Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1476. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Colda , Colda , landmoon , Vanished Man , waitu Daha Az
5 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 42 Misafir - 46 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.500
Cevap
1.165
Favori
11.785.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 14741475147614771478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 lira olsa da sorun yok bro. 1 sıfır atmaya bakar her şey. Gelgelelim ülke batıyor diye yazılar döşeyip " " ikonuyla sevinç naraları atan tiplerin ip numaralarından bulunup derhal tc kimliğinin iptal edilmesi gerek diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naci_Balkavan -- 6 Nisan 2018; 2:46:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer dolarda paraniz yoksa surekli oolarak takip etmenizi önermiyorum.. Cidden piskoloji bozuyor insani üzüyor. 2 3 günde 1 bakin geçin sürekli TLnin deger kaybettiğini canlı canlı görmek can sıkıyor :( yarin kalkcam bakicam dolar 4.10 euro 5 sterlin 5.75 olucak :( kesin gibi birsey hergun değer kaybeder mi bi para ya

• Ben dolara dolar demem dolar 5 TL olmadıkça
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Hocam kriz 2011 den bu yana geliyorum diyor, 2011 de inşaat sektörü şahlanmış, birileri para kazanırken, ar ge ve yatırıma gereken öncelik verilmemişti 2018 e kadar bu böyle devam etti.

Gelişmekte olan ülkeler; Singapur, Güney Kore, Endonezya ülkelerine akan sıcak parayı, ar ge ve üretime harcadıkları için kriz onları teğet geçecek,

Gelişmekte olan ve yatırımı betona yapan ülkeler; Polonya ve Türkiye'de krizi acılı ve ağrılı bir şekilde hissedecek, çünkü dışa bağımlı ülkeler kendi kendine kalkınmayan her ülke batmaya ve acı çekmeye mahkumdur ama her alt geçitte olduğu gibi her barışın bir çıkışı vardır, bu arada hükümet tarafında yapılması gereken önlemler de yapılmayınca bu çöküş karşı konulamaz bir hale geldi. Sadece Türkiye de değil küresel çapta bir kriz geliyor. Bakın bu 1 2 aylık ya da yıllık bir mesele değil, 2011 den bu yana ekonomi sütunları çatlıyor dikkat edin 2011 de a haber yayın hayatına başladığımdan bu yana ekonomi iyiye gidiyor diyor.

Evet 2013 e kadar iyi gitti ama sonra dışa bağımlı ülkeler için çöküş vakti başladı Ha bir de şöyle bir durum var. Ülkemizde cari açık hissedilmesin diye alınan krediler ülke ekonomisinin büyüdüğü daha iyi şartlara geldiği konusunda bir algı yaratabilir, geçen yılın ilk 9 ayında 0,1 büyüyen ekonomi son 3 ayında 7,3 büyüyerek 2017 de 7,4 büyüdü anlamını çıkarabilir fakat cari fazlalık vermiyoruz ki büyüyelim, aldığımız krediler para alışı bize serap görmemize neden olabilir ancak ekonomi cari açık verdiği için zamlar gelmeye devam ediyor, yani hükümet yapacağını yapmazsa, iş adamları yapmazsa, halk lüks tüketime heves edip, almaktan vazgeçmezse, ekonomik krizin etkileri geciktirilebilir ama engellenemez her geçen gün yokuş aşağı daha süratle iniyoruz frene basmak yerine ayağımızı gaz pedalından çekiyoruz, sonuç olarak birgün krizi gerçek manada hissedeceğiz, eğer gerekeni yapmazsak.

• Kriz varsa, bunda yatırımı üretime yapmayan iş adamlarının, tedbirini almayan hükümetin ve lüks tüketime çok fazla meraklı, hevesli olup, tüketen gereksiz harcama yapan halkın ortak suçu vardır.

Hepimiz suçluyuz hepimiz gerekeni yapmalıyız.

• Umarım aklı başındakiler okur. Dolar karşılıksız basılan dünyanın tek parasıdır.

Onun için dünyanın gördüğü göreceği en büyük balondur !!!

100 senelik bir zaman diliminde sırf abd üstünlüğünden ötürü balon halen şişmeye devam ediyor. Şu zamanlar bu balon en gergin aşamaya geçti.

Bilin istedim.

• Dün habelerde çiftçiler gayet net açıkladı durumu ! O dolardan bize ne diyen yaratıklar yine anlamaz durumu da neyse ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar mı şişiyor yoksa bizim paramız mı sönüyor? Aradaki farkı iyi anlamak lazım. Diğer para birimlerine karşı da düşüşü var TL'nin.
  • 4, psikolojik sınırdı. Desteğin kırılmaması çok önemliydi zaten bunu bütün ekonomistler söylüyor. 4'ü geçirmemek için gerekirse TCMB, piyasaya dolar pompalamalıydı ama yapmadılar.

