Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
29 Misafir - 29 Masaüstü
5 sn
235.537
Cevap
1.165
Favori
11.787.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
47. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 13931394139513961397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Euro / Dolar paritesi şu anda 1.18. Tekrar 1.06 lara gelirse aboooovvv.
  • euro kopuyor ne diyorsunuz?https://paratic.com/euro/
  • Ben anlamadım euro artıyor ama benzine zam geliyor halbuki petrol dolar üzerinden alınıyor tamam ham petrol fiyatları beş dolar artmış ama dolar da 3.60 lardan 3.50 lere indi yani maliyet anlamında bir değişiklik yok gibi

• Laa feto oynama oğlum şu dolar euro ile son dış mihrakların oyununa geliyo akp

• quote:

Orijinalden alıntı: ReDTwiSteR

bende 2 aydır dolardayım kafam rahat bozmadıkça zarar etme gibi bir olayda yok başkanlığa kadar bozmam yaş 32 bundan sonra ömrümün sonuna kadar tl de durmam atatürk gibi lider gelip ekonomiyi ülkeyi düzeltmedikçe tl de durmak full zarar. 10 bin tl paran olsun 5 sene sonra yine 10 bin tl ama 10 bin tl lik doların olsun 5 sene sonra en az 2 ye 3 e katlarsın allahtan erken anladım artık varıma yoğuma dolar alacağım yabancı parada kalacağım.

https://www.youtube.com/watch?v=WrCbYBxWfGg

• 4,2126 çekti bir anda; dedim ne oluyor...?
  • Gittikçe gidiyor tutamıyoruz.

Ekonomi çooook eyiiiiii gençler muhteşem.

Paramız bul oldu, çok da güzel oldu muhteşem oldu.
  • Donanimhaberin en bos konusu

• 2500tlyken burda bagir bagir bagirdim. Bitcoin alin diye. Kimse dinlemedi beni 6ay önce. Hata dalga gecenler oldu.

11500tl ellerinizden öper!

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem_F1-Mclaren

Donanimhaberin en bos konusu

Playstation konularına doğru alalım seni şöyle. O konular daha önemlidir senin için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

2500tlyken burda bagir bagir bagirdim. Bitcoin alin diye. Kimse dinlemedi beni 6ay önce. Hata dalga gecenler oldu.

11500tl ellerinizden öper!

Bitcoin ne kardaş nasıl bişi bu

• AkatooS86 kullanıcısına yanıt
    Kimse seni dinlemedi değil, işlem hacmi düşük, gittikçe de düşüyor ve çok inişli çıkışlı, çok fazla manipüle edilebilir (gerek tekelleşme gerek de etherium'da gördüğümüz gibi hacklerle), kumar gibi dedi(m). Şimdi bilmem kaç kat çıktı ama bilmem kaç kat düşmeyeceğinin garantisi yok benim açımdan.

Yanlış anlama; belli ki bilerek yatırım yapıyorsun ama bu konudakilerin çoğu gözlemimce kısa vadeli tasarruflar yapıyor. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim diye belirteyim dedim. Yoksa sürekli takipteysen (dövize de odaklı olduğunu düşünürsek) voleyi vurman işten bile değil.

• pelerinli kullanıcısına yanıt
    Aynen; inişleri ve çıkışları çok sert olduğu için insan çekiniyor haliyle.
  • Bitcoin 3500 doları geçti.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Bitcoin 3500 doları geçti.

Adam köşe oldu gibi sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AK Partili kardeşlerim nerede?

Referandumdan evet çıkınca burda olmamı söylemişlerdi. Bende onlara dolar düşmeyince burda olun hatta dolar 5tl'ye yaklaşınca yine burda olun yazmıştım.

Ne hikmetse referandum bitti geçti. Burdan yazmaz oldular, özel mesaj atmaz oldular.

Onları özlüyorum..

Sırf bana mesaj atsınlar diye halbuki çok ümitlenmiştim. Halbuki tüm şartlar doların değer kaybetmesine zemin oluşturmuştu. ABD'de işler iyi gitmiyor ve dolar endeksi düşüyordu.. Avrupa toparlanıyordu..

Ama dolar düşmüyor hatta euro rekor kırıyordu..

Ama borsa rekor kırdı değil mi? Doğru. %70'i yabancılara ait olan borsa rekor kırınca o karın %70'ini kim alır tahmin edin Einstein kardeşlerim.

Dolar 4tl'yi aşarken pek ses çıkmaz çünkü 3.94tl'yi gördük sonuçta ama dolar 5tl'ye yaklaşınca buralarda yine görüşürüz elbet.

Adios amigos..

• Equris kullanıcısına yanıt
    Selam Equris bence de doların kaderi bu sefer 4'ün çok üstü olacaktır kış döneminde ekonomi git gide durağanlaşıyor. Çok ünlü insanların evlerine haciz geliyor, saygın firmalar iflas talebinde bulunuyor.

Zaten hükümetin sürekli yeni ve yüksek vergilerle iki yakasını bir araya getirmeye çalışması bunun en açık göstergesi.

Geçen bir Teknosa şubesindeydim çalışan aylık elektrik faturasını dahi çıkarmadığını söyledi dükkanın. Giyim desen bütün dükkanların vitrininde %50 indirim yazıyor içerisi bomboş.

Geçen aylarda bir altın hareketliliği olmuş bu şekilde galiba kalp masajı yapıyorlar ekonomiye ama bakalım nereye kadar gidecek bu yöntemlerle.
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Selam hocam.

Dolar yükselmeye başladığımda bu konuda yorumlarımı okudunuz mu bilmiyorum fakat eğer okuduysanız benim şöyle bir yorumum vardı. Bu yorumu hatta 15 temmuz'dan önce farklı platformlarda dolar 3.00tl'nin altındayken de yazmıştım.

Türkiye krize 2 aşamada girecek. Birinci aşamada devlet olaya dahil olacak ve piyasaya para pompalanacak sonrasında ise bu borçlar ödenmeye başladığı sırada ABD faizleri ve bilanço küçültmesine başlayınca bir biri ile çakışacak ve biz bu durumdan çok kötü etkileneceğiz.

Benim söylediğim birinci kısım yaşandı. Şimdi biz geçici bahardayız. Asıl mesele piyasadan paralar çekilip AB ve ABD'de hatta İngiltere ve Japonya'da paralar kısılıp faizler artınca başlayacak.

Elimizde tek bir şans var ve Merkez Bankaları başta özellikle FED yani Amerikan Merkez Bankası, bu süreçleri çok yavaş yapacaklarını söylüyorlar.

Yani hala eğer doğru hamleler yaparsak bu durumdan minimum zararla kurtulabiliriz. Ama biz her konuda yanlış politika güdüyoruz. Ne yapısal reformlar, ne bilim temelli eğitim, ne düşünebilen insanlar, ne doğru sanayi yatırımı, ne de dış dünya ile doğru politikalar.

Daha önceden yazmıştım tekrar yazayım. 2023 hedefleri diyip duruyorlar ya ben burdan uyarımı yapayım yine. Eğer biz bu kafa ile devam edersek ve dış dünyada ekonomi toparlarnırsa yani ABD, Avrupa, İngiltere ve Japonya. Eğer bu ekonomiler toparlanırsa 2023'te dolar 10tl'yi aşarsa kimse şaşırmasın.

• 
Sayfa: önceki 13931394139513961397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.