Şimdi Ara

Dolu olup Boş gözüken CD/DVD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
111.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, benim kamerada kaydettiğim görüntüleri bilgisayara aktarmak istediğimde dvd boş gözüküyor, farklı şekillerde kaydedilen görüntüyü farklı cd lerde açılmıyor, bilgisayara taktığımda içi boş gözüküyor bunun çözümü nasıldır?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşar var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: jüpiter

quote:

Orijinalden alıntı: fatihden71

arkadaşım kameranla çektiğin cd/dvd lerde boş gözüküyorsa bilgisayarınla alakası yok. sebebi ise bazı kameralarda çekim sonrası kameranın ayarlarında dvd/cd sonlandırma özelliği var meselea bazı sony lerde bu şekilde. biraz kameranla oynarsan içindeki ayarlarda fınısh veya fın gibi kelimelere geçen bolümlerine dikkatli bak bulursun yardımcı olabildiysem ne mutlu..

Mesajın tarihine baktın mı?

Alıntıları Göster
    Mesajın tarihinin ne önemi var? Burası msn sayfası değil forum sayfası. Birisi bir problemini yazar ve başkaları ona cevap verir. Sonuçta yıllar sonra bile aynı sorundan muzdarip birisi konuyu arattırdığında karşısına çıkan sayfadan faydalanabilir. Al işte yıl olmuş 2012 bende de aynı sorunlar var. 2008 yılında kaydettiğim videolar resimler hiçbir dvd de çalışmıyor. Cd de n ufak bir çizik en ufak bir sorun yok. Ama bütün dvd ler boş görüyor. Bırakın bu geçmiş zaman ayaklarınıda bilen birisi varsa cevap versin. Belki yıllar sonra birine lazım olur bu bilgi.
  • Arkadaşım ; Dvd okuyucu desteklemiyo olabilir. Aynı sorunu yaşamıştık sen onu bide kasetciye götür.:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_esk

Arkadaşım ; Dvd okuyucu desteklemiyo olabilir. Aynı sorunu yaşamıştık sen onu bide kasetciye götür.:D
    Arkadaşım, destekliyor sorun bilgisayarda değil, sorun dolu olan cd ya da dvd nin neden boş olarak gözüküyor olması?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Negatif Statü Hakları

Arkadaşım, destekliyor sorun bilgisayarda değil, sorun dolu olan cd ya da dvd nin neden boş olarak gözüküyor olması?

Alıntıları Göster
    yokmudur bilgisi olan ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Negatif Statü Hakları

yokmudur bilgisi olan ya

Alıntıları Göster
    konu baya eski fakat aynı sorundan bende muzdariptim. ama çözdüm.

winrar ile cd nin içini görebiliyorsun. masaüstünde yeni bir winrar oluştur. sonra yukarı işareti var. onu tıklayarak dvd mi cd mi hangisi ise o sürücüye tıklıyorsun. içine giriyor.

ben öyle yaptım şahsen oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternal soul

winrar ile cd nin içini görebiliyorsun. masaüstünde yeni bir winrar oluştur. sonra yukarı işareti var. onu tıklayarak dvd mi cd mi hangisi ise o sürücüye tıklıyorsun. içine giriyor.

Alıntıları Göster
    arkadaşım kameranla çektiğin cd/dvd lerde boş gözüküyorsa bilgisayarınla alakası yok. sebebi ise bazı kameralarda çekim sonrası kameranın ayarlarında dvd/cd sonlandırma özelliği var meselea bazı sony lerde bu şekilde. biraz kameranla oynarsan içindeki ayarlarda fınısh veya fın gibi kelimelere geçen bolümlerine dikkatli bak bulursun yardımcı olabildiysem ne mutlu..

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: jüpiter

quote:

Alıntıları Göster
    Mesajın tarihinin ne önemi var? Burası msn sayfası değil forum sayfası. Birisi bir problemini yazar ve başkaları ona cevap verir. Sonuçta yıllar sonra bile aynı sorundan muzdarip birisi konuyu arattırdığında karşısına çıkan sayfadan faydalanabilir. Al işte yıl olmuş 2012 bende de aynı sorunlar var. 2008 yılında kaydettiğim videolar resimler hiçbir dvd de çalışmıyor. Cd de n ufak bir çizik en ufak bir sorun yok. Ama bütün dvd ler boş görüyor. Bırakın bu geçmiş zaman ayaklarınıda bilen birisi varsa cevap versin. Belki yıllar sonra birine lazım olur bu bilgi.

• quote:

Orijinalden alıntı: orion1907

Alıntıları Göster
    Sorunu çözdüm. Bendeki cd leri başka bir cd okuyucuda denedim çalışıyor. Tamamen yazma seçenekleri ile ilgili bir durum. Ben yazdırırken CD R+ kullanmışım fakat yıllar sonra tekrar okutmaya çalıştığım cd sürücüsü bu özellikle yazılmış cd leri okumuyormuş. CD R+ okuyabilen DVD RW de çok kolay okuduğunu gördüm. Umarım bu konuyu okuyanlara yardımcı olur. (aradan yıllar geçse bile)

• quote:

Orijinalden alıntı: orion1907

Sorunu çözdüm. Bendeki cd leri başka bir cd okuyucuda denedim çalışıyor. Tamamen yazma seçenekleri ile ilgili bir durum. Ben yazdırırken CD R+ kullanmışım fakat yıllar sonra tekrar okutmaya çalıştığım cd sürücüsü bu özellikle yazılmış cd leri okumuyormuş. CD R+ okuyabilen DVD RW de çok kolay okuduğunu gördüm. Umarım bu konuyu okuyanlara yardımcı olur. (aradan yıllar geçse bile)

