Şimdi Ara

Dokuz Eylül Üniversitesinde fakültenin yarısını yabancılara açtılar: Sınavsız girecekler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
3.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
111 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Yangın ve sel nedeniyle YKS tercih tarihlerini uzattık" dedi.

Erdoğan açıklamasında “Ülkemizde meydana gelen yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 5-13 Ağustos olarak belirlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2021 tercih tarihlerini uzatma kararı aldık” dedi.

Devamında ise “Yapılan değişiklikle birlikte öğrenci kardeşlerimiz 5 Ağustos’tan 20 Ağustos saat 23:59’a kadar üniversite tercihlerini yapabilecek. Her bir kardeşime hayırlı bir tercih dönemi ve başarılı bir üniversite hayatı diliyorum” ifadelerini kullandı. 

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİNDEKİ KONTENJAN SAYISI 

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Hukuk Fakültesi için açtığı 500 kişilik kontenjanın 250'si yabancı öğrencilere ayrıldı. 

Hukuk Fakültesi okumak için yıllık belirlenen ücret 7 bin 300 lira olarak belirlendi.

Dokuz Eylül Üniversitesinde fakültenin yarısını yabancılara açtılar: Sınavsız girecekler

Dolar kuru üzerinden hesap yapıldığında bu ücret yabancı öğrenciler için neredeyse bedava hale geliyor. 

Üstelik yabancı öğrenciler bu bölüme girmek için üniversite sınavına girmek zorunda da değil. 

Odatv'nin edindiği bilgilere göre bu durumdan rahatsız olan Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri, üniversite sınavına girmeyecek olan yabancı öğrencilerin bölüme girebilmek için okul tarafından hazırlanan basit bir sınavdan geçtiklerini belirtti. 

Öğrenciler Dokuz Eylül Üniversitesi'nin en çok borca sahip üniversitelerden biri olduğunu ve bu borcun hukuk eğitiminin satılarak karşılandığını kaydettiler. 

Öğrenciler atanmış rektörlerin üniversitlerini ticaret yeri haline getirdiklerini ifade ettiler.

Türk öğrencilerin girdiği üniversite sınavından bir örnek:

Yabancı öğrencilerin girdiği sınavdan bir örnek:

https://odatv4.com/fakultenin-yarisini-yabancilara-actilar-sinavsiz-girecekler--04082134.html

• yabancı öğrenci dedikleri suriyeliler bu adamlar ilerleyen yıllarda aileleri ile beraber gönderilmeye kalkılırsa iktidarda olacak olanın başına kanun nizam bilen adamları bela etmek için yapıyorlar

suriyelilerin büyük çoğunluğu bu yüzden hukuk fakültelerine yerleştirilip Türk hukuk sistemi ve avrupa hukuk sistemi konusunda eğitiliyor uluslar arası mahkeme vs... olsun diye

• Yuh, bu kadar da olmaz!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öne çıkarın da forumda hayatı boyunca sınava çalışan arkadaşlar görsün, bilsin

• dünyanın neresinde var hukuk fakültesine yabancı öğrenci almak

• Allahım bu ülkeye birazcık milliyetçi bir lider nasip et çok az milliyetçi olsa yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

dünyanın neresinde var hukuk fakültesine yabancı öğrenci almak

yabancı öğrenci dedikleri suriyeliler bu adamlar ilerleyen yıllarda aileleri ile beraber gönderilmeye kalkılırsa iktidarda olacak olanın başına kanun nizam bilen adamları bela etmek için yapıyorlar

suriyelilerin büyük çoğunluğu bu yüzden hukuk fakültelerine yerleştirilip Türk hukuk sistemi ve avrupa hukuk sistemi konusunda eğitiliyor uluslar arası mahkeme vs... olsun diye

• yurt dışındaki gibi 20.000 dolar olacaksa açılsın kontejan da yüzde 10 olmalı not ortalamasına bakılmalı.

ama amel kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 4 Ağustos 2021; 23:29:42 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Rektörü eski milletvekili ve uzun yıllar AK Parti genel başkan yardımcısı olan üniversitenin şaşırtmayan hamlesi.

• Acaba yabancı derken hangi ülke vatandaşları olacak bu 250 kişi ??? Sonra bunlara vatandaşlık verilerek avukat hakim savcı olma yolları mı açılacak? Bilemedim .

İngiliz, Amerikalı vs için 7300tl çok komik hani ne bileyim sanki içimizde yaşayan ama TC vatandaşı olmayanlar için gayet uygun bir rakam.

• deü mü? normal...

benim okuduğum dönemlerde de fakültelerin yollarında bahçelerinde kafeteryalarında üzerinde aponun olduğu kağıtlar dağıtılıyordu propaganda amaçlı.

bölüm hocama dillendiriyordum hoca bu ne iş diye, yapacak bişi yok, rektörden izinli hepsi diyordu.

• "Katarlı gençlere sınavsız tıp fakültesi" yalanın bir başla versiyonu.

• Sizde de akıl hiç yok.Git avrupada dandik bir üniversiteye başla sonra oradan buraya istediğin bir okula denklik iste(Odtü(Açmıyordu ama şuan bilmiyorum),İtü,Boğaziçi vs.) her okul açıyor mu bilmiyorum.

Ama ünlülerden fahriye evcen mesela o şekilde boğaziçine girmiş.Almanyada ultra dandik bir üniversiteden.

Fırsatı değerlendirin.Gerçi Türkiyedeki üniversitemsi okullar tanınmıyor avrupada ve dünyada.Neye yarar size kalmış.

• Vah ki ne vah, tercih dönemi çok manidar. Deü yü bitirdiler bence.
    Millet ne zorluklarla biryerlere gelmeye çalışsın sen tut bölümlere anormal sayılarda yabancı kontenjanı aç, yetmez gibi SINAVSIZ yap...
    YETMEZ AMA E........

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ben çok dedim bu yabancılar bişeyden anlamıyor, kolay sınavla geliyor. bunların ne işi var diye

ırkçı ilan edildik.

bizim insanlar hakettiklerini yaşıyor

• Yalancinin,yalani yayanin fitne cikartanin ,huzursuzluga sebep olanin ve bundan Haz alanin taaaaaaaaaaa.........

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atsen lupinlere rahmet okutacaklara padisahi kiskandiracak yetkiyi bunca kutular,sifirlamalara vb.ragmen verirsen af buyurun donuda alir vatandasin bobreginide.

• Vay be,

Eskisi kadar olmasada Hukuk, işletme fakültesi, Eğitim fakültesiyle falan iyi üniversitelerden biriydi... Geçmiş olsun

• Yabancı öğrenci fırsatından bende yararlanabilirmiyim? Türküm sonuçta

• Deu borçluysa sebebi emin alıcı ve necdet sezerdir. Tınaztepeye harcanan paraları hesaplasalar az çok ortaya çıkar. 6 sıfır atılmasına rağmen keşif bedellerindeki sıfırlar yüzünden 3-5 metrelik tabela koyuyorlardı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.