Yüzbaşı
23 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selamlar herkese,

Geçen sene, taktiksel ve gizlilik içeren bir oyun oynamıştım, son 3-4 sene içinde çıkan bir oyun olduğunu biliyorum. Hafif cyberpunk havası vardı sanki tam hatırlayamıyorum.

Oynadığım kadarıyla görev fazlalığı vardı, npc'ler mevcuttu. Kutulardan çeşitli materyaller bulup, karakteri ve silah yükseltmesi/silah yapımını sağlıyorduk.

Oyundaki duvarlarda kamera sistemi gibi bir şey vardı, belli bir açıyla o alanı tarıyordu. Keza bazı askerler de bu şekilde ortamı tarayabiliyordu.

Zamanım olmamasından dolayı belki 1 hafta oynayıp daha sonra alırım diyerek sistemden kaldırdım. Şimdi de oyunun ismini hatırlamıyorum. :(

Aşağıdaki görsel bahsettiğim oyuna ait değil, fakat atmosfer yapısından ve renkleri bu görsele benziyordu.

Aşağıdaki görsel "Cyber Knights: Flashpoint" oyunna ait. En azından bir oyunu elemiş oldum.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/50/d7/8d/50d78daef5e9996b8f593ce7f486974e.jpeg&t=0&width=480&text=1
1) Asus R9 280X DirectCU II TOP modeli
. 3GB GDDR5 384 Bit
. Çekirdek hızı: 1070 mhz
. DX 11.2
. 2013 yılından beri kullanılmış.
. İkinci el fiyatı: 450 TL

2) MSI ARMOR Amd Radeon RX 480 modeli
. 8GB GDDR5 256 Bit
. Çekirdek hızı: 1291 MHz
. DX 12
. 2017 yılından itibaren kullanılmış.
. İkinci el fiyatı: 700 TL

Verilen cevaplara göre 2 kartta da mining yapılmamış.

Mevcut PSU: Cooler Master 750W (6 senelik)

Bütçem 500 Tl, fakat zorlarsam 700 e çıkabilirim.

Kararsız kalma sebebim: Şu an işsizim. Ekran kartım bozuldu. İki kart arasındaki 250 TL nin önemini biliyorum, ama almışken de biraz daha tam olsun diye de düşünüyorum. En iyi ihtimal ile sistem değişikliğini 2-3 sene sonra yapabilirim.
Selamlar, Şubat 2019 celbi 2. grup kısa dönem er olarak usta birliğim buraya çıktı. Problemli, sıkıntılı bir yer yazılıyor. Daha doğrusu sürgün yeri deniliyor.. Uyuşturucu, psikopat vs.... Nasıl bir yer? Eğitim ağırlıklı bir yer olduğunu biliyorum, ama önemli olan askerler...
Merhabalar,
Yaşım 28. 2 sene önce Lisans eğitimimi tamamlamıştım, sonrasında tecil işlemlerimi gerçekleştirmek için askerlik şubesine gittim. Oradaki kağıda sağlık problemimi yazınca hastaneye sevk ettiler. Bu zamana kadar olan süre içinde 2 kez ertesi yıla bırakma kararı aldım. Bu sene ne olur bilmiyorum, doktorun kararına bağlı.

Merak ettiğim soru: Normalde 2 yıl tecil hakkım vardı, bunu kullanmadılar. Bu sene hastane kontrolünden sonra(oldu da 3. kez ertesi yıla bırakma kararı çıkmadı diyelim...) askerlik şubesine gittiğimde bu 2 senelik tecil hakkımı kullanabilir miyim? Ya da en azından 29 yaşımı dolduruncaya kadar 1 sene tecil olabilir miyim?

Askere gitmeme gibi bir düşüncem yok, lakin meslek değiştirdiğim için biraz endişe içindeyim.
Selamlar. Bir yakınından s4 ü aldım. 5.0 güncellemesinden sonra geri ve seçenekler tusunun calismadigini soyledi. sanal tuslarla idare ederim olmadi yeni rom atarim diye dusundum. sanal tuslarda secenekler tusu olmadigi icin rahat edemedim.

Bu sorunla karsilasip cozen oldu mu? Nasil cozdunuz? Bir de root veya rom yuklemek icin KNOX u kaldirmak mi gerekiyor?
Merhabalar,

Herhangi bir yazılım altyapım olmadan c# eğitimi almaya başladım. Kursa başlamadan önce durumumu anlattım, zaman içinde oturur dediler. İçimdeki öğrenme heyecanı ile algoritmaları hallederim havasıyla başladım. Lakin zaman içinde anladım ki algoritmalar programlamanın temeli/mantığı.

Kursta şu an dizileri bitirdik, metotlara geçtik. Halen iç içe if koşullarında ve döngülerde takılı kaldım. Komutların ne işe yaradığını basit örneklerle anlayabiliyorum. Basit şeyler de yazabiliyorum. Harf notuna göre geçti kaldı, 1-100 arası sayılarla işlem yaptırma gibi vs.. Tabi bunlar bana yetmiyor, 2 sorum var;

1) Bunlar gibi basit örnekler yapmak istiyorum, aklıma gelmiyor?
2) *** Esas sorum, ALGORİTMALARA nasıl çalışmalıyım? Mesela akış diyagramları... Ya da marketten alışveriş yapma, çay demleme algoritmaları gibi... Kalem-kağıtla mı çalışmam gerek?
3) Algoritmaları yanlış mı anlamışım?

Yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarını/mesajlarını bekliyorum.

Not: İşte çalıştığım için vakit en büyük problemim.
Selamlar;

USB belleğe Windows ve Linux sürümlerini istediğim şekilde yüklemek istiyorum. Sanırım bu mümkün. Asıl merak ettiğim, usb'den işletim sistemini çalıştırdığımda onu normal bilgisayar kullanır gibi kullanabilir miyim? Mesela internete girdim, dosya indirdim. O dosya, usb belleği çıkartıp taktıktan sonra yerinde durur mu?
İşletme bölümünü bitirdim, 2. üniversite için Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü okumak istiyorum. Geçtiğim dersler okumak istediğim bölümde de var. Bu dersleri saydırabilir miyim?
Selamlar,

Bilindiği üzere tüm boss ları 20 dakika içinde öldürmemiz isteniyor. Tek başına yapılacak iş değilmiş onu öğrendim

Bunun için hangi karakterler gerekir? Mesela aklıma ilk gelen char. WD ve onun angry chicken ı. DH de uygun sanırım.

Neyse, uygun bir grup oluşturup şu işi halledebilir miyiz?
Selamlar,
Telefonu root edebildim, fakat cwm ve rom atamıyorum. Sadece cwm touch v6.0 yükleyebildim. Daha sonra ırak romunu yüklediğim için standart cwm'e döndü. Cwm ekranında;

Android system recovery <3e>
KOT49H.N7100XXUFPC1

reboot system now
apply update from ADB
apply update from external strorage
wipe data/factory reset
wipe cache partition
apply update from cache

#MANUAL MODE#
-- Appling Multi-CSC...
Applied the CSC-code : TUR
Successfully applied multi-CSC.

Sorun galiba recovery'nin <3e> olmasından kaynaklanıyor sanırım. Ne yapsam olmadı. Cwm veya rom yüklemeye çalıştığımda ;

"signature failed verification"

hatasını veriyor. Ne yapabilirim????
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.524
İkinci El Bölümü Mesajları: 70
Konularının görüntülenme sayısı: 205.489 (Bu ay: 757)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 303 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.