olduğundan herhangi bir Alliance giremiyoruz,incelediğim kadarı ile en az 300 madalya isteniyor.
    Bu konuyy okuyan arkadaşlardan köy dizilim resimleri görmeyi umuyorum,çünkü köy dizilimi savunma anlamında inanılmaz önemli bu oyunda..
  • Yunanlılar varken neden Türkler yok acaba? Yüzlerc e yıl egemenliğimiz altında kalıp bağımsızlık kazanma dışında elle tutulur hiç bir başarısı olmayan bir toplum koyuluyorsa Türklerde olmalıydı.
  • sadtneverdie kullanıcısına yanıt
    kesinlikle katılıyorum.Türklerin olmaması gerçekten çok saçma.Almanlar,Fransızlar ve Japonlar olabiliyorsa Türkler her türlü olmalıydı çünkü bu ülkelere kıyasla daha güçlü bi güçlü bir geçmişi var.Merak ettiğim konu bu 7 medeniyetin neye göre belirlendiği.
  • Bende indirmeyi düşünüyorum. Türkçe yok indirmemiştim ama bu rehberden sonra indiricem. İsteyen olursa ittifak kurabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belirli bir kitleye ulaşırsak eğer ittifak kurup birlikte savaşabiliriz.Bu arada oyunda şuana kadar hiç Türk bir ittifakı yok.
  • 13 şvl ım romalıyım alliance falan kuralım oyun çok sardı :D

• littlespyro kullanıcısına yanıt
    Bugün akşam saatlerinde bir ittifak kurmayı düşünüyorum.Burdan konuşarak ismi belirleyebiliriz.
  • Sırf Wonders yapıtları yüzünden oyunu sıfırlayıp yeniden başlayacağım..
    Harika bir köy yaptım ancak çok az hasat alıyorum dolayısıyla gelişmek için muazzam zaman beklemek zorunda kalıyor insan.
  • Ben Turks adında bir klan kurmuştum zaten, herkesi beklerim

• Ronin1453 kullanıcısına yanıt
    Hangi wondersı inşa etmiştin ?
  • 50.000 altini olan varsa donanimhaber diye bir klan kurun oynayalim :)

• Ertgrlzfr kullanıcısına yanıt
    Daha yaratıcı bir isim bulabiliriz :) mevcut ittifaklar içersinden 1. ittifak Russia.Bizde bunun gibi bir şey yapabiliriz mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osse-Saeros

Hangi wondersı inşa etmiştin ?

Asma Bahçeleri kurdum ben. Yalan söylemeyeyim dekoratif olarak bakmıştım konuya. Hiç işin bu boyutunu düşünmemiştim.
    Samuray'ları henüz yeni açtım. Oyun inanılmaz bağımlılık yapıyor. En çokta başka köylere saldırıları seviyorum. Dostlara bir tavsiye, duvarları ne kadar sağlam tutarsanız zafere o kadar kolay ulaşırsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ronin1453 -- 9 Nisan 2015; 14:22:32 >
  • Fransızlarla oynuyorum ben, 18. Seviyedeyim, classical agee geçiyorum şuan.

• Oyunda şuan Türk kalanı yok, donanım haber diye açarsak çok kişi gelmez, hani Türkleri bir çatı altında toplama fikri daha iyi göründü bana

• Osse-Saeros kullanıcısına yanıt
    yaptığım bazı yanlışlar var oyunu resetlemek ve tekrardan başlamak istiyorum ancak ne yaptıysam olmadı telefonu fabrika ayarlarınada çevirdim yine olmadı yükleyince eski hesabım geri geliyo yardım ederseniz çok iyi olur acil...
  • Cocinero C kullanıcısına yanıt
    Oyunu sil.Ardından mevcut gmail hesabını yani oyuna giriş yaptığın gmail hesabını kaldır yeni bir hesap aç ardından oyunu o hesaptan google playden indir oyun açıldıktan sonra senden nick isteyene kadar gmail hesabını bağlama oyuna nick girdikten sonra yeni aldığın hesabı bağlayabilirsin.Bende başlarda epey bocalamıştım bu sayede hallettim.
  • Osse-Saeros kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim yunanlılardan sıkıldım gerçekten bide özel binalarda yanlışlar yapmışım dediğin gibi fransızları denicem online sürem yüksek hızlı olarak bıraktığım yere hemen gelirim :D
  • Cocinero C kullanıcısına yanıt
    Fransızların süvari birliği çok iyi fakat askeri gücü sürekli ayakta tutmak için yağmalarının fazla olması lazım ırk seçimini dikkatli yap.Yabancı forumlarda Roma ve Japonlar arasında seçim yapın diyorlar en iyi 2 ulus olarak bunları gösteriyorlar.Savunmada evet Japonlar oyunun tartışmasız en iyisi,Roma'da ekstra ordu kapasitesi sayesinde savaş kazanmak daha kolay.Çok saldırgan bir oyuncuysan eğer İngilizler veya Fransızlar doğru seçim olabilir.Tavsiyem İngilizler çünkü çok daha fazla yağma bonusu ve uzun menzilli okçuları ile savaşlar acayip zevkli oluyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.