Şimdi Ara

Dolby Atmos for Headphones %25 İndirimle 31,87₺

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
14.426
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kampanya başlayalı biraz oldu, forumda konusu olmadığı için paylaşmak istedim. 7 günlük denemesi var. Kalıcı lisans satın almak isterseniz %25 indirime girmiş.

Nedir?

Windows'un kendi uzlamsal ses modülü olan Windows Sonic'in ücretli alternatifidir ve daha başarılı olduğu söylenmektedir. Özellikle iyi bir kulaklığa sahip olanların ses deneyimini iyileştirdiği belirtilmektedir.

Nasıl alınır?

Sağ alttan resimdeki yere basın, Microsoft mağazasında Dolby Access adlı ücretsiz program çıkıyor. Onu indirin ve programı açın, 2. resimdeki yerden satın alabilirsiniz.

Dolby Atmos for Headphones %25 İndirimle 31,87₺ Dolby Atmos for Headphones %25 İndirimle 31,87₺
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Stereo kulaklık kullanıyorum. Yıllardır ses kartlarımda dolby headphone özelliğini denedim ama hiç başarılı bulmuyordum. Sesi doğallığından çok uzaklaştırıyordu. Bunu az önce bir kaç filmde denedim ve ilginç bir şekilde beğendim. Önyargıyla yaklaşıp deneyip sileceğimi düşünüyordum. Akşam geniş zamanda müzik ve oyun performansını da beğenirsem satın alırım. Sanırım 32 lirayı verince ömür boyu lisansa sahip oluyoruz. Sesi farkedilir düzeyde arttırdı. Yüksek seslerde bozulmaya sebep olabilir diye tahmin ediyorum. Haber veren arkadaşa teşekkürler.
  • Benim pc msi, Nahimic 3 var da sizce hangisi daha iyi ? Gerek var mı almaya ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaferd16

Benim pc msi, Nahimic 3 var da sizce hangisi daha iyi ? Gerek var mı almaya ?
    Kulaklık nedir? Malum program kulaklık odaklı.

• Kz zs x için nasıl olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla ben programın bu kadar başarılı olduğunu bilmiyordum. Z506 gibi basit giriş seviye bir 5+1 setim var. Beni inanılmaz tatmin etti. Şuan ayak üstü star wars V REMUX'ta denedim bluray.

Yani bundan daha önce haberim olsaydı keşke boşuna beklemişiz.
  • stabil değil fakat müzik kalitesini arttırıyor gerçekten. uzamsal ses işe başarılı değil. ben sanal 7+1 den yada windows sonicten farkını hissedemiyorum.

kulaklık sblaster evo zx

• Morgoth Draqe kullanıcısına yanıt
    Bende de Logitech Z506 var ve hiç hakkını veremiyorum. Fark ettiğiniz somut farklılar nelerdir? for Headphones olan yazılımın sunduğu şeyler ses sistemlerinde de hissediliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 28 Aralık 2019; 5:41:37 >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Headphones bende hiç fark oluşturmuyor.

Şöyle açıklayayım hocam, arka 2 kullanmıyorum. Çünkü sol tarafıma koyabilirim fakat sağ tarafımda koyabileceğim arkamda bir yer yok. Bu yüzden right left center subwoofer takılı.

Kullandığım player media player classic mega codec paketli olan. Ses süzgeçlerinden playerın 4 çıkış açık left, right front center subwoofer tikli. Bilgisayar ses ayarlarından da 5.1 ayarlı fakat arka çifti iptal ettim ayarından.

Program sayesinde oluşan farklılıktan bahsedeyim. Normalde zaten izlediğim her şeyi 5.1 ses kalitesi bulunan şeylerden izliyorum. Ek olarak youtube dolby ve surround desteği sunmuyor bunu da burada belirteyim. Konuyu gördüğümde tam star wars u bluray remux çekmiştim rarbgden. Filmi test ettiğimde sağ sol ve center kanallarından gelen sesler bariz biçimde netleşme olduğunu fark ettim. Normal ayarlara alıp denediğimde sağ ve sol kanaldan gelen ses yine bariz biçimde 5 de 1 e düşüyordu. Tekrar açtım dolby tekrardan ses 5 kat arttı hemen hemen yine kanallarda. Ses yapay değildi çünkü ses kaynağı 6.1 çıkışlıydı. Bu da seste inanılmaz bir fark oluşturdu. Çevre sesleri sağ ve soldan gelen bariz arttı. Bu kalite artışını ben görebilmek için çok uğtaştım örneğin sağ ve sol hoparlörleri yıllarca boost programıyla boostladım kendim yapay oluşturmaya çalıştım. Programlar kullandım çeşitli. Fakat bu seviyenin yarısına dahi ulaşamamıştım.