Alıntıları Göster
    bende açamıyorum boş gözüüküyor. tv ye bğlı dvd playerda sorunsuz açılıyor am notebook dvd yi boş göteriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: nurfgnur

bende açamıyorum boş gözüüküyor. tv ye bğlı dvd playerda sorunsuz açılıyor am notebook dvd yi boş göteriyor

Alıntıları Göster
    bendede asus N53SN-SZ182V var masa üstünde yazdırdım DVDyi görmüyor :D ayar oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

bendede asus N53SN-SZ182V var masa üstünde yazdırdım DVDyi görmüyor :D ayar oldum

Alıntıları Göster
    konu çok eski olmasından dolayı belki okuyan olur diye yazıyorum.Nero yazdırma programınızın sorunu var demektir neroyu daima güncel tutun.Yazdırdığınız cd yada dvd veya blueray fark etmez genelde cd boş ama ışıkta baktığınızda dolu gözüküyorsa dvd yazdırma sürücünüzün ömrü bitmiş olabilir yazdığını zannettiğiniz film mp3 aslında yazdırılmıyor...Buda genelde donanımsal yada yazılımsal olabilir....

• quote:

Orijinalden alıntı: .LioN.

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    benim sorun daha devam :D çok sinir oldum HL-DT-ST_DVDRAM_GT34N bu modelide otomatik güncelle dedim sürüceye sağ tıkla özellikler felan mevcut sürüm güncel dedi firmwarede güncel demek cdleri okuyo dvdlerin bazısını okuyo bazısını okmuyo seçici geçirgen gibi bişi oldu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

benim sorun daha devam :D çok sinir oldum HL-DT-ST_DVDRAM_GT34N bu modelide otomatik güncelle dedim sürüceye sağ tıkla özellikler felan mevcut sürüm güncel dedi firmwarede güncel demek cdleri okuyo dvdlerin bazısını okuyo bazısını okmuyo seçici geçirgen gibi bişi oldu :D

Alıntıları Göster
    CD dolu olmasına rağmen boş görünüyor.. hp laptop kullanıyorum.. Çözümünü bilen var mı ?
    Firmware falan bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XooM

CD dolu olmasına rağmen boş görünüyor.. hp laptop kullanıyorum.. Çözümünü bilen var mı ?
    Firmware falan bulamadım.

Alıntıları Göster
    Bunun olası sebebi şunlardır :

1.CD veya DVD çizilmiş veya hasar görmüştür.
    2.CD-DVD Writer tarafından desteklenmiyordur.
  • Arkadaşlar benim de bir sorunum var. CD yi yazıyorum. Bilgisayar boş görüyor. İkinci defa yazdırmak isteyince CD bozuldu. Başka bir cd ye yazıp başka bir PC de denedim içi dolu. Ama benim PC boş görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Arkadaşlar benim de bir sorunum var. CD yi yazıyorum. Bilgisayar boş görüyor. İkinci defa yazdırmak isteyince CD bozuldu. Başka bir cd ye yazıp başka bir PC de denedim içi dolu. Ama benim PC boş görüyor.
    Ben de ayın sorundan dolayı geldim ama sonra sorunu kendim çözdüm.. Belki işinize yarar. :)

1-Klasör seçenekleri\Görünüm\Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster butonunu aktif edin.
    2-Biraz aşağıda korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) yazan kutucuğun tikini kaldırın yani pasif edin.

Muhtemelen dosyalarınız artık görünecektir.

Dosyalarınızı bilgisayarınıza kopyaladıktan sonra yukarıda yaptığınız iki işlemi geri alın.
    Eğer kopyaladığınız yerde de yine gizliyse yukarıdaki iki işlemi yapın ve dosyaları gizli durumdan çıkarma işlemini yapın.

Bunun için;

Başlat\Çalıştır komutuna " attrib -r -a -s -h DizinAdresi " yazıp enter a tıklayın. Tırnakları yazmayacaksınız.

Not: Diyelimki dosyalarınız YerelDisk D nin içinde Fotolar diye klasörün içinde. Ve oradaki fotolarınız gizli. Bunları aktif etmek için şu komutu kullanın;
    " attrib -r -a -s -h D:\Fotolar\*.* bu komut Fotolar klasöründeki tüm dosyaları görünür hale getirir.
    Eğer klasörü görünür yapmak isterseniz " attrib -r -a -s -h D:Fotolar " yazacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capsizcakir -- 6 Şubat 2014; 21:56:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eternal soul

Google dan buldum ama sorunu bu şekilde çözdüm.

Winrar ile içerik görünüyor.

• Ben Bi CD aldım çizik felan yok
    Kopyalama Yaprken İşlem Bozuldu Kapttım İşlemi Sonra Dosyaları Sildim Ama Yinede Full Dolu Gözüküyor İlk Takdığımda Flash Bellek Biçimde Biçimlendirdim Ondanmı Bide Salt Okur Olduğu İçin WinRarı Kullanamıyorum çok sinirliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: karananebula

Ben Bi CD aldım çizik felan yok
    Kopyalama Yaprken İşlem Bozuldu Kapttım İşlemi Sonra Dosyaları Sildim Ama Yinede Full Dolu Gözüküyor İlk Takdığımda Flash Bellek Biçimde Biçimlendirdim Ondanmı Bide Salt Okur Olduğu İçin WinRarı Kullanamıyorum çok sinirliyim
    v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzzbbe -- 19 Nisan 2016; 15:54:08 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.