Şimdi Ara

Dolar 5.70'i Geçti! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
4
Favori
54.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
228 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ama doları nasıl düşürdük gördün mü? Cehape olsaydı hem rahibi bırakırlardı hem de dolar artardı. Buna dış politika başarısı denir.
  • Ezher Basgan ne diyosun bu duruma?

Dolar ve Euro ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Mart 2019; 16:3:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayır kardeşim depresyon felan değil.

Dolar değer kazandıkça tl değer kaybediyor ben buna üzülmüyorum üzülemiyorum. İstihdam her geçen gün daha da azalıyor. Annem az önce pazara gitti torunu için elma alıcak muhtemelen 2 3 tane alır döner ben artık buna üzülmüyorum övündüğüm tek şey 3 5 tane kitabım. Sabahın 7 sinde yattım 1 saat önce kalktım dolar 12 14 kuruş değer kazandı elin damadı çıktı hala dolarları satın diyor ben üzülmüyorum bir Allahın kulu Emin Çapa dinlemiyor ne halleri varsa görsünler.
  • FED in yaptığı ılımlı açıklama sonrasında dünyada dolar seviyesi düşerken bizde artıyor. Dolar endeksine bakabilirsiniz.doların bugüne kadar yükselmemesi mucizeydi zaten. hane halkı ve şirketler aylardır dolar bozmayı bırak dolar alıyor. buna rağmen dolar yükselmiyor. merkez bankası hükümetin baskısı ile doların yükselmesini engelliyor. dolar seçimden önce ya da hemen sonra 6,20 seviyelerini görecek zaten. ondan sonra da en az 7,20-7,40 ları test edecek. o zaman da ne tarafa yöneleceğine bakacaz.
    ülkenin bu dar boğaz ekonomiden çıkması için tek çıkar yol IMF gibi görünüyor ama IMF de TL aşırı derecede değer kaybetmez ise gelmez. IMF nin gelmesi için TL nin değerinin düşmesi gerekiyor ilk önce.
    hükümette bence bunun için S-400 leri kullanacak. dikkat ederseniz onca seçim yarışlarının arasında S-400 meselesini hiç es geçmiyorlar, hep diri tutuyorlar.
    S-400 ler gelecek, döviz tavan yapacak, hükümet IMF yi getirecek ve dicek ki, biz S-400 aldık diye dış güçler üzerimize oyunuyor, bizde mecburen IMF ile anlaşmak zorunda kaldık. bu şekilde IMF ye de kılıf uydurmuş olacaklar.
    döviz konusunda şu tavsiyem de şurda dursun, geçen sene doların zirveleri gördüğü zamanlarda bu sene de yeni zirve yapacak, 9-10 tl yi görecek bence. yine düşcecektir ama oraları kesin görecek gözüyle bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisrabbit -- 22 Mart 2019; 16:22:11 >

• Yok mu lan memlekette papaz?

Alalım içer 5-6 tanesini içeri, ilk 2'sini salarız bir noluyoruz der dolar, şak öbür ikisini törenle salarız korkmaya başlarlar en son 2 sini de salarsak çil yavrusu gibi dağılıp 2 liraya sabitlenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Hayır kardeşim depresyon felan değil.

Dolar değer kazandıkça tl değer kaybediyor ben buna üzülmüyorum üzülemiyorum. İstihdam her geçen gün daha da azalıyor. Annem az önce pazara gitti torunu için elma alıcak muhtemelen 2 3 tane alır döner ben artık buna üzülmüyorum övündüğüm tek şey 3 5 tane kitabım. Sabahın 7 sinde yattım 1 saat önce kalktım dolar 12 14 kuruş değer kazandı elin damadı çıktı hala dolarları satın diyor ben üzülmüyorum bir Allahın kulu Emin Çapa dinlemiyor ne halleri varsa görsünler.
    emin çapa ya inanıyorsan bende üzülmüyorum .

bir ara erol mütercimler vardı ona ne oldu.

habertürkte rezil olunca piyasaya çıkamaz oldu.
  • Ne oldu ki habertürk te?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne diyorsun kardeşim sen ? bana mı kafa tutuyorsun ? Eğer tercihin o yönde ise gömerim seni forumda rezil olduğunla kalırsın
  • Forumun ekonomi profesörü olarak bu konu hakkında ne düşünüyorsun ?

• Dolar bi düşemedin ya g350 hayallerde kaldı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLTaR_07

Ne oldu ki habertürk te?
    celal bayar hakkında sallayıp durdu yalanı ortaya çıktı özür de diledi.
  • Geldi
  • salı verin küçük enişteyi
  • fluox kullanıcısına yanıt
    Papaz kaçtı hocam. Kala kala elimizde... kaldı.
  • Seçime kadar 5.60 seçimden sonra mayısta 5.90 eylül 6.50.
    Yatırım tavsiyesi değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5,63
  • Kına yakın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selçux

Kına yakın
    İktidara bu kadar yüklenme

• 10 saniye içinde 5.74'e vurup , 5.71'e çekildi.
    Ben çocukken dut ağacının altına çul sererdik, içimizden en zayıf olanı(-ki o zamanlar ben) ağacı tırmanıp en uç daldan vurup, sektirerek dutları toplardık.
    Dolarda aynen böyle davranıyor piyasalara. En ufak olumsuz gelişmede en kırılgan yerimizden dut gibi çırpıyor bizleri.

Üstelik dünyanın en yüksek fazini veren 3. ülke olmamıza rağmen yaşanıyor tüm bunlar.
    Bu ekonomi nasıl düzelecek gerçekten çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 22 Mart 2019; 18:9:13 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.