Headphones olana tıklamıyorum ama ben belirteyim dolby ile çalıştırıyorum.

• Bu tarz program denemek isteyen Breakaway Audio Enhancer'e de bakabilir. Pahalı bir uygulama kura bakarsak da deneme sürümü var, isteyen deneyebilir. İlk kurulumda mavi ekran olabiliyor, herhangi bir işlem yapıyorsanız oyun vs. yarıda kesilmesin diye programı kurup ayarlayın ondan sonra sıkıntı olmasın. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz:

quote:

https://www.claessonedwards.com/home-audio/
  • Hocam keşke fiyatı da yazsaydınız.

32₺

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat attığım iki resimde görünüyor.

• Sennheiser HD6XX'ten oldukça memnundum, fakat film keyfim 2 kat arttı diyebilirim. Müzik türüne göre de etkiliyor, bir çok müzik daha keyifli hale geldi. Eğer ince ayar seviyorsanız Peace EQ ile kullanmanızı öneririm.
  • Stereo kulaklık kullanıyorum. Yıllardır ses kartlarımda dolby headphone özelliğini denedim ama hiç başarılı bulmuyordum. Sesi doğallığından çok uzaklaştırıyordu. Bunu az önce bir kaç filmde denedim ve ilginç bir şekilde beğendim. Önyargıyla yaklaşıp deneyip sileceğimi düşünüyordum. Akşam geniş zamanda müzik ve oyun performansını da beğenirsem satın alırım. Sanırım 32 lirayı verince ömür boyu lisansa sahip oluyoruz. Sesi farkedilir düzeyde arttırdı. Yüksek seslerde bozulmaya sebep olabilir diye tahmin ediyorum. Haber veren arkadaşa teşekkürler.
    Konu başlığında belirtmenizi istedi galiba. Böylece insanlar konuya tıklamadan fiyat bilgisinden haberdar olup ona göre hiç konuya girmeyebilir.
  • Morgoth Draqe kullanıcısına yanıt
    Ben de bahsettiğiniz gibi 5 hoparlörü aynı anda kullanmıyorum çünkü düzgünce konumlandırabileceğim alan yok. Geçen haftaya kadar sol + center + sağ kullanıyordum, center'i de kaldırdım stereo takılıyorum. Chrome dahil kullandığım bir kaç uygulama / oyun center'i daha doğrusu 5.1'i desteklemiyordu sadece stereo çalışıyorlar, Realtek üzerinden hoparlör doldurma açık olsa bile. Youtube surround desteği sunuyor ama Chrome kullanmayın, uygulama üzerinden takılın ya da başka tarayıcıyla deneyin. Bu Dolby'i düzgünce deneyimlemek istiyorsanız Dolby Access'in içinde demolar var. Kulaklıkla dinlediğimde gerçekten etkilenmiştim ama ses sistemiyle o kadar da fark yaratmadı.
    Yok hocam sunmuyor youtube surround desteği,

Demolara gerek yok benim için tüm dizi ve filmlerim 5 kanal ses desteğine sahip ondan dolayı hani gerek yok.

Kulaklık ucuz bir şey var bende james donkey 711 ama kulaklık kullanan bir insan da pek değilim seviyorum ben hoparlör ile dinlemeyi seviyorum.

• Bende aldim ama pek etkilenmedim.. Nahimic 3 bence daha basarili.
  • bilgehankalkan kullanıcısına yanıt
    Ekledim.
  • Merhabalar ,

Bende de Hyperx Cloud Alpha var. Pubg oynuyorum. Artı katar mı katmaz mı bilemedim . varmı kullanan_??

Anakart Asus TUF Z390-PRO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.E.G -- 30 Aralık 2019; 10:0:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.E.G

Merhabalar ,

Bende de Hyperx Cloud Alpha var. Pubg oynuyorum. Artı katar mı katmaz mı bilemedim . varmı kullanan_??

Anakart Asus TUF Z390-PRO
    Artı katar hocam. Ben satın aldım programı ve bariz bi ses tokluğu, detayları daha iyi hissetme var. Daha önceden ayak sesinin hangi taraftan geldiğini tam olarak bilemiyodum ama şuan gayet net. Programın içerisinde game modu var, zaten oradan gerekli detayları ayarlayabiliyorsun.Dolby Atmos for Headphones %25 İndirimle 31,87₺

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.