4.00'ı bir defa kırınca üstünde kalacağı belliydi. Aylarca sistematik bir biçimde kuruş kuruş artıp, 5 sınırına dayanacak 20 ay içerisinde.
  • Sıkıntı degil zaten bir cok kişi 50TL'lik döviz alıyor. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Dolar mı şişiyor yoksa bizim paramız mı sönüyor? Aradaki farkı iyi anlamak lazım. Diğer para birimlerine karşı da düşüşü var TL'nin.

TL değer kaybediyor ama bu o gerçeği değiştirmez.

5 sene önce faber castell fine vario uçlu kalemi 18 liraya aldığımda o kadar parayı baydık demiştim şimdi 54 lira mk 50 lirayı görünce oha çekerdik şimdi bir dışarı çıkıp bir şeyler atıştırma parası oldu.

• memleket iyiye gidiye

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• https://invst.ly/73hm9

DX artmadığına göre,paramız değer kaybediyor....

YTD....

• Dünyada dolar karşısında değer kaybeden tek para Türk lirası sevgili çok zeki arkadaşım

Hee dolar balon hee

• quote:

Orijinalden alıntı: KabakÇekirdeği

Umarım aklı başındakiler okur. Dolar karşılıksız basılan dünyanın tek parasıdır.

Onun için dünyanın gördüğü göreceği en büyük balondur !!!

100 senelik bir zaman diliminde sırf abd üstünlüğünden ötürü balon halen şişmeye devam ediyor. Şu zamanlar bu balon en gergin aşamaya geçti.

Bilin istedim.

Ooo büyük resim görülmüş. Hızlandırılmış kurs var mı ben de görmek istiyorum.

• Az once bu konuyla iligli kucuk bir tartismaya girdim. Adamlar hala "senin dolarin mi var" diyor. Bunun üstüne yetmiyormus gibi dolari yukseltenin amerika oldugunu savunuyor. Adamlarin ekonomi bilgisi bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dolar 4.0657 mashallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Az once bu konuyla iligli kucuk bir tartismaya girdim. Adamlar hala "senin dolarin mi var" diyor. Bunun üstüne yetmiyormus gibi dolari yukseltenin amerika oldugunu savunuyor. Adamlarin ekonomi bilgisi bu

aslında ekonomik bilgisi de dolara güncelleme yapılıyor tl neden düşüyor demez bunu dediğiniz zaman anlamsız bakışlarla anlamaya çalışan tipler gibi bakınıp dururlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 6 Nisan 2018; 10:31:22 >
  • 4.07 ye Ramak kaldi, birakin bu dolar bitti ayaklarini, abd hala orada, sen neden odeyebileceginden fazla dolar borclandin da milli gelirin yarisi mertebesinde dolar borcu olustu onu bir anlat hele ?

Dolar dusukken borclanirken ulke ekonomisi saha kalkti diyordunuz, dolar batik bir para birimidir diyen yoktu ortada, 1 tl, 0.24 cent olunca abd mi batti yani ??

Yoo sen battin ama farkinda degilsin henuz, ekmek 5 lira olunca anlarsin.

Ama siz de haklsiniz, ekmek 5 lira olmaz, 250 gr yerine 65 gr'a dusururler zam! Gelmeden ekmeginizi alirsiniz, yiyin afiyet olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 6 Nisan 2018; 10:39:55 >
  • Yahu dolar 5 lira olsa ne değişir=?

Ekmek fiyatı mı artıyor? Hayır.

Yaşam mı kötüye gidiyor? Hayır.

Ölüm oranları mı artıyor? Hayır.

Biz çok daha kötü günler gördük, solcu hükümetler zamanında 1 günde %100 değer kazanıyordu ama bu halk tınlamıyordu bile. Gayet güzel yaşamaya devam ediyordu.

Kısaca doların artması neden bizi etkilesin biz abd miyiz? Yoksa dolar ile mal alıp satıyor muyuz?

Ekonomi kötü demek için çırpınan bir tayfa var onların amacı belli zaten akıllarınca hükümet eleştirecekler.

Ha gelin yol köprü yapılmadı, metro yapılmadı, metrobüs yapılmadı diyin. Türkiye ileriye gitmiyor diyin ama diyemezler.

Çünkü hepsi yapıldı, her yıl büyüyoruz %5ten aşağı büyüdüğümüz yok
  • 
Sayfa: önceki 14741475147614771478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.