Şimdi Ara

Reddiyat Makbuzu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
30.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uyap vatandaş portalından eski bir dava dosyama bakıyordum reddiyat makbuzu fişi tarzı birşey gördüm ne olduğu konusunda bir fikrim yok nedir bunun aslı alacaklı mıyım yoksa :D

BURSA MAHKEMELER VEZNESİ'NE

xxxx referans numaralı tebligat posta tevdi listesine ait toplam 996.00-TL'nin aşağıda ayrıntıları yer alan mahkememize ait dosyaların ilgilisine ödenmesi hususunda;
    Gereği rica olunur. 15/08/2016

Birde makbuz var orada da 996tl reddiyat olarak yazıyor.

Ayrıca mahkeme kararında yazanda bunlar yukarıda yazan reddiyatla bir alakası var mı?
    492 sayılı Harçlar Yasası uyarınca alınması gereken 29,20 TL harcın peşin alınan 170,78 TL harçtan mahsubu ile bakiye 141,58 TL harcın karar kesinleştiğinde ve talep halinde ödeyenine iadesine,
    Bakiye gider avansının karar kesinleştiğinde ödeyenine iadesine,

• toplu tebligat makbuzu hazırlanmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

toplu tebligat makbuzu hazırlanmıştır
    Yani bu tutarları gidip iademi alıyoruz, 2010 yılından 2016 ya kadar baya uzun bir liste olmuş, ayrıca uyap portalda da görülen bir meblağ var bunu da açıklarsanız sevinirim.
    Reddiyat Makbuzu

• 425,60 TL'yi kim yatırdıysa gidip alabilir, bakiye gider avansı kalmış dosyada. karar kesinleştiyse tabi
  • quote:

425,60 TL'yi kim yatırdıysa gidip alabilir, bakiye gider avansı kalmış dosyada. karar kesinleştiyse tabi
    Parayı yatıran avukatım ama vekaletim yok artık kendisinde dava sonucu karara bağlandı sonuç kesinleşti. Davacı taraf benim yani ben gidip alacağım herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JonSnow16

Parayı yatıran avukatım ama vekaletim yok artık kendisinde dava sonucu karara bağlandı sonuç kesinleşti. Davacı taraf benim yani ben gidip alacağım herhalde.

Alıntıları Göster
    Azil mi ettiniz avukatı?
  • quote:

Azil mi ettiniz avukatı?

Alıntıları Göster
    Evet dava sonuçlanmadan once.
  • JonSnow16 kullanıcısına yanıt
    Dilekçe ile basvurmaniz lazım. Kısa sürede iade ederler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawyer066

Dilekçe ile basvurmaniz lazım. Kısa sürede iade ederler
    Tamamdır tesekkürler.
  • Reddiyat makbuzu, dava dosyaları için mahkeme saymanlığı tarafından hazırlanan bir makbuz çeşidi olmaktadır. Reddiyat kelime anlamı olarak ise geri ödeme demektir.

Ekranda belirtilen rakamı geri alabilirsiniz.
    Kaynak :
    https://www.teknofeed.com/reddiyat-nedir-hukukta-reddiyat-makbuzu-nedir-ornekleri/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenancot34 -- 6 Ocak 2022; 14:41:30 >
  • Görevsizlik kararı verilen bir davada aynı yerde farklı dosya numarası ile tekrar acilirmi.bu derdest olmuyor mu.bide ben 6055odedim nasıl geri alırım.Avukat vekillikten çekildi aynı yerde yeni dosya no ile açılan dava için para istedi.ilk davada parayı ödedik.O bizden habersiz parayı alabilimi.karara çıkmış gözüküyor.toplu reddiyat yapılmış, bu nedemek 3000in altındaki davalarda İstinafa gidilirmi.biz gittik görevsizlik kararı verdi bam.bu durumda ne yapmalıyım.hem bizi uyarmadi avukat 4yil sürdü.simdide vekillikten çekildi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.