Şimdi Ara

Dolandırıcı Esnaf Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba iyi akşamlar herkese. Geçen ay sahibinden üzerinden iç kapı imalatı ve ev tadilatı yapan bir kişi ile evimde yer alan kapıların değiştirilmesi ve birkaç tadilat yapılması için anlaştım. İki adet sözleşme yaptık kendisi ile ve sözleşmelerde yazdığı üzere kapora ödemesi olarak bu kişinin İban adresine para gönderdim. Adam işi yapmadı en son geçen hafta cuma işinizi yapmaz isem paranızı iade ederim dedi ama etmedi. Ben de gittim durumu savcılığa bildirdim. Bu kişinin tüm bilgileri elimde mevcut TC kimlik adres gibi bu bilgiler ile takip başlatabilir miyim? Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Noterden ödeme için ihtar çekip sonrasında takip yapmayı düşünüyorum siz ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 29 Ağustos 2022; 0:33:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• direkt olarak takip yapabilirsiniz

• Aranızda iş sözleşmesi varsa dolandırıcılık suçundan ziyade hukuki olarak alacak verecek davası açabilirsiniz.

Savcılığa suç duyurusunda bulunsanız da bu gibi durumlarda genellikle kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilir.

Bu gibi durumlarda ilamsız icra takibi başlatmanız gerekmektedir. En yakın icra müdürlüğüne gidip icra takibi başlatabilirsiniz.

• Gelen tüm yanıtlar için teşekkürler icra dairesine yazılacak dilekçe için bana yardım edebilir misiniz acaba? Bir de sanırım form 7 belgesinin doldurulması lazım bu konuda da destek olabilir misiniz. Son gelen avukat harçları sebebi ile takibi kendim yapacağım mecburen. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 5 Eylül 2022; 20:17:